Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Μια χαρά πηγαίνει το VTS και με ΦΠΕ έχει ικανοποιητικές επιδόσεις.πάνω από ολα το βοηθάει το κοντό σασμαν του.

Πάνο το φορτωμα έφταιγε...

Link to comment
Share on other sites

αν εσυ κινουσες 1500 κιλα, εκεινος ηταν οριακα πανω απο 1100.

Απο οτι ξερω στα 1380 ειναι το γκολφ με αδειο ντεποζιτο... Βαλε Τωρα βενζινες + 2 ατομα + πραγματα... Αρκετα παραπανω απο 1500!

Link to comment
Share on other sites

χθες ερχομουν Λαρισα.

ειχα πισω μου στο μαλλιακο ενα c2 λογικα αυτο με τα 125 αλογα 1.6 16v , βγαζει και ποιο δυνατο? ειχε σιγουρα εξατμιση , ισως και εισαγωγη.

anyway ηταν μονος του εγω με την κοπελα μου και το αμαξι ΤΙΓΚΑ. γεματο πορπαγκαζ βαλιτσες τα παντα

και τα πισω καθισματα γενικα ηταν σαν να εχω μεσα 4 ατομα.

του εφυγα ΠΟΛΥ δυσκολα... ξενερωσα thumbsdown.gif

δεν ειχα σκοπο να κατσω να ανοιξω μαζι του αλλα ηταν ΠΟΛΥ προκλητικος.

εκανα δεξια να περασει και καθωταν πισω μου.

Off Topic

Mιας που μίλησες για c2 vts .... καθώς πήγαινα προς το σπίτι πριν κανά δυο τρεις μέρες και κατέβαινα μια κατηφόρα βγαίνει από μια πυλωτή ένα μαύρο c2 vts και όπως έβγαινε διακρίνω μια ξανθιά ύπαρξη στη θέση του οδηγού .... καθώς πλησιάζω , σιγουρεύομαι ότι είναι γυναικείου φύλλου κι ακούω το μπουρί από το αμάξι της και την ξανθιά ύπαρξη να σπάει 1η και 2ρα !!! Εκεί τα είδα όλα ....
Link to comment
Share on other sites

Off Topic

Mιας που μίλησες για c2 vts .... καθώς πήγαινα προς το σπίτι πριν κανά δυο τρεις μέρες και κατέβαινα μια κατηφόρα βγαίνει από μια πυλωτή ένα μαύρο c2 vts και όπως έβγαινε διακρίνω μια ξανθιά ύπαρξη στη θέση του οδηγού .... καθώς πλησιάζω , σιγουρεύομαι ότι είναι γυναικείου φύλλου κι ακούω το μπουρί από το αμάξι της και την ξανθιά ύπαρξη να σπάει 1η και 2ρα !!! Εκεί τα είδα όλα ....

χμμ... διευθηνση? new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εδω επαιξε ρολο το βαρος και μονο, αν και παλι θα συμφωνησω με τον spiros23 οτι το C2 δεν εχει καμια σχεση με τον προκατοχο του.. Παλι καλα ομως που δεν ηταν κανενα 1.4 AFH polo ή ibiza, γιατι τοτε θα ηταν που θα αλλαζες το μοτερ μια ωρα αρχυτερα.. χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά πηγαίνει το VTS και με ΦΠΕ έχει ικανοποιητικές επιδόσεις.πάνω από ολα το βοηθάει το κοντό σασμαν του.

Πάνο το φορτωμα έφταιγε...

Αλλα καμια σχεση με τους προκατοχους τους!

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξερω στα 1380 ειναι το γκολφ με αδειο ντεποζιτο... Βαλε Τωρα βενζινες + 2 ατομα + πραγματα... Αρκετα παραπανω απο 1500!

Κόψε κάτι... new_lol.gif

1380 τα πίανει μόνο με γεμάτο ντεπόζιτο και οδηγό μέσα! :p

Link to comment
Share on other sites

Κόψε κάτι... new_lol.gif

1380 τα πίανει μόνο με γεμάτο ντεπόζιτο και οδηγό μέσα! :p

σωστα. 1200 κιλα ειναι το πενταρι το συγκεκριμενο και 10-20 περισσοτερο το εξαρι. παρολο που ξεγελαει ο ογκος δεν ειναι και τοσο βαρυ.

Link to comment
Share on other sites

οπως και να εχει και 1380 με εμενα και τα καυσιμα αν βαλεις τα 50 σχεδον κιλα της κοπελας μου και τα 100 κιλα πραγματα τα 1500 τα ειχα ανετα.

anyway μακαρι να τον ξαναβρω μονος γιατι πρεπει ακωμη να ειναι χαρουμενος.

για τον φιλο μας που ρωτησε σπουδαζω εδω μηχανολογια στο ΤΕΙ

Link to comment
Share on other sites

σωστα. 1200 κιλα ειναι το πενταρι το συγκεκριμενο και 10-20 περισσοτερο το εξαρι. παρολο που ξεγελαει ο ογκος δεν ειναι και τοσο βαρυ.

Exω την εντυπωση οτι εινια 1300-1340!

!200 ειναι πολυ λιγα για αυτοκινητο του 2010 και με σεβαστο εξοπλισμο!

Link to comment
Share on other sites

Exω την εντυπωση οτι εινια 1300-1340!

!200 ειναι πολυ λιγα για αυτοκινητο του 2010 και με σεβαστο εξοπλισμο!

τουλαχιστον προχειρα απο περιοδικο που ειδα τωρα γραφει:

1205 για golf V 3d 122 και

1215 για golf VI 3d 122

ειναι πολυ λιγα αλλα ετσι ειναι μαλλον! ξεγελαει ο ογκος.

Link to comment
Share on other sites

Ωπα ωπα... 1200+ δινουν το καινουριο πολο...

Αν θυμαμαι καλα το γκολφ 1300+ ειναι με αδειο ντεποζιτο!!

Αν διαβαζετε ΑUTO και ο μηνας εχει 9 ισως το λεει και 1100 γιατι αγαπαει τα VW...

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Ωπα ωπα... 1200+ δινουν το καινουριο πολο...

Αν θυμαμαι καλα το γκολφ 1300+ ειναι με αδειο ντεποζιτο!!

Αν διαβαζετε ΑUTO και ο μηνας εχει 9 ισως το λεει και 1100 γιατι αγαπαει τα VW...

1080 ειναι το πολο, αν μιλαμε για το TSI. autobild ενα απο τα πολλα που διαβαζω και συγκεκριμενα που το ειδα, αλλα ειναι στοιχεια των εταιριων αυτα δεν αλλαζουν!

*autocar autotriti και drive που ειδα δεν γραφουν για το βαρος, 4troxoi γραφουν και φυσικα ειναι οσο γραφει και το autobild. 1215 για το VI 122 3d.

Edited by spiros23
Link to comment
Share on other sites

Ε το Autobild 1285 το δινει το γκολφ αν θυμαμαι καλα...

εχω διπλα μου τουλαχιστον 60 τευχη απτο συγκεκριμενο.....

1215 VI 122 3d

1241 VI 122 DSG 3d

1271 VI 160 3d

1286 VI 160 DSG 3d

1318 VI GTI 3d

κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Off Topic

Ολοι μεσα στο θεμα ειστε!! biggrin.gif

Anyway, ειχε ξαναγινει αναφορα του βαρους σε αλλο τοπικ! Το Golf 5 ως kerb weight, δλδ με στανταρ εξοπλισμο, λαδια, ψυκτικα υγρα κ γεματο ντεποζιτο (χωρις επιβατες, βαλιτσες και ειδη προικος), ξεκινα απο τα 1323 κιλα εως τα 1617 αναλογα την εκδοση απο το πιο απλο μοτερ των 75 αλογων μεχρι κ το R32..

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Ολοι μεσα στο θεμα ειστε!! :p Anyway, ειχε ξαναγινει αναφορα του βαρους σε αλλο τοπικ! Το Golf 5 ως kerb weight, δλδ με στανταρ εξοπλισμο, λαδια, ψυκτικα υγρα κ γεματο ντεποζιτο (χωρις επιβατες, βαλιτσες και ειδη προικος), ξεκινα απο τα 1323 κιλα εως τα 1617 αναλογα την εκδοση απο το πιο απλο μοτερ των 75 αλογων μεχρι κ το R32..

R32 πλεον δεν βγαινει οποτε τα 1617 ειναι αρκετα αν υπολογισεις οτι ειναι διλιτρο πλεον το R και αυτο.

δεν ξερω ποσο ειναι το βαρος ακριβως, κανεις δεν μπορει να ξερει αν δεν το βαλει στην ζυγαρια, μιλαω ομως απλα για τις τιμες που δινει η εταιρια, οι οποιες φυσικα και δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα οπως και οι υπολοιπες. ουτε καιει οσο λεει, ουτε οι επιδοσεις ειναι -ακριβως- αυτες. διαφερουν παντα αναλογα τις συνθηκες.

Link to comment
Share on other sites

Off Topic

spiros23, για το 5αρι εκανα αναφορα αφου κι ο poen το 5αρι εχει κι απο εκει ξεκινησε το ολο θεμα... Οπως και να εχει συμφωνω μαζι σου, αν δεν το ζυγισεις δεν μπορεις να ξερεις με βεβαιοτητα.. Ουτε κι επιδοσεις ειναι απολυτες!

Αντε βρε παιδια τοσες πλαστιγγες υπαρχουν, ακομη και οι συνεταιρισμοι ροδακινοπαραγωγων εχουν.. Kανετε μια διαπιστωση να μας φυγει η απορια! :D :D

Link to comment
Share on other sites

Off Topic

spiros23, για το 5αρι εκανα αναφορα αφου κι ο poen το 5αρι εχει κι απο εκει ξεκινησε το ολο θεμα... Οπως και να εχει συμφωνω μαζι σου, αν δεν το ζυγισεις δεν μπορεις να ξερεις με βεβαιοτητα.. Ουτε κι επιδοσεις ειναι απολυτες!

Αντε βρε παιδια τοσες πλαστιγγες υπαρχουν, ακομη και οι συνεταιρισμοι ροδακινοπαραγωγων εχουν.. Kανετε μια διαπιστωση να μας φυγει η απορια! :D :D

το ξερω που εχει το πενταρι ο ποεν αλλα για τον ντιμι ειπα τις τιμες αφου εχει εξαρι αυτος.. 10 κιλα ελαφρυτερο το πενταρι παντως.

τελοσπαντων πολυ το συζητησαμε το θεμα νομιζω οποιος εχει απορια μπορει πιο ευκολα να το ζυγισει καπου, τουλαχιστον στα λιμανια εχει ζυγαρια για τα φορτηγα. να τους φυγει και η απορια.

Edited by spiros23
Link to comment
Share on other sites

χαχαχ..αδερφε μου θυμισες εναν τυπα με ενα lada samara μπλε ηλεκτρικ και με κιτρινα αυτοκολητα τεραστιων διαστασεων στο πισω παρπριζ δηλωνε..ΛΑΔΑ 2000CC......XAXAXAXAXAXA

Πριν καμιά βδομάδα είδα μπροστά μου Starlet παλιό με αυτοκόλλητο στο πίσω παρμπρίζ "cayenne s turbo"!!!

Προφανώς επειδή ήταν πιτσιρικάς το έκανε για λόγους χιούμορ ή επειδή έχει άχτι ή έχει βαρεθεί τους Cayennistas.

Μου θύμισε το παλιό γνωστό αυτοκόλλητο "My other car is a porsche" κλπ!!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχα.....μηπως ηθελε να πει οτι ειναι τοσο γρηγορος οσο ena cayenne turbo s ...ειδικα αν ηταν κανενα πριονακι glanza..xaxaxa

Link to comment
Share on other sites

την Δευτέρα το βράδυ γυρνά γα από την πίστα καρτ του αγ στέφανου ,, και στην εθνική είδα το απίστευτο μπατσαδικο με αυτοκόλλητα abt , και παπαδόπουλος εξατμίσεις racing ,, δεν φτάνει το ρεζιλίκι ο τυπάς είχε μια σειρά από οργανάκια που φώτιζε το κάθε ένα με διαφορετικό χρώμα στην κολώνα του οδηγού ...

το μπατσαδικο ήταν skoda ,,, τι άλλο θα μπορούσε να είναι,, μόλις τον προσπέρασα με νορμάλ ταχύτητα ,,, άρχισε να κολλάει πίσω μου ,,, άνοιξα μια τρίτη και έβγαλα φας δεξιά για να περάσει ,, με προσπέρασε , μου Κορνάρε και έφυγε

εεεεεερε τρελά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.