Jump to content
grnemo

Polo 1.2 Tsi Σβήνει Στο Ρελαντί

Recommended Posts

Τους πήρα τηλέφωνο, δεν έχει έρθει ακόμη το update, το περιμένουνε... Για να δούμε.

Z3Ratul απο περιέργεια σε ποιόν αντιπρόσωπο πήρες τηλέφωνο? (Συγνώμη αν το έχεις ήδη αναφέρει σε προηγούμενο post

Ρωτάω για να αρχίζουμε λίγο να καταλαβαίνουμε και πόσο αντιεπαγγελματίες και άσχετοι είναι οι κατα περιοχές αντιπρόσωποι και service.

Εγώ που είχα πάρει τηλέφωνο Καρέντα Συγγρού (εχω αναφερθεί ξανά σε αυτό) ο πωλητής γνώριζε πολύ καλά για το θέμα με το ρελαντί και μου είπε την γνωστή καραμέλα ότι περιμένουμε το update.

Το τηλέφωνο όμως που μου είχε δώσει για τον "Σύμβουλο Service" και μίλησα, μάλλον το service στον Πειραιά πρέπει να ήταν, το άτομο δεν ήξερε που του πάνε τα 4...

Εκτός απο το γεγονός ότι ο άνθρωπος προφανώς δεν είχε εκπαιδευτεί ποτέ στη ζωή του για το τι σημαίνει "Σύμβουλος Service" και πως διαχειρίζονται πελάτες στο τηλέφωνο, όταν του είπα για το ζήτημα το άκουγε για πρώτη φορά!!! "Τότε θα πρέπει να κλέισετε ενα ραντεβού να το δεί ενας μηχανικός αν υπάρχει μηχανικό πρόβλημα", αυτή ήταν η απάντησή του...

Τέσπα μην φεύγω πολύ offtopic, είμαι στα 2400km και μου ξαναέσβησε σε ρελαντί. Είχε να μου το κάνει από τότε που είχα πατήσει 800-900km.

Σε προηγούμενο post είχα αναφέρει πως έιχα ηρεμήσει λίγο με το θέμα γιατι απλά απο τότε δεν το είχε ξανακάνει και άρχιζα να το ξεχνάω σιγά σιγά, μέχρι που εμφανίστηκε πάλι σαν φάντασμα.

Δεν με απογοήτευσε τόσο πολύ όσο στις αρχές, είμαι αισιόδοξος για το μέλλον, για το update, για το μουντιάλ, για όλα! :rofl:

Αυτό που με απογοητεύει δεν είναι η VW, είναι η VW σε ελληνικό έδαφος. Μα καλά αυτοί οι γερμανοί, δεν στέλνουν που και που κανά supervisor να ελέγχουν λίγο τους αντιπροσώπους στις άλλες χώρες..

Δεν έχουν την παραμικρή ιδέα, για το πόσο άσχετοι είναι αυτοί στην Ελλάδα που ανοίγουν επιχειρήσεις με το όνομα της φίρμας τους?

Ειλικρινά και update να σκάσει φοβάμαι να το πάω το αμαξάκι μου στους άχρηστους και άσχετους, τους έχω ικανούς να μην ξέρουν αν πρέπει να συνδέσουν τον εγκέφαλο με σειριακή ή usb σύνδεση...lol :p

Μήπως να ξεκινήσουμε κανα πτυχίο μηχανικής να τα φτιάχνουμε μόνοι μας ρε γμτ...

Αυτά παίδες, ότι νεότερο έχω θα ενημερώσω asap.

(Sorry για το ύφος του Post και τα νεύρα.)

Edited by Arthas
Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο δεν το έχεις πάει ακόμη στο service ώστε να σε περάσουν στη λίστα; Εγώ το έχω πάει ήδη, μίλησαν με kosmocar και έχω μπει στη λίστα με τους κατόχους με το θέμα του ρελαντί.

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο δεν το έχεις πάει ακόμη στο service ώστε να σε περάσουν στη λίστα; Εγώ το έχω πάει ήδη, μίλησαν με kosmocar και έχω μπει στη λίστα με τους κατόχους με το θέμα του ρελαντί.

Όχι ακόμα δεν έχω πάει στο service, πρέπει να βρεθεί χρόνος να γίνει και αυτό.

Σε ποιό service έχεις πάει? Ικανοποιημένος γενικότερα απο κεί?

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί που το πήρα, από Παζαρό. Service δεν το έχω πάει ακόμη μόνο 2100km έχει. Η μόνη φορά που το πήγα ήταν για να καταγράψουν το πρόβλημα και για κανένα άλλο λόγο και ίσως λίγο αργότερα για την αλλαγή των λαδιών στρωσίματος.

Link to comment
Share on other sites

Arthas και εγω απο Συγγρου το πηρα οπως προανεφερα σε αλλο ποστ. Στον Πειραια δεν ξερουν που τους πανε τα 4!!!! Τραβα Αργυρουπολη και κανε τη δουλεια σου, αναφερε το προβλημα να σταλει αναφορα στην Γερμανια!

Link to comment
Share on other sites

Σορυ ρε παιδιά αλλα θέλω να κάνω μια ερώτηση λίγο άσχετη. Πήρα το πόλο προχθες :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: αλλα δεν βρίσκω πως κλεινουν οι καθρέφτες :blush:;) παίζει να μην κλείνουν καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πάρει το πακέτο με τους ηλεκτρικούς καθρέπτες τότε με λίγη πίεση με το χέρι σου κλείνουν. Αλλιώς υπάρχει ειδικό κουμπάκι στη πόρτα που ρυθμίζεις τους καθρέπτες το οποίο αν θες όταν παρκάρεις έχει την επιλογή να τους κλείσεις.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια κουτή ερώτηση.

Γιατί θα πρέπει να πάω από το συνεργείο ώστε να ενημερώσω και να μπω στη λίστα.

Θα μπορούσε να γίνει και τηλεφωνικά ώστε ούτε εμείς να τρέχουμε ούτε τα συνεργεία να χάνουν χρόνο.

Βέβαια το βασικότερο για μιά σοβαρή εταιρεία θα ήταν να ενημερώσει από μόνη της τους κατόχους

ώστε με την πρώτη ευκαιρεία να πάμε για την αναβάθμιση του λογισμικού.

Εκτός και τα περί αναβάθμισης είναι παραμύθια και καθυστερούν μέχρι να δουν τι θα γίνει.

Έχω στείλει δύο mail στην Καρέντα και δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα.

Φαίνεται ότι έχουν σοβαρότερα προβλήματα.

Όταν όμως κοινοποιηθεί το πρόβλημα στον ειδικό τύπο θα αρχίσουν τις δημοσιοσχεσίτικες μπούρδες.

Ελάτε απο δω και θα λυθεί και ξέρετε εμείς είμαστε καλοί οι άλλοι φταίνε και όλα αυτά τα εμετικά.

Έχω ενημερώσει ένα περιοδικό και περιμένουν την εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει τη highline εκδοση με ηλεκτρικους καθρεφτες αλλα στο κουμπακι που λες εχει μονο επιλογη για ρυθμιση και για ξεθαμπωμα οχι για κλεισιμο

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει τη highline εκδοση με ηλεκτρικους καθρεφτες αλλα στο κουμπακι που λες εχει μονο επιλογη για ρυθμιση και για ξεθαμπωμα οχι για κλεισιμο

Δεν έχει σημασία πια έκδοση έχεις. Σημασία έχει αν έχεις βάλει το πακέτο με τους αισθητήρες για τη βροχή/αυτόματο φωτισμό το οποίο έχει και τους ηλεκτρικούς καθρέπτες.

Αν το έχεις πάρει λοιπόν στη πόρτα του οδηγού θα είναι έτσι το στρογγυλό διακοπτάκι: p1000889k.th.jpg

Εκεί που το έχω κυκλώσει, είναι η επιλογή για την αναδίπλωση των καθρεπτών. Απλά γυρνάς εκεί το στρογγυλό διακόπτη και τους αναδιπλώνει αυτόματα (το έχει και το manual σελίδα 104). Αν δεν το έχει τότε ΔΕΝ έχεις ηλεκτρικούς αναδιπλώμενους καθρέπτες.

Edited by Z3RatuL
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο δεν εχω παρει ηλεκτρικά αναδιπλούμενους καθρεπτες αλλα ουτε με το χερι μπορω να τους κλεισω... ;) παιζει να μην κλεινουν καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δικιο παντως με το συνεργριο της καρεντα στον Πειραια!Εγω πριν το κλεισω ρωτησα για το προβλημα και στην καρεντα και στον φιλιππαιο και στην καρεντα μου παν οτι δεν το ξερουν καν ! και με ρωτησαν απο που το εμαθα και τους ειπα '' εχει βουηξει ο τοπος στα φορουμ '' και απαντησε ''ε καλα στα φορουμ γραφουν οτι θελουν'' και μου πε το κλασσικο για την βενζινη , ενω στον φιλιππαιο μου ειπαν στο σερβις οτι ναι το εχουμε ακουσει αυτο το προβλημα και για οτιδιποτε ειμαστε εδω αλλα παιζει μου πε να ηταν και η παρτιδα με προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Η ερώτηση είναι λίγο έξω από το θέμα ρελαντί. Μπορεί να μου πει κάποιος που αγόρασε το polo από Φιλοσίδη με συναγερμό (μοντέλο GN7C), όπου τα παράθυρα κλείνουν κρατώντας πατημένο το κουμπί της όπλισης, αν γίνεται να αλλάξει ώστε να μην το χρειάζεται πατημένο; Βρήκα τα pdf εγκατάστασης/λειτουργίας αλλά δεν πολύ καταλαβαίνω αν γίνεται (τουλάχιστον σε elser/combra καταλάβαινα).

Οδ. λειτουργίας: http://www.kodinis.lt/images/graphics/1240985856.pdf

οδ. εγκατάστασης: http://www.kodinis.lt/images/graphics/1240989141.pdf

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Η ερώτηση είναι λίγο έξω από το θέμα ρελαντί. Μπορεί να μου πει κάποιος που αγόρασε το polo από Φιλοσίδη με συναγερμό (μοντέλο GN7C), όπου τα παράθυρα κλείνουν κρατώντας πατημένο το κουμπί της όπλισης, αν γίνεται να αλλάξει ώστε να μην το χρειάζεται πατημένο; Βρήκα τα pdf εγκατάστασης/λειτουργίας αλλά δεν πολύ καταλαβαίνω αν γίνεται (τουλάχιστον σε elser/combra καταλάβαινα).

Οδ. λειτουργίας: http://www.kodinis.lt/images/graphics/1240985856.pdf

οδ. εγκατάστασης: http://www.kodinis.lt/images/graphics/1240989141.pdf

Ευχαριστώ.

Off Topic

Εγώ φίλε έχω το ίδιο από Φιλοσίδη και απλά έχω το ίδιο θέμα θέλει παρατεταμένη πίεση για να κλείσουν. Κάτι άσχετο και μέ μένα μιας και είπε ο προηγούμενος φίλος για τους καθρέπτες του. Σε όλους εσάς ο αριστερός υαλοκαθαριστήρας σηκώνεται;; Το λέω γιατί σε μένα βρίσκει πάνω στο καπό. Και κάτι ακόμα την νύχτα με όλα σβηστά (φώτα, κινητήρας) όταν ανοίξτε ράδιο υπάρχει φωτισμός στα κουμπιά του;Εμένα τίποτα.. Τέλος αφού έχει τόσα φωτάκια παντού χάθηκε να είχε ένα και στο ντουλαπάκι όταν ανοίγει καθώς και μια ένδειξη για νερό τζαμιών ..Συγνώμη για το offtopic
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το manual σας το έχουν δώσει για να το διαβάζετε! Τα λέει όλα μέσα.

  1. Όσον αφορά τους υαλοκαθαριστήρες ο αριστερός σηκώνεται μόνο όταν έχουν έρθει σε θέση 90 μοιρών (το λέει το manual).
  2. Το ραδιόφωνο αν το ανοίξεις χωρίς να έχεις βάλει κλειδί στη μίζα (ή το έχεις στη μίζα αλλά δεν το έχεις γυρίσει) και το ανοίξεις εσύ απλά δεν ανάβει τα φώτα του.
  3. Αυτό με το συναγερμό ΔΕΝ είναι πρόβλημα. Έχω κι εγώ τον εργοστασιακό από τη VW και μου το είχε πει ο πωλητής ότι αν θες να κλείνουν τα παράθυρα όταν κλείνεις και το τουτού, πρέπει να κρατάς παρατεταμένα το κουμπί κλειδώματος. Δυστυχώς αυτό το σύστημα έτσι δουλεύει. Αν θέλετε να το κάνει αυτόματα πρέπει να βάλετε άλλο συναγερμό και να προγραμματίσετε τον εγκέφαλο αντιστοίχως...

Θα το ξαναπώ όμως. RTFM και όποιος κατάλαβε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το manual σας το έχουν δώσει για να το διαβάζετε! Τα λέει όλα μέσα.

  1. Όσον αφορά τους υαλοκαθαριστήρες ο αριστερός σηκώνεται μόνο όταν έχουν έρθει σε θέση 90 μοιρών (το λέει το manual).
  2. Το ραδιόφωνο αν το ανοίξεις χωρίς να έχεις βάλει κλειδί στη μίζα (ή το έχεις στη μίζα αλλά δεν το έχεις γυρίσει) και το ανοίξεις εσύ απλά δεν ανάβει τα φώτα του.
  3. Αυτό με το συναγερμό ΔΕΝ είναι πρόβλημα. Έχω κι εγώ τον εργοστασιακό από τη VW και μου το είχε πει ο πωλητής ότι αν θες να κλείνουν τα παράθυρα όταν κλείνεις και το τουτού, πρέπει να κρατάς παρατεταμένα το κουμπί κλειδώματος. Δυστυχώς αυτό το σύστημα έτσι δουλεύει. Αν θέλετε να το κάνει αυτόματα πρέπει να βάλετε άλλο συναγερμό και να προγραμματίσετε τον εγκέφαλο αντιστοίχως...

Θα το ξαναπώ όμως. RTFM και όποιος κατάλαβε!

READ THE FUNKY MANUAL? :)

καλα τα λεει ο Ζ3RatuL και ειμαι μαζι του επειδη ναι μεν φωναζει αλλα δινει τις απαντησεις! Πολυ σημαντικο αυτο. Ειναι λογικο να υπαρχουν αποριες/ανησυχιες τοσα λεφτα δωσαμε...αλλα ενα διαβασμα στο εγχειριδιο επιβαλλεται! εγω το ειχα διαβασει πριν παρω το αμαξι στα χερια μου!

για να επιστρεψω στο topic

το σουκου το πηγα ταξιδακι και στα διοδια μου εκανε το ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΟ απο σβησιμο στα φαναρια...

για να εξηγηθω... σταματησα στα διοδια και στο ρελαντι ανεβηκαν οι στροφες σαν να πατησα γκαζι.. που ειμαι σιγουρος οτι ΔΕΝ πατησα.. αμεσως επανηλθε στην κανονικη λειτουργια στις στροφες και καταναλωση 0.6-0.7 (δεν ειχα a/c για αυτο)

εγω με το απλο μου το μυαλο πιστευω οτι το softwaristiko μας προβλημα ειναι στο "μηχανηματακι" (="οργανο" ? πειτε οπως θελετε, το λεω οπως το αντιλαμβανομαι εγω) που κραταει τις στροφες σε εναν Χ αριθμο σταθερες... οποτε αυτο "μπερδευεται" και ειτε πεφτει στιγμιαια πιο χαμηλα απο το προβλεπομενο με αποτελεσμα να σβηνει (οπως συνεβει σε μενα στα 850 χλμ και σε τοοοοσα αλλα παιδια) ή επισης "μπερδευεται" και ανεβαινει στιγμιαια πιο ψηλα με αποτελεσμα να γινει αυτο που μου εγινε στα διοδια. τωρα εχω 2900χλμ δεν εχει ξανασβησει στο ρελαντι αλλα εγινε αυτο... πιστευω οτι συνδεονται μεταξυ τους.

παρακαλω αν καποιος ειχε το ιδιο να επιβεβαιωσει παρομοια εμπειρια ή την θεωρια μου η οποια βεβαια ξαναλεω ειναι ΘΕΩΡΙΑ ΜΟΥ και δεν θελω να ξεκινησω κανενα ραδιο αρβυλα (ουτε αμαν τα καθαρματα) (ελα σταματηστε να γελατε και απαντηστε)

Edited by Greg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,αλλος ενας παθον με σβησιμο στο φαναρι....3080km και εχει σβησει 4 φορες σε τυχαια χιλιομετρα....χειροκινητο σασμαν....λοιπον εγω το πηγα στην καψιωχας α.ε στο αγρινιο και δεν καταλαβαν τι ηταν αρχικα...εστειλαν ενα φαξ στην cosmocar και μεσα σε 2 ωρες με πηραν τηλεφωνο και μου εκλεισαν ραντεβου για την παρασκευη που μας ερχεται για την αναβαθμιση που ολοι λενε και για εναν ελεγχο στα μπεκ προληπτικα για σιγουρια,ρωτησα αν εχει ερθει και μου ειπαν οτι ηρθε και οτι θα το παρω κατα 99% την ιδια ημερα (δεν μπορω να καταλαβω αν με δουλεουν η οχι καθως λενε ολοι εδω οτι τους πηγαινουν απο μερα σε μερα)....περιμενω την παρασκευη με ανυπομονησια για να τελειωνω με αυτο το θεμα...τουλαχιστον ετσι ελπιζω...παντως για την συγκεκριμενη αντιπροσωπεια εχω να πω μονο τα καλυτερα...αμμεση εξυπηρετηση σε οποιο προβλημα.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,αλλος ενας παθον με σβησιμο στο φαναρι....3080km και εχει σβησει 4 φορες σε τυχαια χιλιομετρα....χειροκινητο σασμαν....λοιπον εγω το πηγα στην καψιωχας α.ε στο αγρινιο και δεν καταλαβαν τι ηταν αρχικα...εστειλαν ενα φαξ στην cosmocar και μεσα σε 2 ωρες με πηραν τηλεφωνο και μου εκλεισαν ραντεβου για την παρασκευη που μας ερχεται για την αναβαθμιση που ολοι λενε και για εναν ελεγχο στα μπεκ προληπτικα για σιγουρια,ρωτησα αν εχει ερθει και μου ειπαν οτι ηρθε και οτι θα το παρω κατα 99% την ιδια ημερα (δεν μπορω να καταλαβω αν με δουλεουν η οχι καθως λενε ολοι εδω οτι τους πηγαινουν απο μερα σε μερα)....περιμενω την παρασκευη με ανυπομονησια για να τελειωνω με αυτο το θεμα...τουλαχιστον ετσι ελπιζω...παντως για την συγκεκριμενη αντιπροσωπεια εχω να πω μονο τα καλυτερα...αμμεση εξυπηρετηση σε οποιο προβλημα.....

μπορεί να λένε ότι ήρθε αλλά ποτέ δεν ξέρεις .... οπότε την Παρασκευή 18/06/2010 θα εγκατασταθεί στο αμάξι του φίλου μας 'stam' το update για τα σβησίματα του 1.2 tsi !!! :whistling: Αύριο πρωί πρωί για πάρτε κανένα τηλέφωνο όσοι έχετε το γνωστό πρόβλημα για να σας κλείσουν ένα ραντεβού για το update asap !!

Link to comment
Share on other sites

παιδια λεω απλα τι μου ειπαν...το αν ειναι αληθεια την παρασκευη στις 9 το πρωι εχω ραντεβου....μολις τελειωσω θα υπαρξει ενημερωση...δεν υπαρχει αλλος που να του ειπαν οτι ηρθε????

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με έχουν πάρει ακόμη τηλέφωνο πάντως. Παζαρό είναι ο έμπορος στη δική μου περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,αλλος ενας παθον με σβησιμο στο φαναρι....3080km και εχει σβησει 4 φορες σε τυχαια χιλιομετρα....χειροκινητο σασμαν....λοιπον εγω το πηγα στην καψιωχας α.ε στο αγρινιο και δεν καταλαβαν τι ηταν αρχικα...εστειλαν ενα φαξ στην cosmocar και μεσα σε 2 ωρες με πηραν τηλεφωνο και μου εκλεισαν ραντεβου για την παρασκευη που μας ερχεται για την αναβαθμιση που ολοι λενε και για εναν ελεγχο στα μπεκ προληπτικα για σιγουρια,ρωτησα αν εχει ερθει και μου ειπαν οτι ηρθε και οτι θα το παρω κατα 99% την ιδια ημερα (δεν μπορω να καταλαβω αν με δουλεουν η οχι καθως λενε ολοι εδω οτι τους πηγαινουν απο μερα σε μερα)....περιμενω την παρασκευη με ανυπομονησια για να τελειωνω με αυτο το θεμα...τουλαχιστον ετσι ελπιζω...παντως για την συγκεκριμενη αντιπροσωπεια εχω να πω μονο τα καλυτερα...αμμεση εξυπηρετηση σε οποιο προβλημα.....

Με γεια το αμαξάκι σου φίλε μου και καλοτάξιδο!!

Να σαι καλά για την ενημέρωση και περιμένουμε περισσότερα νέα σου την Παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...τα νεοτερα απο το θεμα μας....σημερα στις 9 το πρωι πηγα αντιπροσωπεια πηραν το αμαξι και εβγαλαν το φιλτρο βενζινης το οποιο δουλευε με πιεση 4 bar και μου εβαλαν καινουργιο πιεσης 6,4 bar(εντολη της kosmocar για πρωτο βημα)...ο συμβουλος service με πηρε στο γραφειο του και πηραμε μαζι τηλεφωνο στην kosmocar την ωρα που ετοιμαζαν το αμαξι για να περασουν το update (φιλος μου μηχανικος που ηταν μαζι μου εκει ηξερε τα παιδια,τα ρωτησε και του ειπαν οτι ηρθε το πρωτο update και θα υπαρξει κι αλλο update συντομα)και απο εκει μας ειπαν να βαλουμε μονο το φιλτρο για αρχη και αν υπαρξει το παραμικρο προβλημα ξανα τοτε μονο θα γινει το update....εν ολιγοις μου ειπαν οτι το προβλημα προερχεται απο το φιλτρο βενζινης που δουλευε με λιγα bar και και μπερδευε τον εγκεφαλο,στο ρελαντι μονο,που διαβαζε λαθος τροφοδοσια και επεφτε σε ενα ειδος safe mode(σα να μενει απο βενζινη)....το αφησαμε πολυ ωρα (κοντα στο 3ωρο) και δεν εκανε την παραμικρη κινηση το μοτερ,αψογη λειτουργια....αυτα εγιναν σημερα guys στην αντιπροσωπεια....τωρα αναμενουμε αν και πιστευω οτι τα βασανα ολων μας τελειωσαν....

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα νέα που ακούμε... Άντε τώρα και σε 'μας τους υπόλοιπους. :whistling: Από βδομάδας παίρνω τηλέφωνο για να δω τι παίζει.

Edited by Z3RatuL
Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστούμε πολύ. Μας ανακούφισες για τα καλά. Να φανταστείς μπήκα από το πρωί 5-6 φορές για να μάθω αν postares τα νέα.

Edited by GERAKI123
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.