Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Λοιπόν....με πήρε ο αντιπρόσωπος σήμερα τηλέφωνο και με ενημέρωσε ότι το polo βρίσκεται στην Αθήνα και από βδομάδα θα είναι στο τελωνείο.Απλά μου είπε κάτι που με παραξένεψε κάπως.Όταν έκανα την παραγγελία το μοναδικό έξτρα που έβαλα ήταν τα φώτα bi-xenon με τις led.Σήμερα λοιπόν ο αντιπρόσωπος με ενημέρωσε ότι θα χρεωθώ με 90 ευρώ επιπλέον μιας και στο αυτοκίνητο έχουν τοποθετηθεί και φώτα bi-xenon στα πίσω φώτα....Υπάρχει κάποιος που να παρέλαβε μέσα στον μήνα Ιούλιο και να έχει αυτή την καινοτομία το πολάκι του?

φιλε μου εγω παραλαμβανω αυτη τη τεταρτη η πεμπτη αρα σχεδον τη ιδια εβδομαδα με σενα κατασκευαστηκε αντε 1 πριν και αυτο πρωτη φορα το ακουω.......εμενα τιποτα απολυτως δεν μου εχουν πει....και bi-xenon πισω επισης πρωτη φορα το ακουω....δεν ηξερα οτι υπαρχουν και ουτε τη διαφορα με τα αλλα φωτα....εαν θες πες μου τι εβδομαδα παραγωγης ειναι το δικο σου γιατι πηρα και ρωτησα στη αντιπροσωπεια το φιλο μου και ναι ισχυει μου ειπε και μαλιστα κοστιζουν 100 ευρω....ειναι κατι ledakia στη πινακιδα πανω μου ειπε...

Edited by sakattack
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν....με πήρε ο αντιπρόσωπος σήμερα τηλέφωνο και με ενημέρωσε ότι το polo βρίσκεται στην Αθήνα και από βδομάδα θα είναι στο τελωνείο.Απλά μου είπε κάτι που με παραξένεψε κάπως.Όταν έκανα την παραγγελία το μοναδικό έξτρα που έβαλα ήταν τα φώτα bi-xenon με τις led.Σήμερα λοιπόν ο αντιπρόσωπος με ενημέρωσε ότι θα χρεωθώ με 90 ευρώ επιπλέον μιας και στο αυτοκίνητο έχουν τοποθετηθεί και φώτα bi-xenon στα πίσω φώτα....Υπάρχει κάποιος που να παρέλαβε μέσα στον μήνα Ιούλιο και να έχει αυτή την καινοτομία το πολάκι του?

Το ιδιο μου πε και μενα αλλα κατι δεν σου πε σωστα. Η εξτρα (μαλακια) χρεωση ειναι για led στην πινακιδα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα κατάλαβα....Δηλαδή τα led είναι στην πίσω πινακίδα,τελικά δεν γλιτώνω και το αυτοκίνητο θα γίνει σώνει και καλά χριστουγεννιάτικο δέντρο :rolleyes: anyway...ας το παραλάβω με το καλό σε 15 μερούλες γιατί αυτή η αναμονή με έχει σκοτώσει δεν αντέχεται άλλο και φυσικά το frάκι του αδερφού μου δεν είναι και το καλύτερο υποκατάστατο!!

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω κ εγω το gti απο μεσα Σεπτεμβρη. Ασπρο 3πορτο με ξενον ηλιοροφη, πακετο ανεσης, τεμπελη , δερμα μαυρο με κοκκινες ραφες και rcd510!!

Link to comment
Share on other sites

εγω ημουν αγορινα!!!!! το πηγαινες ταπα το αμαξι.. !!!!

εεεελα ρε και έλεγα θα τον βρω δεν θα τον βρω!!!!!

πολύ ωραίο το μαύρο!

ε ότι μπορούμε κάνουμε και εσύ μια χαρά ήσουνα ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εγώ σήμερα γυρνώντας από Εθνική, είχα απο πίσω μου ένα DS3 και με νοήματα αποφασίζουμε να τα ανοίξουμε. Του έφευγα ένα αμάξι ίσως και παραπάνω αλλά δεν μπορούσα να του ξεκολλήσω τελείως...τι παίζει? Τόσο δυνατό είναι? Στα πολλά που κάναμε κάποιες φορές του έφυγα και 3+ αυτοκίνητα αλλά καταβάση η διαφορά ήταν 1,5 αμάξι....όσο μπορούσα να καταλάβω από τον καθρέφτη...Σίγουρα βέβαια θα έπαιξε ρόλο και η αεροδυναμική επειδή ήταν από πίσω μου...

Link to comment
Share on other sites

Αφου τον περασες τι ψαχνεις!

Μπορει να ειχε προγραμμα!

Αλλα αν ειχε προγραμμα μπορει να σε περναγε αυτος.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εγώ σήμερα γυρνώντας από Εθνική, είχα απο πίσω μου ένα DS3 και με νοήματα αποφασίζουμε να τα ανοίξουμε. Του έφευγα ένα αμάξι ίσως και παραπάνω αλλά δεν μπορούσα να του ξεκολλήσω τελείως...τι παίζει? Τόσο δυνατό είναι? Στα πολλά που κάναμε κάποιες φορές του έφυγα και 3+ αυτοκίνητα αλλά καταβάση η διαφορά ήταν 1,5 αμάξι....όσο μπορούσα να καταλάβω από τον καθρέφτη...Σίγουρα βέβαια θα έπαιξε ρόλο και η αεροδυναμική επειδή ήταν από πίσω μου...

Στο s το είχες; Αν και το μονο αυτοκίνητο που εχω μπει και φοράει τον 1.6t είναι 207cc (που είναι αρκετά βαρύ λόγο οροφής, ενισχύσεων κλπ) δεν σε κολλάει σαν τον tsi στο κάθισμα αλλα αν κοιτάξεις κοντέρ δίνει χιλιόμετρα χωρίς να του φαίνεται! Τα παραπάνω κυβικά κάνουν διαφορά στην εθνική ειδικά στα πολλά χιλιόμετρα :pardon:

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Αφου τον περασες τι ψαχνεις!

Μπορει να ειχε προγραμμα!

Αλλα αν ειχε προγραμμα μπορει να σε περναγε αυτος.

Δεν ψάχνω, απλά μου έκανε εντύπωση....έχω κοντά 25 με 30 άλογα διαφορά και είναι και πιο βαρής..

Δεν είχε πρόγραμμα...δεν παίζει...

Αυτή την διαφορά ίσως και λίγο μεγαλύτερο έχω με το RC...το έχει φιλαράκι και το τεστάρουμε συνεχώς.

Στο s το είχες; Αν και το μονο αυτοκίνητο που εχω μπει και φοράει τον 1.6t είναι 207cc (που είναι αρκετά βαρύ λόγο οροφής, ενισχύσεων κλπ) δεν σε κολλάει σαν τον tsi στο κάθισμα αλλα αν κοιτάξεις κοντέρ δίνει χιλιόμετρα χωρίς να του φαίνεται! Τα παραπάνω κυβικά πάντα κάνουν διαφορά στην εθνική ειδικά στα πολλά χιλιόμετρα :pardon:

Στο S είχα την διαφορά του 1 αυτοκινήτου. Στο Manual του έφευγα πολύ δυσκολα αλλά αργά και σταθερα κοντά στα 2+. ΤΟ αστείο είναι ότι την διαφορά του την έκανα στα πολλά χιλιόμετρα.....πιστεύω ότι αν ανοίγαμε ακόμα μετά τα 190 θα του έφευγα κι άλλο. Όταν ανοίξαμε με 4ρτες μέχρι τις 4500 ήταν κολλημενος από πίσω μου τάπα.....

κάπου διάβασα ότι το συγκεκριμένο αμάξι αγγίζει τα 272 κιλά ροπής....?

Edited by kospasTSI12345
Link to comment
Share on other sites

Στο S είχα την διαφορά του 1 αυτοκινήτου. Στο Manual του έφευγα πολύ δυσκολα αλλά αργά και σταθερα κοντά στα 2+. ΤΟ αστείο είναι ότι την διαφορά του την έκανα στα πολλά χιλιόμετρα.....πιστεύω ότι αν ανοίγαμε ακόμα μετά τα 190 θα του έφευγα κι άλλο. Όταν ανοίξαμε με 4ρτες μέχρι τις 4500 ήταν κολλημενος από πίσω μου τάπα.....

κάπου διάβασα ότι το συγκεκριμένο αμάξι αγγίζει τα 272 κιλά ροπής....?

wtf? Εγω περίμενα να σου φεύγει αυτός στα ψηλά!! 272 kg αν είχε θα ήταν διαστημόπλοιο μάλλον :lol::pardon::whistling::yahoo::hyper::wacko: sorry δεν κρατήθηκα :blink:

Δεν νομίζω οτι έχει τόσο, καμια 25αρια αν θυμάμαι καλά, αφου φοράει το μικρό με τα 150τοσα άλογα. Εκτός αν ήταν το racing (εχει κυκλοφορήσει αυτό; ) που είναι 200 και φοράει το μοτέρ του rc...

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

wtf? Εγω περίμενα να σου φεύγει αυτός στα ψηλά!! 272 kg αν είχε θα ήταν διαστημόπλοιο μάλλον :lol::pardon::whistling::yahoo::hyper::wacko: sorry δεν κρατήθηκα :blink:

Δεν νομίζω οτι έχει τόσο, καμια 25αρια αν θυμάμαι καλά, αφου φοράει το μικρό με τα 150τοσα άλογα. Εκτός αν ήταν το racing (εχει κυκλοφορήσει αυτό) που είναι 200 και φοράει το μοτέρ του rc...

δεν είναι απίθανο νούμερο να τα πιάνει σε over......Αν θυμάμαι καλά αυτό ισχύει΄στο OPC...

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι απίθανο νούμερο να τα πιάνει σε over......Αν θυμάμαι καλά αυτό ισχύει΄στο OPC...

Αλλο μοτέρ της opel ομως, πιο άγριο γενικώς. Δεν νομίζω οτι βγάζει τόσο αυτό και δεν βρίσκω κάτι απο ενα μικρό googlαρισμα που εκανα...

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

λιγο κατω απο 25 κιλα ροπη εχει.

το συγκεκριμενο μου ειχε κανει εντυπωση σε τεστ των 4τροχων που στεκοταν πολυ καλα απεναντι στα cupra/gti και opc πολυ κοντα σε 0-100 αλλα και στο 400αρι και λιγο καλυτερο ακομα και απο το RC με 20 αλογα παραπανω.. χειροπιαστες αποδειξεις δεν εχω, βασικα δεν πρεπει να κυκλοφορουν κ πολλα.

Link to comment
Share on other sites

λιγο κατω απο 25 κιλα ροπη εχει.

το συγκεκριμενο μου ειχε κανει εντυπωση σε τεστ των 4τροχων που στεκοταν πολυ καλα απεναντι στα cupra/gti και opc πολυ κοντα σε 0-100 αλλα και στο 400αρι και λιγο καλυτερο ακομα και απο το RC με 20 αλογα παραπανω.. χειροπιαστες αποδειξεις δεν εχω, βασικα δεν πρεπει να κυκλοφορουν κ πολλα.

αν είναι έτσι ....είναι σωστό το αποτέλεσμα...

καιστο συγκριτικό που βρήκα όντως ήταν πολύ κοντά και στο 400άρι....

Link to comment
Share on other sites

εγώ τώρα τα έβαλα με ένα mini cooper s και έφυγε πρώτος μόλις μπήκαμε συγγρού αλλα τον έφτανα αρκετά γρήγορα τον πέρασα και κοίταγε σαν χαζός δεν το περίμενε :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ένα ds3 το πάτησα άνετα από στάση με το FRάκι του αδερφού μου,απλά η γαργαλιστική λεπτομέρεια ήταν ότι το FR έχει πρόγραμμα και έχει φτάσει κοντά στα 210 άλογα με ροπή 29 nm...Αν δεν κάνω λάθος το ds3 έχει 1600 κινητήρα με 155 άλογα και 24 nm ροπής...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.