Jump to content
Kakos

Golf 5 - Ανάρτηση (Λύσεις, Aftermarket, Αλλαγές, Gt, Gti Κλπ)

Recommended Posts

Καλυτερα θα ηταν να εβαζες αμορτισερ πιο σκληρα για να περιορισεις τις κλισεις.

Αν βαλεις μονο ελατηρια χαμηλωματος με τα μαμα αμορτισερ,θα παραδωσουν σε λιγα χιλιομετρα.

Θα σου προτεινα αμορτισερ-ελατηρια πακετο για να δεις το καλυτερο αποτελεσμα.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕ.

ΕΠΕΙΔΗ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ Η ΑΝΕΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΨΑΧΝΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟΛΥΤΟ, ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ SACHS PERFORMANCE;

ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΠΟΥ ΦΟΡΑΕΙ ΤΟ GTi.

ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΣΥΝΔΥΑΖΟΝΤΑΙ;ΜΕ ΤΑ H&R ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ;

ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙΜΕΣ ΓΙ' ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ;

Link to comment
Share on other sites

Aυτα τα φοραει απο μαμα το sportline οπως ειπε και ο φιλος Πανοραμιξ.

Αν θελεις βεβαια πολυ Light πραγματα,ψαξε μηπως βρεις απο το sportline.

Αλλα και με ενα σετ μαυρα Bilstein χωρις χαμηλωμα πιστευω θα παρεις αυτο που θες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω κατέληξα πάντως και έβαλα τα Bilstein Sprint με HR ελατήρια στον Γκίκα ο οποίος ρύθμισε και την πολλαπλών συνδέσμων πίσω ανάρτηση με αλλαγές στο camper και στο caster.

Eντυπώσεις θα σας αναφέρω την άλλη εβδομάδα που θα μου φορέσει και τα Condinental 3.

Τεράστιο ρόλο πάντως παίζει ο μάστορας και οι ρυθμίσεις του........ Gikas Motorsport worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω κατέληξα πάντως και έβαλα τα Bilstein Sprint με HR ελατήρια στον Γκίκα ο οποίος ρύθμισε και την πολλαπλών συνδέσμων πίσω ανάρτηση με αλλαγές στο camper και στο caster.

Eντυπώσεις θα σας αναφέρω την άλλη εβδομάδα που θα μου φορέσει και τα Condinental 3.

Τεράστιο ρόλο πάντως παίζει ο μάστορας και οι ρυθμίσεις του........ Gikas Motorsport worthy.gif

Όποιος ενδιαφέρεται για της μαμά αναρτήσεις του GTI που έβγαλα στείλτε pm είχαν μόνο 2000 χιλιόμετρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδια έχω το sportline το οποιο είναι χαμηλωμένο απο μαμά ετσι???Τωρα αν συνδυασω Bilstein Sprint (κιτρινα)με τα μαμά ελατηρια θα έχω καλα αποτελεσματα?Δεν θέλω να αλλαξει πολυ η συμπεριφορα του αυτοκινητου...αντε να σκληρυνει λίγο...Έιναι σκληρο ήδη και νομιζω πως είναι ένταξει...Τι λέτε είμαι οκ????

Link to comment
Share on other sites

Στο trendline tsi αξίζει να συνδυάσεις bilstein μαύρα με τα μαμά ελατήρια ? (Φίλος ανέφερε 220Ε ?)

Link to comment
Share on other sites

Προχωρόντας σιγά σιγά και στο θέμα της ανάρτησης, γνωρίζει κανείς πότε θα βγεί τελικα στην αγορά η PSS10 για το Golf V ;;

Στο εξωτερικό κυκλοφορεί για το νέο S3, και απο ότι ακούγεται είναι μία βελτιωμένη έκδοση της PSS9, αλλά δέν δίνεται ακόμα επισήμως γιατί σπρώχνουν τα τελευταία κομμάτια της "παλαιότερης" PSS9..

Γνωρίζει κανείς που, πώς, πότε, τιμές κ.λ.π ;;

Link to comment
Share on other sites

Τιμή στάνταρ κανένα 1800+....Ειδικά αφου η 9 έχει ακόμα 1750! Ήμαρτον, ψάχνω για ανάρτηση και εγώ και είμαι ανάμεσα σε pss9 Και Koni coilover....

Link to comment
Share on other sites

Τιμή στάνταρ κανένα 1800+....Ειδικά αφου η 9 έχει ακόμα 1750! Ήμαρτον, ψάχνω για ανάρτηση και εγώ και είμαι ανάμεσα σε pss9 Και Koni coilover....

Σημασία έχει άν έχει έρθει, ή άν έχει κάν βγεί.Η τιμή και της PSS9 δέν είναι τόσο...Απλά πρέπει να ξέρεις απο που ψωνίζεις...

Εγώ πάντως δέν θα έπερνα την PSS9 την στιγμή που έρχεται η "αναβαθμισμένη".

Ξέρει κανείς άλλος λεπτομέρειες άφιξης;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου λέω list price Και οχι την φιλική τιμή που μπορείς εσύ να πάρεις...Και εγώ την παίρνω με 1250 , τι παει να πεί αυτο.?

Να ρίξω άκυρη τιμή στους αλλους , για να το παίξω κάπως?:thumbsup:

Και ναι υπάρχει 5αρι που να φοράει Pss10...:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου λέω list price Και οχι την φιλική τιμή που μπορείς εσύ να πάρεις...Και εγώ την παίρνω με 1250 , τι παει να πεί αυτο.?

Να ρίξω άκυρη τιμή στους αλλους , για να το παίξω κάπως?:thumbsup:

Και ναι υπάρχει 5αρι που να φοράει Pss10...:thumbsup:

Δέν είναι "φιλική τιμή", αλλά τιμή εξωτερικού.

Το 5άρι που αναφέρεις πού την έβαλε, και με πόσα;; :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί να απαντήσει κάποιος ....

Link to comment
Share on other sites

Πειτε κανενα καλο site για αγορα της kw variant 2 . Eδω στο ελαντα μας εχουν βρει κοροιδο και χτες που ρωτησα κατι για 1400-1500 ευρωπουλα ακουσε το αυτι μου..Ελεος..Και αν υπαρχει καποιος που γνωριζει για την εν λογω αναρτηση ας καταθεσει την αποψη του!! Εχω την εντυπωση οτι θα μεταμορφωσει οδηγικα ενα αυτοκινητο σαν το gti αν και η μαμα αναρτηση του ειναι πολυ καλη.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η TEIN για μένα είναι από τις κορυφαίες του είδους. Όταν είχα κοιτάξει πέρισυ, είχα βρει ένα μοντέλο για τα 5άρια σε πολύ καλή τιμή σε σύγκριση με κάτι PSS9/KW. Όσοι έχουν βάλει TEIN πίνουν νερό στο όνομα της.

Link to comment
Share on other sites

To tsi μπορεί τελικά να πάρει αμορτισέρ και ελατήρια χωρίς πρόβλημα από το gti ?

είχαν αναφερθεί παλαιότερα κάποια ποστ έκαναν λόγω για τη διαφορά βάρους κινητήρων.

Έχουμε νεότερα στοιχεία?

new_lol.gif

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ξερει κανεις την γεωμετρια του golf V Gti?

Υπάρχει κανα site Που να αναφερει νουμερα καμπερ καστερ κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα οδηγησα ενα Octavia 2.0TFSI το οποιο ηταν 300+ αλογα.Η αναρτηση του ηταν Bilstein & HR.Το αυτοκινητο ηταν φοβερο με απιστευτο κρατημα και ομαλοτατη οδηγικη συμπεριφορα.Θελω τις γνωμες σας για αναρτηση στο Golf GT, αν εχετε να προτεινετε καποιο αλλο συνδιασμο αμορτισερ ελατηρια ή τα Bilstein & HR ειναι εξισου καλα και στα Golf.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Αν κανεις search θα βρεις πολλες απαντησεις αλλα εν ολιγης πιστευω απο αυτα που διαβαζω εδω οτι ειναι η καλυτερη ''φτηνη'' λυση αλλιως πας σε λυσεις 1200+ ευρω.(παντα ομως οτι πληρωνεις παιρνεις)Δες τι θες να βελτιωσεις στο αυτοκινητο σου κι απο κει και περα επελεξε αυτο που σου ταιριαζει

Link to comment
Share on other sites

Που μπορουμε να ρωτησουμε για αναρτησεις tein εδω στην αθηνα?? Και επισης εχει ρωτησει κανεις ποσο παει τελικα η kw variant 2 kai 3?? Υπαρχει κανενα μαγαζι στο εξωτερικο να γλυτωσουμε και καποια ευρωπουλα?? Βοηθηστε!!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

αν και ειχα αποφασισει για την kw variant3 τελικα πηρα της koni coilover την 1150.πριν λιγες μερες την παρελαβα και οπου να ναι θα παω για τοποθετηση να δω και τι κανει στο δρομο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.