Jump to content
salakv

ΤΕΛΙΚΑ ΑΝΤΕΧΟΥΝ

Recommended Posts

Guest akoro
Προς Nickey GT

Μιλας για καταργηση του GT!

Τι ακριβως αννοεις??

Γιατι εαν καταργουν το GT λογω του TSI τοτε πρεπει να αποσυρη απο την αγορα η VW ολο το στολο της!!

Υπαρχει αλλος λογος που το κανουν και ενω μεχρι και εχθες το αμαξι διαφημιζεται?? (βατραχος VS κουνουπι)

Δεν βρισκω λογικη σε αυτο που γραφεις.....εαν θες να μας το τεκμηριωσεις λιγο καλυτερα θα σου ημουν ευγνωμων... :blush:

Μπορεί να διαφημίζεται για να φύγουν και τα τελευταια κομμάτια (υποπτο πάντως που την ξαναβάλανε!)

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να καταργήσουν τον tsi με τα 140.;ίσως αυτο με τα 170 ναι αλλα με τα 140 οχι γιατι μην ψεχνάμε οτι σε ενα τζιπ (δεν θυμαμαι πως λεγετε τώρα νομιζω τιγκουαν) τον tsi τον έχει 150.

Edited by twoface
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να μην μπερδευομαστε αν και το εχουμε πει πολλες φορες.

TSI σημαινει κομπρεσσορ και τουρμπο μαζι. Ολλα τα αλλα (122-160 και δεν ξερω εγω τι αλλο) δεν ειναι TSI!!!

Στο Tiguan ομως φορεσαν TSI....αυτος δεν εχει προβλημα?? Και ειναι και SUV, οπου υποτιθεται η καταπονηση

σε off road διαδρομες ειναι μεγαλυτερη...

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πώ κατι για τις τυχόν βλαβες που αντιμετωπίζουν κατα καιρους καποιοι πως δεν είναι απαραίτητο να είναι ένα μοντέλο ελατωματικό και να φτιαχνουμε σενάρια επιστημονικής φαντασίας. Από ένα ρουλεμαν αξίας 400,00Ε μέχρι ένα αυτοκίνητο σίγουρα σε κάποιο κομμάτι θα υπάρξει και αστοχία υλικού, λάθος από θέμα παραγωγής δύσκολα θα υπάρξει... Δεν διανοούμε αμάξι χωρίς φθορές και χωρίς προβλήματα ..Το να κατάργηθεί το εν λόγο αμάξι δεν to δέχομαι παρα μόνο για τον λόγο της έλευσης του Golf VI όταν αυτή γίνει και τίποτα άλλο (αν δεν κάνω λάθος και αυτό TSI 160Hp μοτέρ θα φοράει) αυτο αν γίνει δεν είναι κακό και δεν σημαίνει ότι το αμάξι αποσύρετε λόγο προβλημάτων!

Edited by BadSeed
Link to comment
Share on other sites

Θελω να πώ κατι για τις τυχόν βλαβες που αντιμετωπίζουν κατα καιρους καποιοι πως δεν είναι απαραίτητο να είναι ένα μοντέλο ελατωματικό και να φτιαχνουμε σενάρια επιστημονικής φαντασίας. Από ένα ρουλεμαν αξίας 400,00Ε μέχρι ένα αυτοκίνητο σίγουρα σε κάποιο κομμάτι θα υπάρξει και αστοχία υλικού, λάθος από θέμα παραγωγής δύσκολα θα υπάρξει... Δεν διανοούμε αμάξι χωρίς φθορές και χωρίς προβλήματα ..Το να κατάργηθεί το εν λόγο αμάξι δεν to δέχομαι παρα μόνο για τον λόγο της έλευσης του Golf VI όταν αυτή γίνει και τίποτα άλλο (αν δεν κάνω λάθος και αυτό TSI 160Hp μοτέρ θα φοράει) αυτο αν γίνει δεν είναι κακό και δεν σημαίνει ότι το αμάξι αποσύρετε λόγο προβλημάτων!

Καλησπερα..

Αυτα μου ειπαν αυτα σας αναφερω....και δυστιχως το ακουω και εντονα και μεσα στις αντιπροσωπειεσ(οχι επισημα)....για το GT συγκεκριμενα...δεν χερω για tsi140...

Παντως στη δουλεια δεν θα ξανακανουμε παραλαβη GT kai Tsi140...

Γι'αυτο το ανεφερα εδω...μηπως και ξερει καποιος κατι παραπανω...

Τα προβληματα αναφερονται στα διπλοτουρμπινα GT kai Tsi 140 τα υπολοιπα ειναι μονα...Δυστιχως δεν ειναι καποιοι αυτοι που αντιμετωπισαμε οχι απλα κατα καιρους αλλα συχνα προβληματα...Κανενα σεναριο φαντασιας δεν εξελισετε...Ειμαι 28 χρονων για να ασχολουμε με παραμυθια....Ο χρονος παντα δειχνει καλε μου φιλε...εδω θα ειμαστε να τα σηζηταμε...

Παντως επικρατει πληρει μυστικοτητα παντου....

Θα το ψαξω περαιτερω...

Χαιρετισμους...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

Αυτα μου ειπαν αυτα σας αναφερω....και δυστιχως το ακουω και εντονα και μεσα στις αντιπροσωπειεσ(οχι επισημα)....για το GT συγκεκριμενα...δεν χερω για tsi140...

Παντως στη δουλεια δεν θα ξανακανουμε παραλαβη GT kai Tsi140...

Γι'αυτο το ανεφερα εδω...μηπως και ξερει καποιος κατι παραπανω...

Τα προβληματα αναφερονται στα διπλοτουρμπινα GT kai Tsi 140 τα υπολοιπα ειναι μονα...Δυστιχως δεν ειναι καποιοι αυτοι που αντιμετωπισαμε οχι απλα κατα καιρους αλλα συχνα προβληματα...Κανενα σεναριο φαντασιας δεν εξελισετε...Ειμαι 28 χρονων για να ασχολουμε με παραμυθια....Ο χρονος παντα δειχνει καλε μου φιλε...εδω θα ειμαστε να τα σηζηταμε...

Παντως επικρατει πληρει μυστικοτητα παντου....

Θα το ψαξω περαιτερω...

Χαιρετισμους...

Να προσθεσω επισης οτι απο οτι ξερω το μοτερ με τα 160 αλογα δεν ειναι TSI....αλλα TFSI....μονοτουρμπινο...

Χαιρετισμους..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

Αυτα μου ειπαν αυτα σας αναφερω....και δυστιχως το ακουω και εντονα και μεσα στις αντιπροσωπειεσ(οχι επισημα)....για το GT συγκεκριμενα...δεν χερω για tsi140...

Παντως στη δουλεια δεν θα ξανακανουμε παραλαβη GT kai Tsi140...

Γι'αυτο το ανεφερα εδω...μηπως και ξερει καποιος κατι παραπανω...

Τα προβληματα αναφερονται στα διπλοτουρμπινα GT kai Tsi 140 τα υπολοιπα ειναι μονα...Δυστιχως δεν ειναι καποιοι αυτοι που αντιμετωπισαμε οχι απλα κατα καιρους αλλα συχνα προβληματα...Κανενα σεναριο φαντασιας δεν εξελισετε...Ειμαι 28 χρονων για να ασχολουμε με παραμυθια....Ο χρονος παντα δειχνει καλε μου φιλε...εδω θα ειμαστε να τα σηζηταμε...

Παντως επικρατει πληρει μυστικοτητα παντου....

Θα το ψαξω περαιτερω...

Χαιρετισμους...

Το σενάριο επιστημονικής φαντασίας ξεκινάει όταν ξεκινήσει το πρόβλημα και μετα και εννοώ πώς πολύ ευκολα μπορούμε όλοι να κρίνουμε και να θάψουμε ένα αμάξι κρίνοντάς το από δυο πρόβληματα και από καποιες περιπτώσεις μεμονομένες, προσωπικά θα έλεγα ένα αμάξι προβληματικό μόνο αν στα 400.000 αυτοκίνητα που έχει πουλήσει στην Ελλάδα (απο τότε που βγήκε στην παραγωγή) είχαν "χαλάσει" τα 10.000 ίσως και λιγότερα. Δεν νομίζω πώς το Forum αλλά και ένα μαγαζί ενοικιάσεων-μισθώσεων αυτοκινήτων αντιπροσωπεύουν τις πωλήσεις στην Ελλάδα για να μιλάμε για μέγεθος ελατωματικών αυτοκινήτων αν εσείς πχ έχετε πουλήσει σαν εταιρεία 400 αυτοκίνητα και έχουν χαλάσει τα 50 δεν μου λέει κάτι...

Αποκλειεις δηλαδή μετα από 2 χρόνια πωλήσεων να υπάρχει κάμψη στις πωλήσεις στην Ελλάδα? Πόσα να πουλήσει ακόμα? Δεν είμαστε και Γερμανία Ελλαδίτσα είμαστε ( οσο αναφορα τον πληθυσμό) αν δεις σε κάθε φανάρι που σε πιάνει είναι και 3 Golf στην ουρά.. έχεις δει 3 Audi στην σειρα? Κάπου διαβασα οτι έχουν stock.. τι 8α πεί stock? Stock από το εργοστάσιο δεν υφίσττε γιατι πέρνεις σειρά παραγωγής ... δηλαδή αν πάω και παραγείλω ένα Golf σήμερα και περιμένω να ρθει 3 και 6 μήνες θα είναι απο το stock? Θα τρελαθούμε μου φένετε!

Πάντα φιλικά....

Παραθέτω ένα Link που βρήκα μόλις...

http://www.sportdrive.gr/articles.php?art=1105

Link to comment
Share on other sites

Το σενάριο επιστημονικής φαντασίας ξεκινάει όταν ξεκινήσει το πρόβλημα και μετα και εννοώ πώς πολύ ευκολα μπορούμε όλοι να κρίνουμε και να θάψουμε ένα αμάξι κρίνοντάς το από δυο πρόβληματα και από καποιες περιπτώσεις μεμονομένες, προσωπικά θα έλεγα ένα αμάξι προβληματικό μόνο αν στα 400.000 αυτοκίνητα που έχει πουλήσει στην Ελλάδα (απο τότε που βγήκε στην παραγωγή) είχαν "χαλάσει" τα 10.000 ίσως και λιγότερα. Δεν νομίζω πώς το Forum αλλά και ένα μαγαζί ενοικιάσεων-μισθώσεων αυτοκινήτων αντιπροσωπεύουν τις πωλήσεις στην Ελλάδα για να μιλάμε για μέγεθος ελατωματικών αυτοκινήτων αν εσείς πχ έχετε πουλήσει σαν εταιρεία 400 αυτοκίνητα και έχουν χαλάσει τα 50 δεν μου λέει κάτι...

Αποκλειεις δηλαδή μετα από 2 χρόνια πωλήσεων να υπάρχει κάμψη στις πωλήσεις στην Ελλάδα? Πόσα να πουλήσει ακόμα? Δεν είμαστε και Γερμανία Ελλαδίτσα είμαστε ( οσο αναφορα τον πληθυσμό) αν δεις σε κάθε φανάρι που σε πιάνει είναι και 3 Golf στην ουρά.. έχεις δει 3 Audi στην σειρα? Κάπου διαβασα οτι έχουν stock.. τι 8α πεί stock? Stock από το εργοστάσιο δεν υφίσττε γιατι πέρνεις σειρά παραγωγής ... δηλαδή αν πάω και παραγείλω ένα Golf σήμερα και περιμένω να ρθει 3 και 6 μήνες θα είναι απο το stock? Θα τρελαθούμε μου φένετε!

Πάντα φιλικά....

Παραθέτω ένα Link που βρήκα μόλις...

http://www.sportdrive.gr/articles.php?art=1105

Αυτος που μιλησε για στοκ, μαλλον αναφεροταν στην αντιπροσωπεια κι οχι στο εργοστασιο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτος που μιλησε για στοκ, μαλλον αναφεροταν στην αντιπροσωπεια κι οχι στο εργοστασιο.

Καπως έτσι είναι... Θα πώ και αυτό, ήταν να παλάβω Δεκέμβριο του 2007 και με ειδοποίησαν οτι το αμάξι θα είχε καθυστέρηση 3 μήνες και αν ήθελα μπορούσα να πάω να πάρω την προκαταβολή και να απευθυνθω σε κάποιον άλλο αντιπροσωπο, τους είπα να κρατήσουν την παραγγελία και πώς θα ξαναμιλούσαμε, σας πληροφορώ πώς 15 περίπου του Νοέμβρη πήρα από την αρχή τηλέφωνο όλες τις αντιπροσωπείες και ζητούσα απελπισμένα ετοιμοπαράδοτο Golf είχαν μόνο τις απλές εκδόσεις και από αυτές λίγα αυτοκίνητα, όλοι έδιναν 3 μήνες παράδοση...

Ρωτήσαμε για το Tiguan όταν τελικά παρέλαβα μετά απο 6 μήνες και δεν είχαν ετοιμοπαράδοτα εδιναν 7 μήνες στον Παζαρόπουλο! Το Stock για ιδιωτη δεν πολυ παίζει δεν τους συμφέρει, δεν μας έχουν ανάγκη!

Edited by BadSeed
Link to comment
Share on other sites

Καπως έτσι είναι... Θα πώ και αυτό, ήταν να παλάβω Δεκέμβριο του 2007 και με ειδοποίησαν οτι το αμάξι θα είχε καθυστέρηση 3 μήνες και αν ήθελα μπορούσα να πάω να πάρω την προκαταβολή και να απευθυνθω σε κάποιον άλλο αντιπροσωπο, τους είπα να κρατήσουν την παραγγελία και πώς θα ξαναμιλούσαμε, σας πληροφορώ πώς 15 περίπου του Νοέμβρη πήρα από την αρχή τηλέφωνο όλες τις αντιπροσωπείες και ζητούσα απελπισμένα ετοιμοπαράδοτο Golf είχαν μόνο τις απλές εκδόσεις και από αυτές λίγα αυτοκίνητα, όλοι έδιναν 3 μήνες παράδοση...

Ρωτήσαμε για το Tiguan όταν τελικά παρέλαβα μετά απο 6 μήνες και δεν είχαν ετοιμοπαράδοτα εδιναν 7 μήνες στον Παζαρόπουλο! Το Stock για ιδιωτη δεν πολυ παίζει δεν τους συμφέρει, δεν μας έχουν ανάγκη!

Καταρχην το "ολοι εδιναν 3 μηνες παραδοση" ειναι φυσικο για τον απλουστατο λογο οτι δεν εξαρταται απο τον αντιπροσωπο το ποσο θα περιμενει καποιος για να παραλαβει ενα αυτοκινητο.Ο αριθμος των μηνων καθοριζεται απο το εργοστασιο αναλογα με την ζητηση του καθε μοντελου.Οι αντιπροσωποι ομως μπορει να παραγγειλουν π.χ. δεκα tsi να τα εχουν ετιμοπαραδοτα και τα οποια μπορει να μην ειναι μονο με τον στανταρ εξοπλισμο αλλα και με καποια εξτρα που ζητουνται περισσοτερο οπως το υποβραχιονιο.Ο λογος που το κανουν ειναι ο ανταγωνισμος μεταξυ αντιπροσωπειαων ωστε να δελεασουν τον αγοραστη ο οποιος δεν εχει την υπομονη να περιμενει και ο οποιος ενδεχεται να ψαξει σε αλλη αντιπροσωπεια που το εχει ετοιμοπαραδοτο.Επισης χωρις να ειμαι σιγουρος, νομιζω οτι απο αυτα τα αυτοκινητα που παραγγελνουν για να τα εχουν στοκ, εχουν και μεγαλυτερο κερδος απο την πωληση τους σε σχεση με καποιο που θα γινει ειδικη παραγγελια για συγκεκριμενο πελατη.

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου το gt το οποιο εχει 30000χλμ δεν εχει εμφανισει κατι παντως..ουτε σκαστρες,οθτε πολλαπλασιαστες,ουτε κοχλασματα,ραγισματα,λιωμενα καλωδια κτλ..τριζει ο αεραγωγος και θελει και αλλαγη πυρρο διχαλο η οποια θα γινει το πασχα οταν με το καλο κατεβω ελλαδα..αλλα το μοτερ ακομα δεν εχει παρουσιασει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι πανικος ειναι αυτος??Τα πραγματα ειναι απλα η vw για να κανει το μεγαλο μπαμ

και για να τραβηξει τα βλεματα λανσαρε πρωτα το gt,αλλο να λες απο 1400 -170 αλογα,

και αλλο 140.Αφου το καταφερε τωρα το σταματαει!!!!!

Απο την αρχη αυτος ηταν ο στοχος του gt.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω η VW να εκανε το GT το 170αρι για να ακουστει..απλα το οτι εβγαλε το 140αρι το εκανε για μεγαλυτερες ηλικιες η για καποιους με ποιο προσιτη τιμη..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι πανικος ειναι αυτος??Τα πραγματα ειναι απλα η vw για να κανει το μεγαλο μπαμ

και για να τραβηξει τα βλεματα λανσαρε πρωτα το gt,αλλο να λες απο 1400 -170 αλογα,

και αλλο 140.Αφου το καταφερε τωρα το σταματαει!!!!!

Απο την αρχη αυτος ηταν ο στοχος του gt.

Κατα την γνώμη μου όλα είναι πιθανά..Και αυτό που λες φίλε μου μπορεί να είναι σωστο.Δεν μπορούμε εμείς να γνωρίζουμε πως σκεφτετε η καθε εταιρία.Το μονο που ξέρουμε είναι πως κοιτάνε σίγουρα το συμφέρον το δικό τους και πιστεύω πως σε αυτό συμωνούμε όλοι.

Θα φανεί στην πορεία αν καταργηθουν η όχι...

Link to comment
Share on other sites

οταν αγοροσα το δικο μου πριν 2 χρονια κατι γνωστοι μου με ακρες μου ειχαν πει ακριβος το ιδιο πραγμα.οτι σταματισε η παραγωγη τους λογο προβληματων .(εχω 40000χιλιομετρα μονο λαδια και φιλτρα εχω αλλαξει).τωρα γιατι ακομα το πουλανε δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Καπου διαβασα οτι το καινουργιο IBIZA CUPRA φημολογειται οτι θα εχει TSI 1.4 με 200 αλογατα...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,μην τα κανετε μπαχαλο.επειδη γραφουν οτι θα βγει με τον tsi,πχ με τοσα αλογα,δν σημαινει οτι θα βγει κιολας. και κατ αρχην ποιος ειπε οτι θα καταργησουν τους tsi? ???εχω που το ακουω αυτο εδω και ενα χρονο. :) και δν παιζει να τον διαφημιζουν κιολας(με το gt) και αυριο να τον καταργησουν.

ελεος. -_-

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,μην τα κανετε μπαχαλο.επειδη γραφουν οτι θα βγει με τον tsi,πχ με τοσα αλογα,δν σημαινει οτι θα βγει κιολας.

Φιλε μου αν αναφερεσαι στο δικο μου post θα δεις οτι εχω βαλει link απο το επισημο site της VW, δεν νομιζω οτι το γραφουν ετσι απλα και μετα να πουνε 'α τελικα εννοουσαμε τον TFSI 160 στα 1.8. Το λεει καθαρα, TSI 1.4 160ps. Και ολα αυτα απο την επισημη σελιδα της VW και οχι καποιο blog κλπ. Τωρα να εννοουν 1.4 μονο με τουρμπο και χωρις κομπρεσσορα στα 160 αλογα λιγο υπερβολικο μου φαινεται.

Φιλικα,

Δημητρης.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν αναφερεσαι στο δικο μου post θα δεις οτι εχω βαλει link απο το επισημο site της VW, δεν νομιζω οτι το γραφουν ετσι απλα και μετα να πουνε 'α τελικα εννοουσαμε τον TFSI 160 στα 1.8. Το λεει καθαρα, TSI 1.4 160ps. Και ολα αυτα απο την επισημη σελιδα της VW και οχι καποιο blog κλπ. Τωρα να εννοουν 1.4 μονο με τουρμπο και χωρις κομπρεσσορα στα 160 αλογα λιγο υπερβολικο μου φαινεται.

Φιλικα,

Δημητρης.

μητσαρα οχι :) ,αναφερομαι γενικα,σε κανεναν προσωπικα,αλοιμονο tongue.gif . απλως γινεται πολυ ντορος για τους tsi,οτι θα καταργηθουν,οτι εχουν προβληματα και τετοια.εγω δν εχω ακουσει κατι,και ουτε εχουν προβληματα παιδια με gt/tsi (και γω tsi εχω) που γνωριζω. επισης το μονο που ειχα ακουσει για σιγουρα ηταν οτι στο μελλον θα εβγαζαν 1.6 tsi με 200 αλογα. αυτα απο μενα. -_-

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια.ακουστε τι εμαθα σημερα απο την αντιπροσωπεια.

το GT δεν καταργειτε.αναστελετε για καποιο διαστημα η παραγωγη του,η απλα(για το golf 6 τουλαχιστον) δεν θα κυκλοφορησει αυτη η εκδοση με τα 170 αλογα.

αυτο δεν ειναι για το οτι εβγαλε προβληματα.πολλα ακουγονται αλλα οι πιο πολλοι απο μας δεν εχουμε προβλημα ......!!!!!!!!

οι λογοι που θα "κοπη" προσωρινα τουλαχιστον η παραγωγη ειναι 2.

1) οτι ηθελαν να πετυχουν τα μεγιστα αλογα που θα μπορουσε να εχει ενας 1400 αρης.κατι σαν στοιχημα.το πετυχαν και τερμα.

2)το κοστος παραγωγης.δεν ειχε μεγαλο ποσοστο κερδους η εταιρεια απο το GT.γιατι αυτο?γιατι απο οτι μου ειπαν εχει ακριβα φρενα και αμορτισερ απο το GTI.επισης ο κινητηρας του ειναι πανακριβος.δεν πολυ καταλαβα αλλα μου ειπαν οτι ο κινητηρας ειναι πιο ακριβως και απο του GTI γιατι το GT δεν δουλευει σε θερμοκρασια 90 βαθμων οποως τα υπολοιπα,αλλα σε θερμοκρασια 110 βαθμων.οποτε ειναι φτιαγμενος απο αλλα υλικα.οποτε τα 23000-25000 ευρω ηταν λιγα και δεν μπορουσε η εταιρεια να συνεχισει να το παραγει με τετοιο μικρο ποσοστο κερδους.

ειπα στην αντιπροσωπεια τοτε γιατι το TSI με τα 140 αλογα βγαινει σε τοσο χαμηλη τιμη?ιδιος σχεδον κινητηρας ειναι. καθως επισης γιατι πρεπει να αναστειλουν την παραγωγη και απλα δεν ανεβαζουν την τιμη?

μου ειπαν οτι την τιμη δεν την ανεβαζουν γιατι αν π.χ παει στα 28000 ευρω ποιος θα τα δωσει να το παρει την στιγμη που το GTI κανει 30000-31000 ευρω.για το TSI 140 αλογα ειπαν οτι μπορει να φαινονται ιδιοι οι κινητηρες, αλλα τα υλικα που ειναι φτιαγμενοι δεν ειναι ιδια.

αυτα μου ειπανε.τι να σας πω.οτι ακουσα ειπα.

κατι αλλο.ακουσε κανεις για τον 1600 κινητηρα της VW που θα βγαζει 240 αλογα?κατι τετοιο μου ειπαν.μου ειπαν περιμενε και θα δεις απο 1600 κ.ε τα 240 αλογα.μπορει και στο GOLF 6.κατι σαν αντικαταστατης του GT και αντιπαλος του CORSA OPC.ακουσε κανεις κατι?

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως ετσι εχει γινει η αγορα ρε παιδια σε καθε παρτιδα ερχονται μισα καλα μισα χαλια το θεμα ειναι να μην πετυχεις το χαλια τελειως κ@λ@φαρδια ειναι το θεμα.

π.χ φιλος εχει polo 9n kai και το μονο που δεν εχει αλλαξει ειναι λαστιχα full ζημιες και σε αλλο φιλο δεν εχει βγαλει τιποτα.

Παντως οι θεωριες περι χαλια κινητηρα λαθοι της VW δεν πεζει παιδια σε τοσο μεγαλες εταιριας ειναι θεμα κερδους και φημης εταιριας.

Και Mercedes και BMW και αλλες εχουν πεσει σε αυτα τα λαθοι.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια.ακουστε τι εμαθα σημερα απο την αντιπροσωπεια.

το GT δεν καταργειτε.αναστελετε για καποιο διαστημα η παραγωγη του,η απλα(για το golf 6 τουλαχιστον) δεν θα κυκλοφορησει αυτη η εκδοση με τα 170 αλογα.

αυτο δεν ειναι για το οτι εβγαλε προβληματα.πολλα ακουγονται αλλα οι πιο πολλοι απο μας δεν εχουμε προβλημα ......!!!!!!!!

οι λογοι που θα "κοπη" προσωρινα τουλαχιστον η παραγωγη ειναι 2.

1) οτι ηθελαν να πετυχουν τα μεγιστα αλογα που θα μπορουσε να εχει ενας 1400 αρης.κατι σαν στοιχημα.το πετυχαν και τερμα.

2)το κοστος παραγωγης.δεν ειχε μεγαλο ποσοστο κερδους η εταιρεια απο το GT.γιατι αυτο?γιατι απο οτι μου ειπαν εχει ακριβα φρενα και αμορτισερ απο το GTI.επισης ο κινητηρας του ειναι πανακριβος.δεν πολυ καταλαβα αλλα μου ειπαν οτι ο κινητηρας ειναι πιο ακριβως και απο του GTI γιατι το GT δεν δουλευει σε θερμοκρασια 90 βαθμων οποως τα υπολοιπα,αλλα σε θερμοκρασια 110 βαθμων.οποτε ειναι φτιαγμενος απο αλλα υλικα.οποτε τα 23000-25000 ευρω ηταν λιγα και δεν μπορουσε η εταιρεια να συνεχισει να το παραγει με τετοιο μικρο ποσοστο κερδους.

ειπα στην αντιπροσωπεια τοτε γιατι το TSI με τα 140 αλογα βγαινει σε τοσο χαμηλη τιμη?ιδιος σχεδον κινητηρας ειναι. καθως επισης γιατι πρεπει να αναστειλουν την παραγωγη και απλα δεν ανεβαζουν την τιμη?

μου ειπαν οτι την τιμη δεν την ανεβαζουν γιατι αν π.χ παει στα 28000 ευρω ποιος θα τα δωσει να το παρει την στιγμη που το GTI κανει 30000-31000 ευρω.για το TSI 140 αλογα ειπαν οτι μπορει να φαινονται ιδιοι οι κινητηρες, αλλα τα υλικα που ειναι φτιαγμενοι δεν ειναι ιδια.

αυτα μου ειπανε.τι να σας πω.οτι ακουσα ειπα.

κατι αλλο.ακουσε κανεις για τον 1600 κινητηρα της VW που θα βγαζει 240 αλογα?κατι τετοιο μου ειπαν.μου ειπαν περιμενε και θα δεις απο 1600 κ.ε τα 240 αλογα.μπορει και στο GOLF 6.κατι σαν αντικαταστατης του GT και αντιπαλος του CORSA OPC.ακουσε κανεις κατι?

και το gti ποσα θα βγαζει ρε παιδια 300

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.