Jump to content
aenima

Gti 1,8t Vs Gti 2,0 Tfsi

Recommended Posts

Καλο θα ηταν να ακουγαμε τις γνωμες ολων για αυτη τη τιτανομαχια. Ανυπομονω να ακουσω τις γνωμες αφτων που εχουν οδηγησει και τα δυο. Εγω παντως δεν εχω "παιξει" με το 2.0 TFSI rocket.gif

Edited by aenima
Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να ακουγαμε τις γνωμες ολων για αυτη τη τιτανομαχια. Ανυπομονω να ακουσω τις γνωμες αφτων που εχουν οδηγησει και τα δυο. Εγω παντως δεν εχω "παιξει" με το 2.0 TFSI rocket.gif

An eisai mama kai me ta 180 esto na eisai den exeis elpides.....An eisai gyro sta 200 tote nai mporeis na paikseis...

Link to comment
Share on other sites

ουτε τα 225 μπορούν...απο προσωπική εμπειρία......

Tha sinistousa periorismeni esiodoksia gia ta 225...ta dika mou 190 exoun parei apo fanari ta 200 tou TFSI...

Rolaristes ISOS logo alagon DSG kai sta poly psila km/h isos pali na mporite na parete S3 i TT....

Link to comment
Share on other sites

ουτε τα 225 μπορούν...απο προσωπική εμπειρία......
Νεοκλη τα δικα μου τα ταπεινα μπορουν?Ετσι μια ερωτηση κρισεως λεω τωρα και εγω!! :baby:
Link to comment
Share on other sites

Νεοκλη τα δικα μου τα ταπεινα μπορουν?Ετσι μια ερωτηση κρισεως λεω τωρα και εγω!! :baby:

οχι ρε τι να κανουν 220 ψωφιμια με 0.8 σταθερη.....με 1.5 ομως κατι γινεται!!!!!!! tongue.giftongue.giftongue.gifworthy.gif

παντως να και ενα θεμα "φωτια"!!!!!!!

εγω ειμαι υπερ του 1.8Τ worthy.gif

χωρις αυτο να σημαινει οτι με χαλαγε ενα αυτοκινητο με τον 2.0TFSI

Edited by raven
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε τι να κανουν 220 ψωφιμια με 0.8 σταθερη.....με 1.5 ομως κατι γινεται!!!!!!! tongue.giftongue.giftongue.gifworthy.gif

παντως να και ενα θεμα "φωτια"!!!!!!!

εγω ειμαι υπερ του 1.8Τ worthy.gif

χωρις αυτο να σημαινει οτι με χαλαγε ενα αυτοκινητο με τον 2.0TFSI

Ρε Μιχαλη ειμαι φρονιμο παιδι παντα με 0.8 και οτι βγει!!! :baby:
Link to comment
Share on other sites

Ρε Μιχαλη ειμαι φρονιμο παιδι παντα με 0.8 και οτι βγει!!! :baby:

η κανουμε κατι σωστα η δεν το κανουμε καθολου......1.5 και αστους να μετρανε τουνελ!!!!!!! worthy.gifworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξερω απο πρωτο χερι οτι σε συγκριση με τον 1,8, ο TFSi ειναι αιωνες μπροστα σε θεματα τεχνολογιας.

Απλα καταπληκτικος κινητηρας και θα το δειτε και στο μελλον.

Τωρα σε θεματα 'κοντρας', ναι ειναι πιο γρηγορο απο τα 4κινητα 225αρια, αλλα πιο αργο απο το 2κινητο Cupra της SEAT. Οι απωλειες και το βαρος στα 4κινητα, πραγματι τα αφηνουν πισω.

Nai nai kseroume.....kai me programa eksatmisi se M3 kai STi.... new_killother.gif

Φιλε μου, εχεις οδηγησει ποτε TFSi με προγραμμα;

Εαν οχι, δοκιμασε και μετα θα καταλαβεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Nightangel
Nai nai kseroume.....kai me programa eksatmisi se M3 kai STi.... new_killother.gif

Τώρα αμφιβάλλεις ή σοβαρολογείς ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αμφιβάλλεις ή σοβαρολογείς ? ;)

κανε ενα rephrase γιατι μου φαινεται οτι ηθελες να πεις

τωρα κανεις πλακα η σοβαρολογεις???νομιζω.... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αμφιβάλλει. ;)

Νομιζω οτι κανεις μεγα λαθος να ισχυριζεσαι οτι το gti

παταει το s3 .........ελεος

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη τώρα λέμε ότι το GTI περνάει s3 kai tt τετρακίνητα και χάνει από Leon cupra?

Νομίζω ότι αν ισχύει κάτι αυτό είναι το ανάποδο!!!

Απώλειες στην τετρακίνηση??? Της απώλειες στην εκκίνηση του Gti δεν τις μετράμε???

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι κανεις μεγα λαθος να ισχυριζεσαι οτι το gti

παταει το s3 .........ελεος

Έχεις GTI και το έχεις δοκιμάσει;;;

ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ........ ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι λετε αλλα εγω εχω δει με τα σκιστα γαλαζοπρασινα ματια μου( ;) ) golf iv με 1.8Τ 1ο σταδιο να ριχνει σχεδον κολωνα σε μαμα gti.τραβουσα και με την καμερα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος θελει να του φυγει η απορια γι αυτο τα εχουμε φτιαξει να βαλουμε καμια οικογενειακη κοντριτσα να το διαπιστωσουμε!Και δεν ειμαι μονο εγω ειναι και αλλα παιδια με 1.8T και μετα βλεπουμε τις διαφορες και γραφουμε! ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις GTI και το έχεις δοκιμάσει;;;

ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ........ ;)

Οχι αλλα ενας φιλος μου εχει το s3 και το εχω δει το πως

παει γιατι το εχω δοκιμασει και αν εχεις αμφιβολιες για το πως

οδηγω ρωτα τον Geopan ........Oσο για το cupra που λεει

ο συντεκνος συμφωνω και παλι......

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.