Jump to content
VAGS

Μερικοί Προβληματισμοί.......Need Some Help...!

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το παραπάνω golf στη συγκεκριμένη έκδοση...

Όπως γνωρίζετε πάρα πολύ καλά, όταν θες να αγοράσεις ένα καινούργιο αυτοκίνητο και ειδικά με τέτοιο κόστος, αρχίζεις να το ψάχνεις αρκετά καλά...

Έτσι λοιπόν, έχοντας ήδη κάνει και test drive ένα comfortline που είχε μία αντιπροσωπεία, το οποίο ήταν με DSG7 και 160hp, μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα από το αυτοκίνητο και πραγματικά σκέφτομαι ότι ίσως να μην πρέπει να το ψάξω άλλο....

Αλλά όμως....υπάρχει και το αλλά!!!

Διαβάζοντας εδώ μέσα κάποια πραγματάκια, πέραν κάποιων χαζοπροβλημάτων όπως κάποιο μικροτρίξιμο σε πλαστικό, μία ευθυγράμμιση και γενικότερα πραγματάκια που μπορεί να είναι σπαστικά, αλλά μαζεύονται εύκολα, διάβασα και κάποια πραγματάκια τα οποία με προβλημάτισαν αρκετά!!

Πιο συγκεκριμένα:

1) Θόρυβος σκουριασμένης κούνιας στην αντλία του κομπρέσσορα.

2) Θόρυβος κουδουνίσματος από το DSG.

Πέραν του γεγονότος ότι μπορεί οι συγκεκριμένοι θόρυβοι να μη σημαίνουν και τίποτα λειτουργικά, αν και σε μερικές περιπτώσεις απ' ότι διάβασα, τελικά δεν ήταν τόσο αθώοι, δεν παύουν να είναι ενοχλητικοί σε κάθε περίπτωση και να με προβληματίζουν για μία επικείμενη αγορά...

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής:

Τα συγκεκριμένα προβλήματα, έχουν εμφανιστεί σε όλους τους κατόχους των εκδόσεων είτε με κομπρέσορα είτε με DSG (είτε συνδυασμού ΚΑΙ των 2 όπως στην έκδοση που σας προανέφερα);

Ή μιλάμε για εκδοχές αστοχίας υλικού σε κάποιους άτυχους κατόχους, τη στιγμή που πάρα πολλοί κάτοχοι, δεν έχουν ακούσει κιχ από τα παραπάνω;

Διάβασα ταυτόχρονα, ότι ειδικά για την περίπτωση της αντλίας νερού στον κομπρέσορα, έχει βγει βελτιωμένο ανταλλακτικό, το οποίο λύνει το πρόβλημα. Ισχύει;

Τέλος, τι γίνεται με το DSG; Υπάρχει κάποια λύση με τους συγκεκριμένους θορύβους, είτε στα προς πώληση μοντέλα, είτε με αντικατάσταση κάποιου ανταλλακτικού ή κάποιου software (αν και διάβασα ότι το πιο πιθανό είναι να μην είναι κάτι... "softwarικό", αλλά...."hardwarικό"); :blush:

Τι απ' όλα ισχύει τελικά; Ελπίζω να αντιλαμβάνεστε τις ανησυχίες μου, μιας και πολλοί από σας ήδη έχετε πέσει σε "λούμπα", και εκτός αυτού, επειδή έχω μία...ευαισθησία με τους θορύβους, θα τρελαινόμουνα αν αναγκαζόμουν να υπομένω τέτοιας φύσεως θορύβους ως...."φυσιολογικούς"... :thumbsup:

Από την άλλη, ο λόγος που άνοιξα ως επί το πλείστον το συγκεκριμένο νήμα, ήταν διότι σε πολλές περιπτώσεις, στα fora συνηθίζεται να γράφονται κυρίως τα αρνητικά, μιας και πολλοί ψάχνουν απεγνωσμένα κάποια λύση ή για να πουν τον πόνο τους βρε αδερφέ, new_lol.gif αλλά ταυτόχρονα, μπορεί να αποτελούν μειοψηφία, μπροστά σε πολλούς περισσότερους οι οποίοι δεν αντιμετωπίζουν κανένα απολύτως πρόβλημα...

Τι λέτε; Τα φώτα σας!!

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες

Εφ' οσον ειμαι ο 1ος που σου απαντα να σου πω οτι πολλοί θα σου πουν παρτο με dgs, εγω θα σου ελεγα να το παρεις με το απλο σασμαν.

Οσο για τον κομπρεσσορα και την χαλασμένη κουνια, υπάρχουν καποια μεμονωμένα περιστατικά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα!

εγω θα σου πω παρτο με κλειστα ματια.. οπως λεει και ο φιλος Νικος απο πανω τα περιστατικα για την κουνια ειναι μεμονομενα και οντως εχει βγει καινουριο ανταλλακτικο απο την αντιπροσωπεια και οπως λενε και αυτοι επιτελους το ελυσαν το προβλημα.. αλλα και το τριξιμο που εκανε (και σε μενα το κανει αλλα δεν το αλλαζω γιατι μαρεσει new_lol.gif ) δεν σου βγαζει κανενα προβλημα! οσον αφορα το dsg και παλι αυτο ειναι μεμονομενο περιστατικο. εγω εχω το απλο σαζμαν αλλα οδηγησα με dsg και εχει εντελως διαφορετικη συμπεριφορα το αυτοκινητο.. αποψη μου με λιγα λογια ειναι οτι οπως και να το παρεις δεν θα το μετανιωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα σου πάρτο ή όχι. Πάντως έχω το ίδιο (Highline 160hp DSG) με 9000 χλμ και αν μου έλεγαν να το ξαναπάρω, θα το έκανα. Σαφώς και έχω τους ήχους που αναφέρεις αλλά δεν έχω δει κάποια διαφορά στην απόδοση. Πάντως με ανοιχτά παράθυρα και ησυχία (στο εξωτερικό περιβάλλον) είναι λίγο σπαστικό :angry2: να τους ακούς. Τουλάχιστον έρχεται χειμώνας και θα κλείσω τα παράθυρα!!! :yahoo: :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω πηγα σημερα για service 15000 km (λαδια δηλαδη) και του ειπα για τον γνωστο ηχο.Μου αλλαξαν την αντλια χωρις καν να το αναφερω ξανα!!Οποτε θεωρω πως ακομα και αν δεν εχει διορθωθει στα καινουρια αυτοκινητα,ΑΝ παρουσιαστει θα στην αλλαξουν χωρις πολλα πολλα!!!Τωρα οσο για το dsg φανταστικη εμπειρια αλλα εγω το πηρα χειροκινητο!Περι ορεξεως....

Link to comment
Share on other sites

καλωςορισες παρτο με κλειστα ματια ακριβως το ιδιο εχω κατενθουσιασμενος ειχα κ το προβλημα της αντλιας λυθηκε κ ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες.Όσο για το DSG απλά φανταστικό αλλά

το πρόβλημα θορύβου άλυτο..

Αν δεν είσαι φοβερά ψείρας δεν θα σε ενοχλήσει ούτε και αυτό..

Η αντλία άρχισε και σε μένα στα 1000χλμ να σκούζει και τώρα που έχω 3000

έχει σταματήσει εντελώς..(το παρακολουθώ για αλλαγή στο πρώτο σέρβις του χρόνου

αν τυχόν εμφανιστεί και πάλι).

Link to comment
Share on other sites

Φιλε VAGS τα δυο θεματα με τους θορυβους (dsg και σκουριασμενη κουνια) δεν ειναι μεμωνομενα περιστατικα.Εχουν αναφερθει απο τοσους πολλους που δεν μπορουμε να τα ενταξουμε στα μεμονωμενα περιστατικα.Εντουτοις, ο ηχος του dsg δεν αποτελει προβλημα αλλα κατασκευαστικο χαρ/κο του κιβωτιου.Χαζο μεν αλλα ετσι το εφτιαξαν,οποτε αν δεν σε ενοχλει ιδιαιτερα ο θορυβος παρτο με dsg.Καλο θα ηταν να εβρισκες καποιο Golf με dsg ωστε να το οδηγησεις και να ακουσεις αν ο θορυβος αυτος ειναι κατι που το θεωρεις ενοχλητικο στο αυτι σου ή οχι.Οσο για τον ηχο της σκουριασμενης κουνιας ειναι φαινομενο που εμφανισθηκε σε πολλους αλλα σε μερικους αποτελεσε και προβλημα δηλαδη εβλεπαν κοψιματα και πτωση αποδοσης.Η λυση του ειναι αρκετα απλη και οχι ιδιαιτερα δαπανηρη αν και πλεον απ'οτι εχουμε ακουσει η βαλβιδες που ευθυνονταν για το θορυβο εχουν βελτιωθει.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ ειλικρινά όλους σας...!!

Να σας πω τώρα τα δεδομένα της υπόθεσης, μετά από χθεσινοβραδινή επίσκεψη σε έκθεση VW....

Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν διαθέσιμα αυτοκίνητα με DSG, παρά μόνον με παραγγελία η οποία θα έχει παράδοση σε κανένα τετράμηνο. Αλλά και να υπήρχε όμως, όπως μου ανέφεραν, θα μπορούσα να βάλω ουσιαστικά πάνω μόνο το....DSG!!! Και αυτό γιατί, όπως μου είπαν, είναι τόσο οριακά τα πράγματα, που ακόμα και pads στο τιμόνι να βάλω (κόστος περί των 110-120 περίπου ευρώ) το αυτοκίνητο το πιάνει φόρος πολυτελείας και ανεβάζει την τιμή του περίπου 2 χιλιάρικα!!!!!!!!

Από την άλλη πλευρά μου είπαν ότι υπάρχουν ετοιμοπαράδοτα 160άρια ΜΕ μεταλλικό ΜΟΝΟ χρώμα(λευκό δεν υπάρχει αλλά δε με νοιάζει), με χειροκίνητο κιβώτιο, τα οποία όμως δεν έχουν κανένα απολύτως extra, πλην του πλούσιου βεβαίως βεβαίως εξοπλισμού του highline, τα οποία τα δίνουν με το κλειδί στο χέρι 22500€, μιας και έχουν βγάλει κάποια προσφορά -2000€ έως περίπου τον Νοέμβριο.

Το θέμα είναι ότι εγώ έχοντας ήδη κάνει test drive το αμάξι με DSG έχω πάθει πλάκα....

Τώρα για να είμαι ειλικρινής, επειδή όταν το είχα κάνει test drive, το είχα κάνει με κλειστά παράθυρα και σε ανοιχτό δρόμο δεν είχα ακούσει τίποτα (και πώς να ακούσω άλλωστε μιας και το ακούτε σε απόλυτη ησυχία και σε ανώμαλο δρόμο με ανοιχτά παράθυρα), έτσι δεν έχω εκτίμηση του πόσο ενοχλητικός μπορεί να είναι υπό αυτές τις προϋποθέσεις ο θόρυβος...

Από την άλλη, σε σχετική μου ερώτηση στον πωλητή, (μιας και υπάρχουν και κάποιες σχέσεις...φιλίας μετά την πρόσφατη αγορά 2 VW από την υπόλοιπη φαμίλια) μου είπε και κάτι ακόμα το οποίο για μένα ήταν αναμενόμενο, το γεγονός δηλαδή ότι το DSG επιβαρύνεται αρκετά αν βάλεις πάνω στο αμάξι και πρόγραμμα κάτι που είχα στο μυαλό μου να το κάνω σε κάθε περίπτωση στο μέλλον....

Βέβαια, μπρος στα κάλλη του DSG, τι είναι ο πόνος...ήμουν διατεθειμένος να μη βάλω και πρόγραμμα και να το αφήσω έτσι (μιας και είναι ούτως ή άλλως νομίζω αρκετά για τα γούστα μου - αν και δεν είναι ποτέ αρκετά όταν τα συνηθίσεις) προκειμένου να έχω αυτό το κόσμημα στο αυτοκίνητό μου....

Πώς τα βλέπετε;;;

Και πάλι σας ευχαριστώ προκαταβολικά... ;)

Link to comment
Share on other sites

Και δεν ειναι DSG και δεν ειναι highline και εχει και εκπτωσ 2000χιλ και στο δινει 22500???? Μια χαρα πολλα ειναι!!

Link to comment
Share on other sites

Και δεν ειναι DSG και δεν ειναι highline και εχει και εκπτωσ 2000χιλ και στο δινει 22500???? Μια χαρα πολλα ειναι!!

Όχι βρε!! Highline είναι!! Μόνο επιπλέον έξτρα δεν έχει μιας και είναι ετοιμοπαράδοτο...

Εντάξει, είπαμε να κάνουμε υποχωρήσεις στο DSG (ως προς τη συζήτηση δηλαδή), αλλά όχι και να μην είναι και highline!! new_killother.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε!! Highline είναι!! Μόνο επιπλέον έξτρα δεν έχει μιας και είναι ετοιμοπαράδοτο...

Εντάξει, είπαμε να κάνουμε υποχωρήσεις στο DSG (ως προς τη συζήτηση δηλαδή), αλλά όχι και να μην είναι και highline!! new_killother.gif

Όλα τα λεφτά στο γκολφ είναι το dsg7!!! Αισθάνεσαι πως οδηγείς μερτσέντες!!! Γνώμη μου είναι να μη βάλεις κανένα πρόγραμμα στο αμάξι,όπως το ίδιο πιστεύω για κάθε αμάξι. Σε κάθε περίπτωση,εσύ αποφασίζεις! Καλές αποφάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Να σας θέσω ένα δίλημμα;

Τι θα διαλέγατε;

Golf Highline:

Α) 1)ΧΩΡΙΣ DSG 2)ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ 3)ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ,

Β) 1)ΜΕ DSG 2)ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ 6 ΜΗΝΩΝ ΜΕ 5000ΧΛΜ 3)ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΣΑΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (το οποίο πιθανόν να έχετε βαρεθεί);

(δε σας λέω χρώματα που μ' αρέσουν και που δε μ' αρέσουν για να είναι στα μέτρα του καθενός η ερώτηση) :)

Σημειωτέον...στα ίδια λεφτά...

Άντε και για να βάλω δύσκολα....το Β) με 1000€ φθηνότερα... new_lol.gif

Edited by VAGS
Link to comment
Share on other sites

Να σας θέσω ένα δίλημμα;

Τι θα διαλέγατε;

Golf Highline:

Α) 1)ΧΩΡΙΣ DSG 2)ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ 3)ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ,

Β) 1)ΜΕ DSG 2)ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ 6 ΜΗΝΩΝ ΜΕ 5000ΧΛΜ 3)ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΣΑΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (το οποίο πιθανόν να έχετε βαρεθεί);

(δε σας λέω χρώματα που μ' αρέσουν και που δε μ' αρέσουν για να είναι στα μέτρα του καθενός η ερώτηση) :)

Σημειωτέον...στα ίδια λεφτά...

¶ντε και για να βάλω δύσκολα....το Β) με 1000¤ φθηνότερα... new_lol.gif

Το πρώτο !

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο για πλάκα. Εκτός αν μπορείς να το πάρεις καινούργιο με dsg. Το χρώμα έχει πλάκα τους πρώτους μήνες, μετά προσωπικά το βαριέμαι ούτως ή άλλως και άλλωστε από μέσα το ζεις το αμάξι. Το dsg θα το χρησιμοποιείς συνέχεια... και θα σου μείνει και το χιλιάρικο (με το οποίο στην τελική βάζεις μεμβράνες στο χρώμα που θέλεις).

ΥΓ: Γενικά νομίζω ότι δε συμφέρει καινούργιο, εκτός αν θέλεις ντε και καλά συγκεκριμένο συνδυασμό χρώματος/εξτρα/εσωτερικής επένδυσης και δεν το βρίσκεις μεταχειρισμένο. Μόλις αγόρασα με 15000 σχεδόν golf plus DSG 2007 tsi 140 με ηλιοροφή, εργοστασιακά xenon, οθόνη με gps, σιντιέρα, αναδιπλούμενους καθρέφτες, αισθητήρα βροχής και φώτων και δεν ξέρω τι άλλο (ακόμα το ψάχνω!)... με 30.000 χλμ. Μιλάμε ότι το αμάξι, πέρα από κάτι γρατζουνιές εξωτερικά, είναι σαν καινούργιο. Καινούργιο αυτή τη στιγμή θα έκανε ίσως και πάνω από 30.000 ευρώ.

Edited by dragonlord
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εχω MK6 DSG7 122 Highline μαλλον η απάντηση μου δεν θα είναι αντικειμενική.... :rolleyes:

Παρε DSG και σκέψου με κριτήριο την καινοτομια του προϊόντος... shockgun.gif

160 180 200 220 300+ άλογα όλο και κάποιος γνωστός θα έχει και θα στη λέει ό,τι και να κάνεις...

Τέτοιο κιβώτιο δεν υπάρχει σε άλλο αυτοκίνητο αυτής της κατηγορίας και δεν μπαίνει μετά την αγορά .

Σκέψου καλά το χαμόγελό σου σε κάθε αλλαγή ταχύτητας και όσο για τους θορύβους ...άκου και λίγο μουσικούλα new_sugkrotima.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλε VAGS το να κανεις γκαλοπ πιστευω ειναι ανουσιο.Εσυ εισαι αυτος που θα τα ζυγισει ωστε να επιλεξει αυτο που του ταιριαζει.Καποιοι θα σου πουν το πρωτο καποιοι αλλοι το δευτερο.Στο τελος ομως ειτε το θελεις ειτε οχι, εσυ εισαι αυτος που θα επιλεξει και πιστεψε με οι γνωμες μας ειναι αχρειαστες.Δε θα σου χρησιμευσουν καθολου.Κατσε και σκεψου τι υποχωρησεις μπορεις να κανεις, τι προτεραιοτητες εχεις και τι ζητας απο το αυτοκινητο σου και φυσικα σε σχεση με τα οικονομικα σου.Αυτα θα σε οδηγησουν σε σωστη αποφαση οχι οι γνωμες μας.Αυτες το πιθανοτερο να σε μπερδεψουν περισσοτερο.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εχω MK6 DSG7 122 Highline μαλλον η απάντηση μου δεν θα είναι αντικειμενική.... :D

Παρε DSG και σκέψου με κριτήριο την καινοτομια του προϊόντος... shockgun.gif

160 180 200 220 300+ άλογα όλο και κάποιος γνωστός θα έχει και θα στη λέει ό,τι και να κάνεις...

Τέτοιο κιβώτιο δεν υπάρχει σε άλλο αυτοκίνητο αυτής της κατηγορίας και δεν μπαίνει μετά την αγορά .

Σκέψου καλά το χαμόγελό σου σε κάθε αλλαγή ταχύτητας και όσο για τους θορύβους ...άκου και λίγο μουσικούλα new_sugkrotima.gif

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο μας τον Ringo106R. Εχω το ίδιο αυτοκίνητο MK6 DSG7 122 Highline. (προσφατη αγορα) και το αυτοκίνητο δεν παιζεται! DSG7 rules!!!! Δεν πιστευω οτι υπάρχει αλλο παρόμοιο κιβωτιο και σκέψου οτι είμαι στον χωρο του αυτοκινήτου επαγγελματικά (μηχανικός άλλης μάρκας σε αντιπροσοπεία) Όσο για τους θορύβους εμένα πρωσοπικά του DSG ΔΕΝ με ενοχλούν. Για την χαλασμένη κούνια δεν μπορω να σου πω επιδή δεν εχω κομπρέσορα.

Καλη απόφαση!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!! Εγώ έχω το mkvi 160 με 45.000 χλμ χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα πέραν του δίσκοι πλατό που άλλαξα στην εγγύηση. Παρόλα αυτά όσο περνάει ο καιρός μετανιώνω που δεν το πήρα με dsg. Τέλος δεν πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο να το πάρεις μεταχειρισμένο οπως αναφέρεις παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με την αντλια κομπρεσσορα σε αυτοκινητα παραγωγης μετα τον μαρτιο δεν υπαρχει καθως μπαινει το νεο ανταλλακτικο . Επισης λενε οτι τα παραγωγης μετα απο τον ιουλιο dsg-7 εχουν μειωμενο θορυβο κατα την κυληση σε ανωμαλιες και αυτο γιατι η audi ελαβε παρα πολλα παραπονα απο τον θορυβο αυτο στα δικα της αυτοκινητα και εφαρμοστηκε λυση . Εαν ψαξεις στο youtube θα δεις μεγαλο αριθμο προβληματων ....αλλα και εδω με το θεματακι του mechatronics ..(ηλ μοναδα ελεγχου dsg). Αν παρολα αυτα δεν εισαι ψειρας και ετοιμος για ολα βαλε το κορυφαιο κιβωτιο ολων των εποχων . Αξιζει ...

Και εγω περαν της αλλαγης κρεμαγιερας ,δισκου-πλατο συμπλεκτη, νεα νατλια κομπρεσσορα και μια ανακληση για τους γρυλους των παραθυρων που επεσαν πριν με παρουν να μου το πουν ...κανενα ουσιαστικο προβλημα .

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με την αντλια κομπρεσσορα σε αυτοκινητα παραγωγης μετα τον μαρτιο δεν υπαρχει καθως μπαινει το νεο ανταλλακτικο . Επισης λενε οτι τα παραγωγης μετα απο τον ιουλιο dsg-7 εχουν μειωμενο θορυβο κατα την κυληση σε ανωμαλιες και αυτο γιατι η audi ελαβε παρα πολλα παραπονα απο τον θορυβο αυτο στα δικα της αυτοκινητα και εφαρμοστηκε λυση . Εαν ψαξεις στο youtube θα δεις μεγαλο αριθμο προβληματων ....αλλα και εδω με το θεματακι του mechatronics ..(ηλ μοναδα ελεγχου dsg). Αν παρολα αυτα δεν εισαι ψειρας και ετοιμος για ολα βαλε το κορυφαιο κιβωτιο ολων των εποχων . Αξιζει ...

Και εγω περαν της αλλαγης κρεμαγιερας ,δισκου-πλατο συμπλεκτη, νεα νατλια κομπρεσσορα και μια ανακληση για τους γρυλους των παραθυρων που επεσαν πριν με παρουν να μου το πουν ...κανενα ουσιαστικο προβλημα .

Ρε συ θανο αυτο μου αρεσε εισαι φοβερος. Εγω θα το ειχα πεταξει στο ποταμι αν μου εβγαζε ολα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ θανο αυτο μου αρεσε εισαι φοβερος. Εγω θα το ειχα πεταξει στο ποταμι αν μου εβγαζε ολα αυτα.

Προβλημα δηλαδη μηχανικο προβλημα να μεινει στο δρομο δεν εβγαλε ...ολα τα προβληματα ηταν του τυπου η κρεμαγιερα κολουσε που και που και ειχε τζογο (εως 1.5mm το δεχεται η VW) ενα σωρο κυκλοφορουν ετσι, η αντλια ξερεις...απλα εκανε τον ηχο ...το δισκο πλατο ..σκορτσαρε το αμαξι ... Τα εβαλα κατω και επειδη ασφαλεστερο αυτοκινητο με 20.000 δεν παιρνω σιγα σιγα τα περασα στην εγγυηση και τωρα ειναι ολα οκ .Ηταν προβληματα τα οποια αν θες ζεις και μαζι τους ...εγω τα θεωρησα απαραδεκτα και πετυχα αλλαγες στην εγγυηση οπως και πολλα αλλα ατομα απο εδω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.