Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Παιδια υπαρχει αξιοπιστο δυναμομετρο στη λαρισα?εχω ενα golf v tsi sportline 140 με προγραμμα απο το καλοκαιρι και δεν αξιοθηκα να το δυναμομετρησω ακομα!μενω καρδιτσα και δε θα μπορεσω να ερθω βολο στη συναντηση οποτε θελω να ερθω λαρισα μεσα στη βδομαδα!εχω της overload με 95 βενζινη και εχω αλλαξει μονο το φιλτρο με αλλο πανελ της bmc.τα παιδια μου ειχαν πει οτι ειμαι καπου στα 197 αλογα με 27 ροπη,εσεις τι νομιζετε?οι πιεσεις μου παντως ειναι over 1,3 με1,4 και σταθερη 1.05 με 1,1 μεχρι κοφτη.θελω δυναμομετρηση!!!!!!!!!!η γνωμη σας για τα δυναμομετρα vamag?ειναι το πιο κοντινο για μενα στα τρικαλα.

Αυτα τα νουμερα βγαζει το overload δυναμομετρημενα απο εμενα σε maha οταν ειχα το προγραμμα.

Αν βγαλεις τον πνιχτη απο το φιλτροκουτι θα ανεβεις ακομα λιγο σε ροπη και αλογα.

Δηλαδη κανα μισο με ενα κιλο ροπη και 4-5 αλογα, αλλα συγχρονως θα ανεβαζει και καλυτερα στροφες στα ψηλα.

Ειναι καλο προγραμμα και ασφαλες.

Link to comment
Share on other sites

Mήπως να άλλαζε ο τίτλος του τόπικ, από ''200άρια'', σε ''240άρια''? Χαχα.

κανονικά έτσι θα έπρεπε! ........:)

παντός "κατανα" το γολφακι σου σπέρνει!

Link to comment
Share on other sites

κανονικά έτσι θα έπρεπε! ........:)

παντός "κατανα" το γολφακι σου σπέρνει!

Σπέρνει μέχρι να το σπείρω εγώ! sillyhorse1rb5.gif

KatanaaaaaaaaaaaaaaaaaaAAA!!!!! 240+++

Link to comment
Share on other sites

Σπέρνει μέχρι να το σπείρω εγώ! sillyhorse1rb5.gif

KatanaaaaaaaaaaaaaaaaaaAAA!!!!! 240+++

....με προσοχή όμως μην σπάσει κάνα σασμάν καμιά τουρμπινιτσα!:)

αναρωτιέμαι όμως με τι υβρίδιο θα βγουν τα +++!

Link to comment
Share on other sites

....με προσοχή όμως μην σπάσει κάνα σασμάν καμιά τουρμπινιτσα!:)

αναρωτιέμαι όμως με τι υβρίδιο θα βγουν τα +++!

Προς το παρών θα βγούν με Revo stg2 100oct!

Link to comment
Share on other sites

....με προσοχή όμως μην σπάσει κάνα σασμάν καμιά τουρμπινιτσα!:p

αναρωτιέμαι όμως με τι υβρίδιο θα βγουν τα +++!

δεν χρειαζεται υβριδιο για να δεις 240+

αν θελεις παντως να την κανεις σμπαραλια την τουρμπινα ειναι πολυ ευκολο... χιχιχιιχ

Edited by Infected-Mushroom
Link to comment
Share on other sites

κανονικά έτσι θα έπρεπε! ........:p

παντός "κατανα" το γολφακι σου σπέρνει!

Φίλε Χρήστο, να'σαι καλά. Εγώ εξακολουθώ να επιμένω πως πηγαίνει καλά το δικό σου. Ασε που έχουμε τουλάχιστον 100ps διαφορά βρε!

Σπέρνει μέχρι να το σπείρω εγώ! sillyhorse1rb5.gif

KatanaaaaaaaaaaaaaaaaaaAAA!!!!! 240+++

Νίκο, αυτό μόνο έκπληξη δε θα είναι. Εννοείται πως θα είσαι μπροστά. Θέλω να το φουλάρω με 100άρα, να κάνει adaptation ο εγκέφαλος, και μετά παμε για άνοιγμα & δυναμομέτρηση. Πάντως προχθές μου φάνηκε λίγο πεσμένο, όπως σου είπα, αλλά ίσως φταίει και η υγρασία. Το δικό μου, ανέκαθεν δεν την πάλευε με την υπερβολική υγρασία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντησε κανεις αν γνωριζει τελικα αν τα δυναμομετρα vamag ειναι αξιοπιστα!!!τεσπα,μαλλον σε αυτο θα παω και ελπιζω να βγαλει νουμερα κοντα σε αυτα που περιμενω και εγραψα και παραπανω!αν εχετε γνωση παντως περιμενω απαντησεις!λαρισα υπαρχει maha?

Link to comment
Share on other sites

το συνήθισες βρε χαζε new_iloveyou.gif

Λες ρε? Τι να σου πω, δεν ξέρω. Αν τα συνηθίζω τόσο γρήγορα, έχω πρόβλημα! Μετά θα πρέπει να αλλάξω τελείως setup, χαχα! new_happybirth.gif

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει ή όχι;

γτ ν μν δουλευει? λες να το ριχνει σε safe mode? παντως χωρις ν ξερω πιστευω οτι μπορουν να σβησουν το check που θα αναψει!

Link to comment
Share on other sites

γτ ν μν δουλευει? λες να το ριχνει σε safe mode? παντως χωρις ν ξερω πιστευω οτι μπορουν να σβησουν το check που θα αναψει!

Ένα πρόγραμμα πρέπει να έχει από πριν ρύθμιση για να δουλεύει χωρίς καταλύτη! Γι αυτό και ρωτάω. Το Revo ως κονσέρβα, αν δεν την έχει δεν μπορείς να του τη βάλεις!

Όσο για το σβήσιμο του check, σβήνεται και με vag com αλλά το θέμα είναι να μην το σβήνω κάθε 3ης και λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόγραμμα πρέπει να έχει από πριν ρύθμιση για να δουλεύει χωρίς καταλύτη! Γι αυτό και ρωτάω. Το Revo ως κονσέρβα, αν δεν την έχει δεν μπορείς να του τη βάλεις!

Όσο για το σβήσιμο του check, σβήνεται και με vag com αλλά το θέμα είναι να μην το σβήνω κάθε 3ης και λίγο...

ο καταλυτης ειναι καλη ιδεα ν βγει ομολογω αλλα ρ φιλε φοβαμαι πολυ τους στρουμφ!κ ποσο μαλλον οταν αραζεις σε κανα οχ,μακ,ριμπας...παρε ενα τηλ στην revo κ βλεπεις!ο καταλυτης βγαινει ευκολα απο το dp?

Link to comment
Share on other sites

ο καταλυτης βγαινει ευκολα απο το dp?

Από ότι ξέρω ναι...

Είδομεν... Ψάχνει κανείς hjs 200άρι; :p

Link to comment
Share on other sites

τι bosch μπουζι? θυμασαι τι σου ειπε ο αποστολης? γτ πλησιαζει το service... :p

Δεν μου είπε κάτι!

Αλλά εν πάσει περιπτώσει έχω 10500 χλμ και μόλις ένα χρόνο εγγύησης... Στα 30.000 χλμ θα έχω ήδη βγει εκτός εγγύησης!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου είπε κάτι!

Αλλά εν πάσει περιπτώσει έχω 10500 χλμ και μόλις ένα χρόνο εγγύησης... Στα 30.000 χλμ θα έχω ήδη βγει εκτός εγγύησης!

w8 8α περασεις τα μπουζι στην εγγυηση?δν νομιζω να ψηθουν αν δν ειναι γνωστοι σου!

Link to comment
Share on other sites

w8 8α περασεις τα μπουζι στην εγγυηση?δν νομιζω να ψηθουν αν δν ειναι γνωστοι σου!

Όχι θέλω να πω πως μέχρι να έρθει το service θα έχω βγει ήδη εκτός εγγύησης γιατί θα έχουν ήδη περάσει τα 2 χρόνια! :p

Link to comment
Share on other sites

Όχι θέλω να πω πως μέχρι να έρθει το service θα έχω βγει ήδη εκτός εγγύησης γιατί θα έχουν ήδη περάσει τα 2 χρόνια! :p

τι σου ειπαν απο στην revo για τις βενζινες? (ΑΚΥΡΟ)

Link to comment
Share on other sites

τι σου ειπαν απο στην revo για τις βενζινες? (ΑΚΥΡΟ)

Το file για 100άρα δουλεύει και χωρίς ενισχυτικά! Αλλά άμα πέσεις σε νοθευμένη βενζίνη τη @!!@$!@...

Εγώ πήρα και κουβαλάω μαζί μου ένα ενισχυτικό για παν ενδεχόμενο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.