Jump to content
trella_gkazia

Vw Golf Vs Toyota Auris

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια ειμαι μελος αρκεττο καιρο!!! Εχω ενα VW Beetle και σκεφτομαι να παρω ενα καινουριο αμαξι!! Ειμαι αναμεσα σε Golf 160ph και Auris 132ph!! θα ηθελα να μου πείτε αν σας εχουν βγαλει προβληματα γιατι απο φιλους ακουγα για προβληματα στα ηλεκτρονικα κ.τ.λ για την καταναλωση γενικα διαφορα τετοια!! Σας ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι μελος αρκεττο καιρο!!! Εχω ενα VW Beetle και σκεφτομαι να παρω ενα καινουριο αμαξι!! Ειμαι αναμεσα σε Golf 160ph και Auris 132ph!! θα ηθελα να μου πείτε αν σας εχουν βγαλει προβληματα γιατι απο φιλους ακουγα για προβληματα στα ηλεκτρονικα κ.τ.λ για την καταναλωση γενικα διαφορα τετοια!! Σας ευχαριστω!!

Φιλε την πατησες..λαθος τοπικ ανοιξες!Αν δεν καταλαβαινεις τι λεω θα καταλαβεις στην συνεχεια!Το μονο που μπορω να προτινω ειναι να ανοιξεις και ενα αντιστοιχο στο TOYOTA φορουμ και αν βγαλεις ακρη και απο τα 2 φορουμ εδω ειμαστε! :yahoo:new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Όχι ρε το Auris. Να μου πεις για Audi A3 1.8, Opel astra 140, seat leon 1.8, alfa romeo mito QV, Honda civic type s, κλπ αμάξια και όχι εμετούς.... να μπορέσω να στα συγκρίνω με το golf.

Ειδικά τώρα με το facelift, αντί να ξεστραβωθούν να το σουλουπώσουν λίγο , το έκαναν ακόμα χειρότερο. Ούτε καν.

Edited by Grouper
Link to comment
Share on other sites

πριν αγορασω το golf που εχω τωρα...ειχα παει να δω και to auris, οταν εκατσα μεσα και ειδα αυτην την κονσολα με τον λεβιε ταχυτητων αυτην την πλαστικουρα που αν το πιασεις λιγο με το χερι νομιζεις οτι θα το βγαλεις κιολας...βγηκα οπως μπηκα και πηγα απεναντι που ητανε η vw !!

Link to comment
Share on other sites

GOLF +επιδόσεις +ποιότητα κατασκευής -αξιοπιστία -εργοστασιακή εγγύηση

COROLLA +αξιοπιστία +οικονομία +after sales -επιδόσεις

Συμπέρασμα: Αν οι επιδόσεις είναι το ζητούμενο το GOLF είναι μονόδρομος. Αν η αξιοπιστία είναι αυτό που ζητάς τότε COROLLA και πάλι COROLLA. Αρα όπως έθεσες το ερώτημα μάλλον για COROLLA σε βλέπω. Εμπρός λοιπόν και καλορίζικο.

Για τις ανακλήσεις που προέβη η TOYOTA σε διάφορα μοντέλλα της εγώ προσωπικά μόνο ως θετικά μπορώ να τα εκλάβω. Το προτιμώ από το αδιάφορο σφύριγμα της VW η οποία δεν έκανε ανάκληση για να διορθώσει εκ'γενετής προβλήματα τύπου συγχρονιζέ δευτέρας,σκάστρες,κ.λ.π Εγώ βέβαια δεν θα αγόραζα ποτέ μα ποτέ corolla αλλά οφείλω να αναγνωρίσω το πολύ καλό after sales και τη μακροχρόνια εγγύηση corolla.

Edited by PERIS
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε το Auris. Να μου πεις για Audi A3 1.8, Opel astra 140, seat leon 1.8, alfa romeo mito QV, Honda civic type s, κλπ αμάξια και όχι εμετούς.... να μπορέσω να στα συγκρίνω με το golf.

Ειδικά τώρα με το facelift, αντί να ξεστραβωθούν να το σουλουπώσουν λίγο , το έκαναν ακόμα χειρότερο. Ούτε καν.

Ti μου θυμησες, οταν εψαχνα για αυτοκίνητο μου αρεσε πολυ το Honda civic και τελικά μάλλον έκανα μ@λ@... που πήρα το golf.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε το Auris. Να μου πεις για Audi A3 1.8, Opel astra 140, seat leon 1.8, alfa romeo mito QV, Honda civic type s, κλπ αμάξια και όχι εμετούς.... να μπορέσω να στα συγκρίνω με το golf.

Ειδικά τώρα με το facelift, αντί να ξεστραβωθούν να το σουλουπώσουν λίγο , το έκαναν ακόμα χειρότερο. Ούτε καν.

συμφωνω απολυτα.....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε την πατησες..λαθος τοπικ ανοιξες!Αν δεν καταλαβαινεις τι λεω θα καταλαβεις στην συνεχεια!Το μονο που μπορω να προτινω ειναι να ανοιξεις και ενα αντιστοιχο στο TOYOTA φορουμ και αν βγαλεις ακρη και απο τα 2 φορουμ εδω ειμαστε! ;)new_iloveyou.gif

Χαχαχα μεσα στο μυαλο μου εισαι.Σωστος...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το Auris το πηρε η συζηγος και το πουλησε με 5500 χλμ 5 μηνες μετα και χασαμε ενα σκασμο λεφτα!!! γιατι?

πρωτον η υπεροχη ποιοτητα που μεσα σε 20 μερες το ντουλαπακι του συνοδηγου κρεμασε και ετριζε!!! οσο για τα κρατηματα του

φτανει να σου πω οτι το δεκατιας Renault Megane με 115,000χλμ ηταν ετη φωτος μπροστα του!!! τωρα καταλαβα γιατι ολοι με

Toyota πατανε φρενο πριν μποθνε σε στροφη!!! επειδι δεν τοθς κρατησει το μπουρδελο!!! να την χεσω με τα συχωρησεως την

αξιοπιστια τους!!! την να την κανω απο τον αλλο κοσμο? ρε ουστ!!!!! Ειχα Golf GTI και της πηρα ενα Audi A3 1,2 TSI και ηρεμισαμε!!!

ουτε να φευγει ουτε τπτ!!! τουλαχιστον ηερουμε οτι εκει που θελουμε να φτασουμε ανετα ξεκουραστα και προπαντως ασφαλεις!!!!

αν εισαι οντος παππους που πας με 50 οκ τοτε παρτο! αν και με 55χλμ στον δρομο μεταξυ μεσσηνης και κορωνης με πεταξε και καλα που οδηγουσα εγω!!!

ειδαμε τον χαρο με τα ματια μας!!!! και πιστεψε με εχουμε κανει αυτο τον δρομο χιλιαδες φορες και πολυ πολυ πιο γρηγορα!!!

οποτε καλοριζικο το Golfaki!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα το οτι σε πεταξε δεν εχει να κανει φιλε μου. Και εμενα το γκολφ καινουριο με καινουρια λαστιχα με πεταξε με 20-30χαω

και το χτυπησα ζαντα σε πεζοδρομιο. Και εκει που με πεταξε μπαινω με Ματιζ πολυ ποιο γρηγορα. Δεν εχει να κανει...

Μια χαρα ειναι και τα τογιοτα και αν και ειμαι απο αυτους που υποστηριζουν το γκολφ δεν με βλεπω να ξαναπαιρνω γκολφ.

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με μπερδεψατε!!! Εχω και εγω VW αλλα εμενα μου εχει βγει καλο!!! Και ο μονος λογος που θελω να το αλλαξω ειναι οτι ειναι γυναικιο(το ειχε η αδερφη μου)!! Οσο για τα κρατηματα το ηξερα αλλα ο μονος λογος που θα το επαιρνα ειναι οτι ειναι αξιοπιστο! Γενικα για να καταλαβετε θελω ενα αμαξι για να πηγαινω στην σχολη μου στην δουλεια κανενα ταξιδι απο καρδιτσα και πανω!!! Και ειμαι 22!!!

Edited by mmm
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με μπερδεψατε!!! Εχω και εγω VW αλλα εμενα μου εχει βγει καλο!!! Και ο μονος λογος που θελω να το αλλαξω ειναι οτι ειναι γυναικιο(το ειχε η αδερφη μου)!! Οσο για τα κρατηματα το ηξερα αλλα ο μονος λογος που θα το επαιρνα ειναι οτι ειναι αξιοπιστο! Γενικα για να καταλαβετε θελω ενα αμαξι για να πηγαινω στην σχολη μου στην δουλεια κανενα ταξιδι απο καρδιτσα και πανω!!! Και ειμαι 22!!!

Ποσα χρηματα μπορεις να δωσεις???

θελεις και γκαζια???

Link to comment
Share on other sites

Ποσα χρηματα μπορεις να δωσεις???

θελεις και γκαζια???

στα 25-27 καπου εκει μαζι με τα εξτρα!!! ναι θα ηθελα να εχει γκαζι αλλο οχι τρελλα!!! γιατι τρελλα = βενζινη

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις Golf. ¶μα του συμπεριφερθείς ανθρώπινα δεν θα σου βγάλει τίποτα! =@

Φιλικά,

Αλέξανδρος

Link to comment
Share on other sites

στα 25-27 καπου εκει μαζι με τα εξτρα!!! ναι θα ηθελα να εχει γκαζι αλλο οχι τρελλα!!! γιατι τρελλα = βενζινη

Honda civic

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειναι απλο..

αν θελεις γκαζια και χωρους πας σε golf 1.4 tsi 160ps (Αρχικη για 3θυρο Generation 21.500,00)

αν θελεις γκαζια 2 πορτες και ποιο σπορ λοοκ πας σε scirocco 1.4 tsi 160ps (Aρχικη 22.690,00)

αν θελεις γκαζια ΔΕΝ θες πολυ μεγαλους χωρους πας σε polo gti 1.4 tsi 180ps (Αρχικη 19300 το 3θυρο και στανραρ το DSG7)

απλα τα πραγματα.

αν ΔΕΝ θες τουρμποκομπρεσορατα παρε ενα golf tsi 122 (Αρχικη για 3θυρο trendline 18.890,00) & Scirocco tsi 122 (Αρχικη 21.470,00) η δες για leon tsi 125.

αν ΔΕΝ θες καθολου τουρμπο δες τα Honda αν και αλλαζει μοντελο απο οτι ξερω...

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

γιατι??? αυτο εχει τα κρατηματα του golf? η μηπως την ποιοτητα κατασκευης?

Oχι μονο το γκολφ σε αυτον τον πλανήτη ειναι αυτοκίνητο, τα αλλα ειναι για πέταμα.

Link to comment
Share on other sites

Oχι μονο το γκολφ σε αυτον τον πλανήτη ειναι αυτοκίνητο, τα αλλα ειναι για πέταμα.

Σε σύγκριση με το Civic που αντιπροτείνεις εσύ, που υπερτερεί το Civic?

Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με το Civic που αντιπροτείνεις εσύ, που υπερτερεί το Civic?

H αντιπαράθεση για το ποιο αυτοκίνητο υπερτερεί έναντι κάποιου άλλου είναι ατέρμονη και χωρις ουσία.

Αυτό που έχει σημασία και είναι καθοριστικός παράγοντας για την αγορά αυτοκίνητου στον κάθε ένα από εμάς είναι να σου κάνει κλικ.

Link to comment
Share on other sites

H αντιπαράθεση για το ποιο αυτοκίνητο υπερτερεί έναντι κάποιου άλλου είναι ατέρμονη και χωρις ουσία.

Αυτό που έχει σημασία και είναι καθοριστικός παράγοντας για την αγορά αυτοκίνητου στον κάθε ένα από εμάς είναι να σου κάνει κλικ.

Σαφώς! Δεν λέω κάτι διαφορετικό, ούτε αντιπαρατίθεμαι, απλά επειδή αναφέρεις αρχικώς το Civic ως την πρότασή σου και έπειτα παραμερίζεις το Golf με το σχόλιό σου, ρώτησα για να δω με τι κριτήριο προτείνεις το Civic :rolleyes:

Η κουβέντα γίνεται εποικοδομητική όταν επιχειρηματολογούμε, οπότε εκεί είναι και η απορία μου :whistling:

Φιλικά,

Αλέξανδρος

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω πριν παρω το γκολφ ειχα ενα ibiza top gun. τεσπα εγω εψαχνα ενα αυτοκινητο σχετικα γρηγορο και με ποιοτητα στο εσωτερικο, εκανα πολλααααα test drive για να καταληξω στο γκολφ (mkv gt sport) και δεν το μετανιωσα καθολου ουτε θα το μετανιωσω και ας μου βγαλει προβληματα...

ΥΓ εχω οδηγησει ενος πολυ φιλου ενα honda civic type s 140hp και το αμαξι ειναι μουφα για μενα.. αν και ο ιδιος παραδεχεται την ανωτεροτητα του γκολφ λεγοντας: m@l@kia που δν πηρα golf.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.