Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

παρακολουθω αυτο το thread απο την αρχη εχω κ εγω tsi με προγραμμα...καποιος ειχε πει ΜΠΑΜ ΜΠΟΥΜ ΟΙ ΚΟΥΜΠΟΥΡΙΕΣ και ολοι τον θεωρουσαν γραφικο αν θυμαμαι καλα......μηπως πρεπει να αρχισουμε να σκεφτομαστε τα λογια αυτα?γενικα δεν μου αρεσει να συμμετεχω στην κουβεντα γιατι δεν εχω μηχανολογικες γνωσεις και δεν θελω να λεω μπουρδες απλα θυμηθηκα τα λογια του φιλου ;)

Μου αρέσεις!!! B)

Εγώ το μόνο που έχω να πω είναι ότι πραγματικά δεν χάρηκα που έμαθα ότι έσπασε το συγκεκριμένο αμάξι και για μένα δεν υπάρχει ένας μόνο υπεύθυνος. Το καλύτερο που έχει να κάνει κάποιος, είναι να κάτσει και να σκεφτεί γιατί το θέμα της βελτίωσεις έχει ξεφύγει. Ο Εμίλιος, τώρα ξέρει και έμαθε με τον χειρότερο τρόπο πως είναι να σου φουσκώνουν τα μυαλά και στα δύσκολα να κάνουν όλοι τις πάπιες και να λένε: " Στα λεγα, δε στα λεγα;"! Αυτή είναι η πραγματικότητα και καλό θα είναι το συμβάν αυτό να γίνει μάθημα σε όλους μας!

Link to comment
Share on other sites

καποτε καποιοι tsiκιδες κοροιδευαν εμας που βαζαμε τις ταμπελες με τα μπαμ μπουμ...λυπαμαι πολυ για το συμβαν ευχομαι να ειναι το τελευταιο..αλλα επειδη εχω περασει και εγω απο το σταδιο της κ@υλας με την βελτιωση και δεν ειχα χαλασει και λιγα λεφτα..πειρα ενα μαθημα..οτι σε οτιδηποτε προσθεσεις δυνατοτητες περαν των επιτρεπομενων οριων να περιμενεις και τις αναλογες συνεπειες...πλεων εχω πεταξει τα παντα απο βελτιωτικα προιοντα ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ στο αμαξι μου και περιμενω να το πουλησω...καποτε..για να παρω αυτο που θελω!το να κανω το gti 265 αλογα δεν ειναι το ιδιο με ενα s3 h tts και το καταλαβα οταν τα οδηγησα..για να φτιαχτει το gti με 200 και οχι 265 υπηρχε λογος..γι αυτο και τα μοτερ εχουν πολλλλεεεες διαφορες στα ενδοτερα..ετσι και τα τσι για να ειναι μαξ 170 καποιος λογος υπαρχει..αλλιος θα τα εβγαζαν και οι εταιριες 230...τεσπα...φιλικα μιλαω και δεν θελω να την πω σε κανεναν..

Link to comment
Share on other sites

καποτε καποιοι tsiκιδες κοροιδευαν εμας που βαζαμε τις ταμπελες με τα μπαμ μπουμ...λυπαμαι πολυ για το συμβαν ευχομαι να ειναι το τελευταιο..αλλα επειδη εχω περασει και εγω απο το σταδιο της κ@υλας με την βελτιωση και δεν ειχα χαλασει και λιγα λεφτα..πειρα ενα μαθημα..οτι σε οτιδηποτε προσθεσεις δυνατοτητες περαν των επιτρεπομενων οριων να περιμενεις και τις αναλογες συνεπειες...πλεων εχω πεταξει τα παντα απο βελτιωτικα προιοντα ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ στο αμαξι μου και περιμενω να το πουλησω...καποτε..για να παρω αυτο που θελω!το να κανω το gti 265 αλογα δεν ειναι το ιδιο με ενα s3 h tts και το καταλαβα οταν τα οδηγησα..για να φτιαχτει το gti με 200 και οχι 265 υπηρχε λογος..γι αυτο και τα μοτερ εχουν πολλλλεεεες διαφορες στα ενδοτερα..ετσι και τα τσι για να ειναι μαξ 170 καποιος λογος υπαρχει..αλλιος θα τα εβγαζαν και οι εταιριες 230...τεσπα...φιλικα μιλαω και δεν θελω να την πω σε κανεναν..

Eχεις απολυτο δικιο στο θεμα του πως παραδιδει ο κατασκευαστης και τι ανοχες δινει! Φυσικα και δεν εχει καμια σχεση σε αξιοπιστια το "προγραμματισμενο" Golf GTI των 265 ιππων με το S3 των 265 ιππων, αλλα και απο εκατονταδες δικα μου , απο 1α σταδια μεχρι του ΤοΜ (που ειναι 400+ΗΡ) δεν ειδα να χαλασει ουτε ενα , εστω για δειγμα , για να εχει να πει καποιος κατι. Οπως και 100 - 150 -200 TSI που εχω φτιαξει , και εκατονταδες αλλα που γνωριζω συναδελφων μου και χιλιαδες αλλα προγραμματισμενα VAG , που η αστοχια ειναι ...1/1000!

Εδω ηταν ειδικη περιπτωση . Επιθετικο προγραμμα (μαλλον... δεν ειχα λογκαρει και το αυτοκινητο να δω πως δουλευε...) και το χειροτερο , που αυτος ειναι και ο λογος που εσπασε κατα την αποψη μου , οδηγος ΚΑΥΤΗΣ και το χειροτερο ΜΑΤΑΙΟΔΟΞΟΣ! Η ματαιοδοξια και η κακη χρηση του νεαρου οδηγου ηταν αυτη που εστειλε αδιαβαστο το κακομηρο το μοτερακι του και ειναι πολυ χειροτερος παραγοντας που εσπασε απο την εταιρια στην οποια απευθυνθηκε για να ικανοποιησει την ματαιοδοξια του και μονο! Γιατι η ζωη κανενος δεν αλλαζει αν ειναι 2 καροτσες πισω στα 230 χλμ !

Γι αυτο δεν πρεπει να γενικευουμε , χωρις να σημαινει οτι το "πουσαρισμενο" ειναι περισσοτερο ή το ιδιο αξιοπιστο. Εδω ηταν περιπτωση πολλων πραγματων που προκαλεσε το γεγονος και ειναι 1 στα χιλιαδες προγραμματισμενα TSI , που χαλασαν... Το μονο που ελπιζω ειναι να βαλει μυαλο και ο ιδιος και να γινει και παραδειγμα προς αποφυγην για τους υπολοιπους. (τελικα ειχα δικιο πριν 2 μηνες που δεν εκραζα στο Golf-club και το νιωθα οτι μαλλον δεν θα χρειαστει τελικα...)

Υ.Γ. : οπως ειχα ξανααναφερει , και το ασφαλιστη μου , που εινα απολυτως νορμαλ 140αρι , ραγισε καπακι και ευτυχως προλαβε και ηταν εντος εγγυησης...

Edited by golf-agu
Link to comment
Share on other sites

καποτε καποιοι tsiκιδες κοροιδευαν εμας που βαζαμε τις ταμπελες με τα μπαμ μπουμ...λυπαμαι πολυ για το συμβαν ευχομαι να ειναι το τελευταιο..αλλα επειδη εχω περασει και εγω απο το σταδιο της κ@υλας με την βελτιωση και δεν ειχα χαλασει και λιγα λεφτα..πειρα ενα μαθημα..οτι σε οτιδηποτε προσθεσεις δυνατοτητες περαν των επιτρεπομενων οριων να περιμενεις και τις αναλογες συνεπειες...πλεων εχω πεταξει τα παντα απο βελτιωτικα προιοντα ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ στο αμαξι μου και περιμενω να το πουλησω...καποτε..για να παρω αυτο που θελω!το να κανω το gti 265 αλογα δεν ειναι το ιδιο με ενα s3 h tts και το καταλαβα οταν τα οδηγησα..για να φτιαχτει το gti με 200 και οχι 265 υπηρχε λογος..γι αυτο και τα μοτερ εχουν πολλλλεεεες διαφορες στα ενδοτερα..ετσι και τα τσι για να ειναι μαξ 170 καποιος λογος υπαρχει..αλλιος θα τα εβγαζαν και οι εταιριες 230...τεσπα...φιλικα μιλαω και δεν θελω να την πω σε κανεναν..

θα συμφωνησω απολυτα και εγω μαζι σου... αλλα...!!!!!

το τριπακι της ταχυτητας και των αλογων και να ειμαστε ολοι fast and furious το εχουμε ολοι λιγο πολυ μεσα μας... οταν περυσι τον μαιο απο τα 140 πηγα στα 200 μου αρεσε πολυ... μετα πηγα στα 215 μετα στα 225 και τωρα ειμαι στα 255...! το που σταματαει η λογικη ομως και ξεκιναει η τρελα το ξερω πολυ καλα... επισης ξερω οτι τα 255 αλογα που εχω αυτη τη στιγμη ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ. το αμαξι δεν το σκιζω δεν ειμαι κοντρακιας και δεν υποκιπτω στον καθε γκουχου γκουχου που θα πατησει λιγο το γκαζακι στον δρομο... πριν μια βδομαδα εκανα αθηνα κερκυρα και εκαψε 1/4 και 2 γραμμες με συαθερη ταχυτητα 120-130...

αν ενα αμαξι "πρεπει" να σπασει η "επρεπε" να εχει σπασει τοτε ειναι το δικο μου... δεν νομιζω να κυκλοφορει εξω αλλο ποιο πιεσμενο απο το δικο μου αμαξι... αλλα γιατι να σπασει???? οταν εγω πριν 2 μηνες επεμενα και ελεγα στον στελιο θελω 11"6 μειγμα ο στελιος μου ειπε παρε τα @@ μου... και με το δικιο του...!

το s3 το ασπρο με το μπιγκ τουρμπο λειτουργησε μια χαρα απο θεμα προγραμματος αλλα... αλλος ηταν ο λογος που δεν λειτουργησε τελικα... οταν δεν εισαι χαρουμενος που με ενα αμαξι 2000 κυβικων εισαι μολις 1 αμαξι πισω απο m6 προγραμματισμενη στα 300 κοντα χλμ... τοτε ο λογος που το αμαξι δεν λειτουργει σωστα μαλλον ειναι ο ιδιοκτητης...

το tsi μου οντως κανει κοψιματα ακομα... αλλα... ενω ολοι μου εχουνε πει οτι ειναι θεμα προγραμματος εγω στο βαγκ κομ βλεπω σφαλμα συνεχεια στην ν249. μου λεει ψεμματα ο κριτωνας? οκ μου λεει. μου λεει ψεμματα και ο στελιος οκ μου λεει και εκεινος... μου λενε ψεμματα τα ματια μου ομως?????? δεν νομιζω... πηγα αν θυμαμαι καλα 3 βολτες με τον κριτωνα και με τον στελιο για να δω και εγω ο ιδιος οτι τουλαχιστο στο βαγκ κομ ειναι ολα νορμαλ και πραγματικα ηταν ολα καλα... γιατι να μου πουνε ψεμματα εφοσον περνω και "προμηθειες" οπως κατα καιρους εχει αναφερθει????

το gti του τομ... .χμμμμ 430+ αλογα με μαμα μπιελες χμμμμ και δεν εχει κανει κιχ... .χμμμμμ και εχει και 90.000 χλμ κοντα.... χμμμμ! δεν εχω να πω κατι παραπανω σε αυτο...!

καλο ειναι μερικες φορες να συνηδιτοποιουμε τι εχουμε κατω απο το καπω μας και πρωτος απο ολους εγω που εχω μαλλον το ποιο τσιτα μοτερ σε 1.4...

οσον αφορα τα πειραματοζωα... ποτε δεν μου ειπε ο κριτωνας η ο στελιος ξερεις... αποστολη φερε το αμαξι σου να κανουμε ενα πειραμα... ακομα και στην μετατροπη εγω ο ιδιος ειπα... θελετε???? η απαντηση ηταν ναι οποτε και προχωρησαμε...! στην ηλικια που ειμαι ξερω να αναλαμβανω τισ ευθυνες των πραξεων μου και ξερω πολυ καλα οτι αν λεω αν παθει κατι το αυτοκινητο το μεγαλυτερο μερος της ευθυνης το περνω εγω... δεν θα βγω στα φορουμ ομως να πω οι ετιουνερσ εκεινο η οβερλοαντ το αλλο η ρεβο αυτο...!

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω απολυτα και εγω μαζι σου... αλλα...!!!!!

το τριπακι της ταχυτητας και των αλογων και να ειμαστε ολοι fast and furious το εχουμε ολοι λιγο πολυ μεσα μας... οταν περυσι τον μαιο απο τα 140 πηγα στα 200 μου αρεσε πολυ... μετα πηγα στα 215 μετα στα 225 και τωρα ειμαι στα 255...! το που σταματαει η λογικη ομως και ξεκιναει η τρελα το ξερω πολυ καλα... επισης ξερω οτι τα 255 αλογα που εχω αυτη τη στιγμη ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ. το αμαξι δεν το σκιζω δεν ειμαι κοντρακιας και δεν υποκιπτω στον καθε γκουχου γκουχου που θα πατησει λιγο το γκαζακι στον δρομο... πριν μια βδομαδα εκανα αθηνα κερκυρα και εκαψε 1/4 και 2 γραμμες με συαθερη ταχυτητα 120-130...

αν ενα αμαξι "πρεπει" να σπασει η "επρεπε" να εχει σπασει τοτε ειναι το δικο μου... δεν νομιζω να κυκλοφορει εξω αλλο ποιο πιεσμενο απο το δικο μου αμαξι... αλλα γιατι να σπασει???? οταν εγω πριν 2 μηνες επεμενα και ελεγα στον στελιο θελω 11"6 μειγμα ο στελιος μου ειπε παρε τα @@ μου... και με το δικιο του...!

το s3 το ασπρο με το μπιγκ τουρμπο λειτουργησε μια χαρα απο θεμα προγραμματος αλλα... αλλος ηταν ο λογος που δεν λειτουργησε τελικα... οταν δεν εισαι χαρουμενος που με ενα αμαξι 2000 κυβικων εισαι μολις 1 αμαξι πισω απο m6 προγραμματισμενη στα 300 κοντα χλμ... τοτε ο λογος που το αμαξι δεν λειτουργει σωστα μαλλον ειναι ο ιδιοκτητης...

το tsi μου οντως κανει κοψιματα ακομα... αλλα... ενω ολοι μου εχουνε πει οτι ειναι θεμα προγραμματος εγω στο βαγκ κομ βλεπω σφαλμα συνεχεια στην ν249. μου λεει ψεμματα ο κριτωνας? οκ μου λεει. μου λεει ψεμματα και ο στελιος οκ μου λεει και εκεινος... μου λενε ψεμματα τα ματια μου ομως?????? δεν νομιζω... πηγα αν θυμαμαι καλα 3 βολτες με τον κριτωνα και με τον στελιο για να δω και εγω ο ιδιος οτι τουλαχιστο στο βαγκ κομ ειναι ολα νορμαλ και πραγματικα ηταν ολα καλα... γιατι να μου πουνε ψεμματα εφοσον περνω και "προμηθειες" οπως κατα καιρους εχει αναφερθει????

το gti του τομ... .χμμμμ 430+ αλογα με μαμα μπιελες χμμμμ και δεν εχει κανει κιχ... .χμμμμμ και εχει και 90.000 χλμ κοντα.... χμμμμ! δεν εχω να πω κατι παραπανω σε αυτο...!

καλο ειναι μερικες φορες να συνηδιτοποιουμε τι εχουμε κατω απο το καπω μας και πρωτος απο ολους εγω που εχω μαλλον το ποιο τσιτα μοτερ σε 1.4...

οσον αφορα τα πειραματοζωα... ποτε δεν μου ειπε ο κριτωνας η ο στελιος ξερεις... αποστολη φερε το αμαξι σου να κανουμε ενα πειραμα... ακομα και στην μετατροπη εγω ο ιδιος ειπα... θελετε???? η απαντηση ηταν ναι οποτε και προχωρησαμε...! στην ηλικια που ειμαι ξερω να αναλαμβανω τισ ευθυνες των πραξεων μου και ξερω πολυ καλα οτι αν λεω αν παθει κατι το αυτοκινητο το μεγαλυτερο μερος της ευθυνης το περνω εγω... δεν θα βγω στα φορουμ ομως να πω οι ετιουνερσ εκεινο η οβερλοαντ το αλλο η ρεβο αυτο...!

+1000

Link to comment
Share on other sites

εξακολουθω να μην λαμβανω απαντηση στο ερωτημα μου παραπανω οπως επισης εξακολουθω να διαβαζω προλογους κ ασματα . Δεν ακουσα για την ματαιοδοξια των προγραμματιστων ομως ΤΙΠΟΤΑ....Μηπως δεν υπαρχει ? Μηπως κρυβουμε τον κωλο μας πισω απο τους ιδιοκτητες και κανουμε τους μαγκες και ονομα στην πλατη τους ?

Δηλαδη αν εγω παω στον tuner μου και του πω ξερεις εφαγα παπαρα απο 1 tsi του ταδε βελτιωτη θα μου πει μην μασας μπορουμε να τον τεντωσουμε αλλα παντα με δικη σου ευθυνη οπως πολυ απλα γινετε και με τους εμπορους οπλων .............

Link to comment
Share on other sites

δεν με ενδιαφερει τπτ θελω μονο να περναω τον πεολινιο κ τον κοσμα!

xaxaxaxa εισαι μια μούρη εσυ !!!! τρελή μουρη !!! :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν με ενδιαφερει τπτ θελω μονο να περναω τον πεολινιο κ τον κοσμα!

Αν κανεις ολο το καρο σου μεσα εξω carbon μπορει να σε βλεπουμε τοτε απο τον καθρεπτη ...... :D

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν εγω παω στον tuner μου και του πω ξερεις εφαγα παπαρα απο 1 tsi του ταδε βελτιωτη θα μου πει μην μασας μπορουμε να τον τεντωσουμε αλλα παντα με δικη σου ευθυνη οπως πολυ απλα γινετε και με τους εμπορους οπλων .............

¶μα δεν είχες αμάξι και δίπλωμα θα έλεγα ότι είσαι μικρό παιδί!

Συγκρίνεις του εμπόρους όπλων με τους προγραμματιστές ;;; Οκ!!

Παράδειγμα. Το δικό μου αμάξι πάει 250 τσίτα.

Αν παώ και του σπάσω συνέχεια τα @@ κάντω κάντω κάντω κάντω τότε η ευθύνη φεύγει απο τον προγραμματιστή και πάει στον ιδιοκτήτη.

Αν δεν ξέρουμε να βάζουμε όρια τότε είσαι καμένος απο χέρι.

Και εμένα ο Κρίτωνας δεν μου ανέβαζε άλλο το δικό μου αμάξι (όταν και εγώ κάποτε του έσπαγα τα @@).Κατάλαβα τα όρια και είπα στοπ! Και έχουν σπάσει πολλά 1.6Τ απ όλες τις μάρκες προγραμματων .Το μόνο που δεν έχει σπάσει είναι το δικό μου! Και η χρήση που κάνω είναι σκληρή. Αν σκεφτείς ότι αυτονομία έχω 350 χιλιόμετρα !

Link to comment
Share on other sites

¶μα δεν είχες αμάξι και δίπλωμα θα έλεγα ότι είσαι μικρό παιδί!

Συγκρίνεις του εμπόρους όπλων με τους προγραμματιστές ;;; Οκ!!

Παράδειγμα. Το δικό μου αμάξι πάει 250 τσίτα.

Αν παώ και του σπάσω συνέχεια τα @@ κάντω κάντω κάντω κάντω τότε η ευθύνη φεύγει απο τον προγραμματιστή και πάει στον ιδιοκτήτη.

Αν δεν ξέρουμε να βάζουμε όρια τότε είσαι καμένος απο χέρι.

Και εμένα ο Κρίτωνας δεν μου ανέβαζε άλλο το δικό μου αμάξι (όταν και εγώ κάποτε του έσπαγα τα @@).Κατάλαβα τα όρια και είπα στοπ! Και έχουν σπάσει πολλά 1.6Τ απ όλες τις μάρκες προγραμματων .Το μόνο που δεν έχει σπάσει είναι το δικό μου! Και η χρήση που κάνω είναι σκληρή. Αν σκεφτείς ότι αυτονομία έχω 350 χιλιόμετρα !

δεν θα λεγα οτι η χρηση που κανεις εσυ στο αστρα ειναι σκληρη γιωργο...! ξερω παιδια που ειναι πολυ μεγαλυτεροι καυτες απο σενα με κορσακια που τα λιωνουν...!

το καλο ειναι να εχουμε οριο σε οτι κανουμε στην ζωη μας...

αν εγω ξεκινησω σημερα και περνω αναβολικα για 10 χρονια το συκωτι μου θα γινει σαν μπιελα απο tsi με 3 μπαρ πιεση...!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μωρή ,δεν πας γυμναστήριο και παίρνεις φάρμακα και το παίζει γκόμενος στις παραλίες και βγάζεις φότο με το βρακί σου και τις ανεβάζεις facebook ;; Μην λέμε και ψέματα

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι μένετε Αθήνα. Εγώ που μένω και δουλεύω στη Θεσσαλονίκη ούτε σοβαρούς δρόμους βρίσκω να κάνω ανοίγματα ούτε άλλα άτομα να κοντραριστώ και έχω το κεφάλι μου ήσυχο και το αμάξι μου ακέραιο tongue.giftongue.gif:D

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι μένετε Αθήνα. Εγώ που μένω και δουλεύω στη Θεσσαλονίκη ούτε σοβαρούς δρόμους βρίσκω να κάνω ανοίγματα ούτε άλλα άτομα να κοντραριστώ και έχω το κεφάλι μου ήσυχο και το αμάξι μου ακέραιο tongue.giftongue.gif:D

δεν ειναι απαραιτητο αυτο φιλε μου...

ξερω ατομο που εσπασε μπιελα με 6η και 120χλμ που πηγε να κανει προσπεραση και στα 140 ΜΠΟΥΜ!!!!!

γιατι εχει η αθηνα σοβαρους δρομους???????

Link to comment
Share on other sites

¶μα δεν είχες αμάξι και δίπλωμα θα έλεγα ότι είσαι μικρό παιδί!

Συγκρίνεις του εμπόρους όπλων με τους προγραμματιστές ;;; Οκ!!

Η σκεψη μου ειναι πολυ προχωρημενη απλα εσυ μαλλον εισαι μικρο παιδι και δεν την αντιλαμβανεσαι

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι απαραιτητο αυτο φιλε μου...

ξερω ατομο που εσπασε μπιελα με 6η και 120χλμ που πηγε να κανει προσπεραση και στα 140 ΜΠΟΥΜ!!!!!

γιατι εχει η αθηνα σοβαρους δρομους???????

¶μα βαριέσαι να κατεβάσεις αυτά παθαίνεις :D

Όσο να πεις πάντως από το χάλι το δικό μας είστε καλύτερα.

Και είστε και πιο οργανωμένοι στα παράνομα νυχτερινά σπορ...

Link to comment
Share on other sites

¶μα βαριέσαι να κατεβάσεις αυτά παθαίνεις :D

Όσο να πεις πάντως από το χάλι το δικό μας είστε καλύτερα.

Και είστε και πιο οργανωμένοι στα παράνομα νυχτερινά σπορ...

γιατι με 6 κ 120 χλμ δεν κανεις προσπεραση?εγω δεν κατεβαζω.

δεν εισαι καλα ενημερωμενος για τα νυχτερινα σπορ στην θεσσαλονικη..ρωτα κ εμας

που παμε συνοδειες...

Link to comment
Share on other sites

γιατι με 6 κ 120 χλμ δεν κανεις προσπεραση?εγω δεν κατεβαζω.

δεν εισαι καλα ενημερωμενος για τα νυχτερινα σπορ στην θεσσαλονικη..ρωτα κ εμας

που παμε συνοδειες...

και φαντασου οτι ηταν και gti αυτο που εσπασε...!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γιατι με 6 κ 120 χλμ δεν κανεις προσπεραση?εγω δεν κατεβαζω.

δεν εισαι καλα ενημερωμενος για τα νυχτερινα σπορ στην θεσσαλονικη..ρωτα κ εμας

που παμε συνοδειες...

Που θα πάει ….. κάποια μέρα θα προστεθεί κι άλλο βαγόνι στο τρένο σας και θα αναβαθμιστείτε σε Intercity !!!

Link to comment
Share on other sites

Που θα πάει ….. κάποια μέρα θα προστεθεί κι άλλο βαγόνι στο τρένο σας και θα αναβαθμιστείτε σε Intercity !!!

ως τοτε θα εισαι ο συνοδηγος μου tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από προσωπική μου άποψη και μόνο θα γράψω ένα περιστατικό λίγων γραμμών ,,που εγώ είμαι το μαύρο πρόβατο για τους περισσότερους , γιατί δεν είμαι ο πελάτης.. είμαι μηχανικός ,έμπορος και πολλά άλλα

Πριν χρόνια έχουν έρθει διάφοροι βελτιωτές τις εποχής .. βλέπε πατσουρεα digitec και προσπαθούσαμε με μηχανήματα εποχής amiga 500 να σώσουμε τον έμπορα για να πάρουμε και εμείς καμία δραχμή τότε ... για να μην σας κουράζω ποτέ δεν θα έχουμε την τεχνογνωσία των βελτιωτικών οίκων... είμαστε 3 χρονάκια πίσω.. θέτω ένα ερώτημα και οποίος γνωρίζει μου απαντάει ??? έχει τύχει να σας πει ο βελτιωτής ... τελικά δεν μπορώ να το φρίξω θα το στείλουμε στο εξωτερικό ...

Μετά θα σας γράψω το γιατί έγινε ... και μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας όλοι στη Ελλάδα έμποροι είναι.. δεν υπάρχουν βελτιωτές , το θέμα είναι τι γνώση έχει ο έμπορας , και τι είναι παράλληλα... και το μονό που ξέρω είναι 2 άτομα που ξέρουν και δεν ασχολούνται γιατί γνωρίζουν ότι δεν θα πληρωθούν..

Sorry εάν γίνομαι κακός .. και μπορεί να προσβάλω κάποιος με τον τρόπο μου

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει βελτιωτή να λέει, όχι σε εμένα σε άλλον, δεν το κάνω αυτό βαριέμαι...

Το βαριέμαι είναι μεγαλύτερη κουβέντα, εγώ όταν έδινα τα ¤ δεν βαριόμουν, εγώ όταν σε άκουγα να μου πουλάς το προίόν δεν έλεγα βαριέμαι ούτε εσύ τότε...

Μετά τι έγινε και βαρέθηκες?

Υ.Γ Αυτά είναι μπιχτές για κάποιους "βελτιωτές" που διαβάζουν και γράφουν εδω μέσα...

Edited by geopapax
Link to comment
Share on other sites

Οπως καταλαβατε η δυναμη ημαστε ολοι εμεις και εσεις σαν πελατες που κατα καιρους καταφευγουμε σε διαφορους βελτιωτες ... Πιστευω καποιοι εχουν αποθρασυνθει και βρισκουν βημα σε διαφορα foroum . Αν ολοι μα ολοι ανοιγαν το στομα τους και δεν αδιαφορουσαν καποιοι δεν θα υπηρχαν απλα <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.