Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

σωστοτατο! πιστευω παντα πρεπει να ανοιγεις με κατι που εχει τουλαχιστον ισες επιδοσεις η μεγαλυτερες, τα αυτονοητα δεν χρειαζεται να τα αποδεικνυεις και στον δρομο :thumbsup:

Όταν σε προκαλεί π.χ. Yaris με φιμέ προκλητικό που σου κολλάει από πίσω, που είναι μες στα κολπάκια και σου κάτσει φανάρι και είσαι και εντός έδρας ο.χ. τι κάνεις το αγνοείς? hmmm.gif

Εγώ πάντως το κέρασα ένα lipton λεμονάκι. :thumbsup:

Τα μικρά yaris, colt κλπ είναι σαν ορεκτικό, σου ανοίγουν την όρεξη, πριν το κυρίως πιάτο :pardon:

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

πατήματα πριν λίγο

1το ένα BMW E36 325 cabrio και με 4 άτομα ...ήθελε να ανοίξει...έφαγε τον αμάζευτο....και μετά ηρέμησε....

2το πάτημα BMW E39 M5 αυτό με τα 400ps ...φόραγε κάτι ζάντες...οι πίσω ήταν στάνταρ 20αρες με κάτι λάστιχα "να"

άνοιγμα από τα 100 εως τα 200.....έως τα 180 ήμουν απο πίσω του μετά άρχισε να ανοίγει η διαφορά....και στα 200 μου είχε κάνει

μισό αμάξι...μετά κόψαμε λόγο κίνησης (πάλι καλά..θα άρχιζα να μετράω καρότσες μετά... :pardon: ) ....ξανά από πίσω εγώ :thumbsup: λέω μια χαρά! θα παίξουμε σήμερα θα ευχαριστηθώ ήχο και ανοίγματα από Μ5 ....αλλά μετά άρχισε να κάνει ταρζανιες ο τύπος....άσκοπα φρεναρίσματα...πήγαινε να κάνει σφήνες εκεί που μπαίνει matiz...πήγε να στουκαρει με ένα φορτηγό...κόντεψε να πάρει παραμαζομα ένα μηχανάκι όλα αυτά μέσα σε 500 μετρά...νόμιζε ότι είχε 106 rallie ....λέω άστο... ... αντί να κάνουμε κανένα άνοιγμα να γουστάρουμε... θα φάμε τα μούτρα μας ......και έκοψα...έκοψε και αυτός μετά...

........εξαλου δεν υπήρχε περίπτωση να τον περάσω.....απλά βρήκα "παιχνίδι" να παίξω sillyhorse1rb5.gif

έκανε και έναν ήχο το V8 της BMW .....

Edited by Κωστας VR6
Link to comment
Share on other sites

new hothatch.... = Leon Cupra , Astra OPC , Golf GTi , Scirocco , S3 , Mazda MPS ....

Πόσα άλογα παίζεις ;;;

Το Site αναφέρεται σε μαμά μοτέρ

Normal ειμαι ρεε παιδια..

hot hatch εννοω corsa opc,ibiza cupra,207 rc,mini cooper s..

ΛαΘΟς...!!!

Αλλα τουλ για τα ibiza που λενε ολοι ποσο γρηγορα ειναι ...εγω προσωπικα δεν το εχω δει...μεχρι και με προγραμμα e-tuners εχω ανοιξει και ημουν μπροστα στα 400 αλλα οκ...μαζευε μ πολυ καλο ρυθμο...

Τι να πω μηπως δεν το ανοιγε καλα???δεν νομιζω...!

Link to comment
Share on other sites

Normal ειμαι ρεε παιδια..

hot hatch εννοω corsa opc,ibiza cupra,207 rc,mini cooper s..

ΛαΘΟς...!!!

Αλλα τουλ για τα ibiza που λενε ολοι ποσο γρηγορα ειναι ...εγω προσωπικα δεν το εχω δει...μεχρι και με προγραμμα e-tuners εχω ανοιξει και ημουν μπροστα στα 400 αλλα οκ...μαζευε μ πολυ καλο ρυθμο...

Τι να πω μηπως δεν το ανοιγε καλα???δεν νομιζω...!

φίλε μου χαλάρωσε λίγο. Κανένα απ όλα αυτά δεν περνάς και το λέω. Πόσο μάλλον με ibiza cupra που έχει το dsg και το μόνο που χρειάζεται είναι να πατάει γκάζι

Link to comment
Share on other sites

Normal ειμαι ρεε παιδια..

hot hatch εννοω corsa opc,ibiza cupra,207 rc,mini cooper s..

ΛαΘΟς...!!!

Αλλα τουλ για τα ibiza που λενε ολοι ποσο γρηγορα ειναι ...εγω προσωπικα δεν το εχω δει...μεχρι και με προγραμμα e-tuners εχω ανοιξει και ημουν μπροστα στα 400 αλλα οκ...μαζευε μ πολυ καλο ρυθμο...

Τι να πω μηπως δεν το ανοιγε καλα???δεν νομιζω...!

Ανοιξες με Ibiza cupra με προγραμμα και εισουν μπροστα? :pardon::thumbsup::thumbsup:

Εχω δει κανα 2 βιντεακια σου.. εχω δει να περνας γρηγορα αυτοκινητα αλλα το cupra μηπως ηταν fr?

Το cupra μαμα ηταν μπροστα απο Astra OPC nurburgring που νομιζω παιζει στα 230..Με προγραμμα δεν ξερω

μιας και δεν εχει βαλει ακομα αλλα δεν θελω να ξερω τι θα κανει..

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν παιδια απο Λαρισα που το εχουνε δει...Οταν ειχα ανοιξει με το παιδι (παντα σταση-400) με το cupra...Normal και οι 2 μας...φευγουμε μαζι στα πρωτα μετρα και στα κουμπωμαα 3ης του εχω ανοιξει 1 κενο...και μεχρι τα 400..που ειμαι σπασμενη 4η δικη μου ειναι απ'οτι μου ειπανε 2 κενα πισω.

Μεχρι και το παιδι με το cupra δεν το πιστευε....

Και μετα απο κανα 2 εβδομαδες βαζει ενα απο τα καλα προγραμματα των e-tuners...ναι απο αυτα που χαλαει η ευαισθησια γκαζιου...που κανει τα δικα του τα τρελα τα over οταν θυμαται...και του εκανα μεγαλυτερη διαφορα απο σταση...,λογικο αφου εκεινος σπινιαρε,και στα 400 ηταν στην πορτα μου...

Αν μπορω να μαντεψω ταχυτητα εξοδου,ηταν υπερ του κατα 5 οπως υπολογιζω..!

Επισης με colt czt,δηλωνε...βολαν,φιλτρο,χαπι,ολοσωμη εξατμιση,6φτερο,και γενικα καλες πιεσεις....εκεινος δηλωσε 175Ps και ημουν αρκετα μπροστα....

Aλλα εχω τρεξει και με czt facelift ,το οποιο οι coltακηδες λενε πιο εξελιγμενο μοτερ,με φιλτρο,πιεσεις,σφιγμενη wg και ολοσωμη και ημουν κοπιο μεχρι τα 140...και μετα ανοιγα!

Η μηπως κατι αλλο που σας ανεφερα παλιοτερα που ετρεξα με gti mk5 απο 2ες 60 και πηγαιναμε μαζι μεχρι την 5η οπου εφευγα αρκετα καλα σε σχεση με εκεινο...

Επισης cooper s ...μπροστα απο σταση εγω...1 κενο περιπου,ρολλ πολυ υπερ του....!

Corsa opc,με 17αρια σχεδον αγκαλια στα 400...λιγο μπροστα εγω,

με 18αρια μπροστα εγω...

Αν καθισω και σας τα γραψω ολα αυτα θα μ κανουνε ban :pardon:

Αλλα καλη ωρα οπως ο dimake ειδε τα video...μεχρι καποια στιγμη δεν τραβουζα ποτε....μεχρι που το ξεκινησα...

Υπαρχει ενα ανοιγμα με copsa opc 1st stage...και ειμαι μπροστα παλι...γιαυτο τι εχουμε να πουμε???

Η μηπως θα πιστευε κανεις οτι περναω gti 1st stage,225ps μκ4???

Edited by TasosGti25
Link to comment
Share on other sites

Επισης με colt czt,δηλωνε...βολαν,φιλτρο,χαπι,ολοσωμη εξατμιση,6φτερο,και γενικα καλες πιεσεις....εκεινος δηλωσε 175Ps και ημουν αρκετα μπροστα....

Aλλα εχω τρεξει και με czt facelift ,το οποιο οι coltακηδες λενε πιο εξελιγμενο μοτερ,με φιλτρο,πιεσεις,σφιγμενη wg και ολοσωμη και ημουν κοπιο μεχρι τα 140...και μετα ανοιγα!

τι ειναι χαπι??? :D

Link to comment
Share on other sites

George μέχρι τα 0-160 φαίνονται ισοδύναμα τα αυτοκίνητα (σε μαμά κατάσταση). Στο 0-180 και 0-200 ανοίγει η διαφορά, μήπως δεν έκανες καλή εκκίνηση? Είχες το γκάζι στο πάτωμα?

Δες λίγο συγκριτικό Golf R με Boxter S 3.2 280ps στο παρακάτω link :

http://www.zeperfs.com/en/duel3192-1321.htm

Σ.Σ. Με stage 1 και 310ps δεν νομίζω να έχεις ξανά τέτοια "προβλήματα"!!! :D

κοιτα, οπως εγραψα ξεκινησα με S αλλα απο ρελαντι και εκεινος τερμα γκαζι σπινιαροντας, σιγουρα επαιξε κ αυτο ρολο αλλα κ αφου ξεκολησαμε δεν μπορουσα να τον μαζεψω, ομως η διαφορα μας παρολο που ξεκινησα πολυ νορμαλ ηταν πολυ μικρη, οσο το σκεφτομαι πιστευω οτι με πιο κρυο καιρο κ καλη εκινηση θα ειμασταν σχεδον ιδια. παρεπιπτοντως σε αλλα σιτε το 3,2L του 2005 οπως ηταν αυτο που ανοιξα το δινουν 0-100 6,1'

βεβαια μην ξεχναμε οτι το boxster ειναι και 150 κιλα ελαφρυτερο.... :thumbsup:

οσο για το προγραμμα, εκει χαλαει η ισοτητα οποτε παμε αλλου :whistling:

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι χαπι??? :thumbsup:

Eιναι να στο πω απλα ενα πλαστικο σωληνακι σκληρο σωληνακι που μπαινει μεσα στο σωληνακι της wg...με αυτον τον τροπο ανεββαζουν πιεση...διοτι ως γνωστο το A/F ειναι κατω απο 10...και μπορουνε ανετα να στεγνωσουν το μοτερ με χαπι+τρυπες στο φιλτροκουτι μαζι με ελ.φιλτρο!

Με 0¤ μπορουνε να φτιαξουν ενα αμαξι που απο 155+ περιπου δυναμομετρημενα ps,να δουνε εως και 20-25ps πανω...

Η λειτουργια μοτερ+περιφερειακων ειναι τοσο απλη οπως ενα GT,uno turbo,renault 5 GT,charade Gti...με την διαφορα εχουνε εναν εξυπνο εγκεφαλο σε σχεση με της παλιας τεχνολογιας turbo...που μπορουν οι εγκεφαλοι και κανουν adapt για πιο safe λειτουργια...! :D

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το cupra που λεγαμε...

Χθες βραδυ εκανα καποιες δοκιμες με ενα παλικαρι...πολυ εξηγημενο...

1)1ες και 2000rpm...ισα που τσουλουσαμε...στην 3η κορνα πεταγομαι μπροστα...κουμπωμα 2ας δικιας μου ειμια μπροστα μισο-ενα αμαξι...κουμπωμα 3ης δικιας μου...διατηρει την αποσταση,4η κουμπωμα ερχεται διπλα μου...και απο τα 150km/h και μετα αρχιζω και ανοιγω ...Λογικο λογω κυβικων...

2)2ες και 3000rpm....πεταγομαι 1 αμαξι αμεσως...η αποσταση διατηρειται...μαζευει στην τεταρτη μου και απο τα 150 και μετα το ιδιο σκηνικο....

3)Προσπαθησαμε και απο σταση να δοκιμασουμε...

Το παιδι μου ειπε οτι δεν μπορω να το ξεκινησω με γκαζι-φρενο διοτι κοβει απο το ηλεκτρογκαζο...το επιβεβαιωσα και εγω...

Μου λεει το καλυτερο σεναριο για το αμαξι μου ειναι 1ες και ρολλ...

Μετα απο προσπαθιες καναμε και μια σταση αλλα το κοβαμαι καθως εφευγα νωριτερα...μαλλον εκεινο δεν ξεκινουσε σωστα...

Μετα ηρθανε οι μπλε και το δυαλισαμε...

Επισης οπως σας ειπα εχω δοκιμασει με colt αρκετα και στα 400 roll και σταση και ημουν μπροστα...

Βασικα τα ανοιγα πολυ δυνατα με το που βαζανε εκεινοι 4η...

Χθες δοκιμασα με ενα colt profacelift που ειναι γνησιο ralliart με 180ps..αλλα με τα 16αρια και οχι τα 17αρια...

επιδοσεις: 0-100 σε 7,2’’, 0-400 m σε 15,3’’(με 17αρια επισημαινω)

Mου ειπε το παιδι κραταω πιεση 1.3-1.2bar....

Καναμε προσπαθειες για σταση αλλα ο δισκος του δεν αντεχε τσαμπουκαλεματα...

Τελικα ανοιξαμε και με αυτον ρολλ και 3500rpm διοτι το colt απο εκει και κατω ειναι νεκρο...και αλλωστε δεν παμε για να νικησουμε αλλα για να δουμε συγκριτικα...

Ανοιξαμε λοιπον μεχρι τα 180-190 και πηγαιναμε διπλα μεχρι τα 160,οπου βαζω 5η και με περναει...για ενα αμαξι...

Εκεινο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ενω ολα τα greek-tuning πουσαρισμενα αμαξια στα ιδια αλογα τα περναω με ευκολια στα 140+ εκεινο αρχισα να το μαζευω στα 170+!!!

Ωραια βραδυα χθες με αρκετο συναγωνισμο και οχι ανταγωνισμο....και χαρηκα που αν και 1300+kg με 18αρια και 180Ps στεκομαι διπλα σε πολυ ελαφρυτερα αμαξια!

Επισης για τα ακομπλεξαριστα παλικαρια που κυκλοφορουνε... :) :) :thumbsup:

Edited by TasosGti25
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα........το αυτοκινητο απλα ανοιγει πολυ καλα...Δεν εχει τιποτα...

Ουτε φιλτρο....Δεν το θελω μονο για ευθειες το αμαξι γιαυτο και δεν το φτιαχνω με προγραμμα...διοτι μετα,φιλος μου που εχει το ιδιο σε 1ο σταδιο σπινιαρει παντου 3η...!

Link to comment
Share on other sites

Η μηπως θα πιστευε κανεις οτι περναω gti 1st stage,225ps μκ4???

Αυτό πάλι πως είναι δυνατόν? Μιλάμε για το ίδιο αμάξι, ίδιο ουσιαστικά κινητήρα και το δικό σου έχει 180 άλογα ενώ αυτο 225.

Εκτός και αν πατάτε από στάση σε άσφαλτο γυαλι και το μπλοκέ σου δίνει τόσο μεγάλο πλεονέκτημα που πάλι πολύ δύσκολο μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

βασικα πως ειναι δυνατο να εισαι ιδια με corsa opc οπως λες απο τη στιγμη που το ibiza cupra ειναι μπροστα απο opc

και εσυ λες πως εισαι μπροστα απο cupra.

Link to comment
Share on other sites

Στα χαρτια???

Αυτο στον δρομο δεν εχει φανει ακομη...

Προσωπικα μεχρι στιγμης εχω δει πολλα opc να κοβονται με cupra...και στα πολλα ανοιγουν τα corsa πολυ καλυτερα...

Αυτο εχω δει εγω...Αν θελετε μπορω να σας δειξω video απο χθες που ειμαι οριακα μπροστα...αν και το αμαξι μου χαντακωνεται στα ρολλ....λογω ελλειψης ροπης...!

Απλα ειπα να μην το ανεβασω και αυτο...!

Οποτε θελεις να μου πεις οτι ειμαι μπροστα απο opc...

Αν το opc φοραει 18αρια ειμαι ενα κενο/ενα+ περιπου...!παντα για σταση...

Απο ρολλ τα corsa με περνανε δυστυχως...εκτος αν τους παω στα μετρα μου...!

Φιλε μου που ρωτησες πως γινεται και περναω ιδιο αμαξι με 225ps...το εξηγω στο κιβωτιο καθαρα...!

Βγαινω με την 4η μου στην μεγιστη ισχυ....την στιγμη που ενα 5ταχυτο εχει βαλει 50μ πριν 4η...!

Edited by TasosGti25
Link to comment
Share on other sites

εγω οτι πατημα εχω δει με opc-cupra ρολλ χαμηλα το cupra ειναι μπροστα και στο dragster αν πας μια βολτα τα ιδια θα δεις.

δεν σου λεω οτι λες ψεματα.

Link to comment
Share on other sites

εγω οτι πατημα εχω δει με opc-cupra ρολλ χαμηλα το cupra ειναι μπροστα και στο dragster αν πας μια βολτα τα ιδια θα δεις.

δεν σου λεω οτι λες ψεματα.

Συμφωνω υπο ορους...δεν νοειται να ανοιξουν 2ες π.χ και 30km/h...ειναι προφανεις οι λογοι!

Αν πανε ομως καπως ψηλοτερα...

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου χαλάρωσε λίγο. Κανένα απ όλα αυτά δεν περνάς και το λέω. Πόσο μάλλον με ibiza cupra που έχει το dsg και το μόνο που χρειάζεται είναι να πατάει γκάζι

Αν ολα αυτα τα πατηματα ειναι απο σταση ειμαι σχεδον σιγουρος οτι σε ολα θα ειναι μπροστα ο τασος.Ο ανθρωπος εχει ΚΑΛΑ χερια και το ΠΑΕΙ το αμαξι βασικο πραγμα σε μια δοκιμη-πατημα-κοντρα.Μην σας φαινεται τιποτα περιεργο ολα παιζουν...
Link to comment
Share on other sites

απο σταση μετραει το στησιμο του αυτοκινητου και κατα ποσο ξερει ο οδηγος να το ξεκιναει...για να δεις την δυναμη του αυτοκινητου θα πας ρολλαριστα!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε raven αυτο ειπα πριν λιγο...διαβασε λιγο πιο πανω....!αλλα δεν ειναι και τα supercars αποως παρουσιαζονται...

Μην ξεχναμε οτι ειμια 1340 kg και ολα ειναι υπερ των νεων μικρων gti!

Link to comment
Share on other sites

ποιος ρε ο τασος?μονο εκει παει το μυαλο μου για φιλοκοντρακια που δε γραφει εδω μεσα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.