Jump to content
NEA_KIOS

Golf 5/6 1.4 Tsi - Aftermarket Σκάστρες [Εργοστασιακά και Βελτιωμένα]

Recommended Posts

με κιτρινο ,

 

εμενα φλουταρει γιατι εχει μεγαλωσει η φτερωτη και κοβει κατα καποια χιλιοστα παραπανω απο πριν τον αερα προς την σκάστρα .

 

θα το φτιαξουμε όμως αυτο..

 

απλα η μαμα ανοιγει πιο αμεσα ωσ ηλεκτροβαλβιδα  και εχει μειωθει αισθητα -στις ψηλές στροφες δεν φλουταρει ουτε η μια ουτε η αλλη

 

-με μαμα τουρμπινα και κιτρινο ελατηριο δεν ειχα προβλήμα κανενα ,με το μπλε όμως είχα ,στα χαμηλα πολλές φορες δεν ανοιγε και εβγαζε σφαλμα και φλουταρισμα χαμηλα και μεσαιες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά :clapping:

 

Ισα ίσα που είχα ηρεμήσει...(βέβαια κάτι με έτρωγε αλλά έκανα πως δεν ακούω... :db: )

 

με μπριζώσατε με την νέα σκάστρα...

 

Έχω δυο στην αποθήκη: Την πρώτη την μαμά την λαστιχένια, την δεύτερη και τώρα θα έχω δύο απο την δεύτερη... :crazy:

 

Αύριο παραγγέλνω την καινούρια... :crazy:

 

Καιρό είχα να του πάρω κάτι του αεροσκάφους... :yahoo:

 

Οπότε...Santa Claus is coming Baby.... :santa:  :yahoo:  :frantics:

 

Υ.Γ. Δημήτρηηη (@jim75)...θες και εσύ μια....???????????

Edited by Tsilis_Corfu
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά :clapping:

 

Ισα ίσα που είχα ηρεμήσει...(βέβαια κάτι με έτρωγε αλλά έκανα πως δεν ακούω... :db: )

 

με μπριζώσατε με την νέα σκάστρα...

 

Έχω δυο στην αποθήκη: Την πρώτη την μαμά την λαστιχένια, την δεύτερη και τώρα θα έχω δύο απο την δεύτερη... :crazy:

 

Αύριο παραγγέλνω την καινούρια... :crazy:

 

Καιρό είχα να του πάρω κάτι του αεροσκάφους... :yahoo:

 

Οπότε...Santa Claus is coming Baby.... :santa:  :yahoo:  :frantics:

 

Υ.Γ. Δημήτρηηη (@jim75)...θες και εσύ μια....???????????

Καταρχην αυριο ειναι Σαββατο οποτε .. δεν σε κοβω να  παραγγειλεις κατι!! :acute:=@

Link to comment
Share on other sites

Γατάκι... Οι αντιπροσωπείες αυριο είναι κλειστές... Όχι όμως κ ο μηχανικός μου...τον οποίο και γνωρίζεις...

Θες ή όχι κ εσύ μια ;;;

Link to comment
Share on other sites

Τιμή 40 ευρώ (χονδρική), σταθεροποίηση της πίεσης, μικρή αύξηση στον ήχο, καλύτερη αίσθηση στο γκάζι !!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τοποθέτησα την νέα σκάστρα της PIERBURG, σε μαμά tsi 160 ps και η διαφορά ήταν ορατή... stay tuned !!!!

ποια σκαστρα ειναι αυτη?1 φορα την ακουω, απο που την πηρες

Link to comment
Share on other sites

μερικα post πιο πίσω λεμε για την νεα σκαστρα της VW , υπάρχει και κωδικος

ναι τα διαβασα απλα ηθελα να διευκρινισω PIERBURG ειναι η κατασκευαστρια εταιρια της ΟΕΜ σκαστρας μας?

και οταν λεμε νεα (ποσο "νεα" ειναι :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι pierburg ειναι ο κατασκευαστής της μαμά σκαστρας το γράφει και πάνω !

Ο τελευταίος κωδικός βγήκε πέρυσι το καλοκαίρι

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετα  απο  2000 χλμ με την νεα   σκαστρα της  wv  παρατηρησα  οτι κραταει  καλυτερα  πιεσεις  στα  ψηλα .Ειδικα μετα τις  5000 στροφες.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2000 χλμ με την νεα σκαστρα της wv παρατηρησα οτι κραταει καλυτερα πιεσεις στα ψηλα .Ειδικα μετα τις 5000 στροφες.

Logs η με το ματι;

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω στα χέρια μου εδω και μερες την νεα σκάστρα της GFB DV+ (ας ειναι καλα τα παλικαρια ) δεν την εχω δοκιμασει ακομα αλλα ειναι πολλα υποσχόμενη και ο τροπος-πατεντα που δουλευει ειναι φοβερος! Για τα TFSI κυκλοφορει μερικα χρονια και εχει θετικά σχολία .
Θα την δοκιμάσω συντομα και θα γραψω εντυπώσεις σε σχεση με την Forge

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest black gt

απο που την αγορασατε την καινουρια σκαστρα PIERBURG?θελω να βαλω στο  golf v  tsi 140  80000 χλμ εχω την μαμισια

Link to comment
Share on other sites

απο που την αγορασατε την καινουρια σκαστρα PIERBURG?θελω να βαλω στο  golf v  tsi 140  80000 χλμ εχω την μαμισια

Η "μαμά" σκάστρα είναι pierburg. Αν πας σε μια αντιπροσωπεία, θα πάρεις τον καινούργιο κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

Την εχω βάλει πάνω εδώ και μερικές μέρες , όλα αψογα δειχνουν . Θα ανεβάσω συντομα μερικες φωτογραφιες

 

Κάνε ένα log να δούμε αν μπορείς speficied-actual πριν και μετά.

:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.