Jump to content
kitskits

Τρεμουλο Σε Tsi?

Recommended Posts

εδω και αρκετο καιρο εχω ενα μικρο τρεμουλο στο ρελαντι. Φανταστικα πως μετα το service των 30.000 θα σταματουσε αλλα επιμενει εχει κανεις το ιδιο προβλημα? το τρεμουλο δεν συνδιαζεται απο αρυθμιες στις στροφες η κατι ανησυχιτικο.

Link to comment
Share on other sites

εδω και αρκετο καιρο εχω ενα μικρο τρεμουλο στο ρελαντι. Φανταστικα πως μετα το service των 30.000 θα σταματουσε αλλα επιμενει εχει κανεις το ιδιο προβλημα? το τρεμουλο δεν συνδιαζεται απο αρυθμιες στις στροφες η κατι ανησυχιτικο.

το εχω και εγω καιρο τωρα.ακουσα οτι φταιει η βενζινη οτι μπορει να βουλωσε το injection κ οτι μπορει η 100αρα να το 3εβουλωσει. πλεον βαζω μονο 100αρα. η αλη8εια ειναι οτι εχει ελλατωθει αλλα μαλλον δν ειναι εκει το προβλημα. πολλαπλασιαστες ειναι...δν εχω ρωτησει τιμη γτ αμελησα!βεβαια διαγνωση απο υπολογιστη δν γινετε!

Link to comment
Share on other sites

Βαζω παντα 100αρα τους τελευταιους 8 μηνες που πηρα το αμαξι και το κανει.

Δεν ειναι θεμα βενζινης κατι αλλο ειναι το οποιο δεν με απασχολει αλλα +1 οτι το κανει.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο μου ειπαν και εμενα για τις βενζινες αλλα δεν ισχυει νομιζω, αφου το τελευταιο χρονο βαζω απο 1 συγκεκριμενο βενζιναδικο απολυτης εμπιστοσυνης. το θεμα ειναι πως η αντιπροσωπεια δεν θα παραδεχθει πολλαπλασιαστη και δεν προκειται να το καλυψει στην εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο μου ειπαν και εμενα για τις βενζινες αλλα δεν ισχυει νομιζω, αφου το τελευταιο χρονο βαζω απο 1 συγκεκριμενο βενζιναδικο απολυτης εμπιστοσυνης. το θεμα ειναι πως η αντιπροσωπεια δεν θα παραδεχθει πολλαπλασιαστη και δεν προκειται να το καλυψει στην εγγυηση

Το έχω εδώ και 3 χρόνια...κανένα προβλημα.

Οταν είχα ρωτήσει μου είπαν ότι το αμάξι σε στάση, προσπαθεί να ρίξει στοφές/κατανάλωση όσο γίνεται και για αυτό εμφανίζεται το τρέμουλο....λέω τι μου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Εγω βρε παιδια τρεμουλο παρατηρω μονο οταν βαζω μπρος και κατα της διαρκεια του cold start οπου οι στροφες ειναι ανεβασμενες.Μολις πεσουν και γενικα μολις ζεσταθει το αυτοκινητο δεν καταλαβαινω τρεμουλο.Μαλιστα νομιζεις οτι ειναι σβηστο το αμαξι.Τρεμουλο μηδεν.Η απουσια τρεμουλου ηταν απο τα πρωτα που μου ειχαν κανει εντυπωση σε αυτο το αυτοκινητο.Δεν ειναι φυσιολογικο παντως.Τρεμουλο ειχε και ο πατερας μου πριν δυο χρονια στο audi και τελικα καποιο σωληνακι νομιζω αλλαξε ο τεχνικος και ολα οκ.Για ψαξτε το.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

παρατηρω εδω και καιρο πως οταν σταματησω σε ανηφόρα τοτε το τρεμουλο γίνεται πολυ εντονοτερο. ισχυει και σε σας ή ειναι ιδεα μου??

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα GT Sport 170 και μου κανει ακριβως αυτα που περιγραφετε...

επειδη εχω καποιες ακρες αλλα και εγγυηση μεχρι το 2012 (λογω επεκτασης) λετε να τους πιεσω για πολλαπλασιαστη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση ο πολλαπλασιαστής στο τρέμουλο από στάση. Φαίνεται στο πάτημα ανάβει check engine. Κάνε ένα διαγνωστικό να τελειώνεις, με εικασίες δεν βγαίνει άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Το τρεμουλο στο ρελαντι ηταν κυριως γνωρισμα των πρωτων 140/170 δηλ μεχρι και το 2007.

Το πρωτο δικο μου το εκανε αλλα δεν ειχε βρεθει λυση δυστυχως, ισως εχει να κανει με τις γενιες εγκεφαλων.

Το δευτερο που πηρα τελος του 2008 και εχω ακομα δεν το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπες ...κατι παιζει με τις γενιες εγκεφαλων Εγω με Golf 6 160 ειδικα με το τελευταιο ecu update(5859) σταματησε εντελως το τρεμουλο εστω αυτο το μικρο που ειχα....ΤΙΠΟΤΑ κυρια...

Link to comment
Share on other sites

Στροφές ρελαντί ίδιες είναι ? Μπορεί να κάνανε λίγο πιο πλούσιο το μίγμα στο ρελαντί. Ήταν ελλεινά φτωχό

Link to comment
Share on other sites

Το τρεμουλο στο ρελαντι ηταν κυριως γνωρισμα των πρωτων 140/170 δηλ μεχρι και το 2007.

Το πρωτο δικο μου το εκανε αλλα δεν ειχε βρεθει λυση δυστυχως, ισως εχει να κανει με τις γενιες εγκεφαλων.

Το δευτερο που πηρα τελος του 2008 και εχω ακομα δεν το κανει.

Το δικο μου ειναι 2008 και ομως το κανει...να ζητησω καποια αναβαθμιση εγκεφαλου...

Link to comment
Share on other sites

εμενα σε GT 170 του 2006 το εκανε απο την πρωτη μερα που το πηρα οταν ειναι κρυο για κανα δυο λεπτα μετα τιποτε οταν ζεσταθει μου ειπαν ειναι φυσιολογικο...εχει μειωθει τελευταια μπορω να πω οταν αλλαξα λαδια και εβαλα Mobil esp 5-30...εχει βγει αναβαθμιση για GT ξερει κανεις κατι????

Edited by GazofGT
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου είναι τον 10 του 2008 και το εμφανησε στις 13.000χλμ

Συνεχιζει ακόμα και υπαρχουν στιγμές που είναι πολυ ενοχλητικό.

εχει αρχισει και με εκνευρίζει ασχημα...

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το κανει οταν ειμαι σταματιμενος σε φαναρι. οι στροφες δεν πεζουν καθολου. ειναι gt sport 140 του 8 του 2008

Link to comment
Share on other sites

αρα δεν εχει να κάνει με το πρόγραμμα ουτε μίγμα κτλ...

προσπαθω να καταλάβω την αιτία??????

Και εγω δεν μπωρω να καταλαβω. Μου το κανει σπανια. Ουτε οι στροφες παιζουν ουτε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

κ σε μενα το κανει στο ρελαντι μονο

πιστευω οτι ειναι θεμα εγκεφαλου

να ρωτησω κατι εσεις με τα προγραμματα το εχετε το "προβλημα"?

Link to comment
Share on other sites

κ σε μενα το κανει στο ρελαντι μονο

πιστευω οτι ειναι θεμα εγκεφαλου

να ρωτησω κατι εσεις με τα προγραμματα το εχετε το "προβλημα"?

όχι ,ουτε προ προγράμματος ,ούτε μετά !

Link to comment
Share on other sites

τωρα εβαλα δευτερο γεμισμα v-power για να δω μπας και σταματιση. στο πρωτο γεμισμα με v-power το εκανε 1 φορα. τωρα θα δειξη

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα του 2007 ειναι παιδια αλλα τρεμουλο εχει μονο κατα την ψυχρη εκκινηση πριν πεσουν οι στροφες.Μετα ουτε που καταλαβαινεις οτι ειναι αναμενο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.