Jump to content
STEFANOS M

Tsi / Gt Προγραμματα (tuning)... ποιος εχει ποιο....

Recommended Posts

Το θέμα για τον 122 είναι γενικό πάνω στον κινητήρα και όχι τόσο για βελτίωση. ¶λλωστε το παρών θέμα γράφει για κινητήρες TSI και όχι συγκεκριμένα για 140/170 ps...

...μα το 122 δεν είναι Tsi....

Edited by kospasTSI12345
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι δεν είναι TSI αλλά TFSI αλλά επειδή συνήθως έτσι τον λένε όλοι (και η ίδια η VW δλδ) φαντάζομαι πως μπορούν να γράψουν και εδώ τις εντυπώσεις τους όσοι έχουν βάλει πρόγραμμα σε αυτό τον κινητήρα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα μπορέσετε να μου πείτε τη γνώμη σας μεταξύ Overload και E-tunners τι να προτιμήσω; Σκοπός μου είναι όμως η αξιοπιστία-απόδοση-τιμή, χωρίς υπερβολικές απαιτήσεις (2ο, 3ο στάδιο κτλ.) Παρεπιμπτόντως ξέρει κανείς με τι πιέσεις (κανονική και over) δουλεύουν τα προγράμματα; Αυτό που φαντάζομαι είναι ότι όλα πάνω κάτω το ίδιο είναι...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυριο παω για προγραμματακι απο e-tuners!προτεινεται κατι αλλο?

revo tongue.gif

Βαλε οποιο προγραμμα καλυπτει τις αναγκες σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά επέλεξα etuners και έχω μείνει αρκετά ικανοποιημένος.

Όλοι πάνω κάτω σου δίνουν γύρω στα 200-205 άλογα 1ο στάδιο. Η διφορά με το μαμά TSI έχει να κάνει με τις λίγο ψηλότερες πιέσεις και στο ότι οι πιέσεις πλέον διατηρούνται και στις ψηλές στροφές (4500-6500). Τώρα για τιμές ακριβώς δεν μπορώ να σου πώ, υπάρχουν άλλοι πολύ πιο κατάλληλοι από μένα να σου δώσουν απαντήσεις.

Ένα θα σου πω μόνο. Σε όποιον και να αποφασίσεις να πας η διαφορά που θα δείς στο TSI σου (60 άλογα) είναι εκπληκτική.

¶ντε με το καλό!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάθε άλλο,

μία εβδομάδα που το έχω το έχω κατα-χαρεί. Όσο μπορεί κάποιος να το χαρεί μέσα στην Αθήνα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπειτε λιγο στο τοπικ "εφτασαν τα 200αρια" γιατι κανονιζετε συναντηση για την παρασκευη

Link to comment
Share on other sites

δλδ ποια η διαφορα αναμεσα revo,etuners kai overload?εχεται βαλει καποιο?

Δεν έχω προλάβει να το χαρώ πολύ αλλά μπορώ να σου πω οτι αξίζει!! :mellow:

Σήμερα μάλιστα που πήγα για να κάνουν το λογκάρισμα (δεν είχα χρόνο την πρώτη φορά) μου είπαν οτι στον κόφτη έχει πίεση 1 με 1+ bar sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

(Καταλαβαίνεις τι θα πει αυτό έτσι; :mellow: :mellow: )

Υ.Γ. Πήγα e-tuners, μπορώ να πω ότι δεν έχω κανένα παράπονο (τουλάχιστον μέχρι στιγμής). Ήταν πολύ εξυπηρετικοί και πρόθυμοι να απαντήσουν σε όλες μου τις απορίες.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας τον κωδικο για την μαμα σκαστρα??και αν εχει αλλαξει κανενας τι τιμη εχει?

Link to comment
Share on other sites

κατω απο το πλαστικο που ειναι οι υαλοκαθαριστηρες

πρεπει να βγαλεις του καθαριστηρες να ξεκουμπωσεις το πλαστικο αυτο να βγαλεις τις φυσες και να παρεις στα χερια τον εγκεφαλο

Edited by zil
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας τον κωδικο για την μαμα σκαστρα??και αν εχει αλλαξει κανενας τι τιμη εχει?

03C 145 710 A για την πρώτη έκδοση.

03C 145 710 D για την δεύτερη.

Προφανώς η δεύτερη είναι πιο ανθεκτική.

Link to comment
Share on other sites

κατω απο το πλαστικο που ειναι οι υαλοκαθαριστηρες

πρεπει να βγαλεις του καθαριστηρες να ξεκουμπωσεις το πλαστικο αυτο να βγαλεις τις φυσες και να παρεις στα χερια τον εγκεφαλο

Eυχαριστώ (θα εκτιμούσα εάν υπήρχε κάποιο how to με φωτος)

Edited by konv
Link to comment
Share on other sites

παιδια το προγραμματακι μπηκε(etuners)!το γκολφακι παει κομματια!αλλα το κακο ειναι οτι θελει μονο 100αρα γιατι με 95αρα μπενει σε safemode με 5η και πανω απο 3500στρ εχει παρουσιασει κατι αναλογο σε κανενα σας?(με εκατοσταρα μου ειπαν θα στρωσει!)

Link to comment
Share on other sites

Μπειτε λιγο στο τοπικ "εφτασαν τα 200αρια" γιατι κανονιζετε συναντηση TSI για την κυριακη

Link to comment
Share on other sites

Απλά μην περιμένεις να δεις τις διαφορές που βλέπουν τα TSI.

Καλύτερα θα πηγαίνει πάντως, αισθητά καλύτερα. Έβαλε ο NikGT προχθές,

λογικά θα μπορεί να σου πει περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.