Jump to content
Guest golfaki38

Ο Κινητηρας Διαλυθηκε...

Recommended Posts

Καλη συνεχεια ητε εισαι τρολλ ητε χειροτερα γυναικα.. απλα μια συμβουλη.. βαλε καποιον αντρα ν ασχοληθει που τ χει με τα αυτοκινητα κ ασε τα φορουμ.. δν βοηθανε σε τετοια θεματα.  8)

Link to comment
Share on other sites

Chrispant δεν ήταν παπαριά αυτο που πέταξα,καλώς η κακώς οι tsi ειναι ξεφτύλα στο θέμα αξιοπιστιά.

Cupra κολλητου μου,με 120 αττική οδο αναψε όλο το καντράν και έκλασε 2 και 3 κυλινδρος.

Μακρια.....

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα τα αυτοκινητα θελουν μεγαλη προσοχη στο σερβις τους γιατι χαλανε με το παραμυκρο ειπες οτι της 2 τελευτεες φορες το πηγες για σερβις αλου μην πως απο εκει σου κανανε καποια ζημια ? μην πως κουνηθηκαν η βασης της μηχανης και επεσε κατω και ανοιξε τρυπα γιατι σε εμενα ο μηχανικος ξεχαστηκε σε ενα αλο αμαξι που εχω και πηδηξε δοντι η αδενα που εχει το αμαξι

Link to comment
Share on other sites

Η τρυπα στην μηχανή δεν δικαιολογειται με τίποτα. Ακόμα και τα σερβις να μην έγιναν σωστά, τρύπα δεν προκαλείται !! Στα drag έτρεχε ?? Μάλλον όχι...

Ειτε η αγαπητή κυρία πάει με 8.000 στροφες στον κινητηρα, είτε δεν εχει τρύπα η μηχανή αλλά της φαίνεται έτσι λόγω κακού μακιγιάζ, ή δεν ξέρει να οδηγεί καθόλου, ή είχε πιει κανα ποτηράκι παραπάνω ή της πυροβόλησαν την μηχανή με καναν εκτοξευτη ρουκετών.

Μα είναι δυνατόν ???

Αντι να ρωτησει κάναν άντρα φίλο της κάθεται και ψάχνεται στο ιντερνετ και στα φόρουμ??

Να της πούμε τι ???

Οτι δεν ανοίγει τρύπα απο μόνη της ??

Ελεος δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

αμαν ρε παιδια πεσατε και την φαγατε τη γυναικα.... τα σερβις τους ειναι απλα δεν ειναι μπουρουχι 15ετιας που να θελει αλαγμα το μισο αμαξι σε καθε σερβις....κοιταξε παρε τηλ την κοσμοκαρ και πες τους το συμβαν!τι και πως αναλυτικα! μετα αν δεις οτι στα μασανε πες οτι εχεις ηδη στηλει εμαιλ στην volkswagen germany οπου στην συνεχεια θα πας να στειλεις και εκει εμαιλ και θα παραπονεθεις! και θα ζητησεις λογο λιγο χλμ να σου καληψουν ενα ποσοστο της επισκευης στην εγγυηση. 

 

η φολκσβαγεν και η κοσμοκαρ εχει καληψει παλιοτερα ακομα και σε εξωτερικα συνεργεια ενα ποσοστο της ζημιας μεσα στην εγγυηση σε αυτοκηνητα εκτος εγγυησης επιδη αποδηχτηκε αστοχια υλικου.

βλεπε¨. συγχρονιζε δευτερας στο γκολφ 5 τσι.

 

το θεμα ειναι να πας στο συνεργειο που το εχεις και να τους πεις οτι αν αναλαμβανουν να το περασουν στην εγγυηση .αν δεν το περασουν το μαζευεις και το πας αλλου που δεχοντε..

Edited by xristos/red tornado
Link to comment
Share on other sites

Guest golfaki38

αμαν ρε παιδια πεσατε και την φαγατε τη γυναικα.... τα σερβις τους ειναι απλα δεν ειναι μπουρουχι 15ετιας που να θελει αλαγμα το μισο αμαξι σε καθε σερβις....κοιταξε παρε τηλ την κοσμοκαρ και πες τους το συμβαν!τι και πως αναλυτικα! μετα αν δεις οτι στα μασανε πες οτι εχεις ηδη στηλει εμαιλ στην volkswagen germany οπου στην συνεχεια θα πας να στειλεις και εκει εμαιλ και θα παραπονεθεις! και θα ζητησεις λογο λιγο χλμ να σου καληψουν ενα ποσοστο της επισκευης στην εγγυηση. 

 

η φολκσβαγεν και η κοσμοκαρ εχει καληψει παλιοτερα ακομα και σε εξωτερικα συνεργεια ενα ποσοστο της ζημιας μεσα στην εγγυηση σε αυτοκηνητα εκτος εγγυησης επιδη αποδηχτηκε αστοχια υλικου.

βλεπε¨. συγχρονιζε δευτερας στο γκολφ 5 τσι.

 

το θεμα ειναι να πας στο συνεργειο που το εχεις και να τους πεις οτι αν αναλαμβανουν να το περασουν στην εγγυηση .αν δεν το περασουν το μαζευεις και το πας αλλου που δεχοντε..

Σ'ευχαριστω πολυ κι εσενα και  όσους ενδιαφερθηκαν,ετσι εκανα ήδη απο χτες.Παρόλο λοιπον που είμαι γυναίκα και  ειμαι σε χειροτερη θεση ακόμα κι απο τρολ,παρά το γεγονός οτι  δεν απέδειξα όσα λέω με αστυνομική ταυτότητα αφμ και φωτογραφίες της τρύπας για να ικανοποιηθεί η περιεργεια  του κοινου  ,παρα το  ότι όντας οδηγός  απο τα 19 μου (χωρίς ποτε το παραμικρό  προβλημα εστω και με κλήση παρκαρίσματος ή τρακάρισμα), προφανως δεν ξέρω να οδηγω και  δεν μπορώ καν να ξεχωρισω μια τρυπα στη μηχανη που μου τη δειχνει ο ιδιος ο μηχανικός της αντιπροσωπειας,παρόλαυτα λοιπόν άκρη βγήκε και  η αντικατάσταση θα γίνει με  ελάχιστο για μενα κοστος όπως με ενημερωσαν πριν λιγο.Βλέπετε  υπάρχουν πολλοι που είναι προθυμοι να δώσουν μια συμβουλη  ακομα και σε μια  γυναίκα που προτιμα να κανονιζει τις δουλειες της μόνη της κι ότι δεν ξέρει να το μαθαινει, αντι να κρυβεται πισω απο εναν αντρα. Αν μου επιτρέπετε μια συμβουλή μονο..  Εχετε εναν ωραίο ιστότοπο με πολυ ενδιαφεροντα θέματα και ειναι κρίμα να αντιμετωπίζονται νέα μέλη  με αυτο το εξαιρετικά εχθρικό και σαρκοφαγικό χιουμορακι . Ακόμα κι αν αυτά τα μέλη αυτα ειναι γυναικες και ισως κατα την άποψη μερικών το αξιζουν.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που έβγαλες άκρη και βρήκες λύση στο πρόβλημά σου με χαμηλό κόστος.

Μακριά απο ζημιές και καλά χλμ.

Πάντως εμείς άκρη δεν βγάλαμε. Αν εχεις την ευγενη καλοσύνη, όπως ρωτήθηκε κι απο άλλους, πες μας τελικά τι έπαθε και τι ζημιά σου έβγαλε.

Μας έχεις ακόμα στο σκοτάδι και μας"οφειλεις" -μην παρεξηγηθώ, 2,3 εξηγήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ κι εσενα και  όσους ενδιαφερθηκαν,ετσι εκανα ήδη απο χτες.Παρόλο λοιπον που είμαι γυναίκα και  ειμαι σε χειροτερη θεση ακόμα κι απο τρολ,παρά το γεγονός οτι  δεν απέδειξα όσα λέω με αστυνομική ταυτότητα αφμ και φωτογραφίες της τρύπας για να ικανοποιηθεί η περιεργεια  του κοινου  ,παρα το  ότι όντας οδηγός  απο τα 19 μου (χωρίς ποτε το παραμικρό  προβλημα εστω και με κλήση παρκαρίσματος ή τρακάρισμα), προφανως δεν ξέρω να οδηγω και  δεν μπορώ καν να ξεχωρισω μια τρυπα στη μηχανη που μου τη δειχνει ο ιδιος ο μηχανικός της αντιπροσωπειας,παρόλαυτα λοιπόν άκρη βγήκε και  η αντικατάσταση θα γίνει με  ελάχιστο για μενα κοστος όπως με ενημερωσαν πριν λιγο.Βλέπετε  υπάρχουν πολλοι που είναι προθυμοι να δώσουν μια συμβουλη  ακομα και σε μια  γυναίκα που προτιμα να κανονιζει τις δουλειες της μόνη της κι ότι δεν ξέρει να το μαθαινει, αντι να κρυβεται πισω απο εναν αντρα. Αν μου επιτρέπετε μια συμβουλή μονο..  Εχετε εναν ωραίο ιστότοπο με πολυ ενδιαφεροντα θέματα και ειναι κρίμα να αντιμετωπίζονται νέα μέλη  με αυτο το εξαιρετικά εχθρικό και σαρκοφαγικό χιουμορακι . Ακόμα κι αν αυτά τα μέλη αυτα ειναι γυναικες και ισως κατα την άποψη μερικών το αξιζουν.

Λοιπόν, κοπελιά, κοπέλι ή οτι άλλο είσαι (το μόνο σίγουρο οτι είσαι απο Δωδεκάνησα).. Για να σοβαρέψουμε και λίγο την κουβέντα, συνεχίζεις να είσαι πολύ ασαφής στα όσα γράφεις... Ακόμη και τώρα που υποτίθεται οτι βρήκες λύση..

Επειδή λοιπόν γράφεις δημόσια οφείλεις να τεκμηριώνεις αυτά που λες όχι γιατί πρέπει, αλλά για να γίνεται ουσιαστικός διάλογος.. Από την αρχή του θέματος έως τώρα ξεκίνησες με ένα γενικό πλάνο κατηγοριών ως προς τα vw και μαζί σου, διότι δεν είπαμε οτι είναι Άγια αυτοκίνητα, συνεχίζοντας όμως με ανακρίβειες σχετικά με το τί προκάλεσε την αιτία (που επαναλαμβάνω οτι μια αντιπροσωπεία διερευνά με υλικό προς την Γερμανία πριν προχωρήσει σε επιδιόρθωση μιας που μιλάμε για μια τόσο σοβαρή ζημεία και εν τέλει ενημέρωση  της εκτίμησης του κόστους στον πελάτη) όπως επίσης ανακρίβειες και στην λύση του θέματος  με ένα υποτίθεται ευνοϊκο για εσένα τρόπο χωρίς πάλι να διασαφηνίζεις το τι θα κάνουν στον συνεργείο... Τι θα αλλάξουν δηλαδή!!   Κι επειδή λαμβάνουμε υπόψιν το γεγονός οτι είσαι γυναικα, να ξέρεις οτι τρύπα στο μοτέρ θα γίνει είτε από ελλειπής λίπανση, είτε απο λάθος προγραμματισμό του αυτοκινήτου κυρίως... Μετά από 6 χρόνια και 45,000 χλμ που έχεις, εγώ τουλάχιστον δυσκολεύομαι να σε πιστέψω.. Να μου έλεγες για εσωτερικό σπάσιμο (μπιέλες ή πρόβλημα στην κεφαλή) θα το καταλάβαινα.... 

υγ. Μια φωτογραφιούλα είναι τόσο δύσκολο πάντως να ανεβάσεις; Δες το σαν ενημέρωση και αποφυγή αγοράς VW από τα νέα μέλη... ;)

 

 

Χαίρομαι που έβγαλες άκρη και βρήκες λύση στο πρόβλημά σου με χαμηλό κόστος.

Μακριά απο ζημιές και καλά χλμ.

Πάντως εμείς άκρη δεν βγάλαμε. Αν εχεις την ευγενη καλοσύνη, όπως ρωτήθηκε κι απο άλλους, πες μας τελικά τι έπαθε και τι ζημιά σου έβγαλε.

Μας έχεις ακόμα στο σκοτάδι και μας"οφειλεις" -μην παρεξηγηθώ, 2,3 εξηγήσεις.

:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Με Μια φωτο απο την εντολή εργασίας η την ανάλυση κόστους ανταλλακτικών και εργασίας της απόδειξης που εκδίδει η αντιπροσωπεία (χωρις να δείχνεις τα προσωπικά σου στοιχεία αφμ κτλ ) όλοι θα καταλάβουμε οχι μόνο τι ζημιά επαθες αλλα και το λάθος να σε αμφισβητήσουμε

Link to comment
Share on other sites

Η τρυπα στην μηχανή δεν δικαιολογειται με τίποτα. Ακόμα και τα σερβις να μην έγιναν σωστά, τρύπα δεν προκαλείται !! Στα drag έτρεχε ?? Μάλλον όχι...

Ειτε η αγαπητή κυρία πάει με 8.000 στροφες στον κινητηρα, είτε δεν εχει τρύπα η μηχανή αλλά της φαίνεται έτσι λόγω κακού μακιγιάζ, ή δεν ξέρει να οδηγεί καθόλου, ή είχε πιει κανα ποτηράκι παραπάνω ή της πυροβόλησαν την μηχανή με καναν εκτοξευτη ρουκετών.

Μα είναι δυνατόν ???

Αντι να ρωτησει κάναν άντρα φίλο της κάθεται και ψάχνεται στο ιντερνετ και στα φόρουμ??

Να της πούμε τι ???

Οτι δεν ανοίγει τρύπα απο μόνη της ??

Ελεος δηλαδή...

Εσύ δηλαδή ρε φίλε τη γυναίκα σου την έχεις κλεισμένη στο υπόγειο με λουρί δεμένη και την βγάζεις μόνο για να σου μαγειρέψει? Για να σοβαρευτούμε λίγο. Πολύ ρατσισμός για το γυναικείο φύλο έχει πέσει.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ε αν εγω ειχα σπασει την μυτη του κραγιον της γυναικας μου παντως δν θα εμπαινα στ φορουμ να μου πουν λυσεις... (ασχετα το κραξιμο π θα ετρωγα) 

Link to comment
Share on other sites

Μια βιαστική αναζήτηση έδειξε οτι οι μόνες τρύπες παρουσιάστηκαν σε μηχανή ΒΧΕ 1.9 tdi.. και σε κανένα TSI

Ποστ νο 10

-chassis/146231-bxe-engine-crap.html">http://www.audi-sport.net/vb/a3-s3-sportback-8P-chassis/146231-bxe-engine-crap.html

post-24464-0-16793000-1394885310_thumb.j

Edited by Rocky
Link to comment
Share on other sites

Ε αν εγω ειχα σπασει την μυτη του κραγιον της γυναικας μου παντως δν θα εμπαινα στ φορουμ να μου πουν λυσεις... (ασχετα το κραξιμο π θα ετρωγα) 

 

Πρόσφατα (κανενα χρονο τωρα) περασε ενα νομος στην βουλη που μπορούν να οδηγούν αυτοκίνητα και οι γυναικες, για τα κραγιον τωρα, ναι τα χρησιμοποιούν χρόνια τωρα και οι άντρες.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι όπως πάνε οι Tsi θα σπάνε με σβηστό μοτέρ.

 

 

Chrispant δεν ήταν παπαριά αυτο που πέταξα,καλώς η κακώς οι tsi ειναι ξεφτύλα στο θέμα αξιοπιστιά.

Cupra κολλητου μου,με 120 αττική οδο αναψε όλο το καντράν και έκλασε 2 και 3 κυλινδρος.

Μακρια.....

 

Ενώ  στην  πρώτη  δημοσίευση  το  πήγες  καλά  και  το  θεώρησα  ως  ευχάριστη  παρέμβαση  στην  αποφόρτιση  του  θέματος, στη  δεύτερη  που  ξεκαθάρισες  τις  προθέσεις  έχω  να  προσθέσω  ότι  ακόμα  έχεις  πολύ  δρόμο για  να  καταλάβεις  πως  λειτουργούν  οι  MEK και  να  μπορείς  να  κανείς  διαπιστώσεις.

Δική σου  προσωπική  εμπειρία  από  γεγονότα  και  διαχείριση  βλαβών  έχεις; Γιατί  μέχρι  τώρα  αναφέρεις  τι  συνέβη  στον  κουμπάρο  της  ξαδέρφης  της  συννυφάδας  του  μπατζανάκη  του  περιπτερά  στη  γωνία.

Edited by TASOS M
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα (κανενα χρονο τωρα) περασε ενα νομος στην βουλη που μπορούν να οδηγούν αυτοκίνητα και οι γυναικες, για τα κραγιον τωρα, ναι τα χρησιμοποιούν χρόνια τωρα και οι άντρες.

Εχεις καποιο θεμα με τους αντρες που φοραν κραγιον? Ντροπη...

Link to comment
Share on other sites

Προς του αντρες της παρεας......

 

Ρε παιδια μην ειστε τοσο φαλλοκρατες γιατι ολοι σκισμενες τις γατες εχετε....αλλα μονο απο μακρια.... :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

 

Προς την κοπελια...

 

Καλο ειναι οταν ζητας βοηθεια αποψη για κατι για τοοποιο δεν εχουμε εικονα ιδιας ομασι να εισαι πιο περιγραφικη για την αποφυγη παρεξηγησεων.... :air_kiss: :air_kiss:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εσύ δηλαδή ρε φίλε τη γυναίκα σου την έχεις κλεισμένη στο υπόγειο με λουρί δεμένη και την βγάζεις μόνο για να σου μαγειρέψει? Για να σοβαρευτούμε λίγο. Πολύ ρατσισμός για το γυναικείο φύλο έχει πέσει.

Στο προσωπικό το πας, και θα ρίξω σου ριξω κανα δημόσιο μπινελίκι, γατάκι. Εσυ εισαι για δέσιμο με λουρί μάλλον. Βάλε και λίγο χιούμορ στη ζωή σου., δεν κάνει κακό.

Το 90% των γυναικων είναι άσχετες με την αυτοκίνηση. Πολλές δεν ξέρουν πόσες ρόδες έχει 1 αμάξι, τι λες τώρα !

Και μου μιλάς εσυ για ρατσισμό, με την κάθε αρλούμπα που διαβάζουμε εδω μέσα.

Αντε ασχολειθειτε κι άλλο με τα κραγιόν της κυρίας που έσπασαν και έκαναν τρυπα στη μηχανή.

Σε 1 πρωι , έβγαλε άκρη με πολύ χαμηλό κόστος λέει, δειτε τις ημερομηνίες των ποστ

Ψιλο γαζι κοροιδευει.

Link to comment
Share on other sites

Στο προσωπικό το πας, και θα ρίξω σου ριξω κανα δημόσιο μπινελίκι, γατάκι. Εσυ εισαι για δέσιμο με λουρί μάλλον. Βάλε και λίγο χιούμορ στη ζωή σου., δεν κάνει κακό.

Το 90% των γυναικων είναι άσχετες με την αυτοκίνηση. Πολλές δεν ξέρουν πόσες ρόδες έχει 1 αμάξι, τι λες τώρα !

Και μου μιλάς εσυ για ρατσισμό, με την κάθε αρλούμπα που διαβάζουμε εδω μέσα.

Αντε ασχολειθειτε κι άλλο με τα κραγιόν της κυρίας που έσπασαν και έκαναν τρυπα στη μηχανή.

Σε 1 πρωι , έβγαλε άκρη με πολύ χαμηλό κόστος λέει, δειτε τις ημερομηνίες των ποστ

Ψιλο γαζι κοροιδευει.

Ευγενέστατος, συνέχισε έτσι!

 

Αν κάποιοι θέλουν να ασχοληθούν με γειά τους με χαρά τους, εσύ γιατί εκνευρίζεσαι και συνεχίζεις να γράφεις στο ίδιο ποστ και δε βοηθάς κανέναν άντρα με άλλο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

μια και ειπαμε για γερμανια θα μπορουσα να τους στιλω ενα e-mail για να μου στιλουν το καρτελακι με τον μυστικο κοδικο του imobilaizer το κλειδι μου ειπε το ψευτικο το μαυρο το πλαστικο που ειναι ετακτης αναγκης μπορουν να μου το φερουν με 60 ευρω αλα για το καρτελακι κανεις δεν ειπε κατι

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση εμένα μου γράφει service στα 2700 τι εννοεί ότι μέσα σε αυτά τα χλμ να γίνει η όταν περαστούν τα 2700 δεν λέει oil service σκέτο μόνο μάλλον κάνα φίλτρο του παπά θα θέλει αλαγμα

Link to comment
Share on other sites

Οτι ναναι.. Οντως κλειδωστε το.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου αρέσει στα φορουμς ειναι οταν 2-3 ατομα κανουν μπάχαλο ενα θεμα του απασχολεί με τον ενα η τον αλλο τρόπο καποιο μελος και μετα χωρίς κάνεις να ρωτήσει τον ts προτείνουν να κλειδώσει, χαχαχααααα τέλεια !!!!

 

 

κλειδωστε κι αυτο εδω γιατι δεν βγαζουμε ακρη.

 

 

Οτι ναναι.. Οντως κλειδωστε το.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.