Jump to content
black mamba

Golf 5/6 1.4 Tsi - Επιλογές Εξατμίσεων [Εργοστασιακά και Βελτιωμένα]

Ποια είναι η καλύτερη εξάτμιση 1,4 TSI?  

87 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

καλα εγω δεν τρελαθηκα με τις μπουκες , μου φαινονται σαν 2 σωληνες με νικελ

Οι μπουκες αυτο ειναι, δυο σωληνες απο νικελ!!! τι αλλο θα μπορούσε να ειναι?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις αν αλλαξουμε μονο downpipe σε golf gt αν θα υπαρξει διαφορα?και αν ναι κανει απο καποιο αλλο μοντελο?πχ gti η' leon cupra?

Link to comment
Share on other sites

Οι μπουκες αυτο ειναι, δυο σωληνες απο νικελ!!! τι αλλο θα μπορούσε να ειναι?

και εγω εκανα την ιδια μαγκια μονο που η δικη μου επιλογη ηταν μπουκες γεματες με φ70 αξιας 40 Ε το κομματι και το αποτελεσμα ειναι απιστευτο ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...μηπως γνωριζει κανεις αν ταιριαζει το downpipe απο golf mk5 gti σε golf mk5 gt?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ταιριάζει απο GTI πρέπει να φτιάξεις ένα custom ή να βάλεις ένα το οποίο θα είναι κατασκευή από επώνυμη εταιρεία (milltek κ.τ.λ)

ευχαριστω φιλε μου για τις πληροφοριες!μηπως γνωριζει κανεις καποιο μαγαζι που να φτιαχνει custom downpipe??

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου για τις πληροφοριες!μηπως γνωριζει κανεις καποιο μαγαζι που να φτιαχνει custom downpipe??

Aν θες με πμ, σου προτείνω αυτόν που έφτιαξε το δικό μου και είναι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ!!

Ξέρει κανείς αν μπορώ να βάλω σε Golf V 1.6 Fsi τελικό εξάτμισης από Golf V 1.4 Tsi ή 2.0 Gti

και τι μετατροπή χρειάζεται?

Ευχαριστώ

Για ποιον λόγο?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...μηπως γνωριζει καποιος ποσες κυψελες εχει ο μαμα καταλυτης του golf tsi/gt?? εχω βρει ενα με 300 κυψελες...λετε αν τον βαλω πανω θα εχω καποια διαφορα η' θα ειναι το ιδιο??

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...μηπως γνωριζει καποιος ποσες κυψελες εχει ο μαμα καταλυτης του golf tsi/gt?? εχω βρει ενα με 300 κυψελες...λετε αν τον βαλω πανω θα εχω καποια διαφορα η' θα ειναι το ιδιο??

ο μαμά καταλύτης έχει 500 κυψέλες....γιατί δεν δοκιμάζεις να βρείς έναν με 200 (hks) ή και μάλιστα με 100

Link to comment
Share on other sites

τον 300 που βρηκα τον πουλαει ενα παιδι σε πολυ καλη τιμη αχρησιμοποιητο...γυρω στα 70 ευρω θα τον παρω...δεν αξιζει λετε?να δοκιμασω κανα 200αρη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ!!

Ξέρει κανείς αν μπορώ να βάλω σε Golf V 1.6 Fsi τελικό εξάτμισης από Golf V 1.4 Tsi ή 2.0 Gti

και τι μετατροπή χρειάζεται?

Ευχαριστώ

Πιθανόν γίνεται. Θα πρέπει να ρωτήσεις σε κάποιον εξατμισά να σου πει το κόστος (αν το έχεις βρει από αγγελία). Αν δεν το έχεις αγοράσει καλύτερα βάλε ένα χειροποίητο τελικό που είναι και σχετικά οικονομικό.

Link to comment
Share on other sites

τον 300 που βρηκα τον πουλαει ενα παιδι σε πολυ καλη τιμη αχρησιμοποιητο...γυρω στα 70 ευρω θα τον παρω...δεν αξιζει λετε?να δοκιμασω κανα 200αρη?

κανεις ρε παιδια δε γνωριζει τπτ??

Link to comment
Share on other sites

κανεις ρε παιδια δε γνωριζει τπτ??

O καταλύτης σου δεν είναι όπως τα Tfsi Που είναι εύκολο το κόψε ράψε, είναι ψηλά στο DP μπορεί να μην μπαίνει

Αν βάλεις βάλε όπως σου είπε ο keegan 200 ή 100. (HJS καλύτερα)

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

μπήκε την περασμένη εβδομάδα και το 6 κομάτι (downpipe) και το παζλ είναι έτοιμο

μία φωτο με το παλιό

DSC00674.jpg

και μία φωτό από το καινούριο

DSC00666.jpg

αυτό το motorsport use only με φτιάχνει πολύ :whistling:

με το cat back ήμουν πολύ ευχαριστημένος και από ήχο και από εμφάνιση-

μόλις μπήκε το dp αγρίεψε και αλλο ο ήχος και είδασημαντική διαφορά από πριν είδικα στα ψηλα οπου τώρα το golf έχει απίστευτο

αγωνιστικό ήχο -

είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και ερωτευμένος με την miltek μου-

υγ ευχαριστώ πολύ τον Τάσσο (group a)

υγ 2 με το καλό από φθινόπωρο θα κάνω και μια δυναμομέτρησηsillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

δυστηχώς όυτε με το πριν ούτε με το μετά -

θα προσπαθήσω ομως να βγάλω ένα -

πάντως τώρα με τον 200αρη έχει και μεταλικό ήχο και πιο "ελεύθερο"-

σκέτη πόρωση:whistling:

υγ σας υπόσχομαι δεν είμαι κάγκουρας,ίσως λίγο στις ψηλες στροφές :whistling:

Link to comment
Share on other sites

υγ σας υπόσχομαι δεν είμαι κάγκουρας,ίσως λίγο στις ψηλες στροφές :whistling:

φίλε σορρυ φια το οφφτοπικ άλλα αν πηρες golf τουρμπο για να φτιαχνεσε στις ψηλές στροφές.. έχεις λάθος φιλοσοφία ...κ είσαι σε λάθος στρατοπεδο... φιλικά χρηστός

Link to comment
Share on other sites

Milltek ολόσωμη από Golf 5 έχεις βάλει ???

ναι ,μπαινει κουτι (δηλαδή ολα τα κομάτια έχουν τους κωδικούς που έχει η μιλτεκ για το 5αρι)

φίλε σορρυ φια το οφφτοπικ άλλα αν πηρες golf τουρμπο για να φτιαχνεσε στις ψηλές στροφές.. έχεις λάθος φιλοσοφία ...κ είσαι σε λάθος στρατοπεδο... φιλικά χρηστός

αλήθεια ποια είναι η φιλοσοφία η σωστή και το σωστό στρατόπεδο?

εννοούσα ότι στις ψηλές στροφές κάνει παραπάνω θορυβο απο αυτο που εγω θεωρω Normal

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

εννοούσα ότι στις ψηλές στροφές κάνει παραπάνω θορυβο απο αυτο που εγω θεωρω Normal

ok τότε.. άπλα το εικονίδιο μετά άπο "ίσος στις υψηλές στροφές" που είπες αλλα ενουσε...κ η σωστή φιλοσοφία για αυτό που είπες ήταν .. καλή "ατμοσφαιρα".

τουρμπο=ροπη χαμηλα-μεσαια οπου εκει ενδικνιτε για "αριστες" αλλαγες κ μέγιστες επιδώσεις

:drinks:

Link to comment
Share on other sites

ok τότε.. άπλα το εικονίδιο μετά άπο "ίσος στις υψηλές στροφές" που είπες αλλα ενουσε...κ η σωστή φιλοσοφία για αυτό που είπες ήταν .. καλή "ατμοσφαιρα".

τουρμπο=ροπη χαμηλα-μεσαια οπου εκει ενδικνιτε για "αριστες" αλλαγες κ μέγιστες επιδώσεις

:drinks:

cheers φίλε ,με μία διαφορά όμως -

με αλλαγή της χαρτογράφησης του εγκεφάλου εμένα συνεχίζει και ανεβάζει σαν τρελό

και μετά τις 5000 στροφές -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.