Jump to content
doggy

Nicknames, από που?

Recommended Posts

Για όποιον θυμάται εκείνες τις μαύρα χάλια, κατακόκκινες Ferrari 308GTB....

Μου έμεινε αποθημένο και μια και δεν μπορώ να την αποκτήσω, χρησιμοποιώ τα γράμματα (είναι και γρήγορο στο login!)

Link to comment
Share on other sites

μα φυσικα απο το αποθημενο που ειχα να ημουν μια ασημενια σφαιρα...τελικα το καταφερα...

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου βγήκε, φυσικά, απ' το μεγάλο πάθος μου για τις Alfa Romeo.

Τώρα τι έγινε και άλλαξα στρατόπεδο ούτε κι εγώ το κατάλαβα. Μάλλον ήταν κεραυνοβόλος έρωτας. Αυτό φαίνετε εξ' άλλου και στην πρόσφατη ακτινογραφία θώρακος. Η καρδιά μου έπαθε μεγάλη βλάβη !!!

Ελπίζω να μην μετανιώσω για την επιλογή μου αυτή, αλλά όπως και να 'χει το πάθος μου για τις Alfa δεν θα σβήσει ποτέ..........

Μόνο όσοι είχαν στην κατοχή τους Alfa Romeo μπορούν να με καταλάβουν.

new_love.gif:blink:love.gif:blink:

Edited by Alfisti
Link to comment
Share on other sites

gbell

Συντόμευση του Gus Bell.Έχουμε και λέμε Gus=Κώστας στα αγγλικά(USA) και Bell το επίθετο μου αν το μεταφράσετε στα ελληνικά. (Κουδούνας!)

Το έχω εδώ και αρκετά χρόνια ως Nickname σε διαφορα site...

Λόγω του ονόματος γνωστός και ως Bellman,Ντριν Ντριν, Καμπάνας και ότι άλλο σας κατέβει στο κεφάλι!

Link to comment
Share on other sites

Guest Asmodeus

Λοιπον, ο Asmodeus ειναι ουσιαστικα ενας εκπτωτος αγγελος και αντιπροσωπευει ενα απο τα 7 θανασιμα αμαρτηματα, συγκεκριμενα της λαγνοιας! Το χρησιμοποιω σε καθε forum σχεδον που εγγραφομαι! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Latousakis, από Θεσσαλονίκη! Οχι το nickname, η μισή καταγωγή μου! Η άλλη μισή είναι από Χιο, κι όχι απο Κρήτη που πιστεύουν οι πιο πολλοί! Και Latousakis, για όσους έχουν IQ Αμερικάνου (για να δουλέψει η τηλεόραση, συνδέστε το μαύρο καλώδιο με τα 2 καρφάκια στην πρίζα Style), είναι το επίθετό μου!

Αυτό το όνομα χρησιμοποιώ αποκλειστικά πλέον σε όσα φόρουμ γράφομαι. Παλιότερα (1996 - 2004) ήμουν γνωστός και ως Aristeides, και ως VerLath, αλλά επειδή σαν πολλοί γίναμε οι Αριστείδηδες σε αυτή τη χώρα, αποφάσισα να το γυρίσω απλά στο επιθετό μου!

Οσο για το verlath, είναι μεγάλη ιστορία.... Είχε κόλλησει από όταν ήμουν υπεύθυνος της Τεχνικής ομάδας στο ΙΙΕΚ που ξεκίνησα πριν πάω Αγγλια, από τις λέξεις ΛΑΘΟΣ VERSION (προήλθε από έκφραση που εκσφενδόνισα προς καθηγητή στη σχολή!), και μετά από συνδυασμό κατέλησε σε VERLATH και μετά μου έμεινε λόγω παιχνιδιών του στυλ Archmage, AD&D, κτλ κτλ.

Τέλος, στο irc, μπορεί να με είχατε δει από το 1995 έως και το 2004 που αποσύρθηκα με ονόματα όπως Aristeides, Axristeides, SaloniXiwths, Salonikios1980, Latou (το οποίο το άλλαξα γιατί πολλοί στερημένοι πίστευαν πως ήμουν ανγραμματισμένη Τούλα!!!!!), και La2 (το οποίο το άλλαξα μετά την επέλαση του Lineage 2 για την αποφυγή μπερδεμάτων)!

Link to comment
Share on other sites

Ολόκληρη ιστορία ένα nickname.....;)

Εγώ είμαι ο γνωστός σε όλους caddyman (ή λελε-man) απλώς το έκανα boulis γιατι είμαι ενας boulis και που ξέρετε....σε λίγο καιρό ισως έχω κατι άλλο αντι για caddy! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Geowv.loipwn,'Geo' apo to george kai 'wv' ena mail pou eixa ftiaxei kai katalathws tavala anapoda ('wv' anti gia 'vw')!!!ayto exei meinei edw kai xronia ws to nick moy!

Γιωργο θα σε παρακαλουσα να χρησιμοποιεις μικρους ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους ορους χρησης του φορουμ. :D

Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλο το nick mou (το 16674). O ταχυδρομικος μου κωδικας tongue.gif Επειδη αλλαξα το nick mou απλα εβαλα το ονομα μου Elias και το αρχικο του πατερα μου John

Edited by eliasj
Link to comment
Share on other sites

Capamaru, το αγορι νιντζα :lol: . Οσοι εχετε δει το κινουμενο σχεδιο ξερετε για τι απαιχτο παλικαρι μιλαμε ;) . Εκτος απο τα μακαρονια που μ αρεσουν αρκετα (Μακαροναδαααα... ) εκανα παγκρατιο και καρατε κοντα 9 χρονια, οποτε ειμουν σχεδον νιντζα tongue.gif .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.