Jump to content
Guest Nightangel

Golf Mk5 Gti Owners

Recommended Posts

Καλα εσεις εχετε ξεφυγει..

Πειτε μας τουλαχιστον να φερουμε κανενα αλεξισφαιρο στην συναντηση...

θελω να δω την παρασκευη τι θα λεμε οταν θα ειμαστε απο κοντα,ελπιζοντας στην αφιξη του οδοντιατρου με το πυροβολο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

θελω να δω την παρασκευη τι θα λεμε οταν θα ειμαστε απο κοντα,ελπιζοντας στην αφιξη του οδοντιατρου με το πυροβολο! -_-

Κώστα, δεν έχεις ιδέα που πας να μπλέξεις. Κατ' αρχάς δεν είναι οδοντίατρος ο άνθρωπος. Οδοντίατρο τον φωνάζουν γιατι βγάζει τα δόντια των θυμάτων του με κάβουρα. ¶σε που δε χρειάζεται πολυβόλο. Τα καταφέρνει τέλεια και με ενα απλό πιστόλι:

Gun.gif

Να εύχεσαι να περιοριστεί μόνο σε κανα-δυο κολωνίτσες η τιμωρία σου! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Κώστα, δεν έχεις ιδέα που πας να μπλέξεις. Κατ' αρχάς δεν είναι οδοντίατρος ο άνθρωπος. Οδοντίατρο τον φωνάζουν γιατι βγάζει τα δόντια των θυμάτων του με κάβουρα. ¶σε που δε χρειάζεται πολυβόλο. Τα καταφέρνει τέλεια και με ενα απλό πιστόλι:

Gun.gif

Να εύχεσαι να περιοριστεί μόνο σε κανα-δυο κολωνίτσες η τιμωρία σου! tongue.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

...να δω ως πότε θα ανέχομαι ορισμένους σε αυτό το forum...

Για αρχή να ξαναμαναπαρακαλέσω να μείνετε όλοι εντός θέματος.

Έχω χαραμίσει 30' από τον χρόνο μου στην δουλειά μου για να διαβάσω το κοντό και το μακρύ του καθενός.

Ευτυχώς δεν έχουν πολλοί προβληματισμούς. Οι εμπλεκόμενοι στους διαξιφισμούς που κατέληξαν να κάνουν προσωπικούς χαρακτηρισμούς αλλά και δημοσίευσαν υβριστικό περιεχόμενο (a.k.a. έβρισαν) θα υποστούν τις όποιες αναμενόμενες κυρώσεις.

Ελπίζω επιτέλους τα σοβαρευτείτε -πράγμα που το αμφιβάλλω-.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και 9 μήνες συμβιώνω με ένα μαύρο GTI V DSG και έχω το εξής "πρόβλημα" (παρακαλώ για την κατανόησή σας και την εγκράτεια γέλιου εκ των προτέρων :D ):

Δεν έχω που να βάλω το ποδήλατό μου!!!!!!

Οι λύσεις κοτσαδόρου και οροφής είναι ακριβές και καθόλου πρακτικές, ενώ για την σχάρα που μπαίνει στο πίσω τζάμι μου λένε οτι κινδυνεύει να σπάσει η αεροτομή...

Ξέρει κανείς κάτι, έχετε δοκιμάσει κάτι, έχετε ακούσει κάτι????

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

Υ.Γ: Και τώρα που το θυμάμαι: Cruise control εκ των υστέρων μπορεί να τοποθετηθεί???

Τhx!

Κωνσταντίνος

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, αυτό το πρόβλημα το έχω αντιμετωπίσει και εγώ. Αυτό που έκανα ήταν να ρίξω τα πίσω καθίσματα, να βγάλω την μπροστινή ρόδα και να το βάλω έτσι μέσα, αφού πρώτα έριξα μια κουβέρτα για να μην λερώσω...

Και το καλό ήταν ότι σφήνωσε και μπορούσα να πάω άνετα παντού.

Cruise control αν είναι 08 μοντέλο δεν νομίζω να μπαίνει. Στα παλαιότερα, άνετα

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, αυτό το πρόβλημα το έχω αντιμετωπίσει και εγώ. Αυτό που έκανα ήταν να ρίξω τα πίσω καθίσματα, να βγάλω την μπροστινή ρόδα και να το βάλω έτσι μέσα, αφού πρώτα έριξα μια κουβέρτα για να μην λερώσω...

Και το καλό ήταν ότι σφήνωσε και μπορούσα να πάω άνετα παντού.

Cruise control αν είναι 08 μοντέλο δεν νομίζω να μπαίνει. Στα παλαιότερα, άνετα

Σωστά μίλησε ο geopan ο 1ος...

Cruise control είναι εύκολο να μπεί,

Αρκεί

1.Το πλαίσιο σου να είναι 2006 , 2007

2. Και να διαβάσεις αυτόν τον οδηγό, που τον έχουμε συντάξει εμείς τα παιδία..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και 9 μήνες συμβιώνω με ένα μαύρο GTI V DSG και έχω το εξής "πρόβλημα" (παρακαλώ για την κατανόησή σας και την εγκράτεια γέλιου εκ των προτέρων :D ):

Δεν έχω που να βάλω το ποδήλατό μου!!!!!!

Οι λύσεις κοτσαδόρου και οροφής είναι ακριβές και καθόλου πρακτικές, ενώ για την σχάρα που μπαίνει στο πίσω τζάμι μου λένε οτι κινδυνεύει να σπάσει η αεροτομή...

Ξέρει κανείς κάτι, έχετε δοκιμάσει κάτι, έχετε ακούσει κάτι????

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

Υ.Γ: Και τώρα που το θυμάμαι: Cruise control εκ των υστέρων μπορεί να τοποθετηθεί???

Τhx!

Κωνσταντίνος

Καλησπέρα. Θα πρέπει να προμηθευτείς σχάρα για την πίσω πόρτα, η οποία θα είναι ειδική για αυτοκίνητα που έχουν αεροτομή.

Εγώ προμηθεύτηκα μια τέτοια από γνωστό ποδηλατάδικο που είναι στην Εθνική οδό στο ύψος της Ρενό.

Είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα πρέπει να προμηθευτείς σχάρα για την πίσω πόρτα, η οποία θα είναι ειδική για αυτοκίνητα που έχουν αεροτομή.

Εγώ προμηθεύτηκα μια τέτοια από γνωστό ποδηλατάδικο που είναι στην Εθνική οδό στο ύψος της Ρενό.

Είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ!!!

Πήγα στο μαγαζί, μου την τοποθέτησαν και μόλις €60 (ενώ οι αντίστοιχες που δεν έκαναν λόγω αεροτομής ήταν από €130 και πάνω).

Thanx again!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ!!!

Πήγα στο μαγαζί, μου την τοποθέτησαν και μόλις €60 (ενώ οι αντίστοιχες που δεν έκαναν λόγω αεροτομής ήταν από €130 και πάνω).

Thanx again!

Να είσαι καλά!! Καλές βόλτες!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Είμαι 3,5 χρ. περίπου μέλος και κάτοχος GTI, σας παρακολουθώ από το site αλλά βέβαια δεν έχω καταφέρει ποτέ να έρθω σε συναντήσεις (δουλειά, παντρεμένος, παιδί – κάποιοι θα καταλαβαίνουν τι εννοώ!) και δεν έχω επικοινωνήσει και ποτέ μαζί σας. Παρόλα αυτά παίρνω το θάρρος να ρωτήσω αν έχει παρατηρήσει κανείς το παρακάτω: Εδώ και 4 μήνες περίπου, και πάντα από ψυχρές εκκινήσεις (αν είναι ζεστό και κρυώσει λίγο, μετά ανεβάζει κανονικά!) το GTI μου αργεί πολύ να ανεβάσει θερμοκρασία από 70 σε 90 βαθμούς. Περίπου τον τριπλάσιο χρόνο από παλιότερα. Το διαπίστωσαν και στον Φιλοσίδη που το συντηρώ. Αλλάξαμε θερμοστάτη, βαλβίδα ψυχρής, μία βαλβίδα στην έξοδο του ψυγείου και δοκιμάσαμε και καντράν από άλλο GTI αλλά δεν άλλαξε κάτι (εδώ να πω ότι ο ίδιος ο κ. Φιλοσίδης Σταύρος ασχολήθηκε και μάλιστα, εκτός από τον θερμοστάτη, δεν πλήρωσα κάτι άλλο). Το μόνο που συνέβη από τότε που άλλαξε συμπεριφορά το αυτοκίνητο ήταν ένα update του εγκεφάλου μηχανής αλλά δεν μπορώ να το προσδιορίσω χρονικά για να είμαι σίγουρος. Ίσως… άσχετο!

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο? Υπάρχει καμιά ιδέα για το τι μπορεί να είναι?

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και sorry για το μακροσκελές post.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Είμαι 3,5 χρ. περίπου μέλος και κάτοχος GTI, σας παρακολουθώ από το site αλλά βέβαια δεν έχω καταφέρει ποτέ να έρθω σε συναντήσεις (δουλειά, παντρεμένος, παιδί – κάποιοι θα καταλαβαίνουν τι εννοώ!) και δεν έχω επικοινωνήσει και ποτέ μαζί σας. Παρόλα αυτά παίρνω το θάρρος να ρωτήσω αν έχει παρατηρήσει κανείς το παρακάτω: Εδώ και 4 μήνες περίπου, και πάντα από ψυχρές εκκινήσεις (αν είναι ζεστό και κρυώσει λίγο, μετά ανεβάζει κανονικά!) το GTI μου αργεί πολύ να ανεβάσει θερμοκρασία από 70 σε 90 βαθμούς. Περίπου τον τριπλάσιο χρόνο από παλιότερα. Το διαπίστωσαν και στον Φιλοσίδη που το συντηρώ. Αλλάξαμε θερμοστάτη, βαλβίδα ψυχρής, μία βαλβίδα στην έξοδο του ψυγείου και δοκιμάσαμε και καντράν από άλλο GTI αλλά δεν άλλαξε κάτι (εδώ να πω ότι ο ίδιος ο κ. Φιλοσίδης Σταύρος ασχολήθηκε και μάλιστα, εκτός από τον θερμοστάτη, δεν πλήρωσα κάτι άλλο). Το μόνο που συνέβη από τότε που άλλαξε συμπεριφορά το αυτοκίνητο ήταν ένα update του εγκεφάλου μηχανής αλλά δεν μπορώ να το προσδιορίσω χρονικά για να είμαι σίγουρος. Ίσως… άσχετο!

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο? Υπάρχει καμιά ιδέα για το τι μπορεί να είναι?

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και sorry για το μακροσκελές post.

φιλε καλο θα ηταν να ανοιξεις το θεμα στα προβληματα γιατι οπως βλεπεις εδω επικρατει νεκρα....ευχομαι για λυση του προβληματος σου..εμενα προς το παρον δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο..να μου ελεγες για κροταλισμα στο ρελαντι και για θορυβους κατι σκαμπαζω...

Link to comment
Share on other sites

πλεον εχουμε πιασει κορυφη στο θεμα της βελτιωσης που καθε ποστ ειναι ανουσιο.... :D το τοπικ αυτο επρεπε να λεγεται golf v gti fight club κι οχι tuning!

!! B):lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Έχω πρόγραμμα της ΑΒΤ και αντιμετωπίζω το εξής θέμα. Χθες Σάββατο το αμάξι πήγαινε ασυνήθιστα δυνατά. Σήμερα το πρωί το ξανα έβγαλα βόλτα και μετά από 2 - 3 δυνατά ανοίγματα άναψε το λαμπάκι του λ. Πηγαίνοντας ήρεμα για κάποια μέτρα έσβησε. Αλλά κάνοντας άνοιγμα από 4η και 70 χιλ. το λαμπάκι άναβε σε κάθε φορά (το δοκίμασα 2-3 φορές). Πριν κανά 1,5 μήνα μου ξανα είχε ανάψει και τότε μου άλλαξαν τον πολλαπλασιαστή του 1ου κυλίνδρου. Έχω την υποψία ότι είναι θέμα προγράμματος. Τι να κάνω; Help please!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Έχω πρόγραμμα της ΑΒΤ και αντιμετωπίζω το εξής θέμα. Χθες Σάββατο το αμάξι πήγαινε ασυνήθιστα δυνατά. Σήμερα το πρωί το ξανα έβγαλα βόλτα και μετά από 2 - 3 δυνατά ανοίγματα άναψε το λαμπάκι του λ. Πηγαίνοντας ήρεμα για κάποια μέτρα έσβησε. Αλλά κάνοντας άνοιγμα από 4η και 70 χιλ. το λαμπάκι άναβε σε κάθε φορά (το δοκίμασα 2-3 φορές). Πριν κανά 1,5 μήνα μου ξανα είχε ανάψει και τότε μου άλλαξαν τον πολλαπλασιαστή του 1ου κυλίνδρου. Έχω την υποψία ότι είναι θέμα προγράμματος. Τι να κάνω; Help please!!!!

κοίτα ειδικά το πρόγραμμα της abt ειναι στανταρ (aka κονσερβα ) , οπότε κάτι να έχει πάει λάθος είναι λίγο δύσκολο αφού ένα file υπάρχει , άλλωστε όπως λες πήγαινε μια χαρά , (εκτός αν έχεις πάνω και άλλα πράγματα όπως εισαγωγή ή εξάτμιση dp) , οπότε δεν ξαναβλέπεις πάλι πολλαπλασιαστές ?

φοράς τίποτα αλλο στο αυτοκίνητο ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, υπάρχουμε ακόμη ή τα πουλήσατε όλοι? ¶ντε γιατι ο JDL ανησυχεί πως τελικά θα μείνουμε μόνο αυτός, ο RS κι εγώ. Τα τρία παφλοκούμπουρα δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, υπάρχουμε ακόμη ή τα πουλήσατε όλοι? ¶ντε γιατι ο JDL ανησυχεί πως τελικά θα μείνουμε μόνο αυτός, ο RS κι εγώ. Τα τρία παφλοκούμπουρα δηλαδή.

αν και παλεύει ο καλός με τον κακό μου εαυτό... βάλε άλλον έναν στην λίστα !

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, υπάρχουμε ακόμη ή τα πουλήσατε όλοι? ¶ντε γιατι ο JDL ανησυχεί πως τελικά θα μείνουμε μόνο αυτός, ο RS κι εγώ. Τα τρία παφλοκούμπουρα δηλαδή.

Είναι ακόμα ο Καφρούλης ο Geo και ο μεγάλος μου έρωτας ο Jimmakos, η αιρετική μαιμού αν όλα πάνε καλά από Δευτέρα θα έχει το καινούριο άρμα.

Μείναμε λίγες και καλές κοπέλες οι πιό όμορφες του club.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.