Jump to content
mihalis19

Golf 6

Recommended Posts

σημερα που πιγα για service ειχαν ενα 3πορτο 6αρι διπλα σε ενα 3πορτο 5αρι τουλαχιστον για μενα το 6αρι ειναι πολυ ποιο ομορφο και εξωτερικα και εσωτερικα

Link to comment
Share on other sites

σημερα που πιγα για service ειχαν ενα 3πορτο 6αρι διπλα σε ενα 3πορτο 5αρι τουλαχιστον για μενα το 6αρι ειναι πολυ ποιο ομορφο και εξωτερικα και εσωτερικα

thumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Την προηγουμενη εβδομαδα που παρελαβα το jetta μου απο επισκευη σασμαν ετυχε να δω golf5 διπλα σε golf6 στην εκθεση,προσωπικα μου αρεσει καλυτερα το 6 οποτε +1 με τον gtse ειδικα αν δεν εχει τα προβληματα (αναλογα πολλα η λιγα )του 5

Link to comment
Share on other sites

ωραιο ειναι το 6αρι δε λεω, σιγουρα συνολικα καλυτερο απο το 5αρι (αν κ προσωπικα εμφανισιακα μου αρεσει περισσοτερο το 5αρι), αλλα αυτο που με χαλαει ειναι οτι ουσιαστικα δεν βλεπουμε κ τιποτα το διαφορετικο,καλυτερα να το λεγαν εκτεταμενο facelift! το 4αρι με το 5αρι ηταν διαφορετικα μοντελα απ'όλες τις αποψεις, το 5αρι με το 6απι μοιαζουν πολυ..

χαρακτηριστικα, ενα περιοδικο εγραφε προσφατα πως το 6αρι που δοκιμαζαν κυκλοφορουσε κ δεν το προσεχαν ουτε οι ιδιοκτητες πενταριων στο δρομο!!

Link to comment
Share on other sites

το ειδα και το τεσταρα(1.4 122)....ειναι εντελως αθορυβο+1...σαν οδηγηση ειναι ακριβος οπως και το πενταρι...τωρα μην με βρισετε αλλα δεν μου αρεσε καθολου η ανανεωση εξωτερικα ειδικα το πισω μερος...το εσωτερικο μου θυμιζει εος και σιροκο..με χαλασε που ελειπε ο μπλε φωτισμος!.εγω βασικα περιμενω να κανει την εμφανιση του και το gti εκει θα συγκρινω με το δικο μου...παντος σιγουρα το vi πιστευω οτι ειναι καλυτερο απο το v σαν αυτοκινητο ανεξαρτητα απο την εμφανιση....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω, καπως ετσι ειναι.

Σιγουρα με τον καιρο θα αρεσει περισσοτερο, ετσι ειχε συμβει και με το 5 και οπωσδηποτε θα ειναι γενικα καλυτερο απο το 5, οπως συμβαινει με καθε νεα γενια του Γκολφ οτι και να λεμε οτι δηλ το προηγουμενο ηταν καλυτερο κλπ.

Ασχετα αν ακομα προτιμω σαν εμφανιση το 5αρι μου, το gt sport οχι τα απλα που ειναι καπως αχρωμα.

Εχοντας παρει το δευτερο δικο μου προσφατα θα περιμενω πλεον το 7αρι.

Link to comment
Share on other sites

Συνφωνώ κι εγώ σε αυτό που λέτε, αλλά ρε παιδιά δεν μπορούσαν να το βγάζουν και αυτό σε gt-sport έκδοση με την μαύρη μάσκα την ωραία κλπ? Και το GTi είναι όπως το normal από μπροστα απλά γράφει GTI.

Link to comment
Share on other sites

ουτε εμενα με ενθουσιασε..βασικα το ειχα δει σε φωτο πριν παραγγελιλω το 5 οποτε δεν αλλαξε κ η γνωμη μου με την αφιξη του

το οτι απουσιαζει ο μπλε φωτισμος στο καντραν + το οτι ο φωτισμος στην κεντρικη κονσολα-μπ3 ειναι μπλε ειναι μπλε,μου μοιαζει λιγο "αρκουδα" σχεδιαστικα..

οπως επισης κ τα πισω φαναρια δεν ταιριαζουν σε ενα γκολφ ισως σε κανα τζιπ-suv.

οκ το μπροστινο μερος μου αρεσε αρκετα αλλα αυτο ΔΕΝ ειναι αρκετο οποτε αναμενω το 7 εκτος κ αν βγαλουν κανενα GT κ το κανουν πιο ομορφο αλλα κ παλι

αυτα τα "κολωφαναρα"+ο ασπρος-μπλε φωτισμος ειναι σκοπελοι μαλλον i will pass

σε οσους αρεσει αρεσει

εγω δεν,,

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις τωρα τι γινετε...και το gti που εχω δει σε φοτο δεν με ενθουσιαζει 1ον λοιπει η μεγαλη μασκα..ειναι σαν απλο με 2 κοκκινα αυτοκολιτα μπροστα..2ον στο πλαι ειναι ιδιο με το δικο μου..ακομα και οι ζαντες..3ον αυτα τα κολοφαναρα με χαλανε....τεσπα...περιμενω να το σω απο κοντα...αλλα μαλλον αν ειμαι σε καλη φαση τελειωνοντας την σχολη μου το καλοκαιρι θα παω σε κατι αλλο και οχι παλι σε golf gti..ακομα και καλυτερο να ειναι το 6 που λογικα θα ειναι...τωρα σχολια του τυπου το 6 ειναι καταπληκτικο και και οτι δεν εχει καμια σχεση με το 5 και τετοια δεν μπορω να τα βλεπω...θεωρω τους ανθρωπους που τα γραφουν αντικειμενικα χαζουλιδες..γιατι το 5 με το 6 εχει λιγοτερες διαφορες ακομα και με το 1 σε συγκριση με το 2.....

Edited by Anestis.
Link to comment
Share on other sites

3ον αυτα τα κολοφαναρα με χαλανε....τεσπα...

"κολοφαναρα"= τα πισω φαναρια(τι σε χαλασε η δεν καταλαβες?)

καταλαβαινω μερικες φορες διαβαζεις γρηγορα,,,,

Link to comment
Share on other sites

Παντως απ'οτι διαβασα σε ενα περιοδικο, υπαρχει αναβαθμιση σε καποιους τομεις.Παραδειγμα αναφερει την πολυ καλη ηχομονωση ακομα και σε υψηλες ταχυτητες (κατι στο οποιο το V υστερουσε).Τα οργανα του οντως φαινονται πιο ομορφα απο του V αλλα απο το εσωτερικα δεν εχω σαφη εικονα διοτι δεν το εχω δει απο κοντα.ενας φιλος που το ειδε, μου ειπε οτι τα πλαστικα του φαινονται χειροτερα απο το V αν και δεν το πολυπιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειχε ακουσθει δηλ οτι εχει καλυτερη ηχομονωση.

Απο την αλλη ομως σε τεστ που του εγιναν (νομιζω στην Ισλανδια δεν θυμαμαι) υπηρχε παραπονο για το αυξημενο επιπεδο θορυβου.

Τι να πισετψεις!

Link to comment
Share on other sites

"κολοφαναρα"= τα πισω φαναρια(τι σε χαλασε η δεν καταλαβες?)

καταλαβαινω μερικες φορες διαβαζεις γρηγορα,,,,

ναι αγορι μου τα πισω φαναρια εννοω οτι με χαλασαν δεν μου αρεσαν πως αλλιως να το πω??? :D:huh:

αφου με καταλαβαινεις οτι διαβαζω γρηγορα......

παντος παιδια σε συγκριση με το δικο μου golf το vi ειναι πιο αθορυβο...τωρα τι λενε οι δοκιμαστες στα τεστ δεν ξερω..εγω το διαπιστωσα και απο κοντα...ειναι σαν να οδηγας golf v με καλυτερη ηχομονωση...πολυ ωραιο το τιμονι του αλλα χαλια το καντραν και το ταμπλο με φωτισμο..ο ελατο μ αρεσεις πως μ αρεσεις...ε ναι ασπρο-κοκινο-κιτρινο-μπλε...πολυ χριστουγενιατικο δεντρο..θα μπορουσαν να καταργισουν καποιο χρωμα..γνωμη μου αυτος που εχει το v εκδοση gt sport..να μην το αλλαξει για το vi ..για το sirocco ναι...ας δουμε ομως και το vi gti με το καλο...το περιμενω με αγωνια να το δω ζωντανα γιατι απο τις φοτο δεν μου αρεσει...

Link to comment
Share on other sites

Παντως το τελευταιο μου 5αρι (gt sport 140 dsg) που παρελαβα πριν ενα μηνα ειναι πιο αθορυβο σε σχεση με το προηγουμενο μου(140αρι μηχανικο) και δεν υπαρχει καθολου το τρεμουλο στο ρελαντι.

Δεν ξερω το πως και το γιατι, ισως λογω dsg, αλλα ετσι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Παντως το τελευταιο μου 5αρι (gt sport 140 dsg) που παρελαβα πριν ενα μηνα ειναι πιο αθορυβο σε σχεση με το προηγουμενο μου(140αρι μηχανικο) και δεν υπαρχει καθολου το τρεμουλο στο ρελαντι.

Δεν ξερω το πως και το γιατι, ισως λογω dsg, αλλα ετσι ειναι.

εννοεις οτι δεν εχεις πολυ τρεμουλο στο ρελαντι οταν εχεις Ν η Ρ....γιατι αν εχεις D η S ..και εισαι σταματημενος εχει...αφου το αμαξι θελει να φυγει εμπρος και εσυ πατας φρενο και δημιουργειτε ενα τρεμουλο...αλλα ακομα και αν δεν εχεις επειδη ειναι καινουριο σε λιγο θα το αποκτησεις...μην αγχωνεσε...στο φαναρι οταν σταματας βαζεις παντα N?η απλα πατας φρενο με D?

Link to comment
Share on other sites

παντως καλο ειναι οσοι εχουν σκοπο να το παρουν

να περιμενουν λιγο να δουμε τι προβληματα θα βγαλει

εαν και νομιζω οτι αφου στην ουσια οι κινητηρες θα ειναι ιδιοι

ισως εχουν λυσει τα προβληματα των πρωτων tsi.

αλιως για μενα οι γερμανοι θαθελουν κρεμασμα

εαν συνεχισουν να προβληματιζουν τους αγοραστες

με συνεχεις επισκεψεις στα συνεργεια ..

μακαρι να βγει αξιοπιστο μηπως πειστουμε

να το παρουμε και μεις οι γρηγοροι fsi!!!! -_-:D

χρονια πολλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

εννοεις οτι δεν εχεις πολυ τρεμουλο στο ρελαντι οταν εχεις Ν η Ρ....γιατι αν εχεις D η S ..και εισαι σταματημενος εχει...αφου το αμαξι θελει να φυγει εμπρος και εσυ πατας φρενο και δημιουργειτε ενα τρεμουλο...αλλα ακομα και αν δεν εχεις επειδη ειναι καινουριο σε λιγο θα το αποκτησεις...μην αγχωνεσε...στο φαναρι οταν σταματας βαζεις παντα N?η απλα πατας φρενο με D?

Εννοω οτι δεν εχω καθολου ειτε σε D ειτε σε P ειτε σε N (και αυτο πρεπει να ειναι το φυσιολογικο γαιτι αυτοματα εχουν περασει αρκετα απο τα χερια μου).

Δεν βαζω Ν παρα μονο στο πλυντηριο, παντα με D/S.

Στο προηγουμενο με μηχανικο ειχα απο την αρχη.

Τωρα αν το παρουσιασει θα ενημερωσω..

Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι δεν εχω καθολου ειτε σε D ειτε σε P ειτε σε N (και αυτο πρεπει να ειναι το φυσιολογικο γαιτι αυτοματα εχουν περασει αρκετα απο τα χερια μου).

Δεν βαζω Ν παρα μονο στο πλυντηριο, παντα με D/S.

Στο προηγουμενο με μηχανικο ειχα απο την αρχη.

Τωρα αν το παρουσιασει θα ενημερωσω..

δλδ οταν εισαι με d η s δεν νοιωθεις ενα ανεπαισθητο τρεμουλο στο τιμονι???και οταν βαλεις N χαλαρωνει...παντος ενημερωτικα επειδη και στο range rover που εχω kai sto smart που ειχα στο d καταλαβαινεις τον τριγμο αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα πηγα σε γνωστη αντιπροσωπια να το δω και ελικρινα απογοητευτηκα απο την εμφανιση του.Εσωτερικα σε παρα πολλα σημεια θυμιζει το 5αρι μας εκτος απο τα οργανα.Το ειχε σε ασημι με τα 122 και ακριβως διπλα το 5αρι σε μολυβι Gt-sport 140 και μου φανηκε προσωπικα το 5αρι πολυ πιο ομορφο και πιο γλυκο.Παντως μεχρι και ο πωλητης μολις του το ειπα μου ειπε με μεγαλη ειλικρινια οτι το 5αρι ειναι πιο αρμονικο(να πω την αληθεια δεν το περιμενα να μου πει κατι τετοιο) και συμπληρωσε οτι το 6 ειναι απλα καλυτερο σε ποιοτητα και τιμονι.Αντιθετως το scirocco παιδια ολα τα λεφτα, κουκλι!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.