Jump to content
midkin

Όταν Ένα 14¶ρι Δείχνει Τα Δόντια Του...

Recommended Posts

Aν και μάλλον αφορά τον midkin η ερώτηση, εγώ έχω ανοίξει με Μ3 Ε36 από 2ες μέχρι αλλαγή σε 4η και ήμασταν μαζί, με Golf 6 GTi μαμά, και ήμουν αρκετά μπροστά μέχρι τελειώματα 3ης, και με Astra 1.6T πρόγραμμα-εξάτμιση που και πάλι ήμουν μπροστά. Δυστυχώς δεν έχω ανοίξει με TSi 1ο στάδιο.

Αλέξανδρε, δεν ξέρω αν τα πατήματα που αναφέρεις ήταν κανονισμένα, αλλά για καλύτερα συμπεράσματα όταν έχουμε να κάνουμε με αυτοκίνητα 200+ ίππων νομίζω ότι πρέπει να κουμπώνει και η 5η. sillyhorse1rb5.gif

Αν βέβαια ήταν αυθόρμητα πατήματα και είχε και κίνηση, εννοείται ότι θα πατήσεις όσο σε παίρνει. Απλά με ένα άνοιγμα 2ας-3ης δε φαίνονται στην ουσία οι διαφορές των αυτοκινήτων.

Περιμένουμε το πάτημα με τον midkin. :good:

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε, δεν ξέρω αν τα πατήματα που αναφέρεις ήταν κανονισμένα, αλλά για καλύτερα συμπεράσματα όταν έχουμε να κάνουμε με αυτοκίνητα 200+ ίππων νομίζω ότι πρέπει να κουμπώνει και η 5η. sillyhorse1rb5.gif

Που μπορούμε να βάλουμε ώστε να έχουμε τόση απόσταση μπροστά μας;

Επειδή σκοπεύω να βάλω με ένα 350Ζ και δεν θέλω να αδικήσω τον συνάδελφο που θα βρούμε μεγάλη ευθεία χωρίς πολύ κίνηση;

Link to comment
Share on other sites

Με απλά λόγια την εξάτμιση του Σκριβάνου την θεωρείς για πέταμα ή οχι? Εντελώς ανεξάρτητα απο το αμαξι που παρουσίασε βλάβη και για το ποιος ευθύνεται για αυτό.

Δεν γνωρίζω να σου απαντήσω.

Ξέρω πως γενικά (και αόριστα) κάνει καλές δουλειές και φροντίζει για το καλύτερο δυνατό για τους πελάτες του.

Αυτό όμως δεν έχει καμία σχέση.

Ξέρεις πόσοι κάνουν εξατμίσεις στην Ελλάδα;

Σορρυ αλλα σε αυτά που λες εγω δεν διακρίνω το παραμικρό ιχνος Aftersales support. Γινεται ενας εξαιρετικός presales ελεγχος απο οτι καταλαβαίνω αλλα μετα το aftersales παραμένει στο τοπικό αντιπρόσωπο. Και απο αυτά που μας λες after sales δεν βλεπω τουλάχιστον οχι οπως το καταλαβαινω εγω. Εν τέλη τα ποσοστό αστοχίας για αυτά τα 3000 αμαξια τον χρόνο πόσο ειναι? Ξερεις ποσα αμαξια παρουσίασαν κρισιμη βλάβη και για ποιον λόγο? Δεν μιλάω για ποσοστό αλλα για ακριβές νούμερο.

Σου έγραψα και παραπάνω πως μπορώ να μιλάω για ώρες και αυτό είναι καθαρή διαφήμιση που γενικά δεν μου αρέσει να κάνω μέσω των φόρουμ.

Αλλά για να μην νομίζεις πως αποφεύγω την ερώτηση, επιγραμματικά να σου αναφέρω πως έχουμε 71 αντιπροσώπους σε όλη την Ελλάδα, με πάνω από 150 τεχνικούς που ασχολούνται με αυτό το κομμάτι.

Αντιλαμβάνεσαι πως με τέτοια νούμερα, η αντίστοιχη προσοχή της revo είναι αρκετά στραμμένη εδώ, άρα υποστηριζόμαστε και σωστά.

Π.χ. η κατασκευή/μικρορύθμιση κάθε νέου κώδικα γίνεται στην Ελλάδα στα πολύ εμπορικά μας μοντέλα (1,4TSi, 1,8TSI κ.λ.π)

Σε γενικές γραμμές πάντως δεν χρειάζεται update κάθε φορά που βάζει κάποιος αέρα στα λάστιχα...

Μπορώ να γράφω ώρες, αλλά δεν είναι αυτό το ζητούμενο, ούτε αναφέρει κάποιος πως "είναι το καλύτερο, βάλτε μόνο αυτό, τα υπόλοιπα είναι ΜΑΠΑ".

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Κέρδισες το θαυμασμό όλων μας.

Αν είσαι ευχαριστημένος με το αυτοκίνητό σου κάνε ό,τι ο midkin. Άνοιξε ένα νέο θέμα και γράψε το.

Διαφορετικά, αν σκοπός είναι να διαβάλλετε ό,τι γράφει, να αφήνετε υπονοούμενα και να έρθουν σε αντιπαράθεση

με τον κ. Γκίκα όσοι έχουν διαφορετική γνώμη από εκείνον, πείτε το και στους υπόλοιπους να το γνωρίζουν εκ των προτέρων.

Eίναι πολύ πρωί για να αρχίσω να σιχτιρίζω και δεν θα ήθελα να συγχυστώ, μιας και έχω να βγάλω εκλογές. Αν από όσα έχω γράψει στο τόπικ αυτό, αυτά κατάλαβες, τότε σφάλλεις. Πως να διαβάλλω τον Νίκο? Λέγοντας πιο πάνω ότι έχει το καλύτερο ΦΠΕ TSi? Ή λέγοντας ότι θα είναι μπροστά από εμένα? Και δεν έχεις παρακολουθήσει το τόπικ, και λες ό,τι να'ναι.

Τόπικ παρουσίασης του δικού μου, ΔΕΝ θα ανοίξω, γιατί δεν έχω καμία απολύτως διάθεση να αποδεικνύω ότι δεν είμαι ελέφαντας, κτλ. Όσοι είναι φίλοι μου από το club, το ξέρουν το αμάξι, ή αν θέλουν το βλέπουν, πάμε για καφέ, ανοίγουμε, κτλ.

Ο,τι γράφω, το έγραψα γιατί πιο πάνω ερωτήθηκα για το πως είναι το SKN. Και ναι, έχω δύσκολο πρόγραμμα, και δεν μου είναι εύκολο να κανονίζω κάθε μέρα πατήματα.

Το αν ο Γκίκας είναι υπερβολικός ή όχι, μην το καταλογίζεις σε εμένα. Εγώ είμαι ευχαριστημένος από αυτόν, ως πελάτης, και έχω και στο ντουλαπάκι του αυτοκινήτου ένα χαρτάκι, για κάτι 5 χρόνια εγγύησης κτλ.

@Νίκο, γράψε τίποτα γιατί έχουν χάσει την μπάλα.

@Στέφανε, μη κανονισμένα ήταν, αλλά εχεις δίκιο. ;)

Edited by Katana
Link to comment
Share on other sites

Eίναι πολύ πρωί για να αρχίσω να σιχτιρίζω και δεν θα ήθελα να συγχυστώ, μιας και έχω να βγάλω εκλογές. Αν από όσα έχω γράψει στο τόπικ αυτό, αυτά κατάλαβες, τότε σφάλλεις. Πως να διαβάλλω τον Νίκο? Λέγοντας πιο πάνω ότι έχει το καλύτερο ΦΠΕ TSi? Ή λέγοντας ότι θα είναι μπροστά από εμένα? Και δεν έχεις παρακολουθήσει το τόπικ, και λες ό,τι να'ναι.

Τόπικ παρουσίασης του δικού μου, ΔΕΝ θα ανοίξω, γιατί δεν έχω καμία απολύτως διάθεση να αποδεικνύω ότι δεν είμαι ελέφαντας, κτλ. Όσοι είναι φίλοι μου από το club, το ξέρουν το αμάξι, ή αν θέλουν το βλέπουν, πάμε για καφέ, ανοίγουμε, κτλ.

Ο,τι γράφω, το έγραψα γιατί πιο πάνω ερωτήθηκα για το πως είναι το SKN. Και ναι, έχω δύσκολο πρόγραμμα, και δεν μου είναι εύκολο να κανονίζω κάθε μέρα πατήματα.

¶στα αυτά ανταγωνιστή, προσπαθείς να με διαβάλλεις με αρνητικό τσι για να κερδίσεις το δικό μου τσι(tsi) στο πάτημα! ;)

Υ.Γ. Το νου σου Αλέξανδρε, από Δευτέρα περιμένω τηλ! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Tα ιδια και τα ιδια ... Ρε παιδια , μη χαλατε το τοπικ της παρουσιασης του ανθρωπου ! Δεν ειναι δυνατον να βγαινει ενα μελος να κανει παρουσιαση του αυτοκινητου του και να γινεται τσακωμος για τα προγραμματα για ... 63η φορα , αν χαλανε τα REVO ή αν ειναι αδυναμα τα SKN ... Ημαρτον ! Ειναι σαν να πηγαινουμε θεατρο καθε μηνα και να βλεπουμε το ιδιο ακριβως εργο . περα απο το οτι ειναι ανουσιο , κατανταει τουλαχιστον κουραστικο !

Link to comment
Share on other sites

¶στα αυτά ανταγωνιστή, προσπαθείς να με διαβάλλεις με αρνητικό τσι για να κερδίσεις το δικό μου τσι(tsi) στο πάτημα! :)

Υ.Γ. Το νου σου Αλέξανδρε, από Δευτέρα περιμένω τηλ! ;)

Ναι ρε φίλε, θα μιλήσουμε. Να πάμε Ο.Χ. που δεν έχω παει ποτέ! Λολ

Link to comment
Share on other sites

Περάστηκε πρόγραμμα Revo stg2, ρύθμιση για 100άρα!

Από αύριο πάω να περάσω τα μπουζί της bosch και αν μου δώσουν το OK από Revo πάω και για αφαίρεση καταλύτη! Στόχος τα 250+

Αν δεν παίξει το Revo χωρίς καταλύτη μάλλον θα το πάω the other way, για 270+...

Αποστόλη ετοιμάσου για προσπέραση από τα δεξιά! sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Περάστηκε πρόγραμμα Revo stg2, ρύθμιση για 100άρα!

Από αύριο πάω να περάσω τα μπουζί της bosch και αν μου δώσουν το OK από Revo πάω και για αφαίρεση καταλύτη! Στόχος τα 250+

Αν δεν παίξει το Revo χωρίς καταλύτη μάλλον θα το πάω the other way, για 270+...

Αποστόλη ετοιμάσου για προσπέραση από τα δεξιά! sillyhorse1rb5.gif

καλησπερα...πρεπει σημερα πριν κανα μισαωρο ν επινες καφε με αποστολη! περασα κ ειδα τα αμαξια διπλα διπλα...τυχαιο?? :p αχ ρε αποστολη με οποιον μιλας του βαζεις ιδεες!! κακη επιρροη!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...πρεπει σημερα πριν κανα μισαωρο ν επινες καφε με αποστολη! περασα κ ειδα τα αμαξια διπλα διπλα...τυχαιο?? :p αχ ρε αποστολη με οποιον μιλας του βαζεις ιδεες!! κακη επιρροη!

Ρε ντροπαλέ!!! 100 φορές τα έχουμε πει!!! Γιατί δεν έψαξες μία μία τις καφετέριες να έρθεις; new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε ντροπαλέ!!! 100 φορές τα έχουμε πει!!! Γιατί δεν έψαξες μία μία τις καφετέριες να έρθεις; new_iloveyou.gif

ρε φιλε ακαλεστος δν παω πουθενα!!! :p το λες λες κ εχει 1-2 καφετεριες!

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, γιατί μπουζί της Bosch? Θα βάλεις πιο ψυχρά και γιατί?

Φιλοσοφική ερώτηση: Γιατί δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ με το αυτοκινητάκι μου??? :)new_rtfm.gifprotest.gif

Edited by Katana
Link to comment
Share on other sites

Νίκο, γιατί μπουζί της Bosch? Θα βάλεις πιο ψυχρά και γιατί?

Μου το πρότεινα πολλοί αυτό και χθες ο Αποστόλης είπε πως είναι must. Οπότε λέω να τα δοκιμάσω...

Link to comment
Share on other sites

Περάστηκε πρόγραμμα Revo stg2, ρύθμιση για 100άρα!

Από αύριο πάω να περάσω τα μπουζί της bosch και αν μου δώσουν το OK από Revo πάω και για αφαίρεση καταλύτη! Στόχος τα 250+

Αν δεν παίξει το Revo χωρίς καταλύτη μάλλον θα το πάω the other way, για 270+...

Αποστόλη ετοιμάσου για προσπέραση από τα δεξιά! sillyhorse1rb5.gif

καλοτουμπάνιαστος!!

βλεπεις διαφορά με πριν?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.