Jump to content
spooky

Ποια Συσκευή Πλοήγησης Έχετε Στο Vw Σας;

???????? ???????  

1 member has voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

MLS DestinAtor 4810Pro με λογισμικό πλοήγησης MLS Destinator Pro.

Edited by spooky
Link to comment
Share on other sites

MLS 4800 με Destinator 7. (Επίσης του εχω "σπάσει" το menu και έχει ακόμα 8 προγράμματα πλοήγησης).

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν χρησιμοποιώ. Μέχρι πρότινος είχα τον χάρτη της ΕΛΠΑ (=traditional) και πλέον ούτε αυτόν.

Επειδή το έχω σκεφτεί πάντως δεν θα μπλέξω ούτε το Nokia n series που έχω (υπάρχει δυνατότητα για MLS mobile γιατί έχει λειτουργικό Symbian) ούτε οθόνη στο αυτοκίνητο.

Προτιμώ το κινητό να είναι κινητό, το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου να είναι ηχοσύστημα και για την πλοήγηση θα πάρω μάλλον το MLS Destinator 3855 με την 3,5 οθόνη (για να μην είναι παντόφλα).

Link to comment
Share on other sites

Rye 4306. με οθονη 4,3", bluetooth. το πηρα σαν φθηνο προκειμενου να δω τι παζει γενικα με τους πλοηγους αλλα τελικα ειναι μια χαρα συσκευη και με εχει καλυψει... Ειναι και ανοιχτη οποτε φοραω οποιο προγραμμα θελω. Αυτη την εποχη χρησιμοποιω το Destinator7 και το i-go8.

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό, ανεπανάληπτο, γνήσιο MFD2 με τη γνήσια CDιέρα του μέσα στο υποβραχιόνιο. Όλα μαμά.

Τι κι αν η CDιέρα είναι μια μ@λ@κί@ και μισή και δεν παίζει MP3?

Τι κι αν ούτε το MFD2 παίζει MP3?

Τι κι αν η οθόνη του δεν είναι Touch και για να βάλεις ενα δρόμο θέλεις 1 μήνα? Choose galaxy, choose solar system, choose planet, choose hemisphere, choose continent, choose country, choose city, choose municipality, choose region, choose road, choose number, choose crossroad, t________a o tigris.

Τι κι αν η χαρτογράφηση είναι τόσο παλαιά που το αεροδρόμιο το έχει ακόμη στο Ελληνικό, ενώ στην Αττική οδό σε δείχνει 'off road'?

Τι κι αν τα γραφικά του είναι σα να παίζεις invaders σε Amstrad 664?

Τι κι αν όλα αυτά, αφού δεν παύει να είναι κλάσεως καλύτερο από το navi που έχω στο Astra: Τον οδηγό Αθηνών-Πειραιώς & Προαστίων του ΑΝΤ1, έκδοση 1991. Τόσο vintage που έχει διαφήμιση του '3-2-1 ξεσκίστε με και μένα' μέσα.

Edited by Speedy
Μη επιτρεπόμενη λέξη
Link to comment
Share on other sites

το MLS DESTINATOR 5000 με την 5ανρα οθονη και το προγραμμα με την φωνη που του μιλας και σου μιλαει το talk and drive...to problhma toy ειναι που κανουμε αναβαθιση...δεν μενω αθηνα και εχω πηξει...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Mio C220 αλλά επειδή δεν έμεινα ευχαριστημένος από το πρόγραμμα (ΜioMap), το ξεκλείδωσα και το δουλεύω με Destinator 7.

¶ρα τι πρέπει να ψηφίσω (σύμφωνα με τη συσκευή που έχω ή το πρόγραμμα πλοήγησης sillyhorse1rb5.gif ???)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πριν λίγες ημέρες πήρα το MLS Destinator 3855. Αρκετά καλό, ελαφρύ και έυκολο στην μεταφορά. Η τιμή ήταν 119 ευρώ από Κωτσόβολο. Το σήμα είναι καλό, εκτός από την περιφερειακή Υμηττού στα τούνελ δεν είχα αλλού απώλεια. Ακόμα και στο σπίτι βρίσκει 8 δορυφόρους ενώ φίλος που έχει το Rye έβρισκε 2.

Ακόμα το ανακαλύπτω βέβαια προς το παρόν και δεν είχα άλλη συσκευή παλιά για να το συγκρίνω, χθες βρήκα ότι έχει ειδοποίηση για μπλόκα, ραντάρ κλπ.

Πάντως η βεντούζα δεν μου αρέσει να είναι μόνιμα στο παρμπρίζ (αν και την έχω αφήσει).

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πριν λίγες ημέρες πήρα το MLS Destinator 3855. Αρκετά καλό, ελαφρύ και έυκολο στην μεταφορά. Η τιμή ήταν 119 ευρώ από Κωτσόβολο. Το σήμα είναι καλό, εκτός από την περιφερειακή Υμηττού στα τούνελ δεν είχα αλλού απώλεια. Ακόμα και στο σπίτι βρίσκει 8 δορυφόρους ενώ φίλος που έχει το Rye έβρισκε 2.

Ακόμα το ανακαλύπτω βέβαια προς το παρόν και δεν είχα άλλη συσκευή παλιά για να το συγκρίνω, χθες βρήκα ότι έχει ειδοποίηση για μπλόκα, ραντάρ κλπ.

Πάντως η βεντούζα δεν μου αρέσει να είναι μόνιμα στο παρμπρίζ (αν και την έχω αφήσει).

Κάμερες Ταχύτητας ;)

Επάνω δεξιά έχει ένα πτυσσόμενο μενού όπου επιλέγεις κατηγορία και κατεβάζεις τα αντίστοιχα αρχεία για τον όποιον πλοηγό έχεις και πως τα εγκαθιστάς . Είναι πολύ καλό site !

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις για μπλόκα & ραντάρ εδώ και λίγες μέρες, σε κάποιες διαδρομές και σημεία (Ολυμπιακό χωριό, Βαρυμπόμπη, Μεταμόρφωση) το gps με ενημερώνει για επικείμενο μπλόκο χωρίς να υπάρχει στην πραγματικότητα. Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει? Έχει κάποιες θέσεις αποθηκευμένες στην μνήμη?

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις για μπλόκα & ραντάρ εδώ και λίγες μέρες, σε κάποιες διαδρομές και σημεία (Ολυμπιακό χωριό, Βαρυμπόμπη, Μεταμόρφωση) το gps με ενημερώνει για επικείμενο μπλόκο χωρίς να υπάρχει στην πραγματικότητα. Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει? Έχει κάποιες θέσεις αποθηκευμένες στην μνήμη?

Έχεις εγκαταστήσει τα "Φορητά Ραντάρ Ταχύτητος" ? Επειδή δεν υπήρχε εκείνη την συγκεκριμένη στιγμή που πέρασες δεν σημαίνει ,ότι δεν την έχουν στήσει ποτέ εκεί :p

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο ψαξιμο και δεν γνωριζω και πολλα, ακουω να λενε πολλοι οτι εχουν το mio...

Μιας και βρηκα αυτο:

http://www.shopcenter.gr/Προϊόντα/Gps-Pda/GPSΠλοήγηση/GPSαυτοκινήτου/MioMoovM300.html

εντελως τυχαια δηλαδη, τι λετε, αξιζει τον κοπο?

δεν εχω ιδεα πιο ειναι καλο, και πιο να αποφυγω.

προς το παρον εχω navi στο κινητο W715 αλλα εχει το κακο οτι μονο με συνδεση wifi λειτουργει...

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο ψαξιμο και δεν γνωριζω και πολλα, ακουω να λενε πολλοι οτι εχουν το mio...

Μιας και βρηκα αυτο:

http://www.shopcenter.gr/Προϊόντα/Gps-Pda/GPSΠλοήγηση/GPSαυτοκινήτου/MioMoovM300.html

εντελως τυχαια δηλαδη, τι λετε, αξιζει τον κοπο?

δεν εχω ιδεα πιο ειναι καλο, και πιο να αποφυγω.

προς το παρον εχω navi στο κινητο W715 αλλα εχει το κακο οτι μονο με συνδεση wifi λειτουργει...

Eχει να προτυνει κανεις καποια φθηνη λυση, δηλαδη δοκιμασμενο gps και σε καλη τιμη?

Link to comment
Share on other sites

qtec 9000 παλιο μεν αλλα με τεραστια οθονη με εξωτερικο δεκτη gps πανακριβο μεν αλλα πιανει ακομη και σε ταφο μεσα δε...και κανεις δουλεια σου ευκολα και αποτελεσματικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Eχει να προτυνει κανεις καποια φθηνη λυση, δηλαδη δοκιμασμενο gps και σε καλη τιμη?

Θεωρώ το MLS 3855 που υπάρχει σε προσφορά 99 ευρώ ότι καλύτερο για αυτήν την κατηγορία τιμής.

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=103401

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.