Jump to content
Guest alx

Golf V Gti Tuning

Recommended Posts

Παιδάκια, ήρεμα και πάμε για το γάλα μας.... Από αύριο πάλι...

Τελικά όπως αποδεικνύεται, όλοι έχετε τη δυνατότητα να σπάσετε τα νεύρα του GolfRS, κι αυτός με τη σειρά του να σας σπάσει τα δικά σας με τη δική του απάθεια! Αντε να δούμε..... Τι θα κερδίσετε όλοι σας;

Κι όπως είπε κι ο Γιάννης.... Ευτυχώς που υπάρχουν και τα σούργελα! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ιδρώνει τ`αυτί σου.

Θα τα πούμε.....

Σταμάτα ρε τις παπαριές, θα τα πούμε και θα σε πετύχω και θα σου δείξω και θα σου κάνω......

Περιμένεις να σε πάρει κάποιος στα σοβαρά όταν απειλείς ?

Σοβαρέψου και μεγάλωσε, θα μας διαβάζουν πάλι και θα γελάνε.

Link to comment
Share on other sites

Θα τσούξει...

Κοίτα, δέν ξέρω τί κάνεις στην προσωπική σου ζωή, αλλά μήν επαναλαμβάνεις αυτά που σου λέει ο δικός σου στο κρεβάτι.Δέν ενδιαφέρει τους υπόλοιπους.

P.S. Εκτός βέβαια άν τα θυμάσαι και φτιάχνεσαι, οπότε ελεύθερα.Μήν στην χαλάσω κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτα ρε τις παπαριές, θα τα πούμε και θα σε πετύχω και θα σου δείξω και θα σου κάνω......

Περιμένεις να σε πάρει κάποιος στα σοβαρά όταν απειλείς ?

Σοβαρέψου και μεγάλωσε, θα μας διαβάζουν πάλι και θα γελάνε.

Καλά ψάξε καμία άλλη έννοια τώρα στον Μπαμπινιώτη εσύ--->παλιμπαιδισμός

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που παρεμβαινω αλλα πραγματικα αξιζει να μαλωνετε για ολα αυτα?να μαλωνετε για το ποιος ξερει καλυτερα για τουρμπινες?δεν ειναι εκει το νοημα της ζωης!!!!παιδια υπαρχουν πολλα προβληματα πολυ σημαντικοτερα απο αυτα!μην χαλατε τις καρδιες σας!μονο αγαπη να χαριζετε για να σας χαριζουν και οι αλλοι!κι αν δεν το εκτιμησουν δεν πειραζει θα εχετε την καρδια και την ψυχη σας ηρεμη τουλαχιστον!δεν θελω να την πω σε κανενα μην με παρεξηγησετε...και σιγουρα δεν ειμαι σε θεση να σας πω τι να κανετε απλα την αποψη μου εξεφρασα!που μπορει και να ειναι και λαθος....

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, δέν ξέρω τί κάνεις στην προσωπική σου ζωή, αλλά μήν επαναλαμβάνεις αυτά που σου λέει ο δικός σου στο κρεβάτι.Δέν ενδιαφέρει τους υπόλοιπους.

P.S. Εκτός βέβαια άν τα θυμάσαι και φτιάχνεσαι, οπότε ελεύθερα.Μήν στην χαλάσω κιόλας...

Συνέχισε εσύ.....

συγνωμη που παρεμβαινω αλλα πραγματικα αξιζει να μαλωνετε για ολα αυτα?να μαλωνετε για το ποιος ξερει καλυτερα για τουρμπινες?δεν ειναι εκει το νοημα της ζωης!!!!παιδια υπαρχουν πολλα προβληματα πολυ σημαντικοτερα απο αυτα!μην χαλατε τις καρδιες σας!μονο αγαπη να χαριζετε για να σας χαριζουν και οι αλλοι!κι αν δεν το εκτιμησουν δεν πειραζει θα εχετε την καρδια και την ψυχη σας ηρεμη τουλαχιστον!δεν θελω να την πω σε κανενα μην με παρεξηγησετε...και σιγουρα δεν ειμαι σε θεση να σας πω τι να κανετε απλα την αποψη μου εξεφρασα!που μπορει και να ειναι και λαθος....

Πες τα Ανέστη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε γαμώτη μου βραδιάτικα..... Δηλαδή απαιτείτε σεβασμό από τους διαχειριστές, και συνεχίζετε τις μαλακίες ενώ λέμε ΤΕΛΟΣ;;;;;;; Φτάνει πια ρε Δημήτρη, κι εσύ nive (συγνώμη αλλά δεν ξέρω όνομα, αφού εσύ δεν κρύβεσαι πίσω παό το πληκτρολόγιο και μας το έχεις αποκαλύψει).....

Αλλά ωριμάστε κάποιες φορές, και σταματάτε εκεί που πρέπει.... Θα τσούξει και θα τσούξει ο ένας, Τι σου λέει ο δικός σου στο κρεβάτι ο άλλος...... Ελεος, Γιατρός ο ένας, ό,τι είναι ο άλλος.... Ηρεμία πια....

Στο επόμενο θα πάμε για 12ωρη ανάπαυση.

Link to comment
Share on other sites

τσαααααααακ!!!

Δε σας χάλασε?!

Λουκετάκι και αύριο πάλι...

Κοινώς: το κλειδώνω και μόλις βρω χρόνο να διαβάσω την φαγωμάρα σας -που στάνταρ είναι αρκετές σελίδες- θα το καθαρίσω και θα το ξεκλειδώσω.

Καληνύχτα σας.

Edit

....καλημέρα!

Λοιπόοον, οφείλω να ομολογήσω πως περνάτε πολύ όμορφα εδώ, έχω αρχίσει και σκέφτομαι να αγοράσω 5άρι μόνο και μόνο για να παρακολουθώ συνέχεια... τέλως πάντων για να σοβαρευτώ και εγώ λίγο...

Λοιπόν, έλεγα να διαγράψω τα προηγούμενα που ήσασταν εκτός θέματος, αλλά θα τα αφήσω να υπάρχουν απλά ο επόμενος που θα προκαλέσει (ανάμεσα στους προηγούμενους που φαγωθήκατε πριν), αυτομάτως θα του επιβληθεί ποινή 10%.

Υ.Γ.

Μάθετε επιτέλους να κάνετε EDIT μερικοί και μην απαντάτε κάτω από τον εαυτό σας, βαρέθηκα να κάνω merge τα posts σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα!Εγω θα ελεγα καλυτερα και στον nive αλλα και σε ολλους τους καινουργιους στο θεμα gti tuning πρωτου βγουν και πουν την λαλακια τους να ριξουν και μια ματια στις 180 σελιδες και γενικοτερα στο φορουμ και στα βελτιωμενα μελη και θα βρουν ολες τις πληροφοριες που ηθελαν!

Δεν ειναι κακο να ψιλοβαριεσαι να ψαξεις και να ρωτας αλλα να το παιζεις εξυπνος και ¨γνωστης" λεγοντας ενα σωρο λαλακιες σε ατομα που επι 3 χρονια ασχολουνε,ψαχνουν και βελτιωνουν το συγκεκριμενο car το θεωρω απαραδεχτο!Ποσο μαλλον και αυτοι που δεν εχουν καν gti!Οποιος θελει να μεινει,να βοηθησει η να μαθει στο τοπικ καλος οι αλλοι ουστ! :)

Και για να ειμαι on topic εχθες μετα απο μια μικρουλα επεμβαση στο car μου ειδα 300 κοντερ αττικη οδο! ;):whistling::whistling:

Edited by arisgti
Link to comment
Share on other sites

Κατά τι μικρότερη η 22άρα, αλλά φουσκώνει καλύτερα στις χαμηλές και κρατάει πιο καλά στις ψηλές.... Η 34άρα θέλει την ώρα της. Αυτό έχω ακούσει τουλάχιστον....

Η vf22 ειναι μεγαλυτερη απο την vf34.

Εχει παροχη μεχρι 450ps περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το τσέκαρα... ίδιο spooling (σε στροφές), ίδια απόδοση σε δύναμη στον τροχό, διαφορά στο CFM κατά 60 μονάδες... 430 η 34άρα, 490 η 22άρα... Απλά η 34άρα είναι και δοκιμασμένη ήδη...

Link to comment
Share on other sites

......

Σοβαρέψου και μεγάλωσε, θα μας διαβάζουν πάλι και θα γελάνε.

Το "θα" σίγουρα το έβαλες για να μεγαλώσει η πρόταση έ??????

Μιλάμε έχω κλάψει απο τα γέλια <_<:lol: :lol: :lol:

Edited by phantom
Link to comment
Share on other sites

σε tfsi?

Και αν ναι, επειδή ξέρω πιο λες , είσαι σίγουρος οτι δουλεύει..?

Δουλεύει, και μια χαρά! <_<

Link to comment
Share on other sites

Phantom... Πριν 1 σελίδα έγραψα να σταματήσει η φαγωμάρα, εσύ τώρα γιατί πας να ρίξεις λάδι στη φωτιά;

Link to comment
Share on other sites

Phantom... Πριν 1 σελίδα έγραψα να σταματήσει η φαγωμάρα, εσύ τώρα γιατί πας να ρίξεις λάδι στη φωτιά;

Αυτό μήπως πρέπει να το πεις και στον arisgti που μία σελίδα πριν με στόλισε ωραιότατα.

Το γεγονός ότι δεν έχω gti δεν πάει να πει πως δεν ξέρω...σίγουρα υπάρχουν πιο καλοί γνώστες...αλλα κανείς και τίποτα δεν τους δίνει το δικαίωμα να μειώνουν-χλευάζουν-απαξιούν τον άλλον χωρίς να θέσουν ούτε ένα επιχείρημα...ή μάλλον όχι να`χουν ως επιχείρημα το ότι ήταν οι πρώτοι ή οι δεύτεροι που έβαλαν κ04...και σύμφωνα με τα λεγόμενά τους η άποψή τους μετρά περισσότερο.

Καλά είπα εγώ χθες για κλίκα.Εδώ μπήκαν άτομα και μίλησαν χωρίς να ξέρουν....και το μόνο που`χαν να μου προσκομίσουν ήταν βρυσιές και κοσμητικά επίθετα.

RS μπορεί να ξέρεις τα πάντα αλλά κράτα και μία πισηνή...ποτέ δεν μπορείς να πεις πως τα ξέρεις όλα.

Έχεις φτιαξει τ`αμάξι σου αλλά μην υποτιμάς τον άλλο γιατί έτσι χάνεις και αυτά που ξέρεις.

Εδώ μέσα σ`αυτό το τόπικ ποτέ δεν υποτίμησα κανέναν ούτε είπα πως ξέρω κάτι περισσότερο απο`σας.

¶σε τον καιρό να κρίνει αυτά που έγραψα αν είναι σωστά ή όχι.Και αν κάποιο παιδάκι όπως μου`πες τα διαβάσει και γίνει πιο χαζό είναι δικό του θέμα το τι θα πιστέψει και το αν όντως μπορεί να δουλέψει.Εγώ ποτέ δεν μίλησα με σιγουριά για κάτι.Δες και τα ποστ μου στον white. Στην τελική αφού είδα 30άρα σε S3 μπορούσα να σου πω πως μπαίνει και η 28άρα π.χ.

Αλλά για την αξιοπιστία όπως λες του forum δεν έγραψα για κάτι που δεν γνωρίζω.

Αrisgti εσύ καλά κάνεις και μιλάς έτσι γιατί προφανώς δεν με ξέρεις. Δεν το παίζω παντογνώστης απλά μιλάω γι`αυτά που ξέρω

και σε περίπτωση που δεν είμαι σίγουρος ή δεν το γράφω ή λέω δεν ξέρω.

Οπότε στο προκείμενο..εσύ λες λαλακίες γιατί μόλις έκανες το ίδιο μ`αυτό που υποστηρίζεις πως έκανα και`γω.Δηλαδή μιλάς χωρίς να ξέρεις.

Αν είχα gti η άποψή μου θα`χε άλλη βαρύτητα αλλά εδώ μέσα μάλλον κάποιοι λειτουργούν με βάση τα τετρημένα.

Link to comment
Share on other sites

λαδάκι #2....

Τέλος η πλάκα, επειδή γεμίζουμε σκουπίδια το καημένο το φόρουμ ο επόμενος 10άρι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

να μου επιτραπει και εμενα μια γνώμη περι τουρμπινων. Αυτή τη στιγμη τα αυτοκίνητα με Κ04 κατα τη γνώμη μου αποτελουν για την χωρα μας την καλύτερη λύση από πολλες απόψεις: Κοστους σε σχέση με τη δύναμη, οδηγησιμότητας, κατανάλωσης καυσίμου κτλ.

Τωρα όσον αφορα τα μεγαλύτερα τουρμπο εχει να κάνει με πολλα θέματα η απόδοση τους. Εμενα προσωπικα η GT2871 που χρησιμοποιουμε εμεις (σαν APR) στα κιτ ειναι κατα τη γνώμη μου μια πολύ καλή λύση για καποιόν ο οποίος επιθυμεί να διατηρήσει την συνολίκη οδηγησιμότητα του αυτοκινήτου και όχι με απότερο σκοπό μονο την κόντρα.

Πιστεύω πως με 30ρες και πάνω τα αυτοκίνητα δεν θα είναι τόσο φιλικά για τον λόγο οτι προσωπικά πιστεύω οτι μπροστοκίνητο με πάνω από 400 άλογα πάυει να είναι καθημερινό και γίνεται αυτόματα ειδικό.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.