Jump to content
jsimeon

Έφτασαν τα 220άρια!

Recommended Posts

miltek απο DP 550¤ απο που???

DP της Miltek όχι Miltek από DP και πίσω.

ΥΓ. Με αλλαγή DP τσιμπάς 5-8 αλογάκια στις 5000-7000? + Remap

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αγελαδα forge η καποια αλλη καλη για golf gt?

με προγραμμα Miltek εισαγωγη με ι/c forge θα υπαρχει lag?

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

αλλα νομιζω το s3 ειναι υπεραρκετο...για καμια αγελαδιτσα η τιποτα συλικονουχο για εισαγωγη ξερετε?

Δεν έχουν αγελαδίτσες οι κινητήρες 1.4 TSI καρδιά μου. :huh:

Link to comment
Share on other sites

ε τοτε μπορω να βρω καπιοι σιλικονουχο σωληνα forge για το μεροσ πριν το φιλτρο το σωληνα δηλαδη.....γιατι δεν υπαρχει αγελαδα?

Link to comment
Share on other sites

ε τοτε μπορω να βρω καπιοι σιλικονουχο σωληνα forge για το μεροσ πριν το φιλτρο το σωληνα δηλαδη.....γιατι δεν υπαρχει αγελαδα?

Σίγουρα μπορείς. Θα εννοείς μετά το φίλτρο, μέχρι τις πλαστικές σωληνώσεις εισαγωγής του κινητήρα σου.

Το εργοστασιακό είναι ήδη πολύ καλό και δε χαλάει ποτέ, για αυτό δεν υπάρχει αγελάδα.

Οι αγελάδες συνήθως έχουν κερατάκια, ποδαράκια και βυζάκια και κουβαλάνε όλες τις υποπιέσεις και επιστροφές λαδιού, που ένα TSI δεν έχει.

Αυτό θα είναι ένα συνηθισμένο, συμβατικό, χαζό κολάρο 90μοιρών του μέτρου.

Ένα απλό κολαράκι! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανείς μια δυναμομέτρηση με specs πάνω από 210 έως 230ps?

Link to comment
Share on other sites

με μια gt28rs και 1.5 οβερ βγαζεις 36 κιλα ροπη!

με μια Κ04-023 και 1.7 οβερ εχεις 33 κιλα ροπη που εχω και εγω τωρα!

οποτε αν μπεις στη λογικη να την αλλαξεις, βαζεις gt28rs ή δν συμφερει οικονομικα?? με τις πιεσεις που δουλευεις εσυ και βγαζεις 250 και 33 κιλα ροπης με την gt 28rs τι αποτελεσματα θα χουμε περιπου??

Link to comment
Share on other sites

οποτε αν μπεις στη λογικη να την αλλαξεις, βαζεις gt28rs ή δν συμφερει οικονομικα?? με τις πιεσεις που δουλευεις εσυ και βγαζεις 250 και 33 κιλα ροπης με την gt 28rs τι αποτελεσματα θα χουμε περιπου??

για να βαλεις gt28rs θελεις...

αντλια...

ιντερκουλερ

μπιελεσ πιστονια

πολλαπλη

εξατμιση

φιλτρο

τουρμπινα... κλπ

γιατι? και αααααααν φθασουν τα μπεκ συζηταμε για κοντα 300 αλογα...

κοστος... χμμμμ περιπου 5000... δεν αξιζει φιλεμ...!

με τις πιεσεις που δουλευω εγω ναι αλλα σκεψου και οτι εχουνε καυσωνα και σκεψου τα ιδια αλογα πως θα τα βγαλω τον χειμωνα με 10 βαθμους ας πουμε...!!!!

Link to comment
Share on other sites

για να βαλεις gt28rs θελεις...

αντλια...

ιντερκουλερ

μπιελεσ πιστονια

πολλαπλη

εξατμιση

φιλτρο

τουρμπινα... κλπ

γιατι? και αααααααν φθασουν τα μπεκ συζηταμε για κοντα 300 αλογα...

κοστος... χμμμμ περιπου 5000... δεν αξιζει φιλεμ...!

με τις πιεσεις που δουλευω εγω ναι αλλα σκεψου και οτι εχουνε καυσωνα και σκεψου τα ιδια αλογα πως θα τα βγαλω τον χειμωνα με 10 βαθμους ας πουμε...!!!!

Σίγουρα χρειάζεται και πιστόνια ?

Πόση ροπή αντέχουν οι μπιέλες ? (34?)

Τα περισσότερα τα έχεις..... :o

Πολλά μπορείς να βρεις και στις αγγελίες ,δεν είναι και κάτι ανέφικτο σαν project.

Μπεκ για την Garrett τι μπορείς να βάλεις σου έιπε ο Κρίτωνας ?

Από S3 :D βρίσκεις εύκολα.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα χρειάζεται και πιστόνια ?

Πόση ροπή αντέχουν οι μπιέλες ? (34?)

Τα περισσότερα τα έχεις..... :o

Πολλά μπορείς να βρεις και στις αγγελίες ,δεν είναι και κάτι ανέφικτο σαν project.

Μπεκ για την Garrett τι μπορείς να βάλεις σου έιπε ο Κρίτωνας ?

Από S3 :D βρίσκεις εύκολα.

τα μπεκ με προχειρο υπολογισμο... αν δλδ σκεφτεις οτι στο 11¨1 μειγμα με την Κ04-023 βγαζουνε 260 αλογακια με το ιδιο μειγμα σε μια μεγαλυτερη τουρμπινα μπορουνε να αποδωσουνε 280-290 ισως και παραπανω...!

οι μπιελες ειναι απο 1.8 20 vt αλλα δεν το λεω και με μεγαλη σιγουρια... στα 33 που ειμαι εγω αντεχουν... ο εγκεφαλος σηκωνει μεχρι 36 απο κει και περα γιοκ... θελεις αλλον εγκεφαλο χαχαχαχα! τα πιστονια χμμμμμ δεν ξερω...!!!! τα μπεκ του s3 ειναι δεν μπαινουνε ειναι τελειως διαφορετικα απο αυτα των tsi κινητηρων.

η b&b εχει στο σαιτ της 1.4tsi με 36 κιλα ροπης... ειμαι σιγουρος πως αααααν δουλεψω την Κ04-023 με 2.0μπαρ πιεση θα βγαλω 35 κιλακια ροπη στο 1.7 ειναι στα 32.7 με 28 βαθμους εξω αρα με μια χαμηλη θερμοκρασια της ταξεως των 10 βαθμων πιστευω να αποδωσει στα 2.0 μπαρ 35 κιλα ροπη αλλα οι προγραμματιστες μου ειναι καθετοι στο να αυξησω την ροπη στις μεσεες οποτε δεν επιμενω... δεν ειμαι απληστος τα αλογα που εχω ειναι υπεραρκετα για ενα μοτερ 1.4...!!!

Edited by Infected-Mushroom
Link to comment
Share on other sites

Το ότι αντέχουν οι μπιέλες είναι σχετικό βέβαια, αφού πηγαίνεις δοκιμάζοντας, κατά τα άλλα συμφωνώ. Το downpipe το τοποθέτησες κι αν ναι είδες διαφορά; Σκάστρα άλλαξες;

Link to comment
Share on other sites

Το ότι αντέχουν οι μπιέλες είναι σχετικό βέβαια, αφού πηγαίνεις δοκιμάζοντας, κατά τα άλλα συμφωνώ. Το downpipe το τοποθέτησες κι αν ναι είδες διαφορά; Σκάστρα άλλαξες;

το dp ναι το αλλαξα και οντως ειδα διαφορα ψηλα αλλα και χαμηλα που το αμαξι πλεον ανασενει...

κιτ σκαστρας δεν εχω αλλαξει ακομα θα προβω στο κιτακι της bonallume αλλα οχι ακομα προς το χειμωνα θα γινει...!!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο το θεμα πλεον μπορει να κλειδωσει,πλεον απο τα 200 στα 220 και τωρα στα 270..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.