Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Συγγνώμη για να παρέμβω λίγο, φίλε george80, τί έχεις κάνει στο αμάξι σου για να

κάνει τέτοιους χρόνους ;

Κάποιοι μέσα στο φόρουμ τα έχουν πειράξει τα αμάξια τους λίγο (βλακεία το ξέρω), και

είμαι περίεργο πόσο θα κάνουν αυτοί.

Παρεπιπτόντως κοίταζα σε ένα site με επιδόσεις (ότι θέλουν γράφουν και αυτοί..άσχετοι εντελώς..)

και έχει..ΑΚΟΥ ΛΕΕΙ...το Dodge Viper SRT-10 με 612 άλογα (τώρα τροχό/στρόφαλο μην σου πώ ψέματα δέν θέλω..),

0-120 σε 5.8 sec !!!Δηλαδή μιλάμε για ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ διαφορές.Όταν αυτός χτυπάει τα 120 εσύ χτυπάς τα 100 !!

Πολύ καλό το αμάξι σου !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο και αν με στεναχωρει, γιατι ειμαι ιδιοκτητης TSI, και λυπαμαι που το λεω, αλλο tsi, αλλο gt, αλλο gti. Μην περιμενουμε θαυματα απο εναν 1400αρι κινητηρα να μας βγαλει τοοοοοοοοοοοοοσα αααααλογα!!!! και μαλιστα χωρις προβληματα,( καποια στιγμη). Εξαλλου για αυτο ακριβως το λογο εχει βγαλει τοσες επιλογες για golf. Πιστεψτε με αν ηθελα να παρω gti θα το παιρνα. ( Με βλεπω για σιροκο ή 6αρι gti του χρονου.)

Υ.Γ Το ποστ το εχουμε @@@@@@@@@ . Το κοκκινο λαμπακι μας λειπει!!!! :wacko:

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Δέν θέλω να σε πληγώσω, αλλα νομίζω πως εμένα αποκάλεσε Π@ΥΤΣΑ, και εσένα Μ@ΛΑΚΑ.

Μπορούμε να ανταλλάξουμε όμως αν θές.Με κάποια διαφορά όμως έτσι ;;

Μήν μας πιάσεις και κότσο..Π@ΥΤΣΑ είπαμε όχι βλάκας..

¶κου να δείτε πρέπει να το ξαναπώ για να το καταλάβετε φαίνεται, εγώ δεν έχω 0-100 5,8 δευτερόλεπτα και συμφωνώ εξάλλου πότε σε κανένα post δεν επέμεινα γιαυτό απλά έγραψα αυτό που μου έβγαλε το GPS Performance προφανώς είμαι κάπου στα 7. Μέχρι εδώ καλά? Για σένα το λέω με τα 330 άλογα ηρέμησες? Παρόλα αυτά κάποιοι εδώ μέσα θέλουν να πουλάν ειρωνεία σε όποιον γράψει κάτι εδω μέσα έστω και μαλα@@@@ κατά την άποψη τους. Έτσι λοιπόν κλείνοντας θέλω να πάρω πίσω αυτό για το 5,8 στα 0-100 που είπα αλλά να επιβεβαιώσω ότι οι άνωθεν είναι και πολύ μαλα@@@@!

Link to comment
Share on other sites

Όταν σταματήσουν κάποιοι να γράφουν μόνο και μόνο για να αυξάνουν τα ποστς τους ή για να προκαλούν εντυπώσεις, τότε και εμείς δεν θα έχουμε με κάτι να ασχολούμαστε.

Είναι αν μη τι άλλο ηλίθιο να ισχυρίζεται κάποιος ότι το αμάξι του πετάει ή ότι πιάνει τα 300χλμ/ώρα και να θέλει να τον πάρουμε στα σοβαρά. Πες βρε αδερφέ, ότι προχθές μέτρησα το αμάξι μου και βγήκε 1234 άλογα. Μα πως είναι δυνατόν; Και εκεί θα απαντήσουμε ανάλογα. Έχει διαφορά από το να βγεις και να πεις ότι το μέτρησα 1234 άλογα και έχω και βιντεάκι από την δυναμομέτρηση...

Link to comment
Share on other sites

Δειαβαζω, δειαβαζω, δειαβαζω και ακρη δεν βγαζω.

Κανετε ολοι σαν μικρα παιδακια.

Ρε Δημητρη και Γιαννη αφου νομιζετε οτι ολα αυτα που γραφουν τα παιδια εδω μεσα ειναι μαλακιες

τι καθεστε και αχολειστε?

Γιατι θελετε να τους αναβετε τα λαμπακια και μετα να γινετε μπαχαλο το θεμα?

George80 10% για εξυβριση.

Υπαρχουν και τα pm εαν θελετε να τσακωθειτε.

Εσβησα μερικα post.

Καλο θα ηταν να προσεχετε τι γραφετε και να μην ξεφευγετε απο το θεμα.

Θα παρακαλουσα επισης τα μελη που εχουν στην υπογραφη τους το ''υποστηριζω ενεργα.....'' να την αφαιρεσουν

μιας και ειναι εριστικη προς αλλα μελη.

Φιλικα Δημητρης.

Link to comment
Share on other sites

George80 10% για εξυβριση.

Φιλικα Δημητρης.

Δημήτρη άσχετα με το τι έγραψε προκλήθηκε και από εμάς, θα σε παρακαλούσα είτε να αφαιρέσεις το 10%, η αν δεν γίνεται να ρίξεις και σε εμένα και στον Δημήτρη απο ένα 10%.

Πρέπει να είμαστε δίκαιοι...... closedeyes.gif

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Svouras : Δε συγκρινουμε το TSI με το GTI αλλωστε πως να συγκρινουμε 2 αμαξια που εχουν 10.000 Ε διαφορα ? Εσυ ομως γιατι λυπασαι (γινε πιο αναλυτικος) διοτι εγω για τα λεφτα που πηρα το TSI μου ειμαι πολυ ευχαριστημενος :lol:

George 80 : Τι φοραει το αμαξι σου ?

Link to comment
Share on other sites

Svouras : Δε συγκρινουμε το TSI με το GTI αλλωστε πως να συγκρινουμε 2 αμαξια που εχουν 10.000 Ε διαφορα ? Εσυ ομως γιατι λυπασαι (γινε πιο αναλυτικος) διοτι εγω για τα λεφτα που πηρα το TSI μου ειμαι πολυ ευχαριστημενος :lol:

George 80 : Τι φοραει το αμαξι σου ?

Μωρε και εγω ειμαι ευχαριστημενος ειμαι και μαλιστα πααααααααααρα πολυ :lol: , με το tsi, το λυπαμαι το ειπα εννοωντας οτι θα ειναι προς απογοητευση μου εαν προσπαθω να εχω τρελες απαιτησεις, απο ενα αμαξι το οποιο εαν το ζορισω ξερεις τη συνεχεια........ Ελπιζω να βοηθησα :lol: Να σου πω και την μαυρη αληθεια τι να τα κανω 200-300-1000 αλογα οταν δεν υπαρχουν σωστοι δρομοι,ποσο μαλιστα στους πιο πολλους απο αυτους υπαρχουν κτ κρατηρες ναααααααα (με το συμπαθειο tongue.gif ).

Link to comment
Share on other sites

@george80 Δε μου φαίνεται πολύ περίεργο αλλά είναι λίγο χαμηλό το νούμερο. Σε φίλο με ibiza fr με πρόγραμμα το μετρήσαμε εντελώς πρόχειρα στο 6,6sec... Και πράγματι σε ανοίγματα από στάση με type-r, clio rs που έχουν τόσο 0-100 ήταν μπροστά. Tsi full 1ου σταδίου πρέπει να έχει 0-100 κοντά στη τιμή αυτή :rolleyes:

Πάντως και 7sec να έχει 0-100 είναι άψογο για αυτοκίνητο στα ¤ του tsi <_<

Link to comment
Share on other sites

@george80 Δε μου φαίνεται πολύ περίεργο αλλά είναι λίγο χαμηλό το νούμερο. Σε φίλο με ibiza fr με πρόγραμμα το μετρήσαμε εντελώς πρόχειρα στο 6,6sec... Και πράγματι σε ανοίγματα από στάση με type-r, clio rs που έχουν τόσο 0-100 ήταν μπροστά. Tsi full 1ου σταδίου πρέπει να έχει 0-100 κοντά στη τιμή αυτή :rolleyes:

Πάντως και 7sec να έχει 0-100 είναι άψογο για αυτοκίνητο στα ¤ του tsi <_<

Καλησπέρα, το αμάξι φοράει απο downpipe μέχρι τελικό από την Gp Exhaust στο περιστέρι, ένα φίλτρο έτσι για να λέμε ότι δεν έχουμε το μαμά το χάρτινο....και πρόγραμμα από την Overload όχι αυτό που διαφημίζει στο site άλλα κάνουμε κάποιες δοκιμές για ένα update ποιο δυνατό που θα έχουμε νέα τον επόμενο μήνα πιστεύω προς το παρόν είμαστε σε φάση δοκιμών στο δικό μου TSI. Όσο για το πολυσυζητημένο 5,8 εγώ είμαι ο πρώτος που το αναιρώ και λέω ότι έχει πέσει έξω το GPS Performance δεν είναι αξιόπιστο όπως και το βίντεο...όμως θέλω να πιστεύω έτσι όπως βλέπω το αυτοκίνητο ότι έχω σπάσει το φράγμα το 7 και είμαι ποιο κάτω. Την προηγούμενη εβδομάδα κάναμε κάποιες μετρήσεις με το AX22 Performance Meter ( http://www.race-technology.com/ax22_2_29.html ) και έβγαλα 7 δευτερόλεπτα χωρίς να κάνω την καλύτερη δυνατόν εκκίνηση (επίσης ό συνοδηγός ήταν θρεφτάρι 120 κιλά) γιατί μόλις είχα αλλάξει λάστιχα και το ψιλολυπομουν να σπινιάρω με χειρόφρενα. Για τα 1.4 κυβικά του είμαι ευχαριστημένος και από την κατανάλωση του άλλα και από την απόδοσή του.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι λετε....αλλα με μαμα gti (και ειναι μαμα το ξερουν ολοι)εγω και tsi 21?hp( ονοματα και αυτοκινητα δεν θελω να θειξω αν θελει ο ιδιος μπορει να το πει..)2 φορες στο 400αρι ημουν 2,5 με 3 αυτοκινητα μπροστα απ οτι μου ειπαν οι απ εξω...πιστευω οτι με καλυτερες αλλαγες θα με πλησιαζε πιο κοντα...παντος πολυ καλο τραβηγμα το tsi..εντυπωσιαστικα μπορω να πω....και το συγκεκριμενο πολυ καλοστημενο...αλλα δεν νομιζω να υπαρχει περιπτωση να πατησει gti το tsi με τις λυσεις που προτεινετε..και γενικα νομιζω οτι δεν γινετε αυτο που σκεφτεστε...κι αν γινει θα ειναι για μικρο χρονικο διαστημα....

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι λετε....αλλα με μαμα gti (και ειναι μαμα το ξερουν ολοι)εγω και tsi 21?hp( ονοματα και αυτοκινητα δεν θελω να θειξω αν θελει ο ιδιος μπορει να το πει..)2 φορες στο 400αρι ημουν 2,5 με 3 αυτοκινητα μπροστα απ οτι μου ειπαν οι απ εξω...πιστευω οτι με καλυτερες αλλαγες θα με πλησιαζε πιο κοντα...παντος πολυ καλο τραβηγμα το tsi..εντυπωσιαστικα μπορω να πω....και το συγκεκριμενο πολυ καλοστημενο...αλλα δεν νομιζω να υπαρχει περιπτωση να πατησει gti το tsi με τις λυσεις που προτεινετε..και γενικα νομιζω οτι δεν γινετε αυτο που σκεφτεστε...κι αν γινει θα ειναι για μικρο χρονικο διαστημα....

Με ξεμπρόστιασες....

Πρώτη φορά με DSG και βρήκα το γιατρό μου (Dr Dre!!!! ;) )

Απο εκκίνηση τι να προλάβω να βάλω;

Το δικό σου με τη μια καπάκι 100 στο κοντέρ. ;)

Τέλος πάντων, μην επαναπαύεσαι.....γιατί εγω στηρίζω το project Κ04

TSI S3 SETUP

Edited by bbp
Link to comment
Share on other sites

...αλλα δεν νομιζω να υπαρχει περιπτωση να πατησει gti το tsi με τις λυσεις που προτεινετε..και γενικα νομιζω οτι δεν γινετε αυτο που σκεφτεστε...κι αν γινει θα ειναι για μικρο χρονικο διαστημα....
Μα πιστεύω (και έτσι είναι) ότι κανείς δε κοιτάζει με το "πείραγμα" στο tsi να πατήσει gti... Απλά δοκιμές γίνονται και αυτό που φαίνεται είναι ότι με πρόγραμμα το tsi αποκτά υπέρ του δέοντος καλές επιδοσείς για τα κυβικά του και τα χρήματα που δίνει κανείς να το αποκτήσει. Επίσης προσωπικά πιστεύω ότι είναι πολύ καλύτερο value for money σε σχέση με το gti για όποιον "αρκείται" στα 200+ κάτι άλογα ;)

@george80

Και το ibiza από overload έχει πρόγραμμα και έχω μια υποψία ότι το overload δίνει μεγαλύτερη δύναμη και ροπή από τα υπόλοιπα, το οποίο δε μένει παρα να διαπιστώσουμε και σε δοκιμές.

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά ρε παιδιά αλλά να ρωτήσω κάτι?Σχεδόν όλοι με τα προγραμματισμένα TSI είστε η έχετε σκοπό να γίνετε full stage 1,για όλους τους άλλους που δεν θέλουν να πειράξουν ούτε βίδα στο αυτοκίνητο εκτός του προγράμματος γίνετε τίποτα?Το λέω αυτό γιατί αν βάλω κάποιο πρόγραμμα και δεν θέλω να πάω παραπέρα μήπως στο παραμικρό που θα παρατηρώ στο αυτοκίνητο απευθυνόμενος στον προγραμματιστή μου λέει π.χ. ΑΑΑΑ αυτο το κάνει λόγω ''μαμα'' εξάτμισης η ΑΑΑ αυτό το κάνει λόγω ''μαμα '' φίλτρο.Ξέρετε η έχετε εμπειρία απο κατι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά ρε παιδιά αλλά να ρωτήσω κάτι?Σχεδόν όλοι με τα προγραμματισμένα TSI είστε η έχετε σκοπό να γίνετε full stage 1,για όλους τους άλλους που δεν θέλουν να πειράξουν ούτε βίδα στο αυτοκίνητο εκτός του προγράμματος γίνετε τίποτα?Το λέω αυτό γιατί αν βάλω κάποιο πρόγραμμα και δεν θέλω να πάω παραπέρα μήπως στο παραμικρό που θα παρατηρώ στο αυτοκίνητο απευθυνόμενος στον προγραμματιστή μου λέει π.χ. ΑΑΑΑ αυτο το κάνει λόγω ''μαμα'' εξάτμισης η ΑΑΑ αυτό το κάνει λόγω ''μαμα '' φίλτρο.Ξέρετε η έχετε εμπειρία απο κατι τέτοιο?

Αφού θες να μείνεις μαμά γενικά τι το θές το πρόγραμμα?? Σε ενοχλεί η πιθανότητα να σου λέει δικαιολογίες ο προγραμματιστής (που δεν παίζει), το ότι θα σου λέει παρομοίως η αντιπροσωπεία για την εγγύηση δε σε πειράζει?

Γενικά είμαι της άποψης αν δεν ασχολείσαι μην μπλέκεις .....

Link to comment
Share on other sites

Black V GTi δεν λέω να μείνω μαμά και βέβαια με ενοχλεί η όποια αντιπροσωπεία που λέει π@π@ριες,απλα ρωτάω για να μάθω αν μόνο με πρόγραμμα είσαι οκ και από κει και πέρα αν θες να φτάσεις τα όποια 200 άλογα πραγματικά η ονομαστικά προχωράς παρακάτω.Ελπίζω τώρα να έγινα κατανοητός

Link to comment
Share on other sites

Το λέω αυτό γιατί αν βάλω κάποιο πρόγραμμα και δεν θέλω να πάω παραπέρα μήπως στο παραμικρό που θα παρατηρώ στο αυτοκίνητο απευθυνόμενος στον προγραμματιστή μου λέει π.χ. ΑΑΑΑ αυτο το κάνει λόγω ''μαμα'' εξάτμισης η ΑΑΑ αυτό το κάνει λόγω ''μαμα '' φίλτρο.Ξέρετε η έχετε εμπειρία απο κατι τέτοιο?

Όταν λες το παραμικρό εδώ τι εννοείς? Να σου λέει ο προγραμματιστής ότι δεν πάει τόσο καλά επειδή έχεις μαμά κάποια εξαρτήματα?

Link to comment
Share on other sites

Με ξεμπρόστιασες....

Πρώτη φορά με DSG και βρήκα το γιατρό μου (Dr Dre!!!! ;) )

Απο εκκίνηση τι να προλάβω να βάλω;

Το δικό σου με τη μια καπάκι 100 στο κοντέρ. :)

Τέλος πάντων, μην επαναπαύεσαι.....γιατί εγω στηρίζω το project Κ04

TSI S3 SETUP

Α ρε θωμα...και εγω μαζι σου στο project tsi k04 bitubo 1000ps....παντος για να πω την αληθεια μου αρεσε πολυ το αμαξι σου και σαν δυναμη και σαν εμφανιση..την αλλη φορα θα κατεβω με εναν φιλο μου που εχει manual...παντος αν κανουμε κοντρα σε φρεναρισμα μου δινεις πολυ ξυλο..χαχαχα....επαθα πλακα με τα φρενα σου....!!!!τα θελω και εγω!παντος επιμενω οτι με καλυτερες αλλαγες θα εισαι πιο κοντα μου..κατι κανεις λαθος..στο ειπανε ολοι εξαλου...

Link to comment
Share on other sites

Μα πιστεύω (και έτσι είναι) ότι κανείς δε κοιτάζει με το "πείραγμα" στο tsi να πατήσει gti... Απλά δοκιμές γίνονται και αυτό που φαίνεται είναι ότι με πρόγραμμα το tsi αποκτά υπέρ του δέοντος καλές επιδοσείς για τα κυβικά του και τα χρήματα που δίνει κανείς να το αποκτήσει. Επίσης προσωπικά πιστεύω ότι είναι πολύ καλύτερο value for money σε σχέση με το gti για όποιον "αρκείται" στα 200+ κάτι άλογα :D

@george80

Και το ibiza από overload έχει πρόγραμμα και έχω μια υποψία ότι το overload δίνει μεγαλύτερη δύναμη και ροπή από τα υπόλοιπα, το οποίο δε μένει παρα να διαπιστώσουμε και σε δοκιμές.

Η ροπή που δίνει γενικά το πρόγραμμα είναι αρκετά μεγάλη ειδικά στα μεσαία πράγμα που το καθιστά όχι τοσο δυνατό στα ψηλά, τώρα με το καινούργιο update που ετοιμάζεται είναι ακόμα σε δοκιμές θα είναι αρκετά ποιό δυνατό στα ψηλά. Μερικές δοκιμές που κάναμε με συνάδελφο που φοράει το προηγούμενο πρόγραμμα και εγώ με το update είμουν ένα αυτοκίνητο μπροστά και από δευτέρες αλλά και από τρίτες...ελπίζουμε με το το τέλος των δοκιμών η διαφορά να μεγαλώσει λίγο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Α ρε θωμα...και εγω μαζι σου στο project tsi k04 bitubo 1000ps....παντος για να πω την αληθεια μου αρεσε πολυ το αμαξι σου και σαν δυναμη και σαν εμφανιση..την αλλη φορα θα κατεβω με εναν φιλο μου που εχει manual...παντος αν κανουμε κοντρα σε φρεναρισμα μου δινεις πολυ ξυλο..χαχαχα....επαθα πλακα με τα φρενα σου....!!!!τα θελω και εγω!παντος επιμενω οτι με καλυτερες αλλαγες θα εισαι πιο κοντα μου..κατι κανεις λαθος..στο ειπανε ολοι εξαλου...

Την επόμενη φορά φίλε απο ρολαριστές.

Απο ακινησία δεν έχω καμία ελπίδα! :D

Το είδες πως μέχρι να ξεκινήσω είχες φύγει ήδη 2-3 αμάξια!!!! (απόσταση η οποία διατηρήθηκε μέχρι το τέλος tongue.gif )

Έχω ακόμη περιθώριο άλλα 10 άλογα............... hearts.gif

Link to comment
Share on other sites

Black V GTi εννοώ τις όποιες δυστροπίες(ισως) του προγράμματος συνεργαζόμενο με μαμά εξαρτήματα.Γενικά η άποψη μου για τον εν λόγω κινητήρα είναι οτι άντε να του βάλω ενα πρόγραμμα από κει και πέρα τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Black V GTi εννοώ τις όποιες δυστροπίες(ισως) του προγράμματος συνεργαζόμενο με μαμά εξαρτήματα.Γενικά η άποψη μου για τον εν λόγω κινητήρα είναι οτι άντε να του βάλω ενα πρόγραμμα από κει και πέρα τίποτα άλλο.

Lancer, έχω βάλει πρόγραμμα σε ένα TSI 140, χωρίς τίποτα παραπάνω. Όλα πάνε οκ ως τώρα χωρίς να παρατηρήσω κάτι περίεργο. Το θετικό είναι με τους προγραμματιστές που το συζήτησα αν χρειάζεται upgrade περιφερικά μου είπαν με περίσσια σιγουριά ότι το πρόγραμμα δεν χρειάζεται τίποτα να αποδώσει ως έχει με το μαμά set-up. Μάλιστα σε κουβέντα αν χρειάζεται ένα πιο μεγάλο ιντερκουλερ μου απάντησαν ότι αυτό που φορεί είναι ικανοποιητικό μιας και είναι του GTi (δεν ξέρω πόσο ισχύει, δεν το έψαξα.) Αν έχεις golf5 , tsi, τότε με ένα πρόγραμμα στα 200 ps είναι οκ. Μην ξεχνάς ότι το GT με το ίδιο μοτέρ βγάζει 190ps.

Link to comment
Share on other sites

Lancer, έχω βάλει πρόγραμμα σε ένα TSI 140, χωρίς τίποτα παραπάνω. Όλα πάνε οκ ως τώρα χωρίς να παρατηρήσω κάτι περίεργο. Το θετικό είναι με τους προγραμματιστές που το συζήτησα αν χρειάζεται upgrade περιφερικά μου είπαν με περίσσια σιγουριά ότι το πρόγραμμα δεν χρειάζεται τίποτα να αποδώσει ως έχει με το μαμά set-up. Μάλιστα σε κουβέντα αν χρειάζεται ένα πιο μεγάλο ιντερκουλερ μου απάντησαν ότι αυτό που φορεί είναι ικανοποιητικό μιας και είναι του GTi (δεν ξέρω πόσο ισχύει, δεν το έψαξα.) Αν έχεις golf5 , tsi, τότε με ένα πρόγραμμα στα 200 ps είναι οκ. Μην ξεχνάς ότι το GT με το ίδιο μοτέρ βγάζει 190ps.

Και εγώ πριν τοποθετήσω τα περιφερειακά μου ιντερκουλερ εξάτμιση κλπ ήμουν για αρκετό καιρό μόνο με πρόγραμμα, πρόβλημα δεν θα συναντήσεις κανένα αν δεν βάλεις εξάτμιση η ένα ιντερκούλερ, το μόνο ίσως ''πρόβλημα'' που δεν είναι και σοβαρό για μένα αν δεν έχεις την τρέλα να το φτάνεις συνέχεια στα όρια του το αυτοκίνητο ή δεν είσαι ''επαγγελματίας'' κοντράκιας είναι ότι χωρίς ένα μεγαλύτερο ιντερκούλερ ή ένα παράλληλο που το ξεχνάμε γιατί το κόστος για μένα είναι υπερβολικά μεγάλο είναι μετά από αρκετά ανοίγματα και καταπόνηση το αυτοκίνητο κόβει όχι κάτι τρομερό άλλα θα δεις την απόδοση να πέφτει, πχ έμενα μια φορά με πρόγραμμα όταν ήμουν και είχα λιώσει το αυτοκίνητο για ώρες στα λιμανάκια στο γύρνα πέτυχα ένα GT μαμά το οποίο μου έριχνε από ένα αυτοκίνητο και πάνω από όπου και αν ανοίγαμε είτε από δευτέρες είτε από τρίτες ακόμα και από στάση που βάλαμε.....γαματα! Για μένα λοιπόν ξεκίνα βάλε το πρόγραμμα και ένα ποιο ελεύθερο φίλτρο στο φιλτροκούτι σου που το κόστος του δεν είναι μεγάλο και βλέπεις αργότερα αν θες να βάλεις κάποια περιφερειακά παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.