Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Η δική μου αναμονή πλησιάζει στο τέλος. Οι 4-5 μήνες παράδοσης έλαβαν τέλος.

Μέρες μετρημένες μένουν ακόμα για να το παραλάβω στα χέρια μου.

Και να φανταστείς ότι πρόκειται για καθ' αυτού αδελφάκι με τα ίδια έξτρα, με εξαίρεση το rcd-510.

Καλή αναμονή λοιπόν!

Με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε καταλαβαίνω απόλυτα για την αναμονή σου.

Σαν θηρίο σε κλουβί αισθάνεσαι. Μόλις χτυπήσει το τηλέφωνο σου όμως και σου πούν ότι ήρθε θα πάρεις απίστευτη χαρά.

Τα ίδια πέρασα και εγώ το περσινό καλοκαίρι με το 1.2 TSI επειδή το πήρα με dsg και έκανε 3 μήνες και 15 μέρες ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Ξέρει κανείς το κίτρινο λαμπάκι του λαδιού πότε ανάβει? Σε ποιο σημείο της ράβδου?

Εάν ανάψει πόσα χλμ μπορείς να κάνεις?

Και κατι τελευταίο- όταν τα λάδια είναι στο min πόσο έχει κάψει? 500ml η' 1 lt ? Με λίγα λόγια από το max στο min πόσο είναι?

Edited by m@rios
Link to comment
Share on other sites

Η δική μου αναμονή πλησιάζει στο τέλος. Οι 4-5 μήνες παράδοσης έλαβαν τέλος.

Μέρες μετρημένες μένουν ακόμα για να το παραλάβω στα χέρια μου.

Και να φανταστείς ότι πρόκειται για καθ' αυτού αδελφάκι με τα ίδια έξτρα, με εξαίρεση το rcd-510.

Καλή αναμονή λοιπόν!

με αυτα τα εξτρα που βαλαμε ειναι τουμπανο.....αν και πραγματικα αξιζει το rcd-510, εκτος αν εχεις κανονισει κατι καλυτερο για μετα τη αγορα.....περασε το 5μηνο εσενα δηλαδη??????? παντως καλοταξιδο φιλαρα μου.....εγω εχω ακομα μελλον αλλα δεν βαριεσαι.....περιμενουμε εντυπωσεις...!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Ξέρει κανείς το κίτρινο λαμπάκι του λαδιού πότε ανάβει? Σε ποιο σημείο της ράβδου?

Εάν ανάψει πόσα χλμ μπορείς να κάνεις?

Και κατι τελευταίο- όταν τα λάδια είναι στο min πόσο έχει κάψει? 500ml η' 1 lt ? Με λίγα λόγια από το max στο min πόσο είναι?

από την πάνω γραμμούλα μέχρι κάτω είναι 750 ml. εκεί σου ανάβει και το λαμπάκι

2090421847989754249107585725120171701617072o.jpg

τι κουκλί είναι αυτό? :tongue: μπροστά καμιά φώτο δεν εχει να το δούμε?

Link to comment
Share on other sites

από την πάνω γραμμούλα μέχρι κάτω είναι 750 ml. εκεί σου ανάβει και το λαμπάκι

Εννοείς την σαγρέ περιοχή; περιοχή β κατά το βιβλίο οδηγιών; Ή και πιο κάτω; την περιοχή γ;

Edited by m@rios
Link to comment
Share on other sites

όλο το σαγρέ κομμάτι

Ευχαριστώ πολύ! τελικά καίει πιο λίγο απ'όσο νόμιζα! έχω κάνει 2000χλμ(3200 με 5200) και έχει κάψει 500-600ml! ποια η γνώμη σου; έχω θέμα;

Edited by m@rios
Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε δεν εχεις θέμα είσαι στα λογικά πλαίσια . η VW το μάξιμουμ που δίνει είναι 1λιτρο στα 3000χιλ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένας που να έχει την οθόνη αφής με την πλοήγηση για να μας πει εντυπώσεις; Και όσον αφορά την πλοήγηση αλλά και όσον αφορά την ευχρηστία της δηλαδή ανταπόκριση στην αφή, ευχρηστία, ταχύτητα κτλ..

Link to comment
Share on other sites

με αυτα τα εξτρα που βαλαμε ειναι τουμπανο.....αν και πραγματικα αξιζει το rcd-510, εκτος αν εχεις κανονισει κατι καλυτερο για μετα τη αγορα.....περασε το 5μηνο εσενα δηλαδη??????? παντως καλοταξιδο φιλαρα μου.....εγω εχω ακομα μελλον αλλα δεν βαριεσαι.....περιμενουμε εντυπωσεις...!!!!!

Αυτή η αναμονή δεν παλεύεται.

Εγώ το παρήγγειλα γύρω στις 27/1/11 και με ειδοποίησαν ότι ήρθε 19/5/11. Στα χέρια μου με πινακίδες θα το έχω μέχρι της 8/6/11. Άρα σύνολο αναμονής 4 μήνες και 10 μέρες.

Όσο για το radio cd έχω κάτι άλλο υπόψη μου να του βάλω μετά ( με dvd, bluetooth, πλοήγηση με χάρτες Ελλάδας και Ευρώπης, κλπ ).

Τούμπανο το αποκάλεσε και ο πωλητής.

Μόλις το παραλάβω και το οδηγήσω θα σου πω εντυπώσεις από το αδελφάκι.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πολύ σας αργούν με τις παραδόσεις. εγώ από την ήμερα που το κατέβασε η νταλίκα μετά από 2 μέρες το είχα στα χέρια μου.

πιέστε τους για να το πάρετε ποιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πολύ σας αργούν με τις παραδόσεις. εγώ από την ήμερα που το κατέβασε η νταλίκα μετά από 2 μέρες το είχα στα χέρια μου.

πιέστε τους για να το πάρετε ποιο γρήγορα.

10 εργάσιμες μέρες μου είπαν. Εδώ περίμενα 4 μήνες, θα με πειράξουν οι λίγες μέρες? Πιστεύω ότι τέλος της βδομάδας θα το έχω στα χέρια μου, άρα σύμφωνα με τη διαίσθησή μου μένουν 4 μέρες ακόμα. Για να δούμε, θα πέσω μέσα?

Link to comment
Share on other sites

240 το πολύ σε ευθεία και 6η στο S...

Ρε εσυ, Γιωργο, τι ειναι αυτη η ενδειξη που σου βγηκε καποια στιγμη στην MFD ενω πηγαινες... μαλλιοκουβαρα; Βασικα, εμφανιστηκε ενα short message και ακουστηκε και ο χαρακτηριστικος ηχος. Αντιλαμβανομαι οτι εκεινη την ωρα θα ειχες τα ματια σου... καρφωμενα στο δρομο και με το δικιο σου κιολας με την ταχυτητα που ειχες, αλλα λεω ετσι απο περιεργεια μπας και προλαβες να δεις τι ηταν αυτο που εμφανιστηκε στην MFD...

Link to comment
Share on other sites

είναι το warning speed. το ρυθμίζεις εσύ σε ποια ταχύτητα θέλεις να χτυπάει για να σου θυμίζει να μην την περνάς

Link to comment
Share on other sites

Ρε εσυ, Γιωργο, τι ειναι αυτη η ενδειξη που σου βγηκε καποια στιγμη στην MFD ενω πηγαινες... μαλλιοκουβαρα; Βασικα, εμφανιστηκε ενα short message και ακουστηκε και ο χαρακτηριστικος ηχος. Αντιλαμβανομαι οτι εκεινη την ωρα θα ειχες τα ματια σου... καρφωμενα στο δρομο και με το δικιο σου κιολας με την ταχυτητα που ειχες, αλλα λεω ετσι απο περιεργεια μπας και προλαβες να δεις τι ηταν αυτο που εμφανιστηκε στην MFD...

Δίκιο έχουν τα παιδιά ... Είναι το όριο ταχύτητας... Στο βίντεο δεν είμαι εγώ ρε συ... Ένας γερμαναράς είναι!!!tongue.png

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχουν τα παιδιά ... Είναι το όριο ταχύτητας... Στο βίντεο δεν είμαι εγώ ρε συ... Ένας γερμαναράς είναι!!!tongue.png

Ωχ, ναι, ρε εσυ! Τωρα το καταλαβα!! Πω πω... Κααααλα! Τι... ακυρο μπερδεμα ηταν αυτο; Απλως, ειδα και την ατακα σου κατω απο το βιντεακι και θεωρησα οτι ηταν δικο σου το... κατορθωμα. Χα χα χα χα... Πολυ αστειο! Τελος παντων, να ρωτησω κατι, ρε παιδια... Απο που γινεται αυτη η ρυθμιση για το οριο ταχυτητας;

Link to comment
Share on other sites

Ενώ είσαι σταματημένος πας στο μενού και την ενεργοποιης να φαινεται και μετα την ριθμηζεις.αλλα μολις την περνας οτι και επιλογη και να εχεις εκεινη την στιγμη την εξαφανιζει και δειχνει το οριο.λιγο χαζο αν το εχεις βαλει σε χαμηλη ταχυτητα και την περασεις

Link to comment
Share on other sites

Να και κάτι που ανακάλυψα πρόσφατα...

Με ανοικτά τα παράθυρα και πατώντας το κλείδωμα στο κλειδί , συνεχώς για περίπου τρία δευτ/πτα , κλείνουν τα παράθυρα μόνα τους αυτόματα.

Το ίδιο και ανάποδα, πατώντας το ξεκλείδωμα για 3 sec ανοίγουν όλα μόνα τους. thumbsup.pngthumbsup.png

Έβλεπα να το κάνουν κάτι τύποι στο U tube και έλεγα ότι θα είχαν περάσει καμιά τρελή κωδικοποίηση για να γίνεται αυτή η διαδικασία!!!shocked.pngshocked.pngshocked.png

Επίσης για όσους έχουν συναγερμό - δώρο αντιπροσωπίας (ο κλασσικός κινέζικος) με πάτημα πολύ ώρα το κλείδωμα , απενεργοποιείται το ματάκι ανίχνευσης κίνησης που είναι μέσα στην καμπίνα...whistle.pngwhistle.png

Link to comment
Share on other sites

Να και κάτι που ανακάλυψα πρόσφατα...

Με ανοικτά τα παράθυρα και πατώντας το κλείδωμα στο κλειδί , συνεχώς για περίπου τρία δευτ/πτα , κλείνουν τα παράθυρα μόνα τους αυτόματα.

Το ίδιο και ανάποδα, πατώντας το ξεκλείδωμα για 3 sec ανοίγουν όλα μόνα τους. thumbsup.pngthumbsup.png

Aυτό παίζει να γίνεται καμια 15αρια χρόνια στα vw απο την εποχή που δεν είχαν κοντρόλ και κρατούσες το κλειδί στριμένο για ώρα στην πόρτα!!!!! :D:laugh:

Link to comment
Share on other sites

Aυτό παίζει να γίνεται καμια 15αρια χρόνια στα vw απο την εποχή που δεν είχαν κοντρόλ και κρατούσες το κλειδί στριμένο για ώρα στην πόρτα!!!!! :D:laugh:

Σωστά.

Πλέον το σύνηθες είναι να κλείνουν χωρίς παρατεταμένο πάτημα.

Link to comment
Share on other sites

Να και κάτι που ανακάλυψα πρόσφατα...

Με ανοικτά τα παράθυρα και πατώντας το κλείδωμα στο κλειδί , συνεχώς για περίπου τρία δευτ/πτα , κλείνουν τα παράθυρα μόνα τους αυτόματα.

Το ίδιο και ανάποδα, πατώντας το ξεκλείδωμα για 3 sec ανοίγουν όλα μόνα τους.

Και για αυτους που εχουν ηλιοροφη, μπαινει και αυτη σε ανακλιση :D

Μιας και το εφερε η κουβεντα για ... ανακαλυψεις, αν παιξετε με τα αυτακια και μπει στο manual, και μετα θελετε να το επαναφερετε στο αυτοματο, ειτε παιζετε με τον μοχλο του κιβωτιου δεξια-αριστερα (που ειναι και το πιο γνωστο), ειτε κρατατε πατημενο το δεξι αυτακι για 2 δευτερολεπτα :laugh:

Παντως, το τραγικο με τον εργοστασιακο συναγερμο που εχω ειναι:

1. Δεν εχει ηχητικο σημα κατα το κλειδωμα-ξεκλειδωμα

2. Δεν σηκωνει αυτοματα τα παραθυρα!!! :console:

Τι σοι εργοστασιακος συναγερμος ΔΕΝ σηκωνει τα παραθυρα!!! Στον Μανδυλα, κατα την παραδοση του αυτοκινητου το θεωρησαν φυσιολογικο........... :whistling::startle::thumbsd:

Edited by iorgos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.