Jump to content
kostas@aprgreece

Apr Motorsports

Recommended Posts

Ηρθε ο καιρός να σας παρουσιάσω την αγωνιστική ομάδα της APR η οποία αγωνίζεται στο KONI Challenge, εναν αγώνα αντοχής στις πιο διάσημες πίστες των Ηνωμένων Πολιτειών.

Ορίστε ένα πρώτο βιντεο για τη νίκη της ομάδας μας στον τελευταίο αγώνα.....

Θα συνεχίσω με τεχνικές προδιαγραφές των αυτοκινήτων στα επόμενα ποστ...

Edited by kostas@aprgreece
Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο είναι το γνωστό Golf V GTI με τον 2,0L TFSI κινητήρα.

Η πίεση του τούρμπο έχει περιοριστεί στο 0,8bar πίεση λόγω των κανονισμών της συγκεκριμένης διοργάνωσης.

Η ροπή και η δύναμη δεν είναι ανακοινώσιμες ακόμη.

Το αυτοκίνητο φοράει τη τρόμπα υψηλής πίεσης της APR για την παροχή καυσίμου, συμπλέκτη Spec, ΚΟΝΙ 2800 ανάρτηση με Eibach ελατήρια, και τις ειδικά σχεδιασμένες αντιστρεπτικές της APR.

Τα περισσότερα πράγματα όπως δαγκανες φρένων, ύψος, βαρος αυτοκινήτου παραμένουν είτε εργοστασιακά είτε σε περιορισμό συγκεκριμένο λόγω κανονισμών.

Link to comment
Share on other sites

το video έχει καμία σχέση με αυτά τα 3 ?

http://www.goapr.com/race/vehicles/

Ναι αυτά είναι τα αγωνιστικά καμάρια μας τα οποία έδωσαν για πρώτη φορά νίκη στη VW σε αγώνα μέσα στην Αμερική, νικώντας παράλληλα τα μεγάλα αστέρια της Αμερικανικής αγοράς. ( Δηλαδή τα μισητά Honda και τα σιχαμένα αμερικανοειδή)

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ο καιρός να σας παρουσιάσω την αγωνιστική ομάδα της APR η οποία αγωνίζεται στο KONI Challenge, εναν αγώνα αντοχής στις πιο διάσημες πίστες των Ηνωμένων Πολιτειών.

Ορίστε ένα πρώτο βιντεο για τη νίκη της ομάδας μας στον τελευταίο αγώνα.....

Θα συνεχίσω με τεχνικές προδιαγραφές των αυτοκινήτων στα επόμενα ποστ...

Καλησπέρα , επιτέλους νίκες και σε διεθνές επίπεδο και επί αμερικανικού εδάφους

Γιατί σε ελληνικό επίπεδο γίνετε σφαγή ανάμεσα σε golf 4 kit car vs Mitsubishi & Subaru. θα συμμετέχω και εγώ με ένα golf 4 kit car από την vw – racing

Θα ήθελα μια πληροφορία .... GOLF 5 GTI 07 χρησιμοποιώ τρόμπα εμπρός APR εδώ και 5 μήνες και δεν έχω πρόβλημα , απλά στο προχθεσινό track day μου έβγαλε σφάλμα..0112555- ΡΥΘΜΙΣΗ ΧΑΜΗΛΗΣ ΠΙΕΣΗΣ – ΚΑΤΩΤΕΡΙΣ ΟΡΙΑΚΗς ΤΙΜΗΣ ΣΠΟΡΑΔΙΚΑ

ΣΤΡΟΦΕΣ ΕΙΧΑ 7320

ΦΟΡΤΙΟ 66.6

ΤΑΧΥΤΗΤΑ 147

ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ 102 ΝΕΡΟ

70 ΛΑΔΙ

ΠΙΕΣΗ 1010.0 M-BAR

Δεν μπορώ να την σβήσω γιατί αλλάζω διαφορικό .. θα ήθελα να ρωτήσω εάν πρέπει να αντικαταστήσω την τρόμπα η όχι... πρέπει να είχαμε μιλήσει από το τηλ προχθές μέσο του Κ, ΜΑΛΑΜΗ

Το όνομα μου Ν. ΓΚΙΚΑΣ

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Νίκο το πρόβλημα σου είναι κατα πάσα πιθανότητα στον ρυθμιστή χαμηλής πίεσης που είναι πάνω στην τρόμπα. Κοστίζει γύρω στα 50ευρώ και μπορώ αυριο να σου βρω και τον εργοστασιακό κωδικό. Εαν θυμάσαι όταν τοποθέτησες την τρόμπα αυτόν θα τον έβγαλες από την δική σου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε ψηλε εσυ εισαι απο μια σοβαρη εταιρεια. Ο αλλος σε εβρισκε γιατι γουσταρε να φτιαξει το αμαξι του στον APR, τι κανεις τωρα εδω κι ανακατευεσαι με τα πιτουρα? Θα σε φαν οι κριτωνες που λεει και η παροιμια.

Το ιδιο θα ελεγα για την REVO βλεπε VAG-LOVER αλλα αυτος ειναι τριχα απο πουλοβερ :)B).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κι αν δεν είναι ευχάριστο !!! ένα golf που πήρε νίκη σε πίστα και μάλιστα απέναντι σε τέτοιους αντιπάλους! Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

Αγωνιστικα golf τρέχουν μόνο στην Αμερική? Μόνο η APR έχει ασχολιθεί με golf στους αγώνες ?

Link to comment
Share on other sites

Νίκο το πρόβλημα σου είναι κατα πάσα πιθανότητα στον ρυθμιστή χαμηλής πίεσης που είναι πάνω στην τρόμπα. Κοστίζει γύρω στα 50ευρώ και μπορώ αυριο να σου βρω και τον εργοστασιακό κωδικό. Εαν θυμάσαι όταν τοποθέτησες την τρόμπα αυτόν θα τον έβγαλες από την δική σου.

Καλημέρα , ευχαριστώ για την άμεση απάντηση , σε 2 ώρες θα έχω τελειώσει με το κιβώτιο , και θα το ψάξω αυτό που μου είπατε και θα ενημερώσω , ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κι αν δεν είναι ευχάριστο !!! ένα golf που πήρε νίκη σε πίστα και μάλιστα απέναντι σε τέτοιους αντιπάλους! Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

Αγωνιστικα golf τρέχουν μόνο στην Αμερική? Μόνο η APR έχει ασχολιθεί με golf στους αγώνες ?

και βαλε και το παρτ 2… υπάρχουν αγώνες σε ελληνικό επίπεδο και σε επίπεδο γενικής κατάταξης… σε λίγο χρονικό διάστημα πιστεύω οτι θα παρουσιάσω το νέο αυτοκίνητο της δουλείας μου . και αυτό θα συνδυαστεί με under grunt party

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το εγραψα λάθος, ειναι το μοναδικό 2,0Λ TFSI αγωνιστικό GOLF. Και το μοναδιο αγωνιστικό golf v στην Αμερική.

Ρε Νικόλα εγω είμαι από τους μεγαλύτερους θαυμαστες σου, οταν ανέβαζες το polo στη ριτσώνα ουρλιαζα να ξεσκίσεις τα ραλιά και θα με δέρνανε έκει στη φουρκέτα λίγο πριν τον τερματισμό.

Θελω βόλτα!!!!!!

Πάρε με τηλέφωνο να σου πω για τς αντιστρεπτικές

Link to comment
Share on other sites

Ρε Νικόλα εγω είμαι από τους μεγαλύτερους θαυμαστες σου, οταν ανέβαζες το polo στη ριτσώνα ουρλιαζα να ξεσκίσεις τα ραλιά και θα με δέρνανε έκει στη φουρκέτα λίγο πριν τον τερματισμό.

Tα ραλια οπως λεμε τα γαλιά????ουχαχαχαχαχαα :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το εγραψα λάθος, ειναι το μοναδικό 2,0Λ TFSI αγωνιστικό GOLF. Και το μοναδιο αγωνιστικό golf v στην Αμερική.

Ρε Νικόλα εγω είμαι από τους μεγαλύτερους θαυμαστες σου, οταν ανέβαζες το polo στη ριτσώνα ουρλιαζα να ξεσκίσεις τα ραλιά και θα με δέρνανε έκει στη φουρκέτα λίγο πριν τον τερματισμό.

Θελω βόλτα!!!!!!

Πάρε με τηλέφωνο να σου πω για τς αντιστρεπτικές

ΒΟΛΤΑ όποτε θες .. και με το καινούριο όταν έρθει ... για αντιστρεπτικές το σκέφτομαι , θα μιλήσουμε , το κινητό σου δεν το έχω η της εργασίας στείλε σε pm .. σήμερα θα είμαι Ασπρόπυργο για be the driver άμα θες περνά να τα πούμε

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΛΤΑ όποτε θες .. και με το καινούριο όταν έρθει ... για αντιστρεπτικές το σκέφτομαι , θα μιλήσουμε , το κινητό σου δεν το έχω η της εργασίας στείλε σε pm .. σήμερα θα είμαι Ασπρόπυργο για be the driver άμα θες περνά να τα πούμε

που θα εισαι απροπυργο?εχω μαντρα με φορτηγα στον ασπροπυργο και ειμαι απο το πρωι μεχρι το βραδυ εκει tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

κρίμα που δεν θα μπορέσω να είμαι εκεί εάν και πολύ θα το είθελα να είμαι αλλά λόγο δουλειάς και χιλιομέτρων είναι αδύνατο να έρθω και εγώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κι αν δεν είναι ευχάριστο !!! ένα golf που πήρε νίκη σε πίστα και μάλιστα απέναντι σε τέτοιους αντιπάλους! Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

Αγωνιστικα golf τρέχουν μόνο στην Αμερική? Μόνο η APR έχει ασχολιθεί με golf στους αγώνες ?

+1000 !! Ένα μεγάλο μπράβο και από εμένα στο team της APR ! Τα γκολφακια έφαγαν chevrolet , miata , subaru , bmw , honda

Και δείτε στο πρώτο πρώτο βίντεο στο διάστημα 01:24 έως 01:28 πόσο ανοίγει η διαφορά !!! Τρελή επιτάχυνση και κορυφαίο στήσιμο πρέπει να έχει για να περνάν τα άλογα του τόσο ομαλά στον δρόμο ! Πραγματικά σας αξίζουν συγχαρητήρια ! To λέει και μόνος του : APR build an awesome car ! :D Πολύ καλό θέαμα στο 06:15 έως 06:21 ;) Πολύ επικίνδυνο σημείο το 06:23 έως 06:26 ;)

Link to comment
Share on other sites

H αγωνιστική περίοδος τελείωσε και εμείς εδω στην APR είμαστε πολύ περηφανοι για τις 4 νίκες που κατέκτησε συνολικά η ομάδα μας.

Τη νεα σεζον η APR θα τρέχει με δύο διαφορετικά αγωνιστικά οχήματα

Ενα AUDI S4 και ένα GOLF VI GTI

4047274091_1b3cb148fb_b.jpg

4047275241_8b9e3e6f1f_b.jpg

Θα προσπαθήσω να σας κρατήσω ενήμερους για τις εξελίξεις!!!

Edited by kostas@aprgreece
Link to comment
Share on other sites

Και νέο βίντεο από την πίστα της Daytona

Ο μπροστινος .. κούλος .. το golfaki .. λες και έχει σχέσεις ,, δες το εσακι με 4η που το περνάει φυλαγμένα και στην έξοδο .. πυροβολεί ??

Φερτέ κανένα εργαλείο να παμε πίστα .. έχω εγώ ένα ρημάδι ,, έχει και ένας φίλος ένα gt πίστα.. υπάρχουν και κάτι Honda με spoon engine .. γαμώ θα ήταν

Edited by nick2009
Link to comment
Share on other sites

Κώστα καλησπέρα ! 'Εχω ένα golf GTI VI και θα ήθελα αν μπορείς να μου γράψεις τις τιμές που δίνει η APR για επαναπρογραματισμό εγκεφάλου πρώτου σταδίου. Ιπποδύναμη, ροπή και κατά πόσο μπορώ να κάνω εναλλαγή με το εργοστασιακό από το cruise control. Το οποίο θα πρέπει να το τοποθετήσω γιατι δεν το έχω. Μπορώ να το τοποθετήσω στην APR? Επίσης τι εγγύηση δίνει η APR για το πρόγραμμα ?

Ευχαρίστω πολύ,

Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.