Jump to content
ACE2007

Golf 5/6 1.4 Tsi - Το Καλύτερο Κιτ Εισαγωγής

Ποια είναι η καλύτερη εισαγωγή για τα TSI?  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Παιδια να τα ξαμπερδεψουμε λίγο...

Αλλη δουλεια κάνει το ic, άλλη η εισαγωγη,άλλη το προγραμμα!!! Μην τα συγκρινουμε μεταξυ τους!

Φιλε the_winner αν δεν εχεις σκοπο να βαλεις πρόγραμμα μη βαζεις τπτ! Μαμα,αν βαλεις ic θα λαγκαρει,μαμα αν βαλεις εισαγωγη παλι θα σου κρεμασει (με πιο ελυθερο φιλτρο στο μαμα φιλτροκουτι,δεν ισχυει το ίδιο,θα κανει αυτοδιορθωση,και θα κερδισεις λίγο)

Οτιδηποτε βαζετε θα αξιοποιηθει μόνο με το προγραμμα, που είναι το Α και το Ω!

Φιλε methana θα διαφωνησω,η διαφορα της εισαγωγης, με φιλτρο ελευθερο στο παπα,δεν είναι μερα με τη νυχτα στην αποδοση! Μερα με τη νυχτα είναι στο θόρυβο,οχι στην αποδοση!

Σε ενα α'σταδιο σταδιο ελευθερο φιλτρο στη μαμα εισαγωγη, ειναι best value for money, σιγουρη αποδοση, αξιοπιστια, χαμηλο κοστος! Απο κει και περα ψαχνωντας το ιδανικο κ να κερδισεις κ το τελευταιο άλογο...ανοιξε το συγκεκριμενο topic... και αποψη μου αν πας απο ελευθερο φιλτρακι σε χοανη ειδικα τυπου πορτατιφ και pipercros καλο είναι να κανεις μια επισκεψη απο τον προγραμματιστη σου μετα!

Παντως η λογικη των DIMIV & nikdev μοιαζει σωστη !

+1000

Link to comment
Share on other sites

ε μαλλον θα το παρω χριστουγεννιατικο δωρο τοτε.

στελιο εσενα σ εμπιστευομαι.τι λες θα δω διαφορα?

πολυ μικρες διαφορες αν και αυτο ειναι υποκειμενικο.....αν μπορεις πανε σε i.f.p.e. και πες μας γνωμη ;) παολο αυτα καλοριζικη και καλοφορετη :p
Link to comment
Share on other sites

ε μαλλον θα το παρω χριστουγεννιατικο δωρο τοτε.

στελιο εσενα σ εμπιστευομαι.τι λες θα δω διαφορα?

Την έχω παραγγείλει και περιμένω να μου έρθει για να την βάλω φίλε . Διάφορα δεν θα δεις. Αν έτυχε να διαβάσεις το θέμα με τα 122αρια θα καταλαβαινες πως απο εισαγωγή ότι και να βάλεις είναι το ίδιο με ανοιχτό καπάκι της μαμάς

Link to comment
Share on other sites

ε μαλλον θα το παρω χριστουγεννιατικο δωρο τοτε.

στελιο εσενα σ εμπιστευομαι.τι λες θα δω διαφορα?

Την Είχα Σε Golf GT Θα Δεις Αρκετή Διαφορά Ειδικά Αν Ακούσεις Πόσο Αέρα Τραβάει Με Ανοιχτώ Το Καπάκι.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχουν ψάξει τα παιδιά στο θέμα με τα 122αρια να ξέρεις ότι δεν θα πάρεις κατι παραπάνω απο ότι αυτό που σου δίνει το μάμα με ανοιχτό καπάκι.

Απλά θα έχεις καλύτερα φιλτραρισμενες αναπνοες, εφόσον το μαμά φιλτρο είναι για πέταμα.

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο πιστευω αλεξ.απλα απο το να βαλω φιλτροχοανη και εχω αλλα θεματα με καθαρισματα και λαδια και χωματα τουλαχιστον εδω εχεις λιγοτερο αποτελεσμα αλλα εχεις το κεφαλι σου ησυχο.ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα σημερα εισαγωγη APR carbonio απο ενα φιλαρακι που πουλησε το αμαξι του και μου την εδωσε για δοκιμη και αγορα.

Απο θεμα αποδοσης τα ιδια με την χοανη που ειχα και λιγο χειροτερα στα χαμηλα ψηλα δεν μπορεσα να την δοκιμασω λογο κινησης.

Αισθητικα ειναι αψογη

Απο θεμα θερμακρασιας εισερχομενου αερα ειναι -5 βαθμους απο την χοανη (οι ενδειξεις απο το polar fis)

Απο θεμα ηχου ειναι λιγο πιο κατω απο την χοανη (λογικο)

Μαλλον θα την κρατησω. :getlost:

Την διαφορά της απόδοσης που την κατάλαβες?Τη μυρίστικες? :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η εισαγωγή ακούγεται φοβερα! Νιώθω το μοτέρ σαν πιο πρόθυμο αλλα μπορεί να είναι και η ιδέα μου .

Επίσης σωληνάς ,χοανη και όλο το μεταλλικό κουτί ίσα που ειναι χλιαρά απο θερμοκρασίες ακόμα και μετά απο 2 ωρες δούλεμα σε πόλη με εξωτερική 10-13 βαθμούς .

Μόνο το τοίχωμα του μεταλλικου κουτιου/θερμοασπίδας που είναι δίπλα από τον κώλο της τουρμπίνα καίει .

Link to comment
Share on other sites

απο αυτο το test δε μπορεις να βγαλεις συμπερασματα...η apr δοκιμαζει στο αμαξι της εισαγωγες... το φανταζεστε να εβγαζε καλυτερη άλλη

:hyper::laugh: δεν γίνεται!!!

αλλα θα συμφωνησω και εγω!!!

-Αθορυβη,

-αποτελεσματικη,

-carbon οποτε δε μπορεις να βρεις κατι καλυτερο για να μειωσεις τις θερμοκαρασιες,

-kn χοανη σωστων διαστασεων

-κλειστη για λασπες,σκονες κ βρομιες

- κουμπωνει στις εργοστασιακες θεσεις, χωρις πατεντες

- μπορεί να τραβαει αερα απο μπροστα αλλα η χοανη στο κεφαλι εχει πλαστικο ωστε να μην τραβηξει νερα (υγρασια) σε μια βροχη

Δε βρισκω κάτι αρνητικο στη συγκεκριμενη εισαγωγη, τωρα για τους πιο ανησυχους... που θελουν ακομα μεγαλυτερη ποσοτητα αερα....δεν ξερω!

Εβαλα κ εγω την εισαγωγη της APR!! :db: Αψογη εφαρμογη , απο ηχο δεν καταλαβα κ πολλα με κλειστο παραθυρο αλλα την σκαστρα καταλαβα πιο εντονα.Διαφορα σε γκαζια σιγουρα πιο πανω(ειχα κ&Ν φιλτρο πριν),μου φαινεται πηρε πιο πολυ στις χαμηλομεσαιες!!

Edited by jim75
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κ εγω την εισαγωγη της APR!! :db: Αψογη εφαρμογη , απο ηχο δεν καταλαβα κ πολλα με κλειστο παραθυρο αλλα την σκαστρα καταλαβα πιο εντονα.Διαφορα σε γκαζια σιγουρα πιο πανω(ειχα κ&Ν φιλτρο πριν),μου φαινεται πηρε πιο πολυ στις χαμηλομεσαιες!!

Kαλοταξιδη!!!

Link to comment
Share on other sites

Τοποθέτησα και εγώ την εισαγωγή μου .

BSH True Seal

μερικές φωτογραφίες

imgp0001zq.jpg

imgp0010b.jpg

imgp0011k.jpg

 

 

 

Στο γωνιακο κολαρο εκανες καποια πατεντα για το σωληνακι των αναθυμιασεων αν δεν κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.