Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Παιδια μια απορια υπαρχει πνιχτης καπου στη εισαγωγη του φιλτρου αερα που περιοριζει τις δυνατοτητες του πολο μας?

εγω που εβαλα εισαγωγη και εβγαλα το φιλτρο εκτος του οτι ακουγεται η εκτονωση της τουρμπινας δεν εχω δει μεγαλη διαγορα στην αποδοση..

αντε να εχει παρει λιγο στα ψηλα..!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω που εβαλα εισαγωγη και εβγαλα το φιλτρο εκτος του οτι ακουγεται η εκτονωση της τουρμπινας δεν εχω δει μεγαλη διαγορα στην αποδοση..

αντε να εχει παρει λιγο στα ψηλα..!!!

Ποια εισαγωγή έβαλες φίλε μου??? Γενικά πάντως μην περιμένεις πολλά από μια απλή εισαγωγή... Μόνο στα ψηλά όπως το είπες πολύ σωστά... Από κατανάλωση σου αυξήθηκε??

Link to comment
Share on other sites

χωρις προγραμμα δεν εχεις κανενα κερδος αν βγαλεις τον πνιχτη.

μονο παιδια με προγραμμα ειδαν διαφορα της ταξεως των 5 περιπου αλογων ΠΑΝΤΑ με προγραμμα.

για εισαγωγη τσεκαρετε APR που χωραει σε εσας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ξέρει κανείς πού βρήσκεται ο συναγερμός στον χώρο του κινητήρα?

Εψαξα και δέν κατάφερα να τον βρώ.Θέλω να κοιτάξω λίγο μόνος μου γιατί δεν παίζει μήπως δεν πάω στην αντιπροσωπία.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εισαγωγή έβαλες φίλε μου??? Γενικά πάντως μην περιμένεις πολλά από μια απλή εισαγωγή... Μόνο στα ψηλά όπως το είπες πολύ σωστά... Από κατανάλωση σου αυξήθηκε??

δεν εβαλα εταιριας..

φτιαχτει εβαλα..μετα απο τον κομπρεσορα στη τελευταια ενωση αφαιρεσα το σπιραλ και εβαλα 70αρα σωληνα σε γωνια και εβαλα και μια χωανη simota..!!

εγω την εβαλα πιο πολυ για να ανεβει λιγο ο θορυβος ο οποιος εχει ανεβει και σε φτιαχνει λιγο...!!

οσο για την καταναλωση εχει αυξηθει αλλα οχι τιποτα τρελα πραγματα..!!!

Edited by AriStos13
Link to comment
Share on other sites

χωρις προγραμμα δεν εχεις κανενα κερδος αν βγαλεις τον πνιχτη.

μονο παιδια με προγραμμα ειδαν διαφορα της ταξεως των 5 περιπου αλογων ΠΑΝΤΑ με προγραμμα.

για εισαγωγη τσεκαρετε APR που χωραει σε εσας.

Ρε παιδια τι λετε να συμφερει περισσοτερο για τ πολακι.

φιλτροχωανη,βαρελακι η σκουπα¿?

Link to comment
Share on other sites

επί τις ευκαιρίας έχω και εγώ μια απορία για τον φωτισμό.

όταν έχουμε τα led αναμμένα και βγάζουμε φλας χαμηλώνουν τα led σαν του audi A4?

κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα μπορέσουν στην αντιπροσωπεία να μου κάνουν την ρύθμιση να κλειδώνει το αμάξι μόνο του μετά τα 40χιλ.?Ξέρω ότι γίνεται σίγουρα μέσω Vag com. Επίσης ξέρετε αν υπάρχει κάποιος άλλος τέτοιου είδους αυτοματισμός που να μπορώ να ενεργοποιήσω?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι λετε να συμφερει περισσοτερο για τ πολακι.

φιλτροχωανη,βαρελακι η σκουπα¿?

Εισαγωγη

CARBON%20TSI_04.jpg

Για καλυτερες αποδοσεις.. :good:

και φιλτρο ελευθερας για το κουτακι μας...

33-2865.jpg

Για καλυτερη καταναλωση.. (υποτιθεται καλυτερη και απο το εργοστασιακο..)

νομιζω ολα τα υπολοιπα δεν θα δουλεψουν σωστα στον συγκεκριμενο κινιτηρα.. (bmc κ.α.) :D

Link to comment
Share on other sites

Εισαγωγη

CARBON%20TSI_04.jpg

Για καλυτερες αποδοσεις.. :good:

και φιλτρο ελευθερας για το κουτακι μας...

33-2865.jpg

Για καλυτερη καταναλωση.. (υποτιθεται καλυτερη και απο το εργοστασιακο..)

νομιζω ολα τα υπολοιπα δεν θα δουλεψουν σωστα στον συγκεκριμενο κινιτηρα.. (bmc κ.α.) :D

Ωραίος B)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! αν όλα πάνε καλά... μέχρι τέλος καλοκαιριού θα έχω πωλήσει το 1,4 6R με ανταλλαγή το GTI!

η αντιπροσωπεία μου λέει ότι μου παίρνει το 6R 10.000 euro και βάζο αλλα 12.000 euro για το GTI. :thumbsup::whistling::roadrage:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! αν όλα πάνε καλά... μέχρι τέλος καλοκαιριού θα έχω πωλήσει το 1,4 6R με ανταλλαγή το GTI!

η αντιπροσωπεία μου λέει ότι μου παίρνει το 6R 10.000 euro και βάζο αλλα 12.000 euro για το GTI. :thumbsup::whistling::roadrage:

Τέλειο το GTi εντάξει, αλλα φίλε μήπως είναι κρίμα να δώσεις καινούργιο αμάξι, εκτός και αν τα οικονομικά είναι πολύ άνετα

Φιλικά πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο το GTi εντάξει, αλλα φίλε μήπως είναι κρίμα να δώσεις καινούργιο αμάξι, εκτός και αν τα οικονομικά είναι πολύ άνετα

Φιλικά πάντα...

αααα τι λες... από οικονομικά είμαι άνετα! θα παντρευτώ την ιδιοκτητρια τις Shell.. :thumbsup::whistling::roadrage: :roadrage: :roadrage: :roadrage:

χαχαχα!

έχω μεγάλο ερωτα με το GTI...( εχθές βρήκα ένα διπλα μου στο φανάρι και μου τρέχανε τα σάλια)

όντως είναι κρίμα να δώσω αυτό το polo 6R που είναι νέο αμάξι.. και το πρώτο μου!

αλλα αξίζει η θυσία του μπροστά στο GTI! εξάλλου μέχρι το τέλος του καλοκαιριού θα έχω κλίση τα 2 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, διάβασα ένα προηγούμενο post που έλεγε ότι υπάρχει τρόπος να κλειδώνει αυτόματα το αμάξι μετά τα 40χλμ.

Ξέρουμε τελικά αν γίνεται και με ποιο τρόπο ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, διάβασα ένα προηγούμενο post που έλεγε ότι υπάρχει τρόπος να κλειδώνει αυτόματα το αμάξι μετά τα 40χλμ.

Ξέρουμε τελικά αν γίνεται και με ποιο τρόπο ?

Γίνεται μέσω Vag com. Απλά δεν ξέρω αν ξέρουν τα φιντάνια στην αντιπροσωπεία να το κάνουν....

Για αυτό έβαλα και το προηγούμενο Post μήπως ξέρει κάποιος να μου πει πως.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.Όταν κλειδώνεις το αμάξι δεν πρέπει να ασφαλίζει και το καπάκι της τάπας βανζίνης?

Γιατί το δικό μου αν και κλειδωμένο το καπάκι ανοίγει!

και μένα ανοίγει αν και κλειδωμένο... δεν ξέρω γιατι.. ισχύει το ίδιο και για τους υπολοιπους????

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.Όταν κλειδώνεις το αμάξι δεν πρέπει να ασφαλίζει και το καπάκι της τάπας βανζίνης?

Γιατί το δικό μου αν και κλειδωμένο το καπάκι ανοίγει!

ίσως το ποιο λογικό θα ήταν να κλειδώνει ....

Off Topic

ο αριθμος πλαισίου σου ξεκινάει απο 6R1 ?

Λοιπόν, διάβασα ένα προηγούμενο post που έλεγε ότι υπάρχει τρόπος να κλειδώνει αυτόματα το αμάξι μετά τα 40χλμ.

Ξέρουμε τελικά αν γίνεται και με ποιο τρόπο ?

νομίζω μετά τα 20 χλμ κλειδώνουν οι πόρτες, ίσως στα νέα μοντέλα το ανέβασαν.. και το μόνο σίγουρο είναι ότι γίνεται με καλώδιο(αρκεί βεβαία να βγει update γιατί προς το παρόν δεν γίνεται)

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Εισαγωγη

CARBON%20TSI_04.jpg

Για καλυτερες αποδοσεις.. :yes:

και φιλτρο ελευθερας για το κουτακι μας...

33-2865.jpg

Για καλυτερη καταναλωση.. (υποτιθεται καλυτερη και απο το εργοστασιακο..)

νομιζω ολα τα υπολοιπα δεν θα δουλεψουν σωστα στον συγκεκριμενο κινιτηρα.. (bmc κ.α.) :roadrage:

Φίλε μου θα σε στενοχωρήσω....

ενα φίλτρο ελευθέρας στο μαμά φιλτροκούτι δεν θα σου προσφέρει απολύτως τίποτα. Δεν θα καταλάβεις απολύτως καμία διαφορά στο δρόμο ούτε σε επιδόσεις ούτε σε ήχο. Το μόνο που θα καταλάβεις είναι μια μικρή αύξηση κατανάλωσης της τάξης ..0,5 - 1 μονάδας. Αν τώρα βάλεις πρόγραμμα βάλε και ένα ελεύθερο φιλτράκι και πέτα και τον πνίχτη. Εκεί αλλάζουν τα πράγματα ...όχι ότι και εκεί θα δεις ιδιαίτερη διαφορά.......Όσο αναφορά για τα υπόλοιπα νομίζω πως μια καλή αξιόπιστη και επώνυμη επιλογή εισαγωγής μπορεί να σου δώσει κάτι ελάχιστο...που ούτε εκεί νομίζω θα γίνει ιδιαίτερα αισθητό...πάντως δεν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ στο golf που είχα δοκιμάσει να βάλω μία No name εισαγωγή πάντως έχασα σε απόδοση αντί να κερδίσω και αύξησα την κατανάλωση αισθητά....Εννοείται την ξήλωσα αμέσως....Η μόνη αισθητή διαφορά που θα δεις είναι στον ήχο..με εισαγωγή πάντα.... ΤΟ αμάξι αυτό η γνώμη μου είναι να μην το πειράξετε. Αν είναι να κάνετε κίνηση κάντε την ολοκληρωμένα..και είναι νωρίς ακόμα. έχει αρκετή δύναμη και ο ήχος είναι εξαιρετικός.

Συνοψίζοντας οικονομία και ελεύθερο φίλτρο...δεν πάνε μαζί.....

Καλο είναι πάντως πριν δίνουμε μια απάντηση σε κάποιο Post να γνωρίζουμε και να μην παραπληροφορούμε...καθώς έτσι αλειώνεται η αξιοπιστεία του forum. Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

ίσως το ποιο λογικό θα ήταν να κλειδώνει ....

Off Topic

ο αριθμος πλαισίου σου ξεκινάει απο 6R1 ?

νομίζω μετά τα 20 χλμ κλειδώνουν οι πόρτες, ίσως στα νέα μοντέλα το ανέβασαν.. και το μόνο σίγουρο είναι ότι γίνεται με καλώδιο(αρκεί βεβαία να βγει update γιατί προς το παρόν δεν γίνεται)

Γίνεται και τώρα αρκεί να ξέρεις να το προγραμματήσεις μέσω vag COm..... Το θέμα είναι ποιος ξέρει......

Link to comment
Share on other sites

ίσως το ποιο λογικό θα ήταν να κλειδώνει ....

Off Topic

ο αριθμος πλαισίου σου ξεκινάει απο 6R1 ?

WVWZZZ6RZBY......

Γιατί?

γιατί έχουμε μια απορία εδω σε σχέση με τον αριθμό πλαισίου polo gti και απλού polo :yes:

Γίνεται και τώρα αρκεί να ξέρεις να το προγραμματήσεις μέσω vag COm..... Το θέμα είναι ποιος ξέρει......

το σωστο λινκ για πριν ειναι αυτο : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=43943

θελεις να πεις πως το εχει κανει καποιος ?

γιατι η εντυπωση(ίσως λάθος) ειναι οτι οσοι κι αν προσπάθησαν δεν κατάφεραν να μπουν στο 09-Cent. Elect. ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.