Jump to content
kentavrosr

Vw Golf Gti Or Alfa Romeo Giulietta Qv ?

  

2 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Κύριοι η giulietta είναι κακομούτσουνο αυτοκίνητο και ιταλικό.Αυτό τα λέει όλα.Αυτό και το mito....έλεος.Παιδιά είναι απλά άσχημο thumbsdown.gif

Το γουστο ειναι καθαρα υποκειμενικο!

Σεβαστο απ ολους μεν αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και εκανες καλη επιλογη !..Ποσο σου πηγε ? Εγω με το κλειδι στο χερι 21.800 !(tsi 160 μεταλλικο ασημι -Highline 5d +PARK sensors της επιλογης μου (λειτουργουν θαυμασια...) Και τωρα βλεπω κοντα 24...!Πωωωωωωωωωω

Οσο για την Ιουλιετα... ειναι ενα-2 κλικ κατω στο σαλονι .

*******************

ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ....ενω δειχνει στα στατιστικα να ειναι ισαξια στις προσκρουσεις....Συγκρινα τα 2 βιντεο ...ΟΙ εικονες μιλανε απο μονες τους ...και με παραξενευει ΠΑΡΑ πολυ ... η πλαγια προσκρουση σε στυλο στην ιουλιετα ...ηταν failure..ερχονται screenshots

alfagolf.jpg

Δεν εκανα ουτε Photoshop ουτε τιποτα ειναι τα επισημα Video ...απο το σαιτ της nccap

Golf 1,4 tsi 5D Highline,Sport πακέτο 18" =880¤ ,οθόνη αφής RCD510 =240¤,εργοστασιακό συναγερμό =290¤ και επέκταση εγγύησης +2 χρόνια =380¤ : Total 23900¤

Link to comment
Share on other sites

ολοι γνωριζουν οτι δεν μπορω να ειμαι αντικειμενικος σε αυτην την συγκριση μιας και ξερουν οτι ειμαι αλφιστη μεχρι κοκκαλο δεν με νοιaζει τι ειναι το gti..εχω gti...ψηφιζω alfa...οι γερμαναραδες θα κανουν χρονια να φτασουν τα αλφα..τελος..οσο για το αν θα την επερνα μακαρι να μπορουσα να το πουλησω αυριο το gti και να επερνα την qv.

+10000 και απο μενα.. και επιτελους να ξυπνησει ο γερμαναρας και να δει οτι ο ιταλος τον εχει φαει στο design και εσωτερικα αλλα και εξωτερικα! εξαιρετικα και τα δυο αλλα ενα μικρο προβαδισμα για μενα στην αλφα λογω σχεδιασμου..

Link to comment
Share on other sites

ψήφισα alfa romeo γιατί είναι πιο ζωντανό αμάξι κατα τη γνώμη μου.

Αν κόστιζε το ίδιο με το golf μου θα την προτιμούσα μάλλον.

Αλλά ζητάει 2-3 παραπάνω χιλιάρικα και είναι και 5πορτη.

Τέλος λυπάμαι τα παιδιά που έχουν ένα αμάξι που σιχαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Και ρωταω εσας που ειχατε alfa...γιατι δεν ξαναπηρατε Alfa???? εγω ξερω πολους που ειχανε alfa και δεν θελουνε να ξαναμπουνε σε alfa, και αντιθετα ξερω πολους που ειχανε VW και ξαναπηρανε vw...αν δεν σας αρεσουν τα vw γιατι τα κρατατε??? Δωστε τα...πουληστε τα...την αλλη μερα θα παρετε αυτα που ζητατε.!!!

Γιατι ολοι τα εχουνε βαλει με τα vw??? μπενεις στο honda, toyota, opel και εγω δεν ξερω club και τους διαβαζεις να μας σχολιαζουν ειρωνικα.!! Γιατι??? Ισως γιατι δεν βρησκονται πισω απο το τιμονι ενος vw????

Ποσα golf 1, 2, 3 κυκλοφορανε εξω ακομα??? και ποσες 33, 147, 155, ανακυκλοθηκαν και εγιναν κατσαρολες???

Συνηθως αυτος που δεν εχει...ζηλευει αυτον που εχει...κατι παρομοιο γινετε και με αυτους...

Γνωμη μου Golf και παλι Golf...γιατι ειναι Golf.-

Φιλικα πανταν.!!!

+1000

τα vw και ειδικα τα golf εχουν γινει θεμα σε ολους

ολοι τα μισουν

ολοι στριβουν καλυτερα

ολοι βγαζουν λιγοτερα προβληματα

ολοι τα περνανε

αλλα καταβαθος ολοι ξερουν οτι ειναι καλυτερα και ολοι αυτα θελουν να εχουν :D

Link to comment
Share on other sites

Εμεις παντως δεν ξερω αν ειμαστε τυχεροι σαν οικογενεια...Ο πατερας μου εχει τρελα με τις alfa romeo!Μεχρι τωρα ειχε την 75-2 φορες την 33-146 και τωρα 147...Πολυ συχνα περνω και εγω την 147!Μπορω να πω οτι το αμαξι σαν ανεση-ποιοτητα πλαστικων-τριξιματα κτλπ ειναι τελειο...Εχω μπει ας πουμε σε ibiza cupra του 2007 και ετριζε χειροτερα απο το 2αρι μου οπως και καλυτερα μεν αλλα με προβληματισε τριξιμο σε fiat punto t-jet φιλου!Η alfa romeo τουλαχιστον η δικη μας δεν τριζει καθολου-δεν εχει βγαλει απολυτως κανενα προβλημα εκτος απο ενα ραγισμα χταποδιου και γενικα οποτε το περνω το χαιρομαι γιατι το αμαξι εχει τα παντα και ειναι πανεμορφο!Η Giulieta την εχω δει σε λευκη στο δρομο και μπορω να πω μου κεντρισε το ενδιαφερον!Ετσι οπως το σκεφτομαι τωρα θα προτιμουσα να παρω την Alfa romeo γιατι το golf 6 εχω βαρεθει να το βλεπω στο δρομο(κατα κυριο λογω tsi) και κατα δευτερον ειναι κατι διαφορετικο νεο και ωραιο για μενα!Μετα απο 1 χρονο μπορει να βρωμαει ο τοπος και απο Guilieta...Οποτε και τοτε στο ματι ειναι καπως!Για το συγκεκριμενο δεν εκφερω γνωμη πως ειναι μεσα ποιοτηκα και οδηγικα αλλα αν επερνα τωρα αμαξι δεν θα επερνα golf 6 και δεν θα πηγαινα καν να το δω σε αντιπροσωπεια(Το Gti ισως)!

Φιλικα παντα και μην αρπαχτειτε για αυτα που ειπα για το 6αρι..Μια χαρα αμαξι ειναι!Απλα λεω τα πραγματα απο την οπτικη γωνια μου! :D

Link to comment
Share on other sites

ρε μανια να συγκρινετε ανομια μοντελα , οπως 147 -149 με golf , για να σας δω να τις συγκρινετε σε ολους αυτους τους τομεις που λετε με το passat , αντε το jetta μηπως σας πεφτει πολυ το πασατεμπο , ψιτ οποιος θελησει χαρτομαντηλα του δανειζω εγω ....closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

έχουν διαφορά 12-15 χρονιά σε σχεδίαση και τεχνολογία

Golf III

Alfa 147

πολο μοντελο 2000

καλα χρυσα τα ιταλικα.....ειχαμε στην οικογενεια......

τα γουσταρω με 1000 αλλα.........

αλλα οταν θα ερθει η "κακια"....καλυτερα να εισαι σε μεσα

σε γερμανικο αμαξ

ναι είμαι κολλημένος :D

Edited by Κωστας VR6
Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωνω τον φιλο που μιλαει για ασφαλεια πιο πανω,βαζω ενα βιντεακι του top gear με ενα πειραμα που κανουν σε ενα vw golf v και δειτε τα αποτελεσματα..

http://www.youtube.com/watch?v=x9k6Je4_UQ0

Edited by Μαρινος-TSI
Link to comment
Share on other sites

Πάντως φίλοι προσωπικά χαίρομαι που κατάφερε η ΑR να βγάλει επιτέλους ένα αυτοκίνητο που είναι ανταγωνιστικό του Golf.

Εστω και αν το Golf πατάει σε πλαίσιο που είναι ουσιαστικά χωρίς ιδιαίτερες βελτιώσεις από το 2003. Αντε να βάλω και τους TSI / διπλό-τουρμπους κινητήρες και να το κάνω 2005-6 από πλευράς επιδόσεων και ιπποδύναμης.

Αρα συγχαρητήρια στην AR που κατάφερε να φτάσει την VW έστω και με μια μικρή καθυστέρηση 5 ετών. Αναρωτιέμαι αν βγει το Γκολφ 7 πόσα χρόνια θα κάνει η ΑΡ να βγάλει κάτι που να το φτάσει και πάλι. Γιατί - δυστυχως για εμάς τους καταναλωτές- δεν το ξεπέρασε. Ούτε οδηγικά ούτε ποιοτικά (περιμένετε λίγο καιρό και η AR θα είναι και πάλι πιστή στην παράδοση - κρίμα...).

Αναφορικά με το σχεδιασμό μπορώ να πω ότι δεν με ενθουσίασε η Τζούλια. Ενα τραβηγμένο Μπράβο με ακμές και μερικές λεπτομέρειες για την διαφοροποίηση. Κρίμα για μετά την 159 (την πιο όμορφη μπερλίνα της αγοράς - ΙΜΗΟ) περίμενα κάτι καλύτερο.

Edited by Lippi
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι ολοι,

θα σας πω και γω μερικα λογια για την αλφα και ως γνωστης απο παλια Giulietta (Η οποια να σημειωσω ΔΕΝ ειχε τριτοκοσμικες προδιαγραφες (συμφωνα με τους ιταλους παντα) - Ελλαδα πχ) με φορεμενα μοτερ ατμοσφαιρικα, απο 16 μεχρι 2λτρο 180αλογα κατασκευη για carabinieri...

H alfa δυστυχως φροντιζε να στεναχωρει τους ιδιοκτητες αρκετα σε θεματα ποιοτητας κατασκευης (λαμαρινες,ηλεκτρικα,υδραυλικα,με το περασμα του καιρου ακομα και με τα ηλεκτρονικα). Ευτυχως αυτα εβρισκαν κατα κορον εδαφος σε χωρες χαρακτηριζομενες ως 3κοσμικες με κυβερνητικους σκοπους (μιας και μια αυτοκ. ειναι μερος μια οικονομιας ενος κρατους) να θελει να ξεπουλησει πχ λαμαρινες απο πολ. πλοια 2ww για να μην πανε χαμενες.Δυστυχως το αποτελεσμα ηταν σκουρια.Αυτα ομως δε γινοταν στον ιδιο ισως βαθμο οταν ειχε προορισμο μια αλλη χωρα.. Επισης μη ξεχναμε τις θεσεις "δημοσιου" χαρακτηρα με απεργιες κ αντιπερισπασμους μεσα στο εργοστασιο με βαθμο να γινονται και σαμποταζ. (τα κλασικα κουτακια coca colas..) σε Alfa-Sud, σε ενα αυτοκινητο (παρ οτι μπροσθοκινητο # alfa romeo) το οποιο διδαξε αρκετα σε θεματα στριψιματος.Σε γενικες γραμμες ειμαι σιγουρος οτι ενας ιδιοκτητης αμα δεν προλαβε να αγαπησει μια αλφα επειδη τον στεναχωρησε το πιθανοτερο ειναι (σε μια αντιστοιχη κατηγορια παντα) αν προτιμησε πχ καμια bmw να εγινε αρκετα συντηρητικος σε πολλα θεματα. Αυτα για τη ρετσινια.

Στο θεμα μας τωρα σχετικα με την νεα Alfa και το αν μια ρετσινια μπορει να ξεκολησει, η απαντηση θα ερθει αν δουμε το θεμα λιγο πιο σφαιρικα. To fiat groupo στο μηχανολογικο θεμα ορατα εχει κανει αλματαρες ολα αυτα τα χρονια..και οχι αλματα σε θεματα επιδοσεως οσο σε ποιοτητα κατασκευης..λαδια και βενζινες ειναι σε πολυ καλα χερια.

Θεματα οπως ποιοτητα κυλισης ειναι μεγαλα αλλα το βασικοτερο ειναι τι εννοει ο καθενας με το ποιοτητα.Αν εννοει το ιταλικο χαρακτηριστικο η μεταφορα του δρομου στα χερια του οδηγου πιστευω οτι και σε 500 χρονια ακριβως το ιδιο θαυμα θα συμβαινει.Οσο αφορα τους θορυβους υπαρχει βελτιωση ακομα και σε αυτο. Τυχαινει να εχω δει ενα συγκρητικο πινακα* για την Alfa σε σχεση με το golf,a3 kai BMW ( και τα γαλλικα απλα δε τα αναφερω)και πιστεψτε με οτι υπαρχει ψαλιδα υπερ της alfas με τη BMW s.1 να ειναι κοντα.

*= ο πινακας ειχε στοιχεια απο crash test μεχρι.. (θα δω μηπως την εχω).

Η αληθεια ειναι οτι ο οδηγος εξακολουθει να νιωθει τη σαγραδα του δρομου.

Ετυχε να οδηγησω την G. την 170ρα με σκοπο (προτιστως να την αγορασω και μετα να εξαλειψω 1 απορια σχετικα με τη QV Mito) προσπαθησα με ελιγμους να της σηκωσω την ουρα, πανω σε στροφη να τη διπλωσω,να πατησω φρενα να να να να....απλα το αμαξι ειναι ενα τρενο και χωρις την διαρκη επεμβαση των ηλεκτρονικων.τα φρενα ειναι αλφα,το γκαζι της ειναι πολυ καλο.Αυτο που σε συγκινει ειναι οτι δειχνει πως δε χρειαζεται να την εχεις και πολλα χρονια για να τη μαθεις..

κατι που πιστευω οτι ΔΕ συμβαινει με ενα golf 5,τα ηλεκτρονικα ειναι απαραιτητα.πιθανον να φταιει που ακομα ειμαι newbie βεβαια..

Σχετικα με τους θορυβους μεσα (δε μπορω να τη συγκρινω)δε μπορω να εχω αποψη με ενα golf.6 γιατι δεν εχω μπει.αλλα ξερω οτι το 6 ειναι πιο αθορυβο,χωρις κραδασμους απο ενα 5.Anyway..

Τελος πιστευω οτι οταν στο τελικο συνολο οταν η VW βαζει το λογοτυπο GTi ειναι κατι περισσοτερο απο την σειρα του μοντελου που υπαρχει.

Της ευχομαι καλη πορεια.

Link to comment
Share on other sites

η αλφα παντα ετσι ειναι φτιαχνει αμαξια που σημερα τα λες καλα σε σχεδιαση και σε λιγα χρονια παλιομοδιτικα το ιδιο συμβαινει με καθε τι που ειναι πολυ στη μοδα ξαφνικα τα ρουχα τις γυναικες τα αμαξια ολα ειναι κανονας..δειτε η Mercedes ποτε δεν κανει θπερβολες και ισα ισα με τα χρονια ομορφαινει κι ολας οπως και η vw.το 4αρι ακομα συγκινει!

αλφα την θες για 1 βραδυ

vw θες να το παντρευτεις!

Link to comment
Share on other sites

η αλφα παντα ετσι ειναι φτιαχνει αμαξια που σημερα τα λες καλα σε σχεδιαση και σε λιγα χρονια παλιομοδιτικα το ιδιο συμβαινει με καθε τι που ειναι πολυ στη μοδα ξαφνικα τα ρουχα τις γυναικες τα αμαξια ολα ειναι κανονας..δειτε η Mercedes ποτε δεν κανει θπερβολες και ισα ισα με τα χρονια ομορφαινει κι ολας οπως και η vw.το 4αρι ακομα συγκινει!

αλφα την θες για 1 βραδυ

vw θες να το παντρευτεις!

+1000 ειδικα για το τελευταιο

Link to comment
Share on other sites

η αλφα παντα ετσι ειναι φτιαχνει αμαξια που σημερα τα λες καλα σε σχεδιαση και σε λιγα χρονια παλιομοδιτικα το ιδιο συμβαινει με καθε τι που ειναι πολυ στη μοδα ξαφνικα τα ρουχα τις γυναικες τα αμαξια ολα ειναι κανονας..δειτε η Mercedes ποτε δεν κανει θπερβολες και ισα ισα με τα χρονια ομορφαινει κι ολας οπως και η vw.το 4αρι ακομα συγκινει!

αλφα την θες για 1 βραδυ

vw θες να το παντρευτεις!

Βέβια πως τελικά καταλήγει κανείς να 'παντρεύεται' την άλφα γιατί η μεταπώλησή της είναι πολύ δύσκολη κανείς δεν έχει καταλάβει... ;)

Link to comment
Share on other sites

Βέβια πως τελικά καταλήγει κανείς να 'παντρεύεται' την άλφα γιατί η μεταπώλησή της είναι πολύ δύσκολη κανείς δεν έχει καταλάβει... :rolleyes:

axaxaxaxaxax

Link to comment
Share on other sites

Ένα Abarth Grande Punto θα το χτύπαγα άνετα (σαν πρώην κάτοχος Punto I)...

...δεν θα πλησίαζα ποτέ όμως κανένα Alfa Romeo (σαν πρώην κάτοχος και Alfa Romeo) και δεν με πείθει ότι αυτό το ψευτοσπορ, ψευτοόμορφο, ψευτοποιοτικό αυτοκίνητο μιας εταιρείας με παράδοση στους τεμπέληδες μηχανικούς στο Μιλάνο τα τελευταία χρόνια, που κάνανε απεργία κάθε 3 και λίγο στην δεκαετία του 90 και είχαν παρατήσει την μάρκα στην τύχη της γιατί βαριόντουσαν να στρίψουν μισή βίδα, δεν θα τους εμπιστευόμουν ποτέ (ξανά).

Μπορεί ο κύριος Sergio Marchione να είναι ένας πανέξυπνος mnger & ceo και να προσπαθεί να φέρει μνήμες από (την παλιά) Giulietta κλπ, αλλά όσους καταφέρει να κοροιδέψει για να τους πάρει από το παντελόνι 30.000 ευρώ ας το καταφέρει. Οι υπόλοιποι απλώς έχουν γνώση για πόσο ερμαφρόδιτο πράγμα μιλάμε.

Κρίμα για μια εταιρεία που ξεκίνησε με πίσω κίνηση, σπορ προφίλ κλπ και κατέντησε να πουλάει μασίφ αμάξωμα και τούρμπο κινητήρες (αντιγράφοντας τους Γερμανούς) και μπλιμπλίκια όπως ηλεκτρικά τιμόνια κλπ (αντιγράφοντας Γάλλους κλπ).

Τελικά για τι εθνικότητας αμάξι μιλάμε? Τουλάχιστον το Golf GTI είναι Golf GTI δηλ. η Porsche των φτωχών όπως έχει χαρακτηριστεί, ενώ αν άξιζε να κάνουμε κουβέντα ένα BMW 130 είναι ένα εξακύλινδρο, πισωκίνητο σπορ BMW.

Μήπως κάποιοι έχουν χάσει τον προσανατολισμό τους αντιγράφοντας σπασμωδικά κομμάτια από άλλες εταιρείες??

Για θυμίστε μου μία σειρά όπως τα GTI, TYPE R, RS, M3 ή OPC που έχει βγάλει η Alfa Romeo και έμεινε στην ιστορία τα τελευταία χρόνια.

Όσο για την μεταπώληση που ανέφερε κάποιος υπολογίστε 50% κάτω από την τιμή αγοράς μετά από 1-2 χρόνια και αυτό υπό προυποθέσεις ότι θα βρεθεί αγοραστής που λόγω της κακής φήμης δεν τα πλησιάζει κανείς.

Πιο εύκολα πουλάς γυαλιά του σκι στην Αφρική παρά Alfa Romeo μεταχειρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Ένα αμάξι αξίζει να το αγοράσει + χρησιμοποιήσει κανείς αξιολογώντας το στο σύνολο.

Μετράμε και την ενεργητική ασφάλεια, και την παθητική, και την ποιότητα κατασκευής, και την εμφάνιση, όχι μόνο επιδώσεις! Κάποια αμάξια είναι καλύτερα σε παθητική ασφάλεια αλλά είναι χάλια στις υπόλοιπες... μπορεί να υπάρξουν άπειροι συνδυασμοί!

Ένα Golf GTI είναι καλό σε περισσότερα σημεία από άλλες μάρκες, και αυτό είναι αναγνωρισμένο, διότι το GTI είναι σημείο αναφοράς παγκοσμίως!

Το ότι η Alfa Romeo δεν δίνει την εντύπωση ότι συμπεριφέρεται καλά στον δρόμο ΔΕΝ είναι θετικό στοιχείο για την ενεργητική της ασφάλεια της! Αυτό μπορεί να πανικοβάλει τον εκάστοτε οδηγό της -σε περίπτωση ανάγκης- και να καταλήξει σε λάθος χειρισμό και μπορεί και ατύχημα...

Από θέμα εμφάνισης έχω δυσαρεστηθεί με την σημερινή Giulietta γιατί δεν έχει κάποιο στοιχείο που να μου λέει ότι είναι μια Alfa Romeo Giulietta. Πιο πολύ με Citroen ds3, Opel astra, μοιάζει ιδίως το πίσω μέρος της παρά με Alfa Romeo, με στοιχεία LED εμπρός από Audi... Και να φανταστείτε ότι μου αρέσουν γενικά οι Alfa Romeo από θέμα design!!! Τώρα όμως έχω δυσαρεστηθεί με το συγκεκριμένο μοντέλο...

Δίνω μεγάλη σημασία στην εμφάνιση διότι η κατηγορία στην οποία θέλει να ανήκει η Giulietta ζητά αμάξια αναγνωρίσιμα, στιβαρά, ασφαλή και σίγουρα στην οδήγηση, στοιχεία τα οποία δεν έχει στο σύνολο σαν αμάξι η Giulietta.

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει η Ιουλιέττα δεν είναι κακό αυτοκίνητο. Το αντίθετο μάλιστα. Σε καμία περίπτωση όμως δεν είναι αυτό που διακαώς η ΑΡ προσπαθεί να πλασάρει. Είναι ένα ανασχεδιασμένο FIAT με πολλά ψιψίνια και κοκοκόψαρα και τρίγωνη μάσκα.

Αυτό είναι όλο. Είναι ένα αυτοκίνητο που ανταποκρίνεται στις επιταγές των καιρών για ασφάλεια και επιδόσεις μέσα από κοχλιοφόρους κινητήρες. Φυσικά και δεν έχει σχέση με τις πάλαι ποτέ ΑΡ που έκλεψαν καρδιές και δημιούργησαν της ιστορία της φίρμας. Επιταγές του μάρκετινγκ και τις ανάγκης επιβίωσης του ομίλου.

Αυτό που με προβληματίζει ως αγοραστή είναι ότι για να πάρω αυτό το αυτοκίνητο πρέπει να δώσω ένα σεβαστό ποσό, για ένα αυτοκίνητο που είναι πολύ δύσκολο στην μεταπώληση, κυρίως λόγω της κακής φήμης της εταιρίας. Και λέω φήμης γιατί ξέρω 2-3 φίλους με ΑΡ που δεν έχουν αντιμετωπίσει και κανένα σοβαρό πρόβλημα, αλλά πραγματικά τα έχουν παντρευτεί γιατί δεν μπορούν να τα δώσουν σε κάποια αξιοπρεπή τιμή.

Εχω και το παράδειγμα ενός συναδέλφου που είχει την πάλαι ποτέ 145 1.4 TS περίπου 15000 ευρώ. Την είχε αγοράσει το 2000 αρχές όταν εγώ είχα πάρει ένα Ιμπιζα (1.4 και τα δύο αυτοκίνητα) στο τέλος του 2000. Το ίμπιζα το έδωσα μετά από 1 μήνα όταν το είχα βάλει αγγελία και το 2007. Το είχα πάρει 14500 και το έδωσα 6000 σε ένα πιτσιρικά που του άρεσε πολύ το συγκεκριμένο(και του έκανα και καλύτερη τιμή γιατί ήθελα να πάρω το τωρινό μου αυτοκίνητο). Ο συνάδελφος προσπάθησε την ίδια περίοδο να το δώσει αλλά δεν είχε καμία ανταπόκριση. Τελικά το έδωσε μετά από 1,5 χρόνο (το αυτοκίνητο ήταν σε άριστη κατάσταση - εξουσιοδοτημένα, αγρατζούνιστο κλπ κλπ) 3000 σε ξάδερφό του. Χαριστική τιμή αλλά η ουσία είναι ότι τόσα πήρε. Και πολλά άλλα παρόμοια από γνωστούς και φίλους με ΑΡ. Προσωπική εμπειρία βέβαια αλλά το συμπεράσμα είναι ότι είναι δύσκολο για ένα αγοραστή που δεν είναι φαν την μάρκας να δώσει τέτοια ποσά για ένα αυτοκίνητο με τόσες αβεβαιαότητες αναφορικά με την ποιότητα και την μεταπώληση.

Από εκεί και πέρα ΓΟΎΣΤΑ ΕΊΠΕ Ο ΠΙΘΗΚΟΣ ΚΑΙ ΕΦΑΓΕ ΤΟ ΣΑΠΟΥΝΙ. :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.