Jump to content
Κοσμάς

Golf Tsi 122

Recommended Posts

o 122 ΔΕΝ ειναι αλουμινενιος , ειναι ελαφρυτερος λογω καποιων αλλαγων που κανανε

Για οποιον 3ερει λιγα αγγλικα http://www.engineforall.com/en-index.php/2...-122-cv-engine/

Απάντηση στο post σου για τον 122:

Υπάρχουν σχετικά Post που μπορείς να βοηθηθείς για την αγορά σου εαν ανατρέξεις και να μην κοιτάς επιφανειακά ένα - δύο μεμονομένα περιστατικά.

Εγώ έχω το 140 ένα χρόνο + και δεν με έχει κρεμάσει ΠΟΤΕ. Με πάρα πολλά ταξίδια και καθημερινά πάνω από 100 χιλιόμετρα σου λέω ότι το αμάξι είναι απλά τέλειο. Επειδή ζητάς γνώμες δεν θα σου πώ τι να αγοράσεις αλλά θα σου πω τι θα έπαιρνα εγώ εαν αγόραζα τώρα αυτοκίνητο...θα έπαιρνα το 140. Το 122 το έχει φιλαράκι και δεν με ενθουσίασε παρόλο που είναι κοντά σε επιδόσεις. Όσο για την κατανάλωση σε πληροφορώ πως με σωστή οδήγηση μέσα στην πόλη θα εντυπωσιαστείς. Εάν είσαι γκαζιάρης κακό του κεφαλιού σου θα δεις τρελά νούμερα στο καντράν όποιο και αν επιλέξεις.

Όσο αναφορά την επιλογή ενός αυτοκινήτου είναι πολύ προσωπική απόφαση και προσπάθησε να μην απομονώνεις ένα δύο μεμονομένα περιστατικά. Μην ξεχνάς ότι το 122 κυκλοφορεί πολύ λίγο για να παρουσιάσει κάτι. Πάντως και τα δύο αυτοκίνητα είναι πολύ καλή επιλογή αλλά σου τονίζω πως έχει βγει μία άκυρη φήμη για το 140 που δεν ισχύει σε καμία περίπτωση.¶μα ήταν έτσι θα τα πουλάγαμε για να πάρουμε το 122. Ελπίζω να σε βοήθησα ... :D

Edited by kospasTSI12345
Link to comment
Share on other sites

Απάντηση στο post σου για τον 122:

Υπάρχουν σχετικά Post που μπορείς να βοηθηθείς για την αγορά σου εαν ανατρέξεις και να μην κοιτάς επιφανειακά ένα - δύο μεμονομένα περιστατικά.

Εγώ έχω το 140 ένα χρόνο + και δεν με έχει κρεμάσει ΠΟΤΕ. Με πάρα πολλά ταξίδια και καθημερινά πάνω από 100 χιλιόμετρα σου λέω ότι το αμάξι είναι απλά τέλειο. Επειδή ζητάς γνώμες δεν θα σου πώ τι να αγοράσεις αλλά θα σου πω τι θα έπαιρνα εγώ εαν αγόραζα τώρα αυτοκίνητο...θα έπαιρνα το 140. Το 122 το έχει φιλαράκι και δεν με ενθουσίασε παρόλο που είναι κοντά σε επιδόσεις. Όσο για την κατανάλωση σε πληροφορώ πως με σωστή οδήγηση μέσα στην πόλη θα εντυπωσιαστείς. Εάν είσαι γκαζιάρης κακό του κεφαλιού σου θα δεις τρελά νούμερα στο καντράν όποιο και αν επιλέξεις.

Όσο αναφορά την επιλογή ενός αυτοκινήτου είναι πολύ προσωπική απόφαση και προσπάθησε να μην απομονώνεις ένα δύο μεμονομένα περιστατικά. Μην ξεχνάς ότι το 122 κυκλοφορεί πολύ λίγο για να παρουσιάσει κάτι. Πάντως και τα δύο αυτοκίνητα είναι πολύ καλή επιλογή αλλά σου τονίζω πως έχει βγει μία άκυρη φήμη για το 140 που δεν ισχύει σε καμία περίπτωση.¶μα ήταν έτσι θα τα πουλάγαμε για να πάρουμε το 122. Ελπίζω να σε βοήθησα ... :D

+1000

να συμπληρωσω οτι με 5η 1500 στροφες και 60-70 χλμ μεσα στην πολη η καταναλωση ειναι μικροτερη απο 5λιτρα και το ειδα στο δικο μου που ειναι 1ο σταδιο...!

αν δεν το ζοριζεις ειναι πολυ οικονομικο...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρο αυτό; Στην αντιπροσωπεία μου είχαν πει πως είναι αλουμινένιος :thumbsup:

Ποιά ήταν αυτή η αντιπροσωπεία ρε αδερφέ? ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση, αλουμίνιο είναι MONO τα FSi.

Όσο για την κατανάλωση, έχω βγάλει 910χλμ. στο ρεζερβουάρ εκτός πόλης και συνεχόμενα χλμ.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά ήταν αυτή η αντιπροσωπεία ρε αδερφέ? ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση, αλουμίνιο είναι MONO τα FSi.

Όσο για την κατανάλωση, έχω βγάλει 910χλμ. στο ρεζερβουάρ εκτός πόλης και συνεχόμενα χλμ.

ποιο γκολφ εχεις και εβγαλες 910 χιλιομετρα? εγω ουτε μπορω να το πλησιασω αυτο το νουμερο καλα με 70 το πηγαινες???

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

ποιο γκολφ εχεις και εβγαλες 910 χιλιομετρα? εγω ουτε μπορω να το πλησιασω αυτο το νουμερο καλα με 70 το πηγαινες???

Το 122 είναι.

Από Κόρινθο Θεσσαλονίκη με 6η και 120χλμ και έκανα άλλα 200+ μέσα στην πόλη. Γίνεται εύκολα και δεν είναι εξωπραγματικό νούμερο για το 122

Link to comment
Share on other sites

Το 122 είναι.

Από Κόρινθο Θεσσαλονίκη με 6η και 120χλμ και έκανα άλλα 200+ μέσα στην πόλη. Γίνεται εύκολα και δεν είναι εξωπραγματικό νούμερο για το 122

Λίγο υπερβολικό μου ακούγεται....

Link to comment
Share on other sites

Λίγο υπερβολικό μου ακούγεται....

χμμμ μπορει και να μην ειναι... με τον 140ρι μαμα με 120-130 και 6η βγαζεις κοντα 700 χλμ με ενα ντεποζιτο... οποτε δεν μου ακουγεται και τελειως κουλο να βγαλει τοσα χλμ το 122αρι ειδικα αν ειναι και dsg

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι dsg είναι όμως απίστευτα οικονομικό :rolleyes:<_<

Κάπου είχα διαβάσει οτι ένα Golf FSi 1,6 έκανε 1100+ χλμ και μπήκε στα ρεκόρ γκίνες και έγραφε, φανταστείτε πόσα χλμ παραπάνω θα βγάλει ένα TSi που είναι οικονομικότερο αυτοκίνητο!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι dsg είναι όμως απίστευτα οικονομικό :rolleyes::o

Κάπου είχα διαβάσει οτι ένα Golf FSi 1,6 έκανε 1100+ χλμ και μπήκε στα ρεκόρ γκίνες και έγραφε, φανταστείτε πόσα χλμ παραπάνω θα βγάλει ένα TSi που είναι οικονομικότερο αυτοκίνητο!

Δεν το αμφισβητώ καθώς κοντά στα 700 (λίγο λιγότερα) έχω βγάλει και εγώ....απλά θεωρώ ότι θέλει πολύ υπομονή..... :rolleyes::o

Link to comment
Share on other sites

Δεν το αμφισβητώ καθώς κοντά στα 700 (λίγο λιγότερα) έχω βγάλει και εγώ....απλά θεωρώ ότι θέλει πολύ υπομονή..... :rolleyes::o

καλα ναι απο αυτο εννοειται...

σε μπριζωνει το tsi να το ανοιξεις...

Link to comment
Share on other sites

Thanks για τις αποψεις.

Η παραγγελια εγινε τελη ιουλιου με τον 122 , ασημι gt sport με επιπλεον ESP , υποβραχιονιο και συναγερμο απο το εργοστασιο.

Τωρα μενει να περιμενω 3 με 3μιση μηνες συμφωνα με τον αντιπροσωπο ;)

Link to comment
Share on other sites

Thanks για τις αποψεις.

Η παραγγελια εγινε τελη ιουλιου με τον 122 , ασημι gt sport με επιπλεον ESP , υποβραχιονιο και συναγερμο απο το εργοστασιο.

Τωρα μενει να περιμενω 3 με 3μιση μηνες συμφωνα με τον αντιπροσωπο :huh:

Ωραίος,καλή υπομονή και με το καλό να έρθει.

Link to comment
Share on other sites

:huh: ¶νοιξες ?
Link to comment
Share on other sites

To είχα ελβετία για 5 ημέρες...

Πραγματικά οικονομικό, το πήρα φουλ με τρίπ στα 720χλμ , και το γύρισα φουλ στα 820χλμ , με χλμ εντός πόλης και λίγα εκτός...

Στην εθνική με 140 και 6η(πολύ μακρια) είχε 5.3 στιγμιαία στο τρίπ...

Κοιμισμένο δεν το έλεγες , είχε σπιρτάδα για το βάρος της γκόλφος...

Link to comment
Share on other sites

To είχα ελβετία για 5 ημέρες...

Πραγματικά οικονομικό, το πήρα φουλ με τρίπ στα 720χλμ , και το γύρισα φουλ στα 820χλμ , με χλμ εντός πόλης και λίγα εκτός...

Στην εθνική με 140 και 6η(πολύ μακρια) είχε 5.3 στιγμιαία στο τρίπ...

Κοιμισμένο δεν το έλεγες , είχε σπιρτάδα για το βάρος της γκόλφος...

Είσαι άρρωστος. Έχεις Golf, πηγαίνεις ταξίδι στην Ελβετία και νοικιάζεις... Golf. Τέλος πάντων, αφού είσαι τόσο κολλημένος με το Golf βάλ' το τουλάχιστον foreground και όχι background στην υπογραφή σου, εκτός κι αν είσαι κι εσύ ντοπαρισμένος με την Μ3 (μεθυλτριενολόνη και όχι μόνο).

P.S. Έχεις αρχίσει να γερνάς πριν της ώρας σου γιατι πρώτη φορά διαβάζω να σε ενδιαφέρει η οικονομία. Μήπως ανακυκλώνεις κιόλας?

Edited by S8N
Link to comment
Share on other sites

Είσαι άρρωστος. Έχεις Golf, πηγαίνεις ταξίδι στην Ελβετία και νοικιάζεις... Golf. Τέλος πάντων, αφού είσαι τόσο κολλημένος με το Golf βάλ' το τουλάχιστον foreground και όχι background στην υπογραφή σου, εκτός κι αν είσαι κι εσύ ντοπαρισμένος με την Μ3 (μεθυλτριενολόνη και όχι μόνο).

P.S. Έχεις αρχίσει να γερνάς πριν της ώρας σου γιατι πρώτη φορά διαβάζω να σε ενδιαφέρει η οικονομία. Μήπως ανακυκλώνεις κιόλας?

ΧΑχαχαχα, ρε εγω φταίω που ο Γιουροπκαρ είχε κάνει παρτνερσιπ με την φαβέ.? Στην αρχή μου είπε για Q7 , όταν τον ρώτησα πόσο έχει την ημέρα μου είπε 1000 φράγκα , πρώτο σοκ , μετα μου πρότεινε passat tdi automatic kai station wagon είπα να το πάρω να νιώσω ευρωπαίος και εγώ , όταν τόλμησε να μου πει οτι 630φράγκα είναι λογική τιμή για αυτο το αμάξι τον έβρισα αλλα ελληνικά "Τι λές ρε Μ@Λ@ΚΑ" και τελικά κατέληξα με 1.4 122 ανθρακί 4πορτο και έκδοση LEADER...Πάλι πρωτοτύπησα ο άτιμος...

Υ.Γ1 Η βενζίνη στην ελβετία είναι στο 1.02 και η κατοστάρα στο 1.10

Υ.Γ2 Και ναι άρη , ανακυκλώνω κιόλας , γιατι με εσένα να κυκλοφορείς με το gas gazzling white creature , someone has to save the planet...

Υ.Γ3 Δεν είναι Μ3 , 335 είναι...

21082008284.jpg

Edited by Puck
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποσο overboost εχει το 122?και τελικα σταθερα στα 0,6 atm ειναι????

Μαλλον κανεις δεν εχει βαλει ακομα μπαρομετρο σε 122????

ο πρωτος θα ειμαι?περιμενω να ερθει το οργανακι απο αμερικη.

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον κανεις δεν εχει βαλει ακομα μπαρομετρο σε 122????

ο πρωτος θα ειμαι?περιμενω να ερθει το οργανακι απο αμερικη.

Ποιό οργανάκι παρήγγειλες?

Link to comment
Share on other sites

Autometer sport-comp μαυρη προσοψη.

ψιλο-ληστεια εδω.Το ειχαν 110 και το βρηκα καινουργιο με μεταφορικα 50 ευρω.

Κανεις που να εχει μετρησει πιεση να μου φυγει η απορια βρε παιδια μεχρι να ερθει???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.