Jump to content
nikoskallithea

Golf 6 Vs Audi A3

Recommended Posts

Το ερώτημα είναι μετά τι golf τι?

Golf 6 TSI Κινητήρες

1,4 TSI 122 hp

1,4 TSI 160 hp

2,0 TSI 210 hp GTI

AUDI A3 TFSI Κινητήρες

1.4 TFSI 125 hp

1.8 ΤFSI 160 hp

2.0 TFSI 200 hp

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι σε κάθε έκδοση το Golf έχει λίγο πιο σπορ χαρακτήρα από το αντίστοιχο α3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σας πω κάτι άλλο , εντελώς άσχετο ,εσωτερικοί χώροι . Το Α3 για εμένα είναι πολύ στενό και στενάχωρο . Μπήκα και σε 3πορτο και σε 5πορτο . Υπ' όψιν τα εξής : ύψος 1,92 m και φάρδος πλάτης 46cm :blush: , και δυσκολευόμουν πολύ στο μπες βγες στο A3. Το golf είναι πάρα πολύ άνετο εσωτερικά σε σχέση με το A3 ! -_-

Link to comment
Share on other sites

speedy δλδ ειναι να μη σου κανει κανεις μαλακια..

εμπλεξε!

χαχα

σχετικα με το ερωτημα τωρα S3 rulez \m/

Link to comment
Share on other sites

speedy δλδ ειναι να μη σου κανει κανεις μαλακια..

εμπλεξε!

χαχα

σχετικα με το ερωτημα τωρα S3 rulez \m/

ευχαριστώ για το κοπλιμάν ;) έαν χρειαστείς βοήθεια ποτέ στειλε ενα πμ :lol: :lol: tongue.gif

εγώ θα έλεγα ή περιμένεις για το R20 ή για το golf 7 ή πάρε ένα S5 μαύρο B) ...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για το κοπλιμάν ;) έαν χρειαστείς βοήθεια ποτέ στειλε ενα πμ :lol: :lol: tongue.gif

εγώ θα έλεγα ή περιμένεις για το R20 ή για το golf 7 ή πάρε ένα S5 μαύρο B) ...

Η μόνη ιδεα που μου ακούγετε καλη ειναι να περιμένω το Golf 7 γιατί το 6 δεν μου αρέσει προτιμώ το 5 ή το Α3

Link to comment
Share on other sites

καθε φορα το Α3 ακολουθει την εξελιξη του golf.

η τεχνολογια πρωτα περναει απο το golf και μετα παει στην αουντι

απορω ποιος αγοραζει a3

πχ τα φλας στους καθρεπτες μπηκαν πρωτα στο golf και τωρα στο α3

το τωρινο α3 το συγκρινεις μονο με το προηγουμενο golf.

οποιος λεει πως το α3 ειναι καλυτερο απο το golf ειναι απλα κομπλεξικος γιανα μη πω πως οποιος αγοραζει α3 ειναι κομπλεξικος. και καλα θα σου πει πως το α3 εχει καλυτερη ποιοτητα κατασξκευης αλλα φυσικα δεν ιοσχυει κατι τετοιο, λετε η vw να μπορει να εχει καλυτερη ποιοτητα αλλα να μηξ την βαζει στο golf και να την χρησιμοποιει μονο για το α3????

Link to comment
Share on other sites

καθε φορα το Α3 ακολουθει την εξελιξη του golf.

η τεχνολογια πρωτα περναει απο το golf και μετα παει στην αουντι

απορω ποιος αγοραζει a3

πχ τα φλας στους καθρεπτες μπηκαν πρωτα στο golf και τωρα στο α3

το τωρινο α3 το συγκρινεις μονο με το προηγουμενο golf.

οποιος λεει πως το α3 ειναι καλυτερο απο το golf ειναι απλα κομπλεξικος γιανα μη πω πως οποιος αγοραζει α3 ειναι κομπλεξικος. και καλα θα σου πει πως το α3 εχει καλυτερη ποιοτητα κατασξκευης αλλα φυσικα δεν ιοσχυει κατι τετοιο, λετε η vw να μπορει να εχει καλυτερη ποιοτητα αλλα να μηξ την βαζει στο golf και να την χρησιμοποιει μονο για το α3????

Ακριβώς αυτο λεμε ;)

Link to comment
Share on other sites

καταρχας απο το vw γκρουπ πρωτα αναβαθμιζετε ι vw με τα μπεστ ποριοντα πιοτικα και επιτα ολα τα ιπολιπα seat, audi και skoda στα οποια και ο ιδιος κινιτιρας να ειναι τισ vw στιν seat τις vw ο κινιτιρας αποδιδι καλιτερα σε σχεσει με τις seat παρολοθ που ειναι ο ιδιος ακριβος.απο τιν αλλι το audi και εσοτερικα και εξωτερικα ειναι εσχος καμια σχεσι με σπορ αμαξι η χαρακτιρα και κοροιδια τιμη εχει.για να ποις οτι εχεις audi ιπολογιζε απο a4 μιν σου απο s3 kai pano ... που με τα ιδια λεφτα και περνεις πιραυλους αυτοκινητα (golf gti :rolleyes) η πας σε κατηγορια bmw.και αν ηταν η audi καλιτερι θα λεγοταν το γκρουπ audi γκρουπ και οχι vw γκρουπ.ελιξε το θεμα ευχαριστω tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

καταρχας απο το vw γκρουπ πρωτα αναβαθμιζετε ι vw με τα μπεστ ποριοντα πιοτικα και επιτα ολα τα ιπολιπα seat, audi και skoda στα οποια και ο ιδιος κινιτιρας να ειναι τισ vw στιν seat τις vw ο κινιτιρας αποδιδι καλιτερα σε σχεσει με τις seat παρολοθ που ειναι ο ιδιος ακριβος.απο τιν αλλι το audi και εσοτερικα και εξωτερικα ειναι εσχος καμια σχεσι με σπορ αμαξι η χαρακτιρα και κοροιδια τιμη εχει.για να ποις οτι εχεις audi ιπολογιζε απο a4 μιν σου απο s3 kai pano ... που με τα ιδια λεφτα και περνεις πιραυλους αυτοκινητα (golf gti :rolleyes) η πας σε κατηγορια bmw.και αν ηταν η audi καλιτερι θα λεγοταν το γκρουπ audi γκρουπ και οχι vw γκρουπ.ελιξε το θεμα ευχαριστω tongue.gif

Με την λογική σου καλύτερα να λεγόταν "Bentley Motors Limited" ;) Αλλα ξέρω το Golf είναι καλύτερο απο την Bentley Continental GT :lol:

Link to comment
Share on other sites

http://www.topspeed.com/cars/audi/2010-audi-a3-ar39224.html

Κατα το προσωπικο μου γουστο προτιμω το Golf ακομα και το... 6αρι γιατι συμφωνα με φωτογραφιες που κυκλοφορουν στο internet το 7αρι ειναι χειροτερο ( υποκειμενικα παντα ).

Link to comment
Share on other sites

ενοειται GOLF ...ΠΟΙΟ ΑΝΕΤΟ ΠΟΙΟ ΣΠΟΡ Και θα ελεγα ποιο ποιοτικο ..ε ιδικα στην 6 εκδοση ...

Τα λεω εχωντας περασει απο Α3

Link to comment
Share on other sites

καθε φορα το Α3 ακολουθει την εξελιξη του golf.

η τεχνολογια πρωτα περναει απο το golf και μετα παει στην αουντι

απορω ποιος αγοραζει a3

πχ τα φλας στους καθρεπτες μπηκαν πρωτα στο golf και τωρα στο α3

το τωρινο α3 το συγκρινεις μονο με το προηγουμενο golf.

οποιος λεει πως το α3 ειναι καλυτερο απο το golf ειναι απλα κομπλεξικος γιανα μη πω πως οποιος αγοραζει α3 ειναι κομπλεξικος. και καλα θα σου πει πως το α3 εχει καλυτερη ποιοτητα κατασξκευης αλλα φυσικα δεν ιοσχυει κατι τετοιο, λετε η vw να μπορει να εχει καλυτερη ποιοτητα αλλα να μηξ την βαζει στο golf και να την χρησιμοποιει μονο για το α3????

Τώρα συγγνώμη τα πιστεύεις αυτά που γράφεις? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

καθε φορα το Α3 ακολουθει την εξελιξη του golf.

η τεχνολογια πρωτα περναει απο το golf και μετα παει στην αουντι

απορω ποιος αγοραζει a3

πχ τα φλας στους καθρεπτες μπηκαν πρωτα στο golf και τωρα στο α3

το τωρινο α3 το συγκρινεις μονο με το προηγουμενο golf.

οποιος λεει πως το α3 ειναι καλυτερο απο το golf ειναι απλα κομπλεξικος γιανα μη πω πως οποιος αγοραζει α3 ειναι κομπλεξικος. και καλα θα σου πει πως το α3 εχει καλυτερη ποιοτητα κατασξκευης αλλα φυσικα δεν ιοσχυει κατι τετοιο, λετε η vw να μπορει να εχει καλυτερη ποιοτητα αλλα να μηξ την βαζει στο golf και να την χρησιμοποιει μονο για το α3????

Καλά ρε παιδιά ... σορυ κιόλας... τι σύμπλεγμα είναι αυτό που βγαίνει??? Θα βγάλουμε το golf καλύτερο απ'το Α3?? Μην τρελαθούμε τελεως...

το ένα έχει 20 και το άλλο 27.000

άλλη ποιότητα, άλλο αμάξι το Α3...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το νέο Α3 άμα βγει να είναι καλύτερο σε ποιότητα, αλλά αυτή τη στιγμή το Golf του 2009 όπως και να το κάνεις αν δεν είναι καλύτερο, είναι τουλάχιστον εφάμιλλο με το Α3 του 2003.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει παροτι έχω το 6αρι, πιστευω ότι πλεον οι διαφορες ειναι ελάχιστες, αλλά όταν βγει το καινουργιο Α3 οι διαφορες θα είναι μεγαλες(μη πω χαοτικες)! όπως συνέβαινε με το 5αρι..

Link to comment
Share on other sites

λετε η vw να μπορει να εχει καλυτερη ποιοτητα αλλα να μηξ την βαζει στο golf και να την χρησιμοποιει μονο για το α3????

Έχεις ακούσει για τμηματοποίηση αγοράς ποτέ;;

Link to comment
Share on other sites

ειχα διλημμα μεταξυ gokf VI 160 και Α3 sportsback 1.4 125 και εκλεινα προς Audi λογω εταιρικού κυρους

(ξερω ξερω μπουρδες ειναι αυτα)

ακομα και η οικονομικη προσφορα εδειχνε Audi λογω του επερχομενου μοντελου

μολις ομως μπηκα μεσα στο Α3 στην εκθεση με περιμενε μια δυσαρεστη εκπληξη.

σαν οδηγος χωραγα στο υψος ισα ισα, σλλα στο πισω καθισμα δεν χωρουσα. πολυ μικρο εσωτ υψος. εγω ειμαι 1.88m

στο golf κανενα προβλημα ειτε εμπρος ειτε πισω.Ετσι βαζοντας στην ακρη κυρος και λοιπες μικροπρεπειες τελικα πηρα το golf

Edited by tsi160
Link to comment
Share on other sites

ειχα διλημμα μεταξυ gokf VI 160 και Α3 sportsback 1.4 125 και εκλεινα προς Audi λογω εταιρικού κυρους

(ξερω ξερω μπουρδες ειναι αυτα)

ακομα και η οικονομικη προσφορα εδειχνε Audi λογω του επερχομενου μοντελου

μολις ομως μπηκα μεσα στο Α3 στην εκθεση με περιμενε μια δυσαρεστη εκπληξη.

σαν οδηγος χωραγα στο υψος ισα ισα, σλλα στο πισω καθισμα δεν χωρουσα. πολυ μικρο εσωτ υψος. εγω ειμαι 1.88m

στο golf κανενα προβλημα ειτε εμπρος ειτε πισω.Ετσι βαζοντας στην ακρη κυρος και λοιπες μικροπρεπειες τελικα πηρα το golf

χεχε , τα ιδια ειχα παθει κι εγω ..... αλλα σε ενα βαθμο μεγαλύτερο .... καλα εκανες και πήρες το γκολφ τοτε !

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.