Jump to content
STEFANOS M

Tsi / Gt Προγραμματα (tuning)... ποιος εχει ποιο....

Recommended Posts

παιδια υπαρχει καποιος που να εχει golf gt(170 hp) και να εχει βαλει προγραμμα??? και ποιο?

να ειναι μαμα το αμαξι του.μονο προγραμμα να φοραει.(αντε κανενα φιλτρο ελευθερας μεσα στο μαμα φιλτροκουτι και το πολυ πολυ κανενα τελικο.οχι dp)???????

για να ξερει ποσα αλογα παει ενα μαμα GT με μονο προγραμμα......

υπαρχει καποιος???

Στο power Ιανουαριου εχει ενα gt που εχει μονο προγραμμα της ΑΒΤ και παει στα 206 αλογα με 27 κιλα ροπη.Αυτο που μου εκανε εντυπωση στην συγκρυση gt ΑΒΤ με gti ειναι οτι το gt περασε εστω και οριακα με τα 200 χλμ το gti.

Link to comment
Share on other sites

Σωστη η παρατηρηση. Η προσφορα για τα Golf 1.4 TSI (140HP) και GT ισχυει απο 7-1-2009 εως 30-1-2009.

Αυτά ισχύουν σαν τιμές και για τον κινητήρα του tiguan με τους 150 ίππους? Υπάρχει καμμία διαφοροποιήση στον προγραμματισμό του λόγοω τετρακίνησης? Έχετε φτιάξει κανένα τίγκο?

ευχαριστώ

Στέλιος

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιδεα για αλογα! ακομα δεν εχω παει προς Σπατα μερια να δω τι παιζει... παντως το στισιμο δεν στοιχισε σχεδον τπτ... 150ευρω μεσαιο τελικο απο Gti (μεταχειρισμενο απο εδω) και το φιλτρακι...

Γενικα το αυτοκινητο ειναι +700 ευρω απο μαμα...

Tι λαστιχα φορας 205x55x15 ή 225x45x17 ????

Παντως και 225 λαστιχο να φορας ειναι πολυ περιεργο που δε σπινιαρει καθολου και τα χλμ κατεβαινουν τοσο ομαλα και γρηγορα ...

(εκτος βεβαια αν εισαι σε κατηφορικη κλιση :D )

Edited by BillVWRuleZ
Link to comment
Share on other sites

205/55/16 φοραω... κοιτα γενικα η πρωτη μου σπινιαρει και η δευτερα... 8α παω σημερα να δω τι υψος εχει εκει που ημοθν και που φτανω και θα ανεβασω ενα ακομα να δουμε...! χεχε! παντως και στην ανοδο π εχω ενα δεν σπινιαρει και τοσο αλλα γενικα το αυτοκινητο μου σπινιαρει πολυ.... τα κ...ολαστιχα τα Hankook μου εχουν βγαλει την ψυχη

Link to comment
Share on other sites

Tι λαστιχα φορας 205x55x15 ή 225x45x17 ????

Παντως και 225 λαστιχο να φορας ειναι πολυ περιεργο που δε σπινιαρει καθολου και τα χλμ κατεβαινουν τοσο ομαλα και γρηγορα ...

(εκτος βεβαια αν εισαι σε κατηφορικη κλιση ;) )

Billy, εχεις δίκιο. Πολύ γρήγορα ανεβαίνουν τα χιλιόμετρα. Μου έκανε εντύπωση. Περιμένω τον Κρίτωνα να μου πει αν εχει κάποια διαφορά το πρόγραμμα του Κώστα σε σχέση με το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

μπραβο κοστακι..πολυ καλα παει το εργαλειο...μου θυμιζει πολυ το tsi του bpp..etsi anebazei kai ekeino τα χμ...πολυ καλη δουλεια φαινετε να κανουν οι e-tuners...

Link to comment
Share on other sites

ναι... αλλα μου το εβγαλε αφου ειχα γυρισει και μετα απο μια ωρα που πηγα να το παρω.... δεν ξερω τι μπορει να ειναι! παει κανονικα το αυτοκινητο...

ΣΩΣΤΕ με ρε παιδες! καποιος με vag com να δουμε τι ειναι ρε σεις!

Link to comment
Share on other sites

ναι... αλλα μου το εβγαλε αφου ειχα γυρισει και μετα απο μια ωρα που πηγα να το παρω.... δεν ξερω τι μπορει να ειναι! παει κανονικα το αυτοκινητο...

ΣΩΣΤΕ με ρε παιδες! καποιος με vag com να δουμε τι ειναι ρε σεις!

coolαρησε,μπορει να μην ειναι κ τιποτα,αλλα σιγουρα να το κοιταξεις με το vag com...

Link to comment
Share on other sites

ειχα κανονισει να παω αυριο ταξιδι ρε γμτ :) το θεμα ειναι οτι σημερα ειδικα μια δυο στιγμες το πιεσα σε προσπερασεις, δεν το εχω ξαναπιεσει περα απο τοτε απο το βιντεο... Το θεμα ειναι οτι ΔΕΝ μου γραφει και τιποτα! πιο παλια που μου ειχε αναψει το

ECP εγραφε Engine Fault- GARAGE

και ηταν η βαλβιδα που δινει εντολη για πισω να αναβουν τα λαμπακια των φρενων....

Τωρα απλα μενει αναμενο το κιτρινο της μηχανης....

Επειδη αυριο ΔΕΝ ειναι ανοικτες οι αντιπροσωπιες οποιος εχει vagcom ας με βοηθησει!!!

Ελπιζω να ειναι ανοικτοι ο Κριτωνας...

Edited by kostakisSs
Link to comment
Share on other sites

Billy, εχεις δίκιο. Πολύ γρήγορα ανεβαίνουν τα χιλιόμετρα. Μου έκανε εντύπωση. Περιμένω τον Κρίτωνα να μου πει αν εχει κάποια διαφορά το πρόγραμμα του Κώστα σε σχέση με το δικό μου.

Γιαννη αποκλειετε να ανεβαζει ετσι τα χλμ και να μην σπινιαρει καθολου ... ειδικα με 205x55x16 λαστιχα .. πιστευω εχει κατηφορικη κλιση ( δε σπινιαρει καθολου, ουτε καν η πρωτη :o ) γιαυτο και τα κατεβαζει ετσι τα χλμ ... ;)

Link to comment
Share on other sites

aaaaaa perimente evgala foto akrivws thn klisi! w8!

dsc00525ht9.th.jpg

εδω ειναι η αρχι και το τελος ειναι 28 μετρα... ειναι κατηφορικη η κλιση οκ αλλα σε ποσα χιλιομετρα κατεβαινει 50μ? τελος παντων τωρα εχω προβλημα με την μηχανη βρειτε μ ενα VAGCOM

Edited by kostakisSs
Link to comment
Share on other sites

ειχα κανονισει να παω αυριο ταξιδι ρε γμτ :o το θεμα ειναι οτι σημερα ειδικα μια δυο στιγμες το πιεσα σε προσπερασεις, δεν το εχω ξαναπιεσει περα απο τοτε απο το βιντεο... Το θεμα ειναι οτι ΔΕΝ μου γραφει και τιποτα! πιο παλια που μου ειχε αναψει το

ECP εγραφε Engine Fault- GARAGE

και ηταν η βαλβιδα που δινει εντολη για πισω να αναβουν τα λαμπακια των φρενων....

Τωρα απλα μενει αναμενο το κιτρινο της μηχανης....

Επειδη αυριο ΔΕΝ ειναι ανοικτες οι αντιπροσωπιες οποιος εχει vagcom ας με βοηθησει!!!

Ελπιζω να ειναι ανοικτοι ο Κριτωνας...

file iremise..to πιθανοτερο να ειναι καποια βλαβη σε καταλυτη η λαμδα δεν νομιζω να εχει καποια βλαβη η μηχανη σου αν παει κανονικα...μην αγχωνεσε!

Link to comment
Share on other sites

αν περιμενετε λιγο θα ανεβασω και το κομματι της ανοδου να δουμε διαφορα :o παρακαλω αναμεινατε στο topic

οριστε!!!

παντως περα απο το ξεκινημα, που εν μερη ειναι δικια μ κουλαμαρα μετα δεν βλεπω τρελες διαφορες... κρινετε εσεις Edited by kostakisSs
Link to comment
Share on other sites

αν περιμενετε λιγο θα ανεβασω και το κομματι της ανοδου να δουμε διαφορα :o παρακαλω αναμεινατε στο topic

οριστε!!!

παντως περα απο το ξεκινημα, που εν μερη ειναι δικια μ κουλαμαρα μετα δεν βλεπω τρελες διαφορες... κρινετε εσεις

Ρε φιλος πως γινεται στο ενα να κανεις 23 δευτερολεπτα τα 200 και στο αλλο 28? ;)

Αν δεν ειναι κι αυτο τρελη διαφορα τι ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλος πως γινεται στο ενα να κανεις 23 δευτερολεπτα τα 200 και στο αλλο 28? ;)

Αν δεν ειναι κι αυτο τρελη διαφορα τι ειναι...

Ο δρομος ειναι.

αν περιμενετε λιγο θα ανεβασω και το κομματι της ανοδου να δουμε διαφορα :o παρακαλω αναμεινατε στο topic

οριστε!!!

παντως περα απο το ξεκινημα, που εν μερη ειναι δικια μ κουλαμαρα μετα δεν βλεπω τρελες διαφορες... κρινετε εσεις

Ναι αλλα στο προτο βιντεακι τι κληση ειχες?

Στη φοτο δεν φενεται τπτ

Edited by attnos
Link to comment
Share on other sites

Κρίτωνα, ετσι πως το είδα το videaki είναι αρκετά πιο άγριο απο το δικό μου. Αν είναι έτσι και έχεις κάποιο πιο δυνατό file για στοκ περιφεριακά ενημέρωσε με μήπως το περάσουμε...

Thanks.

Γιαννη, το θεμα ειναι οτι καλυτερα να εχει καποιος 200-210ΗΡ και να μην εχει θεματα. Με στοκ μοτερ με κανενα πανελ φιλτρο ή catback (=μικρο κοστολογιο) . Ενα μονο TSI εχω που δουλευει σε πολυ υψηλες πιεσεις (1.8over-1.3ct) αλλα δεν ειναι για γενικη χρηση , λογω αντλιας βενζινης και οριακης παροχης τουρμπινας. Τωρα στο βιντεακι ανεβαζε οντως πολυ δυνατα, αλλα προγραμματιστικα δεν εχει κατι ιδιαιτερα διαφορετικο και οι πιεσεις-ρυθμισεις ειναι ιδιες με το δικο σου.

Edited by golf-agu
Link to comment
Share on other sites

Στο δευτερο ειναι η αντιστροφη διαδρομη... στο δευτερο Δεν ηταν και τοσο καλες οι αλλαγες μου... ηταν πτωτη αποπειρα tongue.gif anyway ισως να μην ειναι τοσο καλο οσο δειχνει και μας κοροιδευει tongue.gif

Δεν θα σκασουμε!!! ΟΠοιος θελει μπορει να με καλεσει και εμενα τον κακομοιρο εκει που μαζευεστε να δουμε τι ψαρια πιανουμε! tongue.gif προς το παρων εχω ενα check engine αναμενο και με εχει πιασει τρελα :o

Εξακολουθει να μην υπαρχει κανεις με Vag Com διαθεσιμος για 3 λεπτα???????????

Edited by kostakisSs
Link to comment
Share on other sites

Στο δευτερο ειναι η αντιστροφη διαδρομη... στο δευτερο Δεν ηταν και τοσο καλες οι αλλαγες μου... ηταν πτωτη αποπειρα tongue.gif anyway ισως να μην ειναι τοσο καλο οσο δειχνει και μας κοροιδευει tongue.gif

Δεν θα σκασουμε!!! ΟΠοιος θελει μπορει να με καλεσει και εμενα τον κακομοιρο εκει που μαζευεστε να δουμε τι ψαρια πιανουμε! tongue.gif προς το παρων εχω ενα check engine αναμενο και με εχει πιασει τρελα :o

Εξακολουθει να μην υπαρχει κανεις με Vag Com διαθεσιμος για 3 λεπτα???????????

Το προι ο κοσμος δουλευει ;)

Μεχρι το βραδακι πιστευω θα βρεθει καποιος δεν μπορει να μην εχει κανενας.

Link to comment
Share on other sites

αν περιμενετε λιγο θα ανεβασω και το κομματι της ανοδου να δουμε διαφορα :) παρακαλω αναμεινατε στο topic

οριστε!!!

παντως περα απο το ξεκινημα, που εν μερη ειναι δικια μ κουλαμαρα μετα δεν βλεπω τρελες διαφορες... κρινετε εσεις

Στην Κατηφορικη κλιση εχεις 100-160: 7 sec και 100-200: 16 sec

Στην Ανηφορικη κλιση εχεις 100-160: 9 sec και 100-200: 21 sec

.........

Link to comment
Share on other sites

Αντε ετοιμαζεται και το πρωτο επωνυμο turbo upgrade kit απο την APR. Για να δουμε.

http://www.goapr.gr/site/

Να και ένα ευχάριστο 265ps πολύ καλό! ¶ραγε θα είναι και η τιμή νορμάλ? Έμαθε κανείς νέα τι αλλάζουν?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.