Jump to content
andain

Λευκο χρωμα...Μηπως εχει παραγινει το κακο..?

Recommended Posts

Ανοιγω το θεματακι γιατι παντου βλεπω πλεον Λευκο...Ολοι παραγγελνουν τα αυτοκινητα τους σε χρωμα λευκο ασχετο αν τους παει ή οχι απλα και μονο επειδη πλεον εγινε μοδα..Αφηστε που γλυτωνουν και το 500ρικο+ αν παραγγειλουν μεταλλικο...Αν δεν κανω λαθος και διορθωστε με το Golf 5 Gti ηταν αυτο που με το που παρουσιαστηκε σε 3 χρωματα το 2005 εκανε ΜΠΑΜ σε λευκο και αρχισε να δημιουργει μοδα και ειμαι υπερηφανος που ειμαι κατοχος του..Ομως το συγκεκριμενο αυτοκινητο εχει κατι που πραγματικα σε μαγνητιζει στο χρωμα αυτο..Δε νομιζω ομως να ισχυει το ιδιο και στα αλλα αυτοκινητα..Προχτες ειδα ενα golf 6 tsi στο δρομο και πραγματικα νομιζα οτι περασε ασθενοφορο...Σταματηστε πια με το λευκο χρωμα εχει παραγινει το κακο!! tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγω το θεματακι γιατι παντου βλεπω πλεον Λευκο...Ολοι παραγγελνουν τα αυτοκινητα τους σε χρωμα λευκο ασχετο αν τους παει ή οχι απλα και μονο επειδη πλεον εγινε μοδα..Αφηστε που γλυτωνουν και το 500ρικο+ αν παραγγειλουν μεταλλικο...Αν δεν κανω λαθος και διορθωστε με το Golf 5 Gti ηταν αυτο που με το που παρουσιαστηκε σε 3 χρωματα το 2005 εκανε ΜΠΑΜ σε λευκο και αρχισε να δημιουργει μοδα και ειμαι υπερηφανος που ειμαι κατοχος του..Ομως το συγκεκριμενο αυτοκινητο εχει κατι που πραγματικα σε μαγνητιζει στο χρωμα αυτο..Δε νομιζω ομως να ισχυει το ιδιο και στα αλλα αυτοκινητα..Προχτες ειδα ενα golf 6 tsi στο δρομο και πραγματικα νομιζα οτι περασε ασθενοφορο...Σταματηστε πια με το λευκο χρωμα εχει παραγινει το κακο!! tongue.giftongue.giftongue.gif

sumfwnw apolytws file mou! gi auto kai pira to neo mou 6ari GTI se kokkino ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι να πώ? Το Golf V που είχα ήταν Shadow Blue, τώρα πήρα το VI σε λευκό.

Ο λόγος είναι απλός...Μαύρο δεν ήθελα...το ασημένιο δεν μου άρεσε και τόσο

και Shadow Blue δεν ήθελα να το ξαναπάρω. tongue.gif;)

Link to comment
Share on other sites

εχει γινει μοδα το λευκο ακομα κ στα γυαλια ηλιου ...μοδα ειναι θα περασει οπως παλια ηταν το μαυρο

απο κει κ περα σε μερικα παει σε μερικα δεν παει κ σε αλλα ειναι αδιαφορο

Link to comment
Share on other sites

Πρίν πάρω αυτοκίνητο σε λευκό,κακολογούσα όλους όσους έβλεπα στο δρόμο και μάλιστα με πολύ άσχημα σχόλια.Απο την στιγμή που απέκτησα σε λευκό το γκόλφ θεωρώ πως είναι απο τις καλύτερες επιλογές που μπορει να κανει καποιος,ανεξαρτητως μόδας ή οχι.Ειναι εντυπωσιακο,δεν λερωνει,δεν ζεσταινει το αμαξωμα τοσο οσο ενα μαυρο και σιγουρα δεν περνας απαρατηρητος!Τωρα αν καποιος θεωρει πως εχω ασθενοφορο,ας μην το παρει σε λευκο.Στην τελικη και οι νεκροφορες μαυρες ειναι,οσοι εχουν μαυρο αμαξι ειναι νεκροφορες?

Οπως ειπωθηκε και ανωτερω,περι ορέξεως...

Link to comment
Share on other sites

Πρίν πάρω αυτοκίνητο σε λευκό,κακολογούσα όλους όσους έβλεπα στο δρόμο και μάλιστα με πολύ άσχημα σχόλια.Απο την στιγμή που απέκτησα σε λευκό το γκόλφ θεωρώ πως είναι απο τις καλύτερες επιλογές που μπορει να κανει καποιος,ανεξαρτητως μόδας ή οχι.Ειναι εντυπωσιακο,δεν λερωνει,δεν ζεσταινει το αμαξωμα τοσο οσο ενα μαυρο και σιγουρα δεν περνας απαρατηρητος!Τωρα αν καποιος θεωρει πως εχω ασθενοφορο,ας μην το παρει σε λευκο.Στην τελικη και οι νεκροφορες μαυρες ειναι,οσοι εχουν μαυρο αμαξι ειναι νεκροφορες?

Οπως ειπωθηκε και ανωτερω,περι ορέξεως...

Είμαι νεκροφόρα?????? ;):lol::whistling: :whistling: :whistling: :whistling:

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

Και εγω λευκο σκοπευα να το παρω, μιας και το transporter που αγορασα το '04 ηταν λευκο, αλλα βλεπετε 4-5 μηνες (εκανα μ@λ@κι@ που δεν το εκανα γιατι αμεσως μετα βγηκε με τη νεα μασκα fire.gif ) υπομονη δεν νομιζω να ημουν ικανος να κανωtongue.gif . Μαυρο golf εχει η αδερφη μου, ασημι jetta πηρε ο πατερας μου, πρασινο ειχα στο πολο, μπλε ειχα στην lancia για αυτο και το πηρα σε αυτο το περιεργο κοκκινο κεραμιδι και μαλιστα περλε ( μου επιασαν τον κ@λο με την τιμη rocket.gif ).

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

εχει γινει μοδα το λευκο ακομα κ στα γυαλια ηλιου ...μοδα ειναι θα περασει οπως παλια ηταν το μαυρο

απο κει κ περα σε μερικα παει σε μερικα δεν παει κ σε αλλα ειναι αδιαφορο

Παντως το γκρι δε πιστευω ποτε να γινει μοδα... :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

E92 πάει το άσπρο... μόδα είναι και θα περάσει :D

Link to comment
Share on other sites

Και εγω 6αρι 122 λευκο. Ειχα μαυρο ΤΟΛΕΔΟ και το καλοκαιρι ηταν ακατοικητο απο τη ζεστη. Λευκο και παλι λευκο και τωρα το εχω παρκαρισμενο στον ηλιο και μολις ανοιξεις λιγο τα παραθυρα δεν υπαρχει προβλημα χωρια ο κλιματισμος που κατεβαζει αμεσα θερμοκρασια. Το μαυρο ηθελε χρονο και για μικρες διαδρομες υπεφερα.

Edited by discos1956
Link to comment
Share on other sites

Και εγω 6αρι 122 λευκο. Ειχα μαυρο ΤΟΛΕΔΟ και το καλοκαιρι ηταν ακατοικητο απο τη ζεστη. Λευκο και παλι λευκο και τωρα το εχω παρκαρισμενο στον ηλιο και μολις ανοιξεις λιγο τα παραθυρα δεν υπαρχει προβλημα χωρια ο κλιματισμος που κατεβαζει αμεσα θερμοκρασια. Το μαυρο ηθελε χρονο και για μικρες διαδρομες υπεφερα.

+1000

ασε δε τις θαμπαδες απο τις κουτσουλιες,την σκονη,και τις αραχνες που φαινονταν απο 10 μετρα μακρια. tongue.gif

το πλενες,το κερωνες,σου εφευγε ο πισινος και μετα απο 10 λεπτα ηταν σκατα παλι!ξου ξου...

Link to comment
Share on other sites

Πρίν πάρω αυτοκίνητο σε λευκό,κακολογούσα όλους όσους έβλεπα στο δρόμο και μάλιστα με πολύ άσχημα σχόλια.Απο την στιγμή που απέκτησα σε λευκό το γκόλφ θεωρώ πως είναι απο τις καλύτερες επιλογές που μπορει να κανει καποιος,ανεξαρτητως μόδας ή οχι.Ειναι εντυπωσιακο,δεν λερωνει,δεν ζεσταινει το αμαξωμα τοσο οσο ενα μαυρο και σιγουρα δεν περνας απαρατηρητος!Τωρα αν καποιος θεωρει πως εχω ασθενοφορο,ας μην το παρει σε λευκο.Στην τελικη και οι νεκροφορες μαυρες ειναι,οσοι εχουν μαυρο αμαξι ειναι νεκροφορες?

Οπως ειπωθηκε και ανωτερω,περι ορέξεως...

+1000

παιδια δεν ειναι μοδα που θα περασει, τα καινουργια αυτοκινητα εχουν ωραια γραμμη γι'αυτο και τους παει το ασπρο. μετα απο ερευνες το λευκο ειναι το πλεον δημοφιλες χρωμα στη Β.Αμερικη και διπλασιασε το ποσοστο του στην Ευρωπη, Το λευκο συνεχιζει να αυξανει σταθερα την επιρροη του(απο 4% στο 2006, 8% το 2007 και 10% το 2008).. και μην ξεχνατε οτι τωρα ολες οι εταιριες αναβαθμησαν τα λευκα τους κανοντας τα 3πλης επιστρωσης. καθε μηνα εχω τουλαχιστον 2 αυτοκινητα στο βαφειο για αλλαγη χρωματος σε λευκο!! και δεν ειναι τυχαιο που πολλα αυτοκινητα κατα προσωπικη μου αποψη ειναι πολυ πιο ομορφα σε λευκο, βλεπε KIA CEED, GOLF GTI, BMW 3,z4.5, mercedes slk, Audi A5, S3, leon Cupra,, κτλ.....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω Λευκο αγορασα ΟΧΙ λογω μοδας (και το προηγουμενο αυτοκινητο που ειχα 10χρονια λευκο ήταν)

αλλά:

1ον Για την λιγοτερη θερμανση του εσωτερικου και του αμαξωματος

2ον Για την καλύτερη αναδειξη του σχηματος του αυτοκινητου

3ον Για να μην τους δώσω 500 ευρω για μεταλλικό. τα έφαγα στις διακοπές μου.

αυτά...δεν είναι μονο το Mk5 GTi που ηταν όμορφο λευκο...τόσα και τόσα έχουν περάσει

Edited by tsi160
Link to comment
Share on other sites

το λευκο χρωμα γενικοτερα εγινε σουπα μετα το ceed .

Ωραιο χρωμα αλλα...ατονο εμενα τουλ δεν μου αρεσει γιαυτο πηρα ασημι ....Το βραδυ δειχνει υπεροχο απλα και το πρωι αν ειναι καλο γυαλισμενο...απλα ολοι μου λενε ποσο ομορφο ειναι .

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από ζέστη, λέρωμα κλπ ένα είναι το κριτήριο, ας μη γελιόμαστε, το γούστο. Εγώ πήγα στη μάντρα της αντιπροσωπείας όπου ήμουν τυχερός και είχε εκεί και τα 3 χρώματα που μου άρεσαν στο δειγματολόγιο. Τα είδα από κοντά και από μακριά και το λευκό μου έκατσε καλύτερα. Απλά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

...και εγω σε λευκό πήρα το Golfακι μου και το θεωρώ πολυ πετυχημένο χρώμα για το συγκεκριμενο αυτ/το

δε θελω να το παιξω εξυπνος

αλλά από τη στιγμή που οι σχεδιαστές της BMW Chris Bangle και της VW Walter DaSilva ανέλαβαν τον σχεδιασμό των αυτ/των των 2 εταιριών, έχουν ωφεληθεί τα ανοιχτα χρώματα και αυτό επειδή οι ακμές και τα νεύρα που διατρέχουν όλες τις επιφάνειες των αυτ/των αναδεικνύονται από τα ανοιχτά ψυχρά χρώματα, τα οποία δημιουργούν έντονη σκίαση στα σημεία που δεν φωτίζονται καλά και έμμεσα τονίζονται ακόμη περισσότερο αυτές οι γραμμές, οι οποίες κάνουν τα αυτ/τα ακόμη πιο σπορ(αγρια). Μη τα ρίχνουμε όλα στη μόδα.

Εξάλλου είναι και ένα από τα πιο ασφαλή χρώματα όπως δείχνουν έρευνες, επειδή τα λευκά αυτ/τα γίνονται πιο εύκολα αντιληπτά(για να συμπληρώσω στα υπόλοιπα θετικά του χρώμματος)

Link to comment
Share on other sites

Λευκό ή8ελα να το πάρω και γω... 3 μήνες όμως αναμονή (και υπομονή δεν έχω) με ενδεχόμενο να χάσω την μείωση τέλους ταξινόμησης. Επόμενη επιλογή Blue Shark, που προς το παρόν δεν κυκλοφορούν πολλά (και μακαρι να μην). Αλλά όποτε βλέπω λευκό, λέω "να είχα υπομονή 3 μήνες και 700¤ παραπάνω...".

Most of all, περι ορέξεως προβατίνα στα κάρβουνα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.