Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Τι εγινε κοπηκαν τα γελακια κ τα +1000000????????????????????????????????????????????????????

Αντε τωρα στο παραμαγαζο που εχετε φτιαξει να κραξετε παλι.......

Κοιταξτε να φτιαξετε κανενα αξιοπρεπες αυτοκινητο κ μετα να βγαινετε κ να λετε για τους αλλους.........

Περα απο αυτα με καλυψαν οι προλαλησαντες.....

Ντροπη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια εκτος των αλλων που δεν χρειαζεται να αναφερθω.

Το 'επισημος συνεργατης' και τα αλλα περι κανονισμων που εχουν 'συνυπογραφει' σε τι ακριβως

αναφερεται?

Δηλαδη τι ιδιοτητα/δικαιωματα αλλα και υποχρεωσεις εχει ο 'επισημος συνεργατης' οπως λεει ο Στελιος? Το φορουμ δηλαδη ειναι επιχειρηση με επισημους 'συνεργατες'/'σπονσορες'? Γιατι ετσι το καταλαβαινω απο αυτα τα λογια. Αν ειναι ετσι βεβαια τοτε το θεμα ειναι σοβαρο και ετσι εξηγειται το απαραδεκτο αυτο παρε-δωσε για το ποιος την εχει μακρυτερη και οταν παρουσιαζεται ενα προβλημα τοτε αρχιζουν τα περι 'δυσφημισης' κλπ χωρις ομως ποτε να δινεται απαντηση σε αυτο που ρωτηθηκαν και αναφερομαι επι παραδειγματι στο πιο πανω θεμα με το RS που τελικα απαντηση δεν δοθηκε και απο μονο του συμπαιρενεται οτι μαλλον ο turborabbit (Kυριλλος) εχει δικιο (στο συγκεκριμενο).

Πιο πολυ θα κερδισει καποιος που θα παραδεχτει το λαθος του (αν ειναι βεβαια ετσι) παρα να αποφευγει την απαντηση και να αναλωνεται σε ξυλινα κα ανουσια λογια που τελικα δειχνουν οτι πραγματι το προβλημα υπαρχει.

Οταν ερθει ποτε η ωρα σε αυτη την ερημη χωρα να αναλαβουμε τις ευθυνες μας οπου μας αναλογουν και να προσπαθησουμε να διορθωσουμε τα πραγματα τοτε μονο μπορουμε να πουμε οτι πραγματι καταφερνουμε κατι. Διαφορετικα θα ειμαστε παντα αξιοι της κακης τυχης μας.

Και κατι τελευταιο, το να κρατα καποιος την οποια συζητηση κοσμια και να μην πεφτει σε τοσο χαμηλο επιπεδο (αναφερομαι σε ολους τους εμπλεκομενους) δειχνει ηθος/χαρακτηρα και τελικα

ειναι εις οφελος του.

Link to comment
Share on other sites

Aγγελε , οπως γνωριζεις , δυστυχως δεν εχω καθολου χρονο για να κανω καποιον να περναει την ωρα του !

Ο χρονος μου ειναι - ευτυχως - γεματος . οποιος θελει να δει Octavia 5RS Facelift , μπορει να ανατρεξει στη σελιδα μας ( http://www.etuners.gr/index.php?s=13&t=180 ) , οπως και πολυ αλλο υλικο .

Προσωπικα με βολευει απιστευτα αυτο που γινεται , αφου καποιοι αντιεπαγγελματιες δεν εχουν καταλαβει οτι με το να βριζεις / συκοφαντεις / κακολογεις τον ανταγωνιστη σου , μονο εσυ εισαι ο χαμενος . Ειναι σαν να παω να μπλεξω με το τι εχει σπασει ο λαγος ... που θα θελουμε 10 φορουμ , ( οχι τοπικ ή σελιδες ) για να κοροϊδευουμε / χλεβαζουμε / γελαμε ... οποιος θελει να γελαει ομως , ας παει στο θεατρο / σινεμα / stand-up c. . Oχι εδω μεσα και οχι απο μενα ! Δεν ειναι ο χωρος καταλληλος ουτε ειμαι ηθοποιος !

Οτιδηποτε αλλο θελει ο καθενας να αναλυσουμε σε τεχνικο επιπεδο , ευχαριστως !

το ξερω κριτωνα!

Link to comment
Share on other sites

Απο αλλο φορουμ....

''Σημερα τελειωσα το Scirocco του Μακη , μεεπιθετικα settings

Λοιπoν , με επιθετικες ρυθμισεις ( πιεση 2.1overboost με 2.05bar ct και πολλαπλη BSH , ΗΤΑ3076 , internals , κλπ ) απεδωσε...

547.9ΗΡ και 59.3kgrm , στο δυναμομετρο του POWER* , χωρις watermeth !

Κατατην αποψη μου , τετοια ισχυς - settings ειναι αποκλειστικα για χρηση"κοντρας" . Με 4 μπεκ RS4 και αντλια ΥΠ μονο , η ισχυς θα πρεπει ναπεριοριζεται στα 490-500HΡ με λογικες πιεσεις χωρις υπερβολικα overboost , πουγια μπροστινοκινητο αυτοκινητο ειναι υπεραρκετα ! ''

Γιδοβοσκοι........Πηγαινετε να φτιαξετε κανενα αυτοκινητο κ αφηστε τις κατινιες......Αυτοκινητο ομως οχι πυροτεχνημα.......

Λετε να εχει κ αυτο καμια μπαροβαλβιδα???????????μουχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχα

Edited by chrisnik
Link to comment
Share on other sites

δλδ τωρα εσυ δεν κανεις επιθεση chrisnik???

Δεν το καταλαβα.....Θα λογοδοτησω σε εσενα????Τοσες σελιδες πιο πριν γελαγατε κ γραφατε +1000000000000.........ΕΕΕΕΕΕΕ λοιπον αλλη μια απαντηση που δεν μπορειτε να την αμφισβητησετε.....Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΥΡΙΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση???

Το προγραμμα δεν το πληρωνετε? γιατι φανατιζεστε υπερ του δικου σας προγραμματιστη τόσο πολύ???

δλδ αν εγω εχω βαλει σκουπα apr και ο άλλος oettinger θα βριζω εγω την δικια του κ αυτος τη δικια μου (δεν ειναι τυχαια η παρομοιωση!!!) δεν το καταλαβαινω αυτο πραγματικα!!!

και εμενα δεν μου αρεσε ο τροπος του turborabbit αλλα δεν θα μπω στη διαδικασια να αντιδικισω μαζι του δημοσια σενα forum!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι και ποιος το αρχίζει αλλά και ποιος αφήνει να συνεχιστεί... Για την τροπή που πήρε το θέμα, υπεύθυνους θεωρώ αυτούς που το αρχίσανε και τους admins/mods που το ανέχονται...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση???

Το προγραμμα δεν το πληρωνετε? γιατι φανατιζεστε υπερ του δικου σας προγραμματιστη τόσο πολύ???

δλδ αν εγω εχω βαλει σκουπα apr και ο άλλος oettinger θα βριζω εγω την δικια του κ αυτος τη δικια μου (δεν ειναι τυχαια η παρομοιωση!!!) δεν το καταλαβαινω αυτο πραγματικα!!!

και εμενα δεν μου αρεσε ο τροπος του turborabbit αλλα δεν θα μπω στη διαδικασια να αντιδικισω μαζι του δημοσια σενα forum!!!!!!

Κλασσική συμπεριφορά του Έλληνα εδώ και χρόνια. Δεν τον νοιάζει η αλήθεια... Τον νοιάζει να είναι καλύτερο αυτό που έχει στην κατοχή του...

Και με αυτά έχουμε τα φαινόμενα:

-Να σου πω ρε φίλε, να το πάρω το tsi; Είναι καλό; Βγάζει προβλήματα;

-Ναι ρε πάρτο με τα 1000! Δεν βγάζει τίποτα...

Πέντε μήνες μετά...

-¶σε ρε φίλε... Το golfάκι μου έβγαλε πολλαπλασιαστές, σκάστρα και έσκασε η τουρμπίνα... ¶σε μεγάλες ζημιές σου λέω...

-Α εντάξει ρε, αυτά μου τα έχει βγάλει και εμένα... Όλα έτσι κάνουν!!!

- ... new_rtfm.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν το καταλαβα.....Θα λογοδοτησω σε εσενα????Τοσες σελιδες πιο πριν γελαγατε κ γραφατε +1000000000000.........ΕΕΕΕΕΕΕ λοιπον αλλη μια απαντηση που δεν μπορειτε να την αμφισβητησετε.....Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΥΡΙΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ειδες εμενα να γραφω και να γελαω?

εχεις καποιο προβλημα στα ματια σου????

η μιας και φοραω overload παει να παει οτι οτι γραφει ο Χ, Υ ειναι και λογια δικα μου??

...

ο φανατισμος αφαιρει την κριση φιλε. μονο κασκολ δεν φορατε αρκετοι απο εδω μεσα...

καλη χρονια :pardon:

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

Ειδες εμενα να γραφω και να γελαω?

εχεις καποιο προβλημα στα ματια σου????

η μιας και φοραω overload παει να παει οτι οτι γραφει ο Χ, Υ ειναι και λογια δικα μου??

...

ο φανατισμος αφαιρει την κριση φιλε. μονο κασκολ δεν φορατε αρκετοι απο εδω μεσα...

καλη χρονια :pardon:

Φιλε μου ειδες πουθενα να κανω προσωπικη επιθεση σε εσενα???

Ο φανατισμος δεν ειναι καθολου καλος αλλα εκει μας εχουν καταντησει μερικοι που νομιζουν οτι εχουμε αχυρα μεσα στο κεφαλι μας....Παλι καλα που τελειωνουμε κ ενα πανεπιστημιο κ μπορουμε να κρινουμε με αντικειμενικοτητα....

Το παραπανω ποστ το εκανα ως απαντηση στην λασπη μερικων...Μια απαντηση μεσω δουλειας κ οχι μεσω λασπης....

Νομιζω οτι εγινα κατανοητος.....

Οσο μερικοι θα προσπαθουν να μας κανουν τον εγκεφαλο πουρε αυτο θα γινεται......

Link to comment
Share on other sites

Οπα φιλαρακι μεσηλικα εσυ......Αν νομιζεις οτι ειναι ολοι πιτσιρικια γελιεσαι οικτρα....Τι εγινε?Τοσο τσουξιμο πια δεν το εχω δει ποτε ξανα....

Ακομη περιμενετε να σπασει κανενα μοτερ?Θα περιμενετε πολυ καιρο ακομη κ το κακο ξερεις ποιο ειναι οτι μερικοι θα εχουν κλεισει τα μαγαζακια τους αφου δεν πατει σχεδον κανενας......

Αντε ολοι μαζι.....Κριτωνα ποσο ασχετος μπορεις να εισαι που εχεις βγαλει σχεδον αλλα τα ΒΤ TFSI κ ακομη δεν κυκλοφορει ουτε ενα σωστο απο τους αλλους?Ποσο ασχετος εισαι που κ το δικο μου δεν παει κ ολα οσα εχεις φτιαξει......

Ελα παμε ολοι μαζι να κραξουμε τον Κρι-κρι..........χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Ειστε για γελια ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Κατινες για μεσημεριανα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αντε στην Λαμπιρη ολοι μαζι να κραξουμε τον Κριτωνα.........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αντι να ασχολειστε με τα δικα σας κοτετσια κ τα κατορθωματα ασχολειστε με των αλλωνων......Κ μετα θελετε να παει κ μπροστα η Ελλαδα......Ουσσσσσσσσσσσσσσσσσσσστττττττττττττττττττττττττττ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ναι παπαγαλακι......Εχεις κατι αλλο να πεις......?????????????

Γιατι δεν πατε εσεις απο εκει που ηθατε????Γινατε ολοι σχετικοι κ τα ξερετε ολα.......

Ασχετοι που ουτε ενα πρωτο σταδιο δεν εχετε αξιωθει να φτιαξετε ακομη......

Αντε ταλεμς τωρα...Δεν ριχνω αλλο το επιπεδο μου να απαντησω....Γελανε ολα τα φορουμ με την παρτη σας.......

new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Ουτε τυχαιο ειναι που βγανουν παντα οι ιδιες τσουχτρες κ κραζουν κ καλα..........

Αντε να γραψεις στο παραμαγαζο στο gtc......Εδω ειναι σκουρα τα πραγματα...Δεν σβηνονται ποστ......Εκει μεσα κανετε παρτυ αλλα δεν εχετε καταλαβει ακομη οτι ο κοσμος ξυπνησε κ δεν παει σαν προβατο.....Οπου βλεπει σωστες δουλεις παει...Οπου βλεπει σκατα τα αποφευγει....Τωρα κατσε κ σκεψου ποιος εχει τις σωστες δουλειες κ ποιος τα σκατα........Αν θελεις βοηθεια εδω ειμαι να σε βοηθησω........

Ελα τι σου φαινεται περιεργο??????Ο κοσμος εχει ξυπνησει προ πολλου αλλα εσυ κοιμασαι τον υπνο του δικαιου....Οτι δεν παταει κανενας στο μαγαζι των τσουχτρων ειναι πλεον γνωστο.....Μαλλον δεν εχω πιει εγω τιποτα αλλα εσυ αδυνατεις να διαβασεις σωστα.....

Υγ: μηπως εχεις κ εσυ ροδελα στην αντλια να σηκωσει παραπανω μπαρ κ να μην τσαλακωνει το πατηρακι....???????χαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχα.....Βελτιωτες της κακιας συμφορας.......

new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Εμενα φιλε μου το κοτετσι μου δουλευει μια χαρα κ δεν λιωνει πιστονι σαν τυρακι.....Οποτε μην μου λες εμενα διαφορα....

Οσο για τα προγραμματα αστα....Εκει μιλανε τα αμαξια στο δρομο...Βγες κανα βραδυ εξω να δεις τι παιζει κ μετα μιλα....Η δεν εχεις κ εσυ αυτοκινητο????

Ενω το δικο σου το νερο που πινεις τι σου εχουν ριξει μεσα....απορρυπαντικο για πλυση εγκεφαλου....???????

Ναι προσπαθω να μην πεφτω στο επιπεδο σου αλλα δεν ειμαι ο μεσσιας(οπως νομιζουν μερικοι οτι ειναι).....Οποτε συνεχιζω να σου απανταω μεχρι να δω που θελεις να το πας.......

Παντως απο χτες γελαω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ με την καταντια σας......Αντε συνεχιστε....Μην σας το χαλαω......

Εσυ τι προγραμμα εχεις?????

Εσενα τι σε ενδιαφερει τι κανουν οι αλλοι????

Μηπως πηγες σε καμια εκκλησια κ σου μιλησε ο Θεος κ σε εχρησε αντικαταστατη του για να καταλαβω δηλαδη τον τροπο που μιλας κ γραφεις....

Δικια μου ειναι η περιουσια κ γουσταρω να μου το σπασει κ να το ανατιναξει ο Κριτωνας....Σε κοφτει?Δεν γουσταρω να μου το χαλασει αλλος παρα μονο ο Κριτωνας...

Εσενα τι λογος σου πεφτει?Καθιστε στους καναπεδες σας αναπαυτικα κ αφηστε μας εμας να τα καψουμε κ να τα σπασουμε....Τουλαχιστον το ευχαριστιομαστε.Δεν βγαινουμε βολτες με τα λαπτοπακια μας να ελενξουμε καυσιματα κ οτι αλλο για να ειμαστε σιγουροι οτι δεν θα λιωσουν.....

Ασχολησου με την παρτυ σου κ μην κοιτας τι κανει ο αλλος.....

Σε οποιον δεν αρεσει το προγραμμα του Κριτωνα παει ζηταει τα χρηματα του πισω κ τελος....Η μοδα του κραξιματος ομως δεν σας αφηνει.Γιατι ο Ανθρωπος γεννιεται κ δεν γινεται.Κ αν εχεις γεννηθει κατινα δεν αλλαζει αυτο.Περιμενετε σαν τα κορακια να σας ερθει κανενας δυσαρεστημενος πελατης του Κριτωνα κ να αρχισετε τα κρα κρα.....Φτιαχτε τα δικα σας αμαξακια κ μην ασχοληστε με των αλλωνων...Με εχεις δει πολλες φορες να ασχολουμαι με το τι κανει ο καθενας εδω μεσα????Αφου το γουσταρει καλα κανει κ το κανει......Μερικοι φορατε παντελονια θελω να πιστευω......Εεεεε λοιπον τιμηστε τα κ μην κανετε σαν κατινες........Καταντατε κουραστικοι!!!!!!!

Ελα παραδεξου το.......(Κανακης)..........Δεν μιλας σοβαρα που θα σου στειλει κ τα προσωπικα του στοιχεια..........χααχαχαχαχαχαχα

Ολοι ειναι μαγκες πισω απο το PC........

Στελιο περιμενε........ααχαχαχχαχαχαχααχαχαχ.....Σιγα μην στα στειλει.....

Πρεπει κ εσυ να πας με την τελευταια λεξη της μοδας.......Craction.....

Μου λες οτι μονος μου απανταω κ κανω κουβεντα????χαχχαχαχα.Τι μονο τα δικα μου ποστ διαβαζεις??????

Φιλε μου αν δεν σου αρεσει μην διαβαζεις τις απαντησεις μου.....Εγω γουσταρω να απανταω.Δεν θα το βουλωσω κιολλας με την καθε αρλουμπα που λεει ο καθενας......

Εννοειται το κλαμπ δεν ειναι κανενος Κριτωνα κ Κυριλλου οποτε γυρνα πισω μερικες σελιδες κ δες ποιος το αρχισε........

Τι εγινε κοπηκαν τα γελακια κ τα +1000000????????????????????????????????????????????????????

Αντε τωρα στο παραμαγαζο που εχετε φτιαξει να κραξετε παλι.......

Κοιταξτε να φτιαξετε κανενα αξιοπρεπες αυτοκινητο κ μετα να βγαινετε κ να λετε για τους αλλους.........

Περα απο αυτα με καλυψαν οι προλαλησαντες.....

Ντροπη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Απο αλλο φορουμ....

''Σημερα τελειωσα το Scirocco του Μακη , μεεπιθετικα settings

Λοιπoν , με επιθετικες ρυθμισεις ( πιεση 2.1overboost με 2.05bar ct και πολλαπλη BSH , ΗΤΑ3076 , internals , κλπ ) απεδωσε...

547.9ΗΡ και 59.3kgrm , στο δυναμομετρο του POWER* , χωρις watermeth !

Κατατην αποψη μου , τετοια ισχυς - settings ειναι αποκλειστικα για χρηση"κοντρας" . Με 4 μπεκ RS4 και αντλια ΥΠ μονο , η ισχυς θα πρεπει ναπεριοριζεται στα 490-500HΡ με λογικες πιεσεις χωρις υπερβολικα overboost , πουγια μπροστινοκινητο αυτοκινητο ειναι υπεραρκετα ! ''

Γιδοβοσκοι........Πηγαινετε να φτιαξετε κανενα αυτοκινητο κ αφηστε τις κατινιες......Αυτοκινητο ομως οχι πυροτεχνημα.......

Λετε να εχει κ αυτο καμια μπαροβαλβιδα???????????μουχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχα

[quote name='chrisnik' date='15 December 2010 - 19:13:52' timestamp='1292433232' post='424097']
Δεν το καταλαβα.....Θα λογοδοτησω σε εσενα????Τοσες σελιδες πιο πριν γελαγατε κ γραφατε +1000000000000.........ΕΕΕΕΕΕΕ λοιπον αλλη μια απαντηση που δεν μπορειτε να την αμφισβητησετε.....Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΥΡΙΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]


[quote name='chrisnik' date='15 December 2010 - 23:10:17' timestamp='1292447417' post='424162']
Φιλε μου ειδες πουθενα να κανω προσωπικη επιθεση σε εσενα???
Ο φανατισμος δεν ειναι καθολου καλος αλλα εκει μας εχουν καταντησει μερικοι που νομιζουν οτι εχουμε αχυρα μεσα στο κεφαλι μας....Παλι καλα που τελειωνουμε κ ενα πανεπιστημιο κ μπορουμε να κρινουμε με αντικειμενικοτητα....
Το παραπανω ποστ το εκανα ως απαντηση στην λασπη μερικων...Μια απαντηση μεσω δουλειας κ οχι μεσω λασπης....
Νομιζω οτι εγινα κατανοητος.....
Οσο μερικοι θα προσπαθουν να μας κανουν τον εγκεφαλο πουρε αυτο θα γινεται......
[/quote]

Αυτή είναι η συνεισφορά σου , στις τελευταίες σελίδες αυτού του thread !!!

Πώς χαρακτηρίζεις τις απαντήσεις σου ?

Χρήσιμες ?

Αμερόληπτες ?

Αντικειμενικές ?

Μή φανατισμένες ?

Μή ειρωνικές ?

Μή προσβλητικές ?

Μή επιθετικές ?

Ολα τα ανωτέρω ?

ή

το αντίστροφο μήπως?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη Κρίτωνα , αλλα χρωστάς μια απάντηση:

Είναι αλήθεια αυτά που γράφει ο Κύριλλος για το Skoda Octavia 5 RS ( μπαροβαλβίδες - κλπ ) η όχι ? Είναι "βρώμικος" πόλεμος ?

Εκτός και εαν θεωρείς "βρώμικο" πόλεμο το να βγαίνουν τα στραβά ενός "επαγγελματία" στην φόρα ... τότε ναί παώ πάσο.

Αλλα δεν νομίζω οτι εχουν την ιδια γνώμη τα μελη του φόρουμ, που θέλουν την αλήθεια (με αποδείξεις βεβαίως).

Οπότε:

Δεν μπορείς να κατηγορείς για βρώμικο πόλεμο ( και να ζητάς ΒΑΝ )χωρίς να δώσεις απάντηση στο παραπάνω ....

Περιμένουμε λοιπόν

Νομίζω πρέπει να απαντηθεί από τους etuners το παραπάνω ερώτημα.

Δέν είναι σωστό να μένουν αμφιβολίες σε τέτοια θέματα.

Εχω μια απορια εκτος των αλλων που δεν χρειαζεται να αναφερθω.

Το 'επισημος συνεργατης' και τα αλλα περι κανονισμων που εχουν 'συνυπογραφει' σε τι ακριβως

αναφερεται?

Δηλαδη τι ιδιοτητα/δικαιωματα αλλα και υποχρεωσεις εχει ο 'επισημος συνεργατης' οπως λεει ο Στελιος? Το φορουμ δηλαδη ειναι επιχειρηση με επισημους 'συνεργατες'/'σπονσορες'? Γιατι ετσι το καταλαβαινω απο αυτα τα λογια. Αν ειναι ετσι βεβαια τοτε το θεμα ειναι σοβαρο και ετσι εξηγειται το απαραδεκτο αυτο παρε-δωσε για το ποιος την εχει μακρυτερη και οταν παρουσιαζεται ενα προβλημα τοτε αρχιζουν τα περι 'δυσφημισης' κλπ χωρις ομως ποτε να δινεται απαντηση σε αυτο που ρωτηθηκαν και αναφερομαι επι παραδειγματι στο πιο πανω θεμα με το RS που τελικα απαντηση δεν δοθηκε και απο μονο του συμπαιρενεται οτι μαλλον ο turborabbit (Kυριλλος) εχει δικιο (στο συγκεκριμενο).

Πιο πολυ θα κερδισει καποιος που θα παραδεχτει το λαθος του (αν ειναι βεβαια ετσι) παρα να αποφευγει την απαντηση και να αναλωνεται σε ξυλινα κα ανουσια λογια που τελικα δειχνουν οτι πραγματι το προβλημα υπαρχει.

Οταν ερθει ποτε η ωρα σε αυτη την ερημη χωρα να αναλαβουμε τις ευθυνες μας οπου μας αναλογουν και να προσπαθησουμε να διορθωσουμε τα πραγματα τοτε μονο μπορουμε να πουμε οτι πραγματι καταφερνουμε κατι. Διαφορετικα θα ειμαστε παντα αξιοι της κακης τυχης μας.

Και κατι τελευταιο, το να κρατα καποιος την οποια συζητηση κοσμια και να μην πεφτει σε τοσο χαμηλο επιπεδο (αναφερομαι σε ολους τους εμπλεκομενους) δειχνει ηθος/χαρακτηρα και τελικα

ειναι εις οφελος του.

Πολύ καλό πόστ. :pardon:

Το δέ σκέλος του ερωτήματος ... νομίζω παρουσιάζει ενδιαφέρον και πρέπει να απαντηθεί από τη διοίκηση του vwclub.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον Τάσο.

Χρόνια και ζαμάνια.

Καλώς τον Ηπειρώτη μου :pardon:

//

Ενας φίλος μου αστυνομικός στο επάγγελμα (και μέλος του φόρουμ) μου "σφύριξε" να έρθω να ποστάρω και πάλι εδώ.

1ον ... γιατί όπως με διαβεβαίωσε θα έχει πολύ ενδιαφέρουσα εξέλιξη αυτό το thread (έχεις ακούσει για τα ηλεκτρονικά μάτια ?)

2ον ... για να δώ με τα μάτια μου τη συμπεριφορά ενός αυλικού με κόκκινο αμάξι , που κινείται και διαμένει στις περιοχές του Αγρινίου , Αη Νικήτα , και λίγο Κεφαλλονιά Αθήνα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον Ηπειρώτη μου :good:

//

Ενας φίλος μου αστυνομικός στο επάγγελμα (και μέλος του φόρουμ) μου "σφύριξε" να έρθω να ποστάρω και πάλι εδώ.

1ον ... γιατί όπως με διαβεβαίωσε θα έχει πολύ ενδιαφέρουσα εξέλιξη αυτό το thread (έχεις ακούσει για τα ηλεκτρονικά μάτια ?)

2ον ... για να δώ με τα μάτια μου τη συμπεριφορά ενός αυλικού με κόκκινο αμάξι , που κινείται και διαμένει στις περιοχές του Αγρινίου , Αη Νικήτα , και λίγο Κεφαλλονιά Αθήνα κλπ.

Πρωτον η συμπεριφορα μου ειναι αυτη που ειναι κ ειδικα απο εσενα δεν δεχομαι καμια κριτικη....Μπορεις να γραψεις στο δικο σας φορουμ βλεπε gtc κ να σβηνετε κ να κανετε λογοκρισια....Εδω απο οτι βλεπεις δεν γινεται.....Οποτε δεν σε συμφερει.....

Επισης το που μενω ή που παω δεν σου πεφτει κανενας λογος οποτε προσεχε τι γραφεις για να τα παμε καλα......

Αν ειμαι εγω αυλικος εσυ τι εισαι?????

Την απαντηση την πηρατε αλλα δεν μπορειτε να την χωνεψετε......

Λοιπον καλη συνεχεια στο ξεκατινιασμα που εχετε αρχισει....

Κ οπως σου ειπα....Προσεχε τι γραφεις.....Δεν σε εθιξα σε προσωπικο επιπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον η συμπεριφορα μου ειναι αυτη που ειναι κ ειδικα απο εσενα δεν δεχομαι καμια κριτικη....Μπορεις να γραψεις στο δικο σας φορουμ βλεπε gtc κ να σβηνετε κ να κανετε λογοκρισια....Εδω απο οτι βλεπεις δεν γινεται.....Οποτε δεν σε συμφερει.....

Επισης το που μενω ή που παω δεν σου πεφτει κανενας λογος οποτε προσεχε τι γραφεις για να τα παμε καλα......

Αν ειμαι εγω αυλικος εσυ τι εισαι?????

Την απαντηση την πηρατε αλλα δεν μπορειτε να την χωνεψετε......

Λοιπον καλη συνεχεια στο ξεκατινιασμα που εχετε αρχισει....

Κ οπως σου ειπα....Προσεχε τι γραφεις.....Δεν σε εθιξα σε προσωπικο επιπεδο.

Λάθος quote έχεις κάνει.

Την απάντηση σου , πρέπει να τη δώσεις για το πόστ #6534

Link to comment
Share on other sites

sylvester, on 14 December 2010 - 10:50:15, said:

Συγνώμη Κρίτωνα , αλλα χρωστάς μια απάντηση:

Είναι αλήθεια αυτά που γράφει ο Κύριλλος για το Skoda Octavia 5 RS ( μπαροβαλβίδες - κλπ ) η όχι ? Είναι "βρώμικος" πόλεμος ?

Εκτός και εαν θεωρείς "βρώμικο" πόλεμο το να βγαίνουν τα στραβά ενός "επαγγελματία" στην φόρα ... τότε ναί παώ πάσο.

Αλλα δεν νομίζω οτι εχουν την ιδια γνώμη τα μελη του φόρουμ, που θέλουν την αλήθεια (με αποδείξεις βεβαίως).

Οπότε:

Δεν μπορείς να κατηγορείς για βρώμικο πόλεμο ( και να ζητάς ΒΑΝ )χωρίς να δώσεις απάντηση στο παραπάνω ....

Περιμένουμε λοιπόν

Εγω παντως θελω πολυ να μαθω τι εγινε με το παραπανω....ειναι τυχαιο που δν εχει δωσει καποιος απαντηση σε αυτη την ερωτηση? thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Και έχω τέτοιες και καλύτερες "κραυγές βοήθειας" σχεδόν από όλα τα τσιράκια.

Δεν με νοιάζει ούτε το ban, ούτε πόσα δωρεάν προγράμματα βάλανε και σε ποιόν.

Δεν με ενδιαφέρει αν με πούν κακό, αν δεν πρέπει να κατεβαίνω στο επίπεδό τους κοκ.

Με ενδιαφέρει μόνο να μην σαπίζει ο κλάδος.

Ο οποίος σαπίζει γιατί γέμισε κυνηγούς γρήγορου και εύκολου χρήματος που χρησιμοποιούν την θέση τους.

edit: Απαγορεύεται η Δημοσίευση Προσωπικών Μηνυμάτων

Edited by Speedy
Απαγορεύεται η Δημοσίευση Προσωπικών Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Και έχω τέτοιες και καλύτερες "κραυγές βοήθειας" σχεδόν από όλα τα τσιράκια.

Δεν με νοιάζει ούτε το ban, ούτε πόσα δωρεάν προγράμματα βάλανε και σε ποιόν.

Δεν με ενδιαφέρει αν με πούν κακό, αν δεν πρέπει να κατεβαίνω στο επίπεδό τους κοκ.

Με ενδιαφέρει μόνο να μην σαπίζει ο κλάδος.

Ο οποίος σαπίζει γιατί γέμισε κυνηγούς γρήγορου και εύκολου χρήματος που χρησιμοποιούν την θέση τους.

edit: Απαγορεύεται η Δημοσίευση Προσωπικών Μηνυμάτων

Βγαλε κ τα αλλα...Ολα τα μηνυματα που σου εστειλα βγαλε.......Αλλα ησουν τυχερος που δεν δεχτηκες κ δεν δεκτηκε κ καποιος αλλος να κανω αυτο που ηθελα.....Εκει να δεις γλεντια που θα ειχαμε......

Αλλα τι να σε κανω που μερικοι ειναι καλοι χαρακτηρες.....Αχ αχ......

Συν οτι αυτα που παραθετεις τα ξερουν παρα πολλοι οποτε δεν ειναι κατι καινουριο......

Προσεχε μονο γιατι μπορει να μην ημουν εγω αλλα μπορει να σου ερθει κανενας αλλος κ μετα θα σου βγαζω εγω εναν εναν τους χαρτες σε ολα τα φορουμ.....

Κ αν θες να μην σαπιζει ο κλαδος πηγαινε κ κοιταξου λιγο κ κανε κατι για τον εαυτο σου για να μην σαπιζει ο κλαδος....

Edited by Speedy
Απαγορεύεται η Δημοσίευση Προσωπικών Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Λάθος quote έχεις κάνει.

Την απάντηση σου , πρέπει να τη δώσεις για το πόστ #6534

Την απαντηση μου στην εδωσα.....Δεν θα ασχοληθω αλλο με την παρτη σου....

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι οπου δεν ξεχναμε τι εχει ειπωθει..(μπραβο βρε τασο flachback εκανες)χαχα...

καλο ειναι να προσθεσω να μην αφηνονται στον αερα θεματα αξιοπιστιας οπως εχει μεινει τοσο καιρο τα προηγουμενα θεματα,μου κανει εντυπωση παντως πως πιστευουν οτι θα κερδισουν κοσμο απο το μην απαντανε οποιο θεμα και να ειναι αυτο.αυτο ηγ σιωπη μου προς απανητησ σας δεν το καταλαβαινω..

,επισης οι απαντησεις στις αποτυχιες δεν δινονται με επομενες δουλειες...καλο θα ειναι να εξεταζουμε την καθε περιπτωση ξεχωριστα και οχι ολα μαζι,

χαιρομαι επισης που την πρωτη φορα ειχα διαλεξει σοφα με την επιλογη μου να με δικαιωνει και τοτε αλλα και ακομη και τωρα στην εξελιξη του, οχι τιποτα αλλο αλλα στα προβληματα δεν εξαφανιζοντουσαν..

οσο για το μυστικο,εδω ολοι ξερουμε οτι δεν εχουμε την εγγυηση της μτμ..οτι και να σημαινει αυτο...αρα στην ασχημη δεν ειναι ντροπη να λες κατι.

και επειδη θελω και την αποψεις σας στο εξης θεμα ,παραθετω το λινκ μηπως και δεν το ειδατε οπου ειναι και αυτο μια βελτιωση οσο αν και την σνομπαρετε..

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=40690

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Την απαντηση μου στην εδωσα.....Δεν θα ασχοληθω αλλο με την παρτη σου....

Συγνώμη αλλά δέν βλέπω καμμία απάντηση στα quotes του #6534

Επίσης τα άτομα που πάνε ... και τελειώνουν και κάποιες σχολές ... είναι ευγενικά με τους συνομιλητές τους.

...και εγώ μπορεί να ξέρω προσωπικά τον Κοντογιάννη τον επωνομαζόμενο "twister" (αυτόν με το αστέρι στον αριστερό ώμο) ... αλλά δέν πρόκειται ποτέ να του πώ να "ξεβρακώσει" κάποιον και να τον κάνει βόλτα στη Χαρ.Τρικούπη ή στου Παπαστράτου ... επειδή με δυσαρεστούν αυτά που γράφει.

Τέσπα

Εσύ κρίνεις και πράττεις ανάλογα.

Εγώ είμαι εντάξει απέναντι σου.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά δέν βλέπω καμμία απάντηση στα quotes του #6534

Επίσης τα άτομα που πάνε ... και τελειώνουν και κάποιες σχολές ... είναι ευγενικά με τους συνομιλητές τους.

...και εγώ μπορεί να ξέρω προσωπικά τον Κοντογιάννη τον επωνομαζόμενο "twister" (αυτόν με το αστέρι στον αριστερό ώμο) ... αλλά δέν πρόκειται ποτέ να του πώ να "ξεβρακώσει" κάποιον και να τον κάνει βόλτα στη Χαρ.Τρικούπη ή στου Παπαστράτου ... επειδή με δυσαρεστούν αυτά που γράφει.

Τέσπα

Εσύ κρίνεις και πράττεις ανάλογα.

Εγώ είμαι εντάξει απέναντι σου.

ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν μιλησα ασχημα σε καποιον χωρις να με εχει μπριζωσει ή να μου την μπαινει συνεχεια χωρις λογο....Πιστεψε με εχω εξαντλησει ολη μου την ευγενεια αλλα η ευγενεια οπως κ η υπομονη εχει καποια ορια.Πιστευω να συμφωνεις σε αυτο που λεω....

Επισης οπως σου ανεφερα κ στο πρωτο μου ποστ δεν σε εθιξα προσωπικα κ ενω εσυ αρχισες κ ελεγες διαφορα για τοποθεσιες κτλ...Τουλαχιστον εγω δεν κρυβομαι φιλε Τασο πισω απο ενα πληκτρολογιο κ οποιοσδηποτε αν το θελησει μπορει να με βρει....Οταν μου μιλανε ηρεμα κ ωραια ανταποδιδω κ εγω με τον ιδιο τροπο....

Το θεμα δεν ειναι οτι με δυσαρεστουν....Απεχθανομαι την ολη φαση του βγαζω χαρτες,κανω,ρανω για να τσιμπησω πελατες με το προσχημα να ξεβρωμισει ο τοπος...Αυτο δεν μπορω κ μολις το βλεπω με πιανει αναγουλα....

Αυτο ξερεις πολυ καλα οτι μπορουν να το κανουν ολοι οι προγραμματιστες κ ο μονος που το πρεσβευει ειναι ο Κυριλλος.....Ε συγνωμη αλλα εμενα αυτο με θιγει σαν ανθρωπο γιατι πολυ απλα οι αξιες κ τα ιδανικα που με μεγαλωσαν οι δικοι μου δεν ενστερνιζονται αυτα μου βλεπω κ διαβαζω...Κ δεν το κανω μονο για τον Κριτωνα,το κανω κ για τον εαυτο μου κ για τον καθενα που γνωριζω χωρις να μου ζητηθει....

Κ εγω ενταξει ειμαι απεναντι σου κ επειδη οι αποψεις μας συγκρουονται αυτο δεν σημαινει οτι θα σκοτωθουμε κιολλας.....Οι αποψεις σου ειναι σεβαστες σε εμενα αλλα εχω το δικαιωμα να διαφωνω με καποια πραγματα....

Κ επειδη σε βλεπω οτι γνωριζεις κ απο τα μερη μου αν σε φερει ο δρομος τις γιορτες προς τα εκει στειλε κ ενα μηνυμα κ τα λεμε κ απο κοντα με καφεδακι αν θες.....thumbsup.gif

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν μιλησα ασχημα σε καποιον χωρις να με εχει μπριζωσει ή να μου την μπαινει συνεχεια χωρις λογο....Πιστεψε με εχω εξαντλησει ολη μου την ευγενεια αλλα η ευγενεια οπως κ η υπομονη εχει καποια ορια.Πιστευω να συμφωνεις σε αυτο που λεω....

Αυτή τη στιγμή μας έχει μπριζώσει όλους η συμπεριφορά σου που διαμαρτύρεσαι και δυσαρέστησε με το τι κάνει ο ένας και ο άλλος .Έλεος πια φτάνει… γιατί νομίζεις ότι μας ενδιαφέρει η γνώμη σου και τα εσώψυχα σου? Διάβασε λίγο τον τίτλο του θέματος και γράψε τη γνώμη σου

Επισης οπως σου ανεφερα κ στο πρωτο μου ποστ δεν σε εθιξα προσωπικα κ ενω εσυ αρχισες κ ελεγες διαφορα για τοποθεσιες κτλ...Τουλαχιστον εγω δεν κρυβομαι φιλε Τασο πισω απο ενα πληκτρολογιο κ οποιοσδηποτε αν το θελησει μπορει να με βρει....Οταν μου μιλανε ηρεμα κ ωραια ανταποδιδω κ εγω με τον ιδιο τροπο....

Δεν σε ξέρω προσωπικά αλλά προσπαθώ πραγματικά με όλα αυτά που γράφεις να είμαι ευγενικός μαζί σου.

Το θεμα δεν ειναι οτι με δυσαρεστουν....Απεχθανομαι την ολη φαση του βγαζω χαρτες,κανω,ρανω για να τσιμπησω πελατες με το προσχημα να ξεβρωμισει ο τοπος...Αυτο δεν μπορω κ μολις το βλεπω με πιανει αναγουλα....

Και εγώ απεχθάνομαι το μνημόνιο και αλλά πράγματα που βλέπω γύρω μου αλλά τι να κάνω? Μπορείς να ανοίξεις άλλο θέμα και να μας πεις τι απεχθάνεσαι κανένα πρόβλημα…

Αυτο ξερεις πολυ καλα οτι μπορουν να το κανουν ολοι οι προγραμματιστες κ ο μονος που το πρεσβευει ειναι ο Κυριλλος.....Ε συγνωμη αλλα εμενα αυτο με θιγει σαν ανθρωπο γιατι πολυ απλα οι αξιες κ τα ιδανικα που με μεγαλωσαν οι δικοι μου δεν ενστερνιζονται αυτα μου βλεπω κ διαβαζω...Κ δεν το κανω μονο για τον Κριτωνα,το κανω κ για τον εαυτο μου κ για τον καθενα που γνωριζω χωρις να μου ζητηθει....

Είσαι καλά? Θίγεσαι σαν άνθρωπος επειδή ένας προγραμματιστής ξεβρακώνει έναν άλλο?

Κ εγω ενταξει ειμαι απεναντι σου κ επειδη οι αποψεις μας συγκρουονται αυτο δεν σημαινει οτι θα σκοτωθουμε κιολλας.....Οι αποψεις σου ειναι σεβαστες σε εμενα αλλα εχω το δικαιωμα να διαφωνω με καποια πραγματα....

¶λλο διαφωνώ και άλλο γράφω συνεχεία μονολογώντας σε ένα φόρουμ με 320+ σελίδες προσπαθώντας να πω τι γνώμη μου. Μήπως έχεις παρεξηγήσει το χώρο?

Ζητώ συγνώμη από το μέλος TASOS_1.8T δεν γνωριζόμαστε απαντώ για μένα.

Υ.Γ. Επιτέλους οι διαχειριστές να βγάλουν τα off topic από το θέμα, φανταστείτε να μπει κάποιος νέος στο φόρουμ και να κάτσει να διαβάσει 328 σελίδες για να καταλήξει εδώ…

Edited by THEO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.