Jump to content
Guest alx

Golf V Gti Tuning

Recommended Posts

Λατουσάκη , πραγματικά , βαριέμαι να σε διαβάζω...

Γιαυτο λοιπόν , αντι να χώνεις για τα μέγιστα οφφτοπικ , και τις δηλώσεις RS, κόψε λίγο αυτα τα πόστ , μπας και οι σελίδες πέσουν στις 10...

Γράψε κάτι ουσιαστικό με το τόπικ, και μην είσαι σπάμερ...

...¶λλωστε το λές και στην υπογραφή σου...

Link to comment
Share on other sites

Λατουσάκη , πραγματικά , βαριέμαι να σε διαβάζω...

Γιαυτο λοιπόν , αντι να χώνεις για τα μέγιστα οφφτοπικ , και τις δηλώσεις RS, κόψε λίγο αυτα τα πόστ , μπας και οι σελίδες πέσουν στις 10...

Γράψε κάτι ουσιαστικό με το τόπικ, και μην είσαι σπάμερ...

...¶λλωστε το λές και στην υπογραφή σου...

Είναι απλό! μη με διαβάζεις λοιπόν! Οταν άλλοι παπαρολογιάζουν επί πόσα ποστς κι εγώ απαντώ με 1, δεν πιστεύω να γλυτώσουμε τόσες σελίδες!

Παρεπιπτόντως... η υπογραφή δε λέει για οφφτόπικ, αλλά για σπαμάρισμα... και πες μου πού έγινα εγώ σπάμερ...

Edited by doumasj
Link to comment
Share on other sites

Οταν τελειωσετε τον καβγα σας θα ηθελα να επιμενω σε μια ερωτηση που δεν πηρα και πολυ ουσιαστικη απαντηση....

απλα ενα 1ο σταδιο που ευκολα το κανει καποιος για λιγο περισσοτερο γκαζι τι επιπτωσεις εχει στην καταναλωση?

γιατι για καποιον που κανει μονο κοντρες δεν εχει σημασια αλλα για καποιον αλλον που κανει ταξιδια και απλα θελει λιγο παραπανω γκαζι τον ενδιαφερει

Ο λατουσακης μου απαντησε οτι:

Με βελτίωση 1ου σταδίου χωρίς αλλαγές σε τουρμπίνες και μπεκ, σε ταχύτητες ορίων (120-130 χαω), 9 στα 10 προγράμματα δείχνουν ΜΕΙΩΣΗ της κατανάλωσης..

αυτο μου φαινεται λιγο ανορθοδοξο. Πως ειναι δυνατον εφοσον αυξανεται η αποδοση σε δεδομενες στροφες κτλ κτλ να υπαρχει μικροτερη καταναλωση καυσιμου?

Απλα μια επιβεβαιωση στα λεγομενα του αν γινεται....

Επισης ποιος θα καιει περισσοτερο ενας 1.8 TSi tuned στα 200 αλογα η ενας 2.0lt μαμα στα 200....

Υ.Γ...συγνωμη που διακοπτω τον καβγα...

Link to comment
Share on other sites

Καλά, εσύ βάλθηκες να μας πεθάνεις απο τα γέλια?

Λοιπόν για την απορία σου έχω να πώ το εξής: Στο 20vt που έχω εγώ όταν έβαλα πρόγραμμα παρατήρησα μικρότερη κατανάλωση όταν οδηγούσα νορμάλ ( χωρίς σκίσιμο δηλαδή ) απο ότι όταν ήταν μαμά. Όταν όμως πάς να κάνεις μιά κόντρα ή ένα άνοιγμα και του δώσεις γκάζια να πάρεις ότι έχει να σου δώσει τότε καίει περισσότερο.

Δέν ξέρω να σου πώ τί φιλοσοφία έχουν τα tfsi αλλά δέ νομίζω ότι στο συγγεκριμένο θέμα θα υπάρχει κάποια διαφορά.

Edited by mayh3m
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για την απορία σου έχω να πώ το εξής: Στο 20vt που έχω εγώ όταν έβαλα πρόγραμμα παρατήρησα μικρότερη κατανάλωση όταν οδηγούσα νορμάλ ( χωρίς σκίσιμο δηλαδή ) απο ότι όταν ήταν μαμά. Όταν όμως πάς να κάνεις μιά κόντρα ή ένα άνοιγμα και του δώσεις γκάζια να πάρεις ότι έχει να σου δώσει τότε καίει περισσότερο.

Χμ... ενδιαφερον ακουγεται και μου κανει εντυπωση..

Γιατι ενας βασικος λογος που θα απεφευγα το πρωτο σταδιο ειναι για να μην εχω μεγαλη αυξηση στην καταναλωση λογω των πολλων ταξιδιων...

και πιστευω οτι ο περισσοτερος κοσμος αυτο πιστευει οτι συμβαινει...

τεσπα ευχαριστω...

Υ.Γ. Μπορειτε να συνεχισετε ελευθερα...

Link to comment
Share on other sites

Χμ... ενδιαφερον ακουγεται και μου κανει εντυπωση..

Γιατι ενας βασικος λογος που θα απεφευγα το πρωτο σταδιο ειναι για να μην εχω μεγαλη αυξηση στην καταναλωση λογω των πολλων ταξιδιων...

και πιστευω οτι ο περισσοτερος κοσμος αυτο πιστευει οτι συμβαινει...

τεσπα ευχαριστω...

Υ.Γ. Μπορειτε να συνεχισετε ελευθερα...

εκτος του οτι οταν γινεται 1ο σταδιο το αμαξι μεταμορφωνεται,η καταναλωση σε συνθηκες καθημερινης οδηγησης στην πολη αυξανεται...η μονη μειωση που θα παρατηρησεις θα ειναι σε ταξιδια με μια σταθερη ταχυτητα και χωρις να επιταχυνεις διαρκως.ο tfsi ειναι ελαφρως πιο οικονομικος απο τον 20vt.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Κώστα θα γράψεις γι`αυτό το πάτημα με το EVO τελικά ή μήπως να το γράψω εγώ... :rolleyes: ?

Φοβάσαι μην στεναχωρήσεις κόσμο ρε? <_<

Edited by nive
Link to comment
Share on other sites

θα απαντησω και δεν θα ξανα απαντησω σε οφ τοπικ οτι και να ναι αυτο. λοιπον. σαν screen saver δεν εχω τιποτα.

μπορει να εχω σαξο αλλα η αξια του με τις μετατροπες ειναι φυσικα πιο ακριβη αποτι να περνα ενα καινουργιο golf gti. το γιατι δεν το εκανα δεν ειναι κατι που σε αφορα.

οταν λεω οτι ειναι εφηβικες οι βελτιωσεις δεν το λεω για να προσβαλω το οτι εχετε κανει στα μοτερ σας (οσοι τα εχετε με κ04 setup) το λεω με την δυνατη βαση που εχει το μοτερ αυτο.. αλλα οταν βγουν πραγματα και καποιος ασχοληθει θα επαναφερω το τοπικ..

α

οσο για τα μπεκ.. sorry αλλα ειναι βελτιωμενα μαμα τα συγκεκριμενα..

οσο για το τριξιμο , να σου πω οτι δεν με νοιαζει οποιο χαρακτηρισμο και να κανεις για τα citroen γιατι απλα δεν ειμαι κολλημενος και δεν με νοιαζει αν τριζει.. οταν το αγορασα τα ηξερα ολα αυτα που γραφεις.. αλλα πες μου κατι.. τα golf δεν τριζουν?? τα πλαστικα δεν ξεφτυζουν?? δεν υπαρχει λογος για εξτρα αντιπαραθεση .. εξαλου τα vw τα γουσταρω περισσοτερο απο πολλους εδω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Ας μείνουμε στις μετατροπές λοιπόν.

Το μοτέρ μας έχει δυνατή βάση, σύμφωνοι. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να εξαντλήσουμε τα όριά του? Η αγγελία που έβαλες για το S3 τί μας μαθαίνει? Πως αγοράζεις ενα αυτοκίνητο 45.000 Ευρώ, πετάς άλλα 50.000 Ευρώ για να φτάσεις την ιπποδύναμή του σε επίπεδα Murcielago, το δυναμομετρείς στις 02 Ιουνίου 2008 και τελικά στις 29 Αυγούστου του ίδιου έτους το βάζεις αγγελία ζητώντας 30.000 Ευρώ. Καταπληκτική επένδυση. Δε θα μιλήσω για τη χρηστικότητα ενός αυτοκινήτου με τέτοια μετατροπή (αρνούμαι να το πω βελτίωση), το διάγραμμα της δυναμομέτρησης τα λέει όλα:

g8hxhutc3ktqsgi63qya.jpg

Σα να βλέπω ήδη τον TFSI με παρόμοιο setup:

mountain.jpg

Link to comment
Share on other sites

:o:rolleyes::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

τετοια βλεπεις πρωι πρωι και εισαι ορεξατος στην δουλεια!!!!

αρε αρη ........................ :rolleyes::o

[edit by mayh3m: σουταρα το quote για να μικρυνει το post]

Edited by mayh3m
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δέν ήθελα να σχολιάσω το dyno για να μήν χαλάσω την αγγελία, αλλά για μένα είναι άκρως απαράδεκτο για τέτοιο αμάξι.

Είναι μόνο για να το φτιάξεις, να το κάνεις ένα Dyno, να το βάλεις σε ένα περιοδικό, και μετά να το πουλήσεις.....

P.S.Σε ποιό περιοδικό έχει μπεί;; :rolleyes:

[edit by mayh3m: σουταρα το quote για να μικρυνει το post]

Edited by mayh3m
Link to comment
Share on other sites

δεν πιστευω να σας ενοχλει, αφαιρεσα το quoted κειμενο του S8N απο τα 2 προηγουμενα posts.

Οποιος θελει να σχολιασει ,ωραια, αλλα να μην δουμε την φωτογραφια με το βουνο και το dyno 150 φορες ακομα (και γενικα quoted posts 1 σελιδας δεν ειναι καλη ιδεα)

επισης μπραβο σας που δεν χαλασατε την αγγελια, μπορειτε να ανοιξετε topic ή να μιλησετε εδω κτλ.

υγ γεια σου κωστα (didymos) :rolleyes:

Edited by mayh3m
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δέν ήθελα να σχολιάσω το dyno για να μήν χαλάσω την αγγελία, αλλά για μένα είναι άκρως απαράδεκτο για τέτοιο αμάξι.

Είναι μόνο για να το φτιάξεις, να το κάνεις ένα Dyno, να το βάλεις σε ένα περιοδικό, και μετά να το πουλήσεις.....

P.S.Σε ποιό περιοδικό έχει μπεί;; :rolleyes:

[edit by mayh3m: σουταρα το quote για να μικρυνει το post]

τωρα πραγματικα προφανως κοροιδευομαστε μεταξυ μας....δηλαδη με μια τετοια μετατροπη πως αλλιως θα εβγαινε η δυναμη,αφηστε να μαντεψω περιμενατε τραπεζι δυναμη απο τις 5500 μεχρι τις 7500...απλα αυτα τα πραγματα δεν γινονται,σε τετοιες βελτιωσεις τρως αποτομο χαστουκι απο τη δυναμη και μεχρι ψηλα(επιλογη του καθενος ποσο ψηλα,με το υποβαθρο που εχει το αμαξι του) συνεχως υπαρχει ανοδος με τετοιες τουρμπινες.δεν σημαινει οτι συμφωνω με μια τετοια μετατροπη,ξερω οτι και σε μενα οπως και στους περισσοτερους εδω αρεσει η δυναμη και η ροπη να ειναι ενα τραπεζι...απλα αλλο τα 650 αλογα απο ενα ποσρσε 997 τουρμπο κι αλλο απο ενα s3 με μια τουρμπινα σαν το κεφαλι μου.απο τη στιγμη που θα πας σε μια τετοια βελτιωση οπουδηποτε αυτοκινητου εβο,σουμπαρου.......ξερεις με τι εχεις να κανεις.γι αυτο και φυσικα αυτος που θα το παρει αυτο το αμαξι,πρεπει να ξερει με τι εχει να κανει....οσο γιατι το πουλαει ειναι κατι που μπορει να μας πει μονο το βρωμοσαξουρι καθως εγω δεν το ξερω προσωπικα το παλικαρι που το πουλαει...

Link to comment
Share on other sites

http://www.mtm-online.de/en/index.php?nav=...p;FZID=GOLF5147

7900 Ευρώ / 4 = 1975 Ευρώ

Tρελή ευκαιρία για αλλαγή :

Turbo.

Eισαγωγή.

Mπέκ τροφοδοσίας.

Full Εξάτμιση απο downpipe μέχρι πίσω 76".

Αγωνιστικούς καταλύτες.

Πρόγραμμα.

4 Χρόνια Εγγύηση.

Αυτά γράφεις και χάνεις το δίκιο σου, εκτός και αν όλα αυτά τα χρεώνεις όντως 1975 Ευρώ, οπότε συγνώμη......... :)<_< <_< <_<

Γιαννη, η ΜΤΜ προσφερει Turbο (+hardware), μπεκ, Τurboback εξατμιση και προγραμμα με 7900 + 770 = 8670 Ευρω (τοποθετημενα, εγγυημενα) ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ!!! Υπαρχει και εξτρα κοστος που ειτε πληρωνεται ο αντιπροσωπος ειτε πρεπει να μεταφερεις το αυτοκινητο εκει.

Ενας που ειναι ψαγμενος και φερει μονος του τουρμπινα (+φλατζες, κλπ), μπεκ, παει στο φιλο του το μηχανικο να τα τοποθετησει, μετα σε εναν εξατμισα για να του φτιαξει turboback (+ cat.) και φτιαξει καπου το προγραμμα το κοστος δεν υπερβαινει τα 3300-3500 Ευρω. Εχω ρυθμισει αυτοκινητο τετοια, που ο κατοχος δεν εδωσε ουτε 3000 Ευρω συνολικα, για S3 setup (με ιntercooler και στοκ εισαγωγη - εξατμιση).

Αν το ολοκληρωμενο πακετο περιλαμβανει και ζαντες - αναρτηση κλπ και οχι μονο μηχανικα, παει ευκολα 3-4 φορες φθηνοτερα το custom tuned. Δεν ελεγα Γιαννη οτι πχ η ΜΤΜ εχει 4 φορες φθηνοτερα μονο το προγραμμα, αλλα για μια συνολικη μετατροπη με φρενα - αναρτηση μοτερ κλπ αν το ψαξεις μονος σου μπορει να σου κοστισει πολυ φθηνα. Φυσικα χωρις να εχεις εγγυηση! Οπως επισης και η 70αρα εξατμιση που θα σου φτιαξει ο εξατμισας με τον 100αρη Americat δεν μπορει να συγκριθει (σε εμφανιση κυριως) με την εξατμιση της ΜΤΜ. Αλλα κανει την ιδια δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη, η ΜΤΜ προσφερει Turbο (+hardware), μπεκ, Τurboback εξατμιση και προγραμμα με 7900 + 770 = 8670 Ευρω (τοποθετημενα, εγγυημενα) ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ!!! Υπαρχει και εξτρα κοστος που ειτε πληρωνεται ο αντιπροσωπος ειτε πρεπει να μεταφερεις το αυτοκινητο εκει.

Ενας που ειναι ψαγμενος και φερει μονος του τουρμπινα (+φλατζες, κλπ), μπεκ, παει στο φιλο του το μηχανικο να τα τοποθετησει, μετα σε εναν εξατμισα για να του φτιαξει turboback (+ cat.) και φτιαξει καπου το προγραμμα το κοστος δεν υπερβαινει τα 3300-3500 Ευρω. Εχω ρυθμισει αυτοκινητο τετοια, που ο κατοχος δεν εδωσε ουτε 3000 Ευρω συνολικα, για S3 setup (με ιntercooler και στοκ εισαγωγη - εξατμιση).

Αν το ολοκληρωμενο πακετο περιλαμβανει και ζαντες - αναρτηση κλπ και οχι μονο μηχανικα, παει ευκολα 3-4 φορες φθηνοτερα το custom tuned. Δεν ελεγα Γιαννη οτι πχ η ΜΤΜ εχει 4 φορες φθηνοτερα μονο το προγραμμα, αλλα για μια συνολικη μετατροπη με φρενα - αναρτηση μοτερ κλπ αν το ψαξεις μονος σου μπορει να σου κοστισει πολυ φθηνα. Φυσικα χωρις να εχεις εγγυηση! Οπως επισης και η 70αρα εξατμιση που θα σου φτιαξει ο εξατμισας με τον 100αρη Americat δεν μπορει να συγκριθει (σε εμφανιση κυριως) με την εξατμιση της ΜΤΜ. Αλλα κανει την ιδια δουλεια...

Nαι όντως είναι τιμές Γερμανίας, εδώ στην Ελλάδα τα παραπάνω υπολόγιζε τα γύρω στα 7000 τοποθετημένα.

Θα συνεχίζουμε να παίζουμε την κολοκυθιά με τις τιμές?

Το άλλο ανέκδοτο ότι συγκρίνεις την ΜΤΜ 76" εξάτμιση με την 70" του εξατμισά της γειτονιάς σου το αφήνω ασχολίαστο................ :) και για να μην το κουράζουμε γιατί στην τελική δεν γουστάρω να κάνω διαφήμηση στην ΜΤΜ μηπώς γνωρίζεις ποιός είναι ο προμηθευτής εξατμίσεων της ΜΤΜ?

Έχεις ενα θεματάκι με το κόστος να είναι 3-4 φορές πιό κάτω, την επόμενη φορά όμως να αναφέρεις προιόντα και τιμές αλλιώς θα ισχύσει το αρχαίο ρητό ότι έχεις μπλέξει την βούρτσα με την π........., για να ξέρουν και αυτοί που μας διαβάζουν τι σκατά συγκρίνουμε, όπως πχ όταν λες ανάρτηση ποια ενοείς και πόσο?

Η μεγαλύτερη πλάκα όμως είναι οτι το post που έκανα και πυροδότησε τις απαντήσεις σου δεν αναφερόταν σε εσένα, αλλά γενικά στην ελληνική σκηνή βελτίωσης τώρα γιατί βρήκες τόσα κοινά σημεία με εσένα δεν το γνωρίζω, και να ξέρεις ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΩ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ αν θέλω να πω κάτι το λέω.

Τέλος αφού το έχεις πάρει προσωπικά το θέμα επέτρεψε μου να σου δώσω μια συμβουλή, οι μεγάλες εταιρείες σκέφτονται σαν μεγάλες εταιρείες και αναλόγως πράττουν σαν μεγάλες εταιρείες γιατί έχουν όραμα ΑΥΤΟ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ, δεν κατινιάζονται στα διάφορα forum, αφού λοιπόν είσαι καλός στην δουλειά σου κοίτα να αφιερωθείς σε αυτήν και σου εύχομαι μια μέρα να έρχονται απο όλη την Ευρώπη άνθρωποι για να τους φτιάξεις τα αυτοκίνητα, αποστόμωσε τους πάντες με τα έργα σου και άσε την μικροπολιτική για τις διάφορες "κυρίες" που απο αυτές έτσι και αλλιώς δεν φείδεται ό τόπος....................

Edited by JDL9
Link to comment
Share on other sites

Το άλλο ανέκδοτο ότι συγκρίνεις την ΜΤΜ 76" εξάτμιση με την 70" του εξατμισά της γειτονιάς σου το αφήνω ασχολίαστο................ :) και για να μην το κουράζουμε γιατί στην τελική δεν γουστάρω να κάνω διαφήμηση στην ΜΤΜ μηπώς γνωρίζεις ποιός είναι ο προμηθευτής εξατμίσεων της ΜΤΜ?

θες να σου λυσω εγω το ερωτημα για την 76αρα της mtm με την 70αρα η' 76αρα απο καλο εξατμισα(dekat).σε αποδοτικοτητα ειναι πολυ χειροτερη της mtm για εναν πολυ απλο λογο,ειναι φιμωμενη κι αυτη για ευνοητους λογους οπως και η miltek.καταλαβετε το επιτελους ειναι πεταμενα λεφτα οι επωνυμες εξατμισεις,δεν σου προσφερουν τιποτα παραπανω απ οτι ενας καλος εξατμισας...για θεματα αποδοσης δεν υπαρχει καν συγκριση.και μην μου πειτε τωρα για τις θεεικες κουρμπες της mtm και για τις ατελειωτες ωρες ψαξιματος που εχουν ριξει και τετοια...ελεος...

και για να ξεκαθαρισω κατι,δεν ειμαι εναντιον της mtm,ισα ισα που την παραδεχομαι σε αυτο που κανει γιατι φτιαχνει υποτιθεται βελτιωτικα προιοντα και τα χρεωνει σε εξωφρενικες τιμες και υπαρχουν πολλοι που την επιλεγουν.και το υποτιθεται γιατι το λεω...??γιατι η mtm μπορει να ειναι η πιο ακριβη στις τιμες της,αλλα ταυτοχρονα ειναι και η πιο φθηνη σε ολες τις απολυτες επιδοσεις,ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ....

οχι δεν ειμαι καθολου αντιθετος με την εταιρια αυτη,οι τυποι απλα ειναι μαγκες....

Το άλλο ανέκδοτο ότι συγκρίνεις την ΜΤΜ 76" εξάτμιση με την 70" του εξατμισά της γειτονιάς σου το αφήνω ασχολίαστο................ <_< και για να μην το κουράζουμε γιατί στην τελική δεν γουστάρω να κάνω διαφήμηση στην ΜΤΜ μηπώς γνωρίζεις ποιός είναι ο προμηθευτής εξατμίσεων της ΜΤΜ?

θες να σου λυσω εγω το ερωτημα για την 76αρα της mtm με την 70αρα η' 76αρα απο καλο εξατμισα(dekat).σε αποδοτικοτητα ειναι πολυ χειροτερη της mtm για εναν πολυ απλο λογο,ειναι φιμωμενη κι αυτη για ευνοητους λογους οπως και η miltek.καταλαβετε το επιτελους ειναι πεταμενα λεφτα οι επωνυμες εξατμισεις,δεν σου προσφερουν τιποτα παραπανω απ οτι ενας καλος εξατμισας...για θεματα αποδοσης δεν υπαρχει καν συγκριση.και μην μου πειτε τωρα για τις θεεικες κουρμπες της mtm και για τις ατελειωτες ωρες ψαξιματος που εχουν ριξει και τετοια...ελεος...

και για να ξεκαθαρισω κατι,δεν ειμαι εναντιον της mtm,ισα ισα που την παραδεχομαι σε αυτο που κανει γιατι φτιαχνει υποτιθεται βελτιωτικα προιοντα και τα χρεωνει σε εξωφρενικες τιμες και υπαρχουν πολλοι που την επιλεγουν.και το υποτιθεται γιατι το λεω...??γιατι η mtm μπορει να ειναι η πιο ακριβη στις τιμες της,αλλα ταυτοχρονα ειναι και η πιο φθηνη σε ολες τις απολυτες επιδοσεις,ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ....

οχι δεν ειμαι καθολου αντιθετος με την εταιρια αυτη,οι τυποι απλα ειναι μαγκες....

Link to comment
Share on other sites

θες να σου λυσω εγω το ερωτημα για την 76αρα της mtm με την 70αρα η' 76αρα απο καλο εξατμισα(dekat).σε αποδοτικοτητα ειναι πολυ χειροτερη της mtm για εναν πολυ απλο λογο,ειναι φιμωμενη κι αυτη για ευνοητους λογους οπως και η miltek.καταλαβετε το επιτελους ειναι πεταμενα λεφτα οι επωνυμες εξατμισεις,δεν σου προσφερουν τιποτα παραπανω απ οτι ενας καλος εξατμισας...για θεματα αποδοσης δεν υπαρχει καν συγκριση.και μην μου πειτε τωρα για τις θεεικες κουρμπες της mtm και για τις ατελειωτες ωρες ψαξιματος που εχουν ριξει και τετοια...ελεος...

και για να ξεκαθαρισω κατι,δεν ειμαι εναντιον της mtm,ισα ισα που την παραδεχομαι σε αυτο που κανει γιατι φτιαχνει υποτιθεται βελτιωτικα προιοντα και τα χρεωνει σε εξωφρενικες τιμες και υπαρχουν πολλοι που την επιλεγουν.και το υποτιθεται γιατι το λεω...??γιατι η mtm μπορει να ειναι η πιο ακριβη στις τιμες της,αλλα ταυτοχρονα ειναι και η πιο φθηνη σε ολες τις απολυτες επιδοσεις,ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ....

οχι δεν ειμαι καθολου αντιθετος με την εταιρια αυτη,οι τυποι απλα ειναι μαγκες....

Kωστάκη αν θές να με πεις Μαλάκα που επέλεξα ΜΤΜ σου δίνω το ελεύθερο να το κάνεις, αλλά άσε ρε αγόρι μου την τεχνική ανάλυση γιατί σε αυτόν τον τομέα είσαι πιο LIMITED και απο το LIMITED SLIP DIFFERENTIAL που φοράω......

dr-gregory-house.gif

Eίσαι εσυ μία..................................... :)<_< <_< <_<:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kωστάκη αν θές να με πεις Μαλάκα που επέλεξα ΜΤΜ σου δίνω το ελεύθερο να το κάνεις, αλλά άσε ρε αγόρι μου την τεχνική ανάλυση γιατί σε αυτόν τον τομέα είσαι πιο LIMITED και απο το LIMITED SLIP DIFFERENTIAL που φοράω......

ειδες να αναφερθηκα πουθενα για σενα καλε...δικα σου λογια ειναι αυτα... <_<

κι οσο για το σχολιο περι τεχνικων γνωσεων,μην το αναφερεις καθολου,γιατι με τις μαλακιες που γραφεται εδω μεσα περι βελτιωσης που μου γινατε ολοι 40++ για να θυμηθειται πως βελτιωνεται ενα αυτοκινητο,αστο λοιπον.εχεις λοιπον τις τεχνικες γνωσεις να βελτιωσεις ενα αυτοκινητο???εγω δεν τις εχω οπως υποστηριζεις???οποτε εχεις κανει σωστες επιλογες στη βελτιωση του αυτοκινητου σου???

ελα λοιπον κι εσυ μαζι με τον αλλον τον οδοντιατρο να κανουμε και οι τρεις μια δοκιμη να δουμε τοτε παλι τι θα λες.γιατι ηδη μια φορα λογω των τρελων τεχνικων γνωσεων σου,ειδες τι εγινε...εφαγες το αμαζευτο...θες να ξανα δοκιμασουμε μμιας και με τις τρελες τεχνικες σου γνωσεις φανταζομαι θα μεριμνησες και θα το εχεις βελτιωσει...

αντε εχετε φτασει στη τριτη ηλικια μου θελετε και βελτιωσεις με αποψη τρομαρα σας.μια σοβαρη βελτιωση-μετατροπη δεν εχετε ουτε καν δει πως γινεται και μου γινατε και ειδημων.στα λογια ολοι καλοι ειμαστε,λετε αυτα που σας πασαρουν,οπως ο αλλος που εβαλε ρεβο,μαλλον τον πεισανε ξαφνικα ενω τοσο καιρο τους εκραζε...τωρα ερχεσαι εσυ να μας πει τι????να το παιξεις τι???εγιναν ολοι εξπερ στη βελτιωση ρε πουστη μου και κοτευουν να δοκιμασουν με εναν 23χρονο ο οποιος δεν εχει και τεχνικες γνωσεις.....κι ας εχουν φαει ηδη το πρωτο ταβουλι :D

Edited by kostas gti
Link to comment
Share on other sites

ειδες να αναφερθηκα πουθενα για σενα καλε...δικα σου λογια ειναι αυτα... <_<

κι οσο για το σχολιο περι τεχνικων γνωσεων,μην το αναφερεις καθολου,γιατι με τις μαλακιες που γραφεται εδω μεσα περι βελτιωσης που μου γινατε ολοι 40++ για να θυμηθειται πως βελτιωνεται ενα αυτοκινητο,αστο λοιπον.εχεις λοιπον τις τεχνικες γνωσεις να βελτιωσεις ενα αυτοκινητο???εγω δεν τις εχω οπως υποστηριζεις???οποτε εχεις κανει σωστες επιλογες στη βελτιωση του αυτοκινητου σου???

ελα λοιπον κι εσυ μαζι με τον αλλον τον οδοντιατρο να κανουμε και οι τρεις μια δοκιμη να δουμε τοτε παλι τι θα λες.γιατι ηδη μια φορα λογω των τρελων τεχνικων γνωσεων σου,ειδες τι εγινε...εφαγες το αμαζευτο...θες να ξανα δοκιμασουμε μμιας και με τις τρελες τεχνικες σου γνωσεις φανταζομαι θα μεριμνησες και θα το εχεις βελτιωσει...

αντε εχετε φτασει στη τριτη ηλικια μου θελετε και βελτιωσεις με αποψη τρομαρα σας.μια σοβαρη βελτιωση-μετατροπη δεν εχετε ουτε καν δει πως γινεται και μου γινατε και ειδημων.στα λογια ολοι καλοι ειμαστε,λετε αυτα που σας πασαρουν,οπως ο αλλος που εβαλε ρεβο,μαλλον τον πεισανε ξαφνικα ενω τοσο καιρο τους εκραζε...τωρα ερχεσαι εσυ να μας πει τι????να το παιξεις τι???εγιναν ολοι ειδημονες στη βελτιωση ρε πουστη μου και κοτευουν να δοκιμασουν με εναν 23χρονο ο οποιος δεν εχει και τεχνικες γνωσεις.....κι ας εχουν φαει ηδη το πρωτο ταβουλι :D

.....και αν σκεφτείς οτι το LSD είναι 100%.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,αντε κοτοπουλο νουμερο 2 τα παμε.

Σεμνά κωστάκη γιατί συναντιόμαστε και ο δρόμος που επιλέγεις είναι ολισθηρός........

Link to comment
Share on other sites

Σεμνά κωστάκη γιατί συναντιόμαστε και ο δρόμος που επιλέγεις είναι ολισθηρός........

να εισαι για ενα πραγμα σιγουρος και αστα κωστακη...ο δρομος που ΕΣΥ επελεξες εχει γινει ηδη ολισθηρος και θα δεις με τα ματια σου ποσο ολισθηρος ειναι αυριο.

Edited by kostas gti
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.