Jump to content
Guest alx

Golf V Gti Tuning

Recommended Posts

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ LAPTOP :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Λοιπόν εσένα σου έχω μία πρόταση αλλά μή την πάρεις στο χαβαλέ, έχω μία πραγματική λύση στο πρόβλημά σου...

Πρέπει οπωσδήποτε να σταματήσεις να πίνεις καφέ όταν διαβάζεις αυτές τις σελίδες...

Εφάρμοσε αυτή τη θεραπεία για κανένα μήνα και θα δείς οτι θα σταματήσει να ελαφρώνει η τσέπη σου. :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol::D<_<:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

υγ γεια σου κωστα (didymos) :D

sorry για το off topic παιδες!!!!!

mayh3m(μιχαλη) χαθηκαμε ρε!!!

παρακαλω συνεχιστε........ <_<:lol:

Link to comment
Share on other sites

ειδες να αναφερθηκα πουθενα για σενα καλε...δικα σου λογια ειναι αυτα... :lol:

κι οσο για το σχολιο περι τεχνικων γνωσεων,μην το αναφερεις καθολου,γιατι με τις μαλακιες που γραφεται εδω μεσα περι βελτιωσης που μου γινατε ολοι 40++ για να θυμηθειται πως βελτιωνεται ενα αυτοκινητο,αστο λοιπον.εχεις λοιπον τις τεχνικες γνωσεις να βελτιωσεις ενα αυτοκινητο???εγω δεν τις εχω οπως υποστηριζεις???οποτε εχεις κανει σωστες επιλογες στη βελτιωση του αυτοκινητου σου???

ελα λοιπον κι εσυ μαζι με τον αλλον τον οδοντιατρο να κανουμε και οι τρεις μια δοκιμη να δουμε τοτε παλι τι θα λες.γιατι ηδη μια φορα λογω των τρελων τεχνικων γνωσεων σου,ειδες τι εγινε...εφαγες το αμαζευτο...θες να ξανα δοκιμασουμε μμιας και με τις τρελες τεχνικες σου γνωσεις φανταζομαι θα μεριμνησες και θα το εχεις βελτιωσει...

αντε εχετε φτασει στη τριτη ηλικια μου θελετε και βελτιωσεις με αποψη τρομαρα σας.μια σοβαρη βελτιωση-μετατροπη δεν εχετε ουτε καν δει πως γινεται και μου γινατε και ειδημων.στα λογια ολοι καλοι ειμαστε,λετε αυτα που σας πασαρουν,οπως ο αλλος που εβαλε ρεβο,μαλλον τον πεισανε ξαφνικα ενω τοσο καιρο τους εκραζε...τωρα ερχεσαι εσυ να μας πει τι????να το παιξεις τι???εγιναν ολοι εξπερ στη βελτιωση ρε πουστη μου και κοτευουν να δοκιμασουν με εναν 23χρονο ο οποιος δεν εχει και τεχνικες γνωσεις.....κι ας εχουν φαει ηδη το πρωτο ταβουλι :D

Μα καλα αγορι μου εισαι πολυ *μη επιτρεπόμενη λέξη* δεν εξηγείται :lol:

Και επειδη σου εχει φτιαξει ο αλλος ενα προγραμμα που δεν ξερω τι εχει κανει και εχει παει το αμαξι στα ορια του( αλλαγή κόφτη κλπ κλπ...) :lol:

σημαίνει ότι έχεις και το καλύτερο πυραυλάκι?? <_<

εγώ σε πάω μια μέχρι την Σαλόνικα τέζα να δούμε ποιος θα φτάσει πρώτος :lol:

ΕΛΕΟΣ ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ

Link to comment
Share on other sites

μετά το ΒΟΜΒΑΥ του Αρη, το 2ο καλύτερο που διάβασα, είναι πως ο εξατμισάς της γειτονιάς κάνει πιο καλές εξατμίσεις από τους επώνυμους, και πως η Milltek έχει φιμωμένη εξάτμιση... Εμένα η 70άρα μου (non resonated), το μόνο φίμωμα που έχει είναι το τελικό της... Εκτός κι αν φιμώνεται που δεν έχει τον προκαταλύτη (που η ΜΤΜ φοράει), ή αν φιμώνεται από το 200άρη HJS καταλύτη... Εκτός κι αν εννοείς φίμωμα το Φ.70 στην τελική, δεν κατάλαβα...

Παρεπιπτόντως, να σου θυμίσω πως στην Ελλάδα κουρμπαδόρος για 70άρα μέχρι και 78άρα εξάτμιση υπάρχει ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ, τον έχει ένας μάστορας στα Τρίκαλα, και ΚΑΝΕΝΑΣ άλλος δεν έχει κάτι σχετικό για να σου κάνει ιδιοκατασκευή από 1 κομμάτι μέταλλο. Μήπως θέλεις να σου στείλω φωτό από τις γωνίες και το down pipe του Ζαπατίνα, χαρακτηριστικό δείγμα ιδιοκατασκευής; Απόλαυσέ το...

:D.jpg' alt='default_biggrin.gif' alt=':D'>.jpg'>

Edited by White V GTI
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως, να σου θυμίσω πως στην Ελλάδα κουρμπαδόρος για 70άρα μέχρι και 78άρα εξάτμιση υπάρχει ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ, τον έχει ένας μάστορας στα Τρίκαλα, και ΚΑΝΕΝΑΣ άλλος δεν έχει κάτι σχετικό για να σου κάνει ιδιοκατασκευή από 1 κομμάτι μέταλλο.]

Ο Vampire ειναι αυτος :D Ειναι και φιλαρακι.

Λες να κανω σε αυτον εξατμιση? <_<

Link to comment
Share on other sites

Αν τον γνωρίζεις και μπορείς να πας εκεί, γιατί από όσο ξέρω δεν στέλνει σε άλλους κομμάτια! Τουλάχιστον δεν φτιάχνει τέτοια down pipe σαν και το 1ο που πόσταρα....!

Link to comment
Share on other sites

@ JDL9 & Kostas

Έλεος ρε κατίνες , μαζευτείτε...

Ναι μεν ο ένας έχει "πετάξει" τόσα λεφτα , έχει τουλάχιστον ενα αυτοκίνητο που και πατάει και πηγαίνει και στρίβει και είναι άνετο και έχει και εγγύηση 4 χρόνων...

Ο άλλος δε, τον ενδιαφέρει η απόλυτη υποδύναμη , και λόγο του νεαρου της ηλικίας και κάπως της οικονομικής δυσκολίας βλέπει τα πράγματα διαφορετικά...

Σοβαρευτείτε και οι δύο , μπέμπηδες , ε μπέμπηδες...

@ΖEYΣ

Θα σε παρακαλούσα , φίλε μου , εαν λοιπόν δεν γνωρίζεις τον άτομο στο οποίο απευθύνεσαι να μην κάνεις χρήση κοσμητικών επιθέτων...

Γιατι στην τελική ο Κώστας και ο Γιάννης είναι πολύ καλοί μου φίλοι και δεν δέχομαι κάποιον που δεν τον έχω δει ποτέ στην ζωή μου , να κάνει χρήση τέτοιου λεξιλογίου από την στιγμή που ούτε μια φορά δεν έχει γνωρίσει από κοντά κανένα μας...

@S8N

Χαραμίζεσαι ρε μλκ...

Το S@X0 τι λεει?

μετά το ΒΟΜΒΑΥ του Αρη, το 2ο καλύτερο που διάβασα, είναι πως ο εξατμισάς της γειτονιάς κάνει πιο καλές εξατμίσεις από τους επώνυμους, και πως η Milltek έχει φιμωμένη εξάτμιση... Εμένα η 70άρα μου (non resonated), το μόνο φίμωμα που έχει είναι το τελικό της... Εκτός κι αν φιμώνεται που δεν έχει τον προκαταλύτη (που η ΜΤΜ φοράει), ή αν φιμώνεται από το 200άρη HJS καταλύτη... Εκτός κι αν εννοείς φίμωμα το Φ.70 στην τελική, δεν κατάλαβα...

Παρεπιπτόντως, να σου θυμίσω πως στην Ελλάδα κουρμπαδόρος για 70άρα μέχρι και 78άρα εξάτμιση υπάρχει ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ, τον έχει ένας μάστορας στα Τρίκαλα, και ΚΑΝΕΝΑΣ άλλος δεν έχει κάτι σχετικό για να σου κάνει ιδιοκατασκευή από 1 κομμάτι μέταλλο. Μήπως θέλεις να σου στείλω φωτό από τις γωνίες και το down pipe του Ζαπατίνα, χαρακτηριστικό δείγμα ιδιοκατασκευής; Απόλαυσέ το...

:D.jpg' alt='default_biggrin.gif' alt=':D'>.jpg'>

Λατουσάκη , σου είπα τις προάλλες , να μην θεωρείς τα πράγματα που κάποτε έβαλες σε ένα από τα γκόλφ σου , οτι είναι και τα μοναδικά...

Κουρμπαδόρος για 70&76 σωλήνα υπάρχει και στην αθήνα , ο ένας είναι του ποπαύ και ο άλλος του καράμπελα και μπορει και άλλοι που δεν ξέρω(...)

Πότε μου δεν θεώρησα τον ζαπατίνα , σωστό έλληνα εξατμισά , όπως δεν θεωρώ και τον ΝΙΝΟ...

Εκτός απο τις δουλείες τους , που μου δεν μου γεμίζουν το μάτι, υπάρχουν και οι τρελές

διαφημίσεις του πρώτου μου προκαλούν γέλιο και με κάνουν να σκέφτομαι το εξής: αν βάζεις μια ξανθιά ρωσίδα με τον στρίγκο έξω και δίπλα το δίμπουκο νικελοκάζανο από σμάρτ, σε κάνει σοβαρό ή "κάπως" εξατμισά?

Σε πληροφορώ λοιπόν , οτι το d/p μου είναι μονοκόματο 70αρι με κούρμπα σε κουρμπαδόρο , φοράω 200αρι υπερ-ελεύθερο καταλύτη και τα 2 μου καζάνια είναι Milltek...

Προχτές βέβαια κολλήσαμε λίγο την ένωση του σωλήνα στο μεσαίο γιατι είχε ανοίξει η μιλλτεκ...

Edited by Puck
Link to comment
Share on other sites

Αν τον γνωρίζεις και μπορείς να πας εκεί, γιατί από όσο ξέρω δεν στέλνει σε άλλους κομμάτια! Τουλάχιστον δεν φτιάχνει τέτοια down pipe σαν και το 1ο που πόσταρα....!

Λιγα μετρα απο το σπιτι μου ειναι :D Θα τον επισκεφτω....

Link to comment
Share on other sites

ΑΔΕΡΦΙΑ ΗΡΕΜΙΑ. :D

Αφού έχετε τέτοιες διαφορές....λύστε τις στον δρόμο και όχι μέσω pc. tongue.gif

Όλοι μέσω pc μάγγες... :lol:

S8N ΑΠΛΑ Γ...Σ ΑΠΟ ΚΟΥΝΙΑ ΡΕ!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ. <_<

Link to comment
Share on other sites

ειδες να αναφερθηκα πουθενα για σενα καλε...δικα σου λογια ειναι αυτα... <_<

κι οσο για το σχολιο περι τεχνικων γνωσεων,μην το αναφερεις καθολου,γιατι με τις μαλακιες που γραφεται εδω μεσα περι βελτιωσης που μου γινατε ολοι 40++ για να θυμηθειται πως βελτιωνεται ενα αυτοκινητο,αστο λοιπον.εχεις λοιπον τις τεχνικες γνωσεις να βελτιωσεις ενα αυτοκινητο???εγω δεν τις εχω οπως υποστηριζεις???οποτε εχεις κανει σωστες επιλογες στη βελτιωση του αυτοκινητου σου???

ελα λοιπον κι εσυ μαζι με τον αλλον τον οδοντιατρο να κανουμε και οι τρεις μια δοκιμη να δουμε τοτε παλι τι θα λες.γιατι ηδη μια φορα λογω των τρελων τεχνικων γνωσεων σου,ειδες τι εγινε...εφαγες το αμαζευτο...θες να ξανα δοκιμασουμε μμιας και με τις τρελες τεχνικες σου γνωσεις φανταζομαι θα μεριμνησες και θα το εχεις βελτιωσει...

αντε εχετε φτασει στη τριτη ηλικια μου θελετε και βελτιωσεις με αποψη τρομαρα σας.μια σοβαρη βελτιωση-μετατροπη δεν εχετε ουτε καν δει πως γινεται και μου γινατε και ειδημων.στα λογια ολοι καλοι ειμαστε,λετε αυτα που σας πασαρουν,οπως ο αλλος που εβαλε ρεβο,μαλλον τον πεισανε ξαφνικα ενω τοσο καιρο τους εκραζε...τωρα ερχεσαι εσυ να μας πει τι????να το παιξεις τι???εγιναν ολοι εξπερ στη βελτιωση ρε πουστη μου και κοτευουν να δοκιμασουν με εναν 23χρονο ο οποιος δεν εχει και τεχνικες γνωσεις.....κι ας εχουν φαει ηδη το πρωτο ταβουλι :D

Διάβασα...διάβασα...κάποια στιγμή άρχισα να τα παίρνω στο κρανίο, και πάνω που είπα να σου ρίξω ένα χ@σιμο....λέω..."τί να κάτσω ν'ασχοληθώ με τον κάθε βλάκα".......και πήγα να φάω λίγο καρπούζι.....

Τελικά άξιζε τον κόπο.....μμμμμμμμ.....

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα...διάβασα...κάποια στιγμή άρχισα να τα παίρνω στο κρανίο, και πάνω που είπα να σου ρίξω ένα χ@σιμο....λέω..."τί να κάτσω ν'ασχοληθώ με τον κάθε βλάκα".......και πήγα να φάω λίγο καρπούζι.....

Τελικά άξιζε τον κόπο.....μμμμμμμμ.....

Γιατι εισαι ωραιος εισαι αρχηγος tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα...διάβασα...κάποια στιγμή άρχισα να τα παίρνω στο κρανίο, και πάνω που είπα να σου ρίξω ένα χ@σιμο....λέω..."τί να κάτσω ν'ασχοληθώ με τον κάθε βλάκα".......και πήγα να φάω λίγο καρπούζι.....

Τελικά άξιζε τον κόπο.....μμμμμμμμ.....

ασε ρε τωρα...τραβα βγαλε κανα δοντι,που θες να ριξεις και χεσιμο...κι ασε τα κοσμιτικα παλιο μπαμια...

Link to comment
Share on other sites

ΖΕΥΣ αφού είσαι τόσο δυνατός και τόσο γρήγορος γιατί δεν πατάς με τον Κώστα να τελειώνεται και με την όποια διαφωνία σας. ;)

Θα μου πεις εσύ τι ανακατεύεσαι...? ΣΩΣΤΑ... tongue.gif

Αλλά διαβάζω στις τελευταίες σελίδες την κάθε μπούρδα...``έφαγα καρπούζι...``αφού δεν ασχολήσε GOLFRS κάντο και μία φορά στην πράξη. Ή αφού είσαι τόσο γρήγορος ποια πάτα με τον Κώστα να δούμε τι πουλιά πιάνεις.?

Και κάποιος άλλος πιο πάνω μιλάει αλλά έφαγε τα κενά του και απ`ό,τι φαίνεται δεν ησύχασε!!!

Και όπως πολύ σωστά παρατήρησε ο Puck αν δεν ξέρεις κάποιον μην τον στολίζεις...γιατί στις συναντήσεις μπορεί να βρεθείτε... :o

και μην το πάρεις ως απειλή..απλά ως υπενθύμιση. :mellow: Οπότε ΖΕΥΣ άραξε λίγο και πήγαινε κανά ταξιδάκι μέχρι Σαλόνικα που το πας και τέζα.

Edited by nive
Link to comment
Share on other sites

ΖΕΥΣ αφού είσαι τόσο δυνατός και τόσο γρήγορος γιατί δεν πατάς με τον Κώστα να τελειώνεται και με την όποια διαφωνία σας. ;)

Θα μου πεις εσύ τι ανακατεύεσαι...? ΣΩΣΤΑ... tongue.gif

Αλλά διαβάζω στις τελευταίες σελίδες την κάθε μπούρδα...``έφαγα καρπούζι...``αφού δεν ασχολήσε GOLFRS κάντο και μία φορά στην πράξη. Ή αφού είσαι τόσο γρήγορος ποια πάτα με τον Κώστα να δούμε τι πουλιά πιάνεις.?

Και κάποιος άλλος πιο πάνω μιλάει αλλά έφαγε τα κενά του και απ`ό,τι φαίνεται δεν ησύχασε!!!

Και όπως πολύ σωστά παρατήρησε ο Puck αν δεν ξέρεις κάποιον μην τον στολίζεις...γιατί στις συναντήσεις μπορεί να βρεθείτε... :o

και μην το πάρεις ως απειλή..απλά ως υπενθύμιση. :mellow: Οπότε ΖΕΥΣ άραξε λίγο και πήγαινε κανά ταξιδάκι μέχρι Σαλόνικα που το πας και τέζα.

Δεν εχετε καταλαβει κατι μου φαινεται. B)

Σημασια δεν εχει το ενα πατημα που θα γινει και θα κερδισει καποιος

Ο αλλος επειδη εχει φτιαξει ενα προγραμμα τοσο δυνατο που στα πατηματα κερδιζει

νομιζει οτι εχει φτιαξει και το πιο "σωστο" s3 setup

Το θεμα δεν ειναι μονο η δυναμη αλλα η χρηστικοτητα, ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ κλπ...

Δεν μου λεει απολυτως τιποτα αν τωρα ειναι γρηγορος και μετα απο 2 μηνες ψαχνει να βρει κινητηρα

Αυτο προσπαθω να εξηγησω και ο αλλος εχει κολλησει με τα πατηματα ( λες και με νοιαζει τι σοι ανθρωπος ειναι)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχετε καταλαβει κατι μου φαινεται. :mellow:

Σημασια δεν εχει το ενα πατημα που θα γινει και θα κερδισει καποιος

Ο αλλος επειδη εχει φτιαξει ενα προγραμμα τοσο δυνατο που στα πατηματα κερδιζει

νομιζει οτι εχει φτιαξει και το πιο "σωστο" s3 setup

Το θεμα δεν ειναι μονο η δυναμη αλλα η χρηστικοτητα, ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ κλπ...

Δεν μου λεει απολυτως τιποτα αν τωρα ειναι γρηγορος και μετα απο 2 μηνες ψαχνει να βρει κινητηρα

Αυτο προσπαθω να εξηγησω και ο αλλος εχει κολλησει με τα πατηματα ( λες και με νοιαζει τι σοι ανθρωπος ειναι)

δεν μπορω να διαβαζω αλλες μπουρδες,ελεος...αφου δεν ξερεις τι σου γινεται γιατι στο καλο πρεπει να πεις την πιπα σου και συ??? withstupid.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έχω βάλει εξάτμιση στον Νινο εδώ και 8 μήνες και είναι πιο αθόρυβη και από την εργοστασιακή και απο ποιότητα δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό... Για ποιο λόγο δεν θεωρείται καλός εξατμισάς ο Νίνο....θέλω να μου πείτε πληροφοριακά γιατί ετοιμαζόμουν να βάλω και για το golf v edition 30 που παρήγγειλα και σε λίγο θα το έχω.....

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να διαβαζω αλλες μπουρδες,ελεος...αφου δεν ξερεις τι σου γινεται γιατι στο καλο πρεπει να πεις την πιπα σου και συ??? withstupid.gif

Λοιπόν, Κώστα, εδώ μέσα δεν είναι το κωλοχανείο σου, ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ; Είσαι ο μόνος που μιλάει με τέτοια γλώσσα και στολίζει έτσι τους άλλους χρήστες. Είναι η μια και τελευταία προειδοποίηση που σου δίνω, προκεμένου να σταματήσεις να αντεπιτίθεσαι με υβριστικούς χαρακτηρισμούς προς τα άλλα μέλη. Αλλο η ειρωνία, άλλο το βρίσιμο. Την επόμενη φορά που θα διαβάσω απάντησή σου στην οποία να βρίζεις, θα υποστείς και τις συνέπειες βάσει των κανονισμών.

Αυτά, και καλημέρα.-

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα με αυτο το ποστ, εχετε ξεφυγει εντελως!!! Και golf gti που ηθελα να αγορασω τον Σεπτεμβριο δεν προκειται, γιατι απο οτι βλεπω στο τελος θα φοβαμαι να κυκλοφορω και να λεω οτι ειμαι μελος του κλαμπ. Απλως ηρεμειστε, ειμαστε ολοι μια παρεα, γιατι ακουω στο βαθος κατι καμπανες και πιστεψτε με δεν ειναι της εκκλησιας. ΗΡΕΜΕΙΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

ασε ρε τωρα...τραβα βγαλε κανα δοντι,που θες να ριξεις και χεσιμο...κι ασε τα κοσμιτικα παλιο μπαμια...

Πιτσιρίκο έχεις την ασφαλμένη εντύπωση ότι είμαι οδοντίατρος, ενώ στην πραγματικότητα είμαι

πρωκτολόγος.

Μαζέψου λοιπόν λίγο π@π@ρ@κο μήν σου κάνω καμιά κολονοσκόπηση και το "γυρίσεις" στο άνθος της ηλικίας σου.Είπαμε δέν μιλάμε, κάνουμε χαβαλέ, αλλά όλα έχουν ένα όριο....

Τουλάχιστον στα 23 σου θα έπρεπε να ήσουν λίγο ποιο προσεκτικός, γιατί αν μή τι άλλο δέν έχουν δεί πολλά τα μάτια σου ακόμα.....

Χαλάρωσε.......

Edited by GolfRS
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.