Jump to content
STEFANOS M

Tsi / Gt Προγραμματα (tuning)... ποιος εχει ποιο....

Recommended Posts

ωραιος ο saddow!! δεν το περιμενα γιατι ο γιωργος εχει φουλ εξατμιση

Γιατί εγώ το περίμενα? :D Καλά περάσαμε πάντως Γιώργο και το σουβλάκι που χτύπησα μετά στο Ζάχο καταπληκτικό, αυτές είναι δυναμομετρήσεις θα ξαναπάμε βόλτα και ας έρθουν και άλλοι την επόμενη φορά πρέπει να πάρω το αίμα μου πίσω ;)

Edited by george80
Link to comment
Share on other sites

Γιατί εγώ το περίμενα? :D Καλά περάσαμε πάντως Γιώργο και το σουβλάκι που χτύπησα μετά στο Ζάχο καταπληκτικό, αυτές είναι δυναμομετρήσεις θα ξαναπάμε βόλτα και ας έρθουν και άλλοι την επόμενη φορά πρέπει να πάρω το αίμα μου πίσω ;)

Ναι ρε και εγω γουσταρω τετοιο κλιμα... B) εγω για να καταλαβεις ελεγα στους φιλους μου μακαρι να με περασεις για να ψαχ το κι αλλο και να το φτιαξω :lol::lol: ..

Και επισης γουσταρω γτ οδηγας και εσυ σωστα(καταλαβαινεις τι εννοω) ωστε να βγαζουμε συμπερασματα αντικειμενικα.. :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε και εγώ γουστάρω τέτοιο κλίμα... ;) εγώ για να καταλάβεις έλεγα στους φίλους μου μακάρι να με περάσεις για να ψαχ το κι άλλο και να το φτιάξω :D:lol: ..

Και επίσης γουστάρω γτ οδηγάς και εσύ σωστά(καταλαβαίνεις τι εννοώ) ώστε να βγάζουμε συμπεράσματα αντικειμενικά.. B)

Έτσι ρε Γιώργο είμαστε γρήγοροι εμείς εδώ στα Καλαμάκια και τα Μπραχάμια πώς να το κάνουμε! :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν 2 μερες εβαλα και εγω προγραμμα απο REVO ειμαι πολυ ευχαριστημενος. δεν κλειδωνει ο εγκεφαλος και ουτε ενδειξη check engine μου βγαζει οπος εχω ακουσει απο καποιυς αλλους. εισαγωγη εχω βαλει βαρελακι της BMC το CDA και τωρα περιμενω να παραλαβω και full εξατμιση της milltek.

τι ηχο σου βγαζει το βαρελακι σου το BMC (εχει κωδικο CDASP29?)

ειναι μπασος ο ηχος ?

σου κανει κανενα "ρουφηγμα" στα χαμηλα κ κανενα "σκασιμο" στα ψηλα?

Link to comment
Share on other sites

χμμμ πρέπει να κλέψω το στέμα των γρήγορων :angry::ninja: :ninja:

Γιωργο περιμενω πατημα δικο σου με τον Shaddow. Θελω να δω τι κανει ενα καλο TSI/GT με ενα καλο GTC. Γρηγορα ομως γιατι αυριο κουμπωνουμε το modified turbo...

Link to comment
Share on other sites

εεε δεν είναι λογική αυτή.

Αμα κουμπώσω και εγώ turbo θα κάνουμε πάρτυ. Βέβαια θα χρειαστώ και μπιέλες.

¶λλωστε το έχω πεί πλέον.Τερμα δεν ρίχνω άλλα λεφτά.Αν ήθελα Big Turbo θα έπερνα άλλο αμάξι tongue.gif

Edited by twoface
Link to comment
Share on other sites

τι ωρα περιπου θα πατε για "φαι" και που;

Κατά τις έντεκα λέμε Νικόλα, δεν είναι ανάγκη να είναι Golf μόνο άς έρθουν και άλλοι θα είναι ήσυχα σήμερα Τετάρτη,

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο περιμενω πατημα δικο σου με τον Shaddow. Θελω να δω τι κανει ενα καλο TSI/GT με ενα καλο GTC. Γρηγορα ομως γιατι αυριο κουμπωνουμε το modified turbo...

τι να δεις...ετσι οπως ειναι ο γιωργος τωρα 8α φαω στεγνα 3 αυτοκινητα... :lol::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα καιρο να μπω και χαιρομαι επιτελους που αφησατε τα χαρτια και επιτελους βγηκατε στους δρομους :lol:

μιας και ενδιαφερομαι αμεσα για προγραμμα (πειτε το Αγιο Βασιλη) και ηδη εχω ετοιμασει τον μικρο με εξατμιση απο μπροστα gti και φιλτρακι Τελικα τι εχουμε να πουμε για τα προγραμματα??

Revo VS Overload VS E tuners???

8α μς βοηθουσε οσο τιποτα η ΓΝΩΜΗ σας μιας και τα εχετε δει live και ακομα πιο πολυ να σας πετυχενα και πουθενα εγω Live...

Μ αρεσει και εμενα ο ζαχος αν θελετε παρεα.... χεχεχε!

Ευχαριστω εκ των προταιρων

Link to comment
Share on other sites

εχει στηθει κανενα GT με προγραμμα vs CUPRA μαμα 225?

το εβαλα με το εν λογο CUPRA με φουλ εξατμιση απο δευτερες ρολαριστες(επειδη μου γρατσουναει απο 1 σε αλλαγη 2)και του εριχνα 1 αμαξι εως τα 160 χιλ. και τις 2 φορες το ιδιο εγινε.

ποιο ειναι το συμπερασμα?δεν παει το cupra η το Golf θεριζει?

Link to comment
Share on other sites

χθες δυναμομετρηθηκε golf tsi στο maha στα σπατα και εβγαλε 240.8 αλογα και 30.3 κιλα ροπη. τα tsi μπορουνε να σηκωσουνε παραπανω ροπη αλλα δυστηχως η αντλια υψηλης ειναι για το ....... #$^&*(*#@$#@% οπως επισης με βαση καποιους υπολογισμους η τουρμπινα επαρκει για 250+ αλογα ισως και διπλασιασμο αλογων απο τα 140... εχουμε ακομα πολυ μελλον με το μοτερακι αυτο... επισης οσοι δεν εχουνε κανει το last update στις αντιπροσωπειες τους δλδ να περασουνε το firmware 9971 να πανε να το κανουνε και να πανε μετα στις εταιρειες τους να περασουνε ξανα το προραμμα τους

Link to comment
Share on other sites

με τι αλλαγες εβγαλε αυτα τα αλογα κ ροπη?μπορουμε να δουμε το διαγραμμα?

επισης αυτο το update δεν ειναι για την "προστασια" του κομπρεσορα που οσοι το κανανε χασανε ροπη?

Link to comment
Share on other sites

Αντε πάλυ.O compresoras δεν μπορεί να πειραχτεί.

Μεγάλη επιτυχία απο τους e-tuners που φτάσανε ένα TSi 240 με πρόγραμμα εξάτμιση και χοάνη απ όσο ξέρω.

Απλά μερικές φορές καλό είναι να κοιτάμε και την καταπόνηση της τουρμπίνας γιατι με 1.7 1.8 over και με την δικιά μας χρήση που κάνουμε πιστευω ότι η τουρμπίνες με τέτοιες πιέσης θα κλάσουν και θα μειωθεί περισσότερο ο χρόνος ζωής της.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειχα την εντυπωση οτι εκτος των ανωτερω το project ηταν να αλλαχτει και η τουρμπινα με μεγαλυτερη + κατι αλλα ψιλα?

Με την μαμα τουρμπινα δεν ειναι λιγο δυσκολο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.