Jump to content
STEFANOS M

Tsi / Gt Προγραμματα (tuning)... ποιος εχει ποιο....

Recommended Posts

ρε μεγαλε μην αρχιζεις τα RSεικα και κοψτο εδω, ειπες την γνωμη σου , σεβαστη, αλλα δεν θα ξανα-γ@μ@σεις το τοπικ για αλλη μια φορα.

Ελεος με αυτο το κομπλεξ, χαλαρωσε, δεν ειμαστε υποχρεωμενοι ολοι οι υπολοιποι να διαβαζουμε σελιδες Μ@λ@κιες

Παντως ο jdl μιλαγε για το θεμα και ελεγε τη γνωμη του εστω και ασχιμη.Νομιζω δημοκρατια εχουμε στο forum.Αλλη καναν επιθεση σε προσωπο και αρχισαν το γαμημα του topic

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω πολυ να ηρεμησουν λιγο οι τονοι και να μην χρησιμοποιουνται χαρακτηρισμοι που δεν αρμοζουν εδω μεσα.

Αν θελετε υπαρχουν και τα πμ να τα πειτε απο κει.

Ας μην χαλαμε το θεμα!!!

Την επομενη φορα θα υπαρξουν warns.

Ευχαριστω.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Ωραια τα 240 hp αλλα αυτο που θα ηθελα να δω θα ηταν ενα ανοιγμα με ενα TSI ΦΠΕ απο στση φυσικα, για να βγαλουμε συμπερασματα :) ...

Edited by BillVWRuleZ
Link to comment
Share on other sites

Ωραια τα 240 hp αλλα αυτο που θα ηθελα να δω θα ηταν ενα ανοιγμα με ενα TSI ΦΠΕ απο στση φυσικα, για να βγαλουμε συμπερασματα ;) ...

Τελικά είσαι της στάσης δεν τα γουστάρεις τα ρεπρίζ...την κυριακή ετοίμασου να κάνουμε ένα από στάση :blush:

Link to comment
Share on other sites

Ωραια τα 240 hp αλλα αυτο που θα ηθελα να δω θα ηταν ενα ανοιγμα με ενα TSI ΦΠΕ απο στση φυσικα, για να βγαλουμε συμπερασματα :blush: ...

Απο σταση δεν βγαζεις συμπερασμα γιατι εχει σχεση και ο οδηγος(αλλαγες, εκινηση...). Αν θες να βγαλεις συμπερασμα ανοιξτε με τριτες η τεταρτες απο χαμηλα. Αυτη ειναι η αποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Απο σταση δεν βγαζεις συμπερασμα γιατι εχει σχεση και ο οδηγος(αλλαγες, εκινηση...). Αν θες να βγαλεις συμπερασμα ανοιξτε με τριτες η τεταρτες απο χαμηλα. Αυτη ειναι η αποψη μου.

+1 Σωστος!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είσαι της στάσης δεν τα γουστάρεις τα ρεπρίζ...την κυριακή ετοίμασου να κάνουμε ένα από στάση :o

Το σωστο πατημα ειναι απο σταση :D:D:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Απο σταση δεν βγαζεις συμπερασμα γιατι εχει σχεση και ο οδηγος(αλλαγες, εκινηση...). Αν θες να βγαλεις συμπερασμα ανοιξτε με τριτες η τεταρτες απο χαμηλα. Αυτη ειναι η αποψη μου.

Σιγουρα παιζει ρολο ο οδηγος ...

Αλλα απο την αλλη ομως αλλα συμπερασματα βγαζεις απο τριτες, τεταρτες και αλλη απο σταση :o

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα παιζει ρολο ο οδηγος ...

Αλλα απο την αλλη ομως αλλα συμπερασματα βγαζεις απο τριτες, τεταρτες και αλλη απο σταση :o

etsi einai h kalh kontra thelei kai apo stash thelei kai apo rolaristes..

p/s:kolhse kai den grafei ellhnika to plhktrologio..sorry!

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα παιζει ρολο ο οδηγος ...

Αλλα απο την αλλη ομως αλλα συμπερασματα βγαζεις απο τριτες, τεταρτες και αλλη απο σταση :o

ωραια υπογραφη.....εσυ εισαι μεσα?

αληθεια τωρα με τα remaps που εχουν κανει οι φιλοι μας απο etuners-overload τα revo μπορουν να τα κοντραρουν?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον και απο τις πατάτες βγαίνουνε λεφτά οπότε λίγο σεβασμός απο τα προϊόντα τα οποία βγάζουν λεφτά άσε που χωρίς αλλαγή τουρμπίνας βγάζει καλύτερη δύναμη...!!

Χωρίς να διαβάσω τα post του JDL συμφωνώ μαζί του. Το ότι οι καμπύλες στις μεσαίες είναι σαν ένα κανονικό TSi χτυπάει λίγο στο μάτι.

Περίμενα κάπου στις 4.000 να κάνει ένα μπαμ να σηκώσει ροπούλα να την κρατήσει μέχρι τις 6.500+

Απο την στιγμή που την εμφανίζουμε στο forum πρέπει να ακουστούν όλα τα σχόλια.

Και φυσικά το αμάξι του αποστόλη έχει δρόμο ακόμα και πρώτα πρωτα το DP και μετά αναπρογραματισμός για διόρθωμα στα λάθοι!

Καλή συνέχεια.

Εγώ στα σπάτα έβγαλα 240.... στο φωτηνέλη με το ζόρι 230....

Link to comment
Share on other sites

"Πέλεκυ", θα έρθεις την κυριακή ή φοβασαι? :D

Κοιτα, δε θελω να σας στενοχωρησω ,γιατι εχουν τελειωσει και τα remaps σας και θα μου λες δεν ειναι ετοιμο ακομα tongue.giftongue.gif και τετοια!!

Link to comment
Share on other sites

ωραια υπογραφη.....εσυ εισαι μεσα?

αληθεια τωρα με τα remaps που εχουν κανει οι φιλοι μας απο etuners-overload τα revo μπορουν να τα κοντραρουν?

Ναι εγω ειμαι μεσα .. :D

Τα overload etuners ειναι ενα κλικ πιο δυνατα ... παρολα αυτα δεν χανω την αισιοδοξια μου θελω να δοκιμασω απο σταση αμφοτερους ... :D:D

Edited by BillVWRuleZ
Link to comment
Share on other sites

Έχω την ανάγκη να ξεκαθαρίσω κάτι, όταν σχολιάζουμε στα διάφορα φόρουμ ο σχολιασμός γίνεται για τα γραφώμενα και όχι για τους γραφώντες , θα αναρωτηθεί κάποιος μα αυτά δεν είναι άρρηκτα συνδεδεμένα μεταξύ τους, η απάντηση είναι όχι φυσικά.

Δεν κρίνεται το φυσικό πρόσωπο που γράφει αλλά οι πέντε δέκα γραμμές που αντιπροσωπεύουν μια άποψη συγκεκριμένης χρονικής στιγμής, με αυτό δεδομένο μπορούν να ακουστούν διάφορες αντίθετες απόψεις που ενώ βάλλουν τα γραφόμενα δεν έχουν καμία πρόθεση να βλάψουν τον γραφών.

Ακόμα θυμάμαι το φοβερό πρώτο ποστάρισμα του Isnogood κατά φόρουμ Numb κατά κόσμον Μάκης o oποίος άκουσε τα εξ αμάξης για τις μ@λ@κίες που έγραφε, ο οποίος Μάκης είναι απο τα πιό καλά χαμογελαστά και ευγενικά παιδιά που υπάρχουν, απέχοντας πάρα πόλυ από τον να θεωρήται Μ@λ@κ@ς.

Το ίδιο ακρίβως συμβαίνει με τον Golf RS καμία απόλυτως σχέση δεν έχει με την δημόσια ιντερνετική του εικόνα, νεφρό να χρειαστείς θα στο δώσει (αφού σου σπάσει τα @@@ μετά γιατί κατάφερες να χαλάσεις το δικός σου) αλλά και με πάρα πολλούς άλλους αξιόλογους ανθρώπους που έχω κατά καιρούς γνωριστεί, εξαιρήται ο S8N αυτός είναι ακόμα πιο εύστροφος από όσο αφήνει να φαίνεται αλλά παραείναι άσχημος για τα γούστα μου.

Το ίδιο ακριβώς έχω να πω και για τον Αποστόλη, το ότι δεν συμφωνώ με πολλά πράγματα εκφράζοντας ωμά την δική μου αλήθεια δεν σημαίνει αυτομάτως ότι τον μειώνω σαν προσωπικότητα, αντίθετα σήμερα με κέρδισε και σαν άνθρωπος (χώρις αυτό να σημαίνει ότι ιντερνετικά θα γίνω πιό γλυκός) οπότε ας μην βρίσκουν πάτημα ορισμένοι να ανακαλύπτουν κόμπλεξ και κακίες εκεί που δεν υπάρχουν.

Και πρίν βιαστεί ο γνωτός φίδις Geopan αλλά και ο ποζεράς Puck να πούν την μ@λ@κία τους ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ GAY............ακόμα.

Edited by JDL9
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα θέλεις να σου πούμε μπράβο για τα όσα γράφεις ή για το ότι παραδέχτηκες εμμέσως πλην σαφώς επιτέλους τη φύση σου;

Edited by Geopan
Link to comment
Share on other sites

+1

Όπως έχουμε συζητήσει πολλές φορές από κοντά, ο γραπτός λόγος μεταδίδει λιγότερες πληροφορίες από τον προφορικό ανεξαρτήτως αν οι λέξεις που λέγονται ή γράφονται είναι ίδιες. Το ίδιο συμβαίνει και με όσες συμπάθειες/αντιπάθειες εμφανίζονται μέσω του φόρουμ. Γιατί ο γραπτός λόγος εκλαμβάνεται διαφορετικά αναλόγως της διάθεσης και της προιστορίας κάθε αναγνώστη.

Είμαι σίγουρος ότι τόσο τα σχόλια όσο και ολόκληρη η συζήτηση θα είχαν πολύ διαφορετική -και πιο ενδιαφέρουσα- έκβαση αν είχαν γίνει ζωντανά.

Από τη στιγμή που δημοσιεύονται στοιχεία για μια βελτίωση είναι επόμενο και αναμενόμενο να υπάρχουν σχόλια και διαφορετικές απόψεις. Θα είμασταν ζημιωμένοι αν δεν γινόταν κάτι τέτοιο άλλωστε.

Θα βαριόμουν υπερβολικά αν δεν έπεφταν και μερικές μάπες πότε πότε tongue.gif .

Στο δια ταύτα: στα @@ (m) τί πιστεύετε για τις καμπύλες. Μάτια έχω (δόξα τω θεώ) και βλέπω!

Όχι ότι έχει τελειώσει η δουλειά μας, αυτό παρουσιάσαμε αυτό σχολιάσατε.

Σημασία έχει ότι το αυτοκίνητο βγάζει 240+ άλογα, πηγαινει μαμιώντας και βρίσκεται μια κολώνα μπροστά από τα υπόλοιπα πρώτα στάδια. Από εκεί και πέρα, ας είναι η καμπύλη και σαν περμανάντ αν δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι καλύτερο. Τις προδιαγραφές του τις έπιασε. Αν ποτέ φτάσει 250 άλογα, τότε θα κάνω δημόσια κωλοτούμπες όπως είχα πει από την αρχή στον Αποστόλη.

Σημασία έχει ότι έφαγαν τη γλώσσα τους οι Κασσάνδρες και τώρα είμαστε όλοι χαμογελαστοί.

JDL, σε σχέση με τη μαγειρική μου, θα σε φτιάξω μακαρονάδα να πηδήξεις από το παράθυρο!

Edited by salex
Link to comment
Share on other sites

Σημασία έχει ότι το αυτοκίνητο βγάζει 240+ άλογα, πηγαινει μαμιώντας και βρίσκεται μια κολώνα μπροστά από τα υπόλοιπα πρώτα στάδια.

Το αυτοκίνητο του Αποστόλη πάει πάρα πολύ καλά και έχει δυνατότητα να πάει ακόμα καλύτερα αφού τελειώσεται όπως είπες και με τις ρυθμίσεις του προγράμματος βάλει και το downpipe το αμαξάκι μιας και είναι ακόμα με το μαμά...όλα μέχρι εδώ καλά, την κολώνα με ποιόν και πού την μέτρησες ρε Στέλιο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στα σπάτα έβγαλα 240.... στο φωτηνέλη με το ζόρι 230....

αυτο που οφειλεται κατα την αποψη σου?ποια μετρηση ειναι πιο κοντα στην πραγματικοτητα?αν κ η διαφορα δεν ειναι μεγαλη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.