Jump to content
arkiou

Χάραγμα Με Κλειδί Στο Polo Μου..

Recommended Posts

Χτες το βράδυ κάποιος πανέξυπνος!!! (Δεν ξέρω εάν επιτρέπονται τα μπινελίκια στο forum και δεν ξέρω πως να τον χαρακτηρίσω) μου χάραξε το polo μάλλον με κλειδί από την πόρτα μέχρι το πίσω φτερό!!

Να ήταν παιδιά να πω είναι άμυαλα! Αλλά αν ήταν ενήλικας τι μπορώ να πω....όλη του την κακία την έβγαλε εκεί;;

post-20546-0-07366900-1328514599_thumb.j

post-20546-0-82524400-1328514614_thumb.j

Edited by Arkiou
Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγώ ένα αντίστοιχο μόνο που πρέπει να έγινε με κατσαβίδι. Το άφησα έτσι γιατί δεν αξίζει να πετάς χρήματα όταν γύρω σου υπάρχουν τόσοι κάφροι.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε βλεπω τις φωτο και 'ποναει' η καρδια μου...Φαινονται βαθιες γρατσουνιες!Πηγαινε να τις φτιαξεις αν μπορεις.Υπαρχουν αρκετα θεματα στο Forum που λενε για επισκευη γρατσουνιων.Μια καλη λυση νομιζω ειναι η Paintbull.Αν νομιζεις ομως οτι θα ξαναγινει αστο οπως λεει και ο συμφουριτης παραπανω.

Edited by SPYROS81
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το βλέπω έτσι!!! θα το φτιάξω... θα πάω να ρωτησω σε διάφορους γα τιμές!! τι ακριβώς ειναι η paintbull???

Ειναι καταστηματα που ασχολουνται με τετοια θεματακια,επισκευες γρατσουνιων,τοπικες βαφες κτλ.Δεν την εχω δοκιμασει,δεν ξερω απλα εχω ακουσει καλα λογια και οτι ειναι επαγγελματιες.Καταστηματα εχει σε μεγαλες πολεις.

Link to comment
Share on other sites

Μία βόλτα από το Δήμο (www.autopaint.gr) επιβάλλεται και ας μην

το φτιάξεις και εκεί. Μου είχαν κάνει και εμένα κάτι παρόμοιο παλιά

και μιας και τότε δεν είχα μικτή ασφάλεια για να το φτιάξω με λίγο

χρώμα ο Δήμος το είχε κάνει σχεδόν να μην φαίνεται (Στην αρχή

χρώμα, μετά βερνίκι και μετά μου το είχε γυαλίσει).Τώρα αν θες

βάψιμο όλη την πλευρά ή τοπικό του το λες.. Διάβασε αν θες και

το αντίστοιχο θέμα μέσα στο φόρουμ για τις εντυπώσεις τους από

τον κ.Δήμο.Και από θέμα χρημάτων καμία σχέση με τις υπόλοιπες

franchise εταιρείες.....

Link to comment
Share on other sites

Μου ειχαν κανει το ιδιο στο καπω και το εβαψα ολοκληρο(καπω).Για μενα καλυτερα να το πας σε ενα καλο βαφεα να το δει και να σου πει.Τοπικες βαφες κανουν ολοι,το θεμα ειναι οτι τα μαγαζια τυπου paintbull,chipsaway δεν εχουν φουρνους βαφης και γενικα σε λαμαρινοδουλειες χρησιμοποιουν

το στοκο με το τσουβαλι.Το αμαξι το ειχες αφησει σε κανα 'περιεργο' μερος?Απο ποια περιχη εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Το αμαξι το ειχες αφησει σε κανα 'περιεργο' μερος?Απο ποια περιχη εισαι?

Πολύ κοντά στο σπίτι μου.. Κερατσινι πειραια.. ειδικα εκει που μενω ειναι πολύ ησιχα δν εχει πολλά αμαξια! αλλα έχει πολλούς ζηλιάριδες... τι να!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κοντά στο σπίτι μου.. Κερατσινι πειραια.. ειδικα εκει που μενω ειναι πολύ ησιχα δν εχει πολλά αμαξια! αλλα έχει πολλούς ζηλιάριδες... τι να!!!

Τοτε θα σου προτεινα να πας μια βολτα απο τον κ.Δημο(autopaint) οπως σου ειπε και το μελος nikolakis.Δεν ειναι τυχαιο πως εχουν μεινει ευχαριστημενα πολλα μελη του club.

Link to comment
Share on other sites

φιλε τι να πω προσπαθησε να μην στεναχωριεσαι. Ελπιζω, ανεξοδα και γρηγορα να το φτιαξεις. Κιεγω εβλεπα την πορτα κανα τριμηνο μεχρι να μπορεσω να την φτιαξω και στην αρχη δεν μπορουσα να την κοιταξω, μετα συνηθιζεται (οπως ολα στην ζωη)

παντως ενω δεν ειμαι υπερ της βιας αλλα την κατηγορια ανθρωπων που χαραζουν αυτοκινητα (οπως φυσικα και την αλλη κατηγορια, αυτων που βαζουν φολα στα σκυλια) θα ηθελα να τους χτυπαω κανα διωρο.

Link to comment
Share on other sites

την κατηγορια ανθρωπων που χαραζουν αυτοκινητα (οπως φυσικα και την αλλη κατηγορια, αυτων που βαζουν φολα στα σκυλια) θα ηθελα να τους χτυπαω κανα διωρο.

+10000000000000

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κοντά στο σπίτι μου.. Κερατσινι πειραια.. ειδικα εκει που μενω ειναι πολύ ησιχα δν εχει πολλά αμαξια! αλλα έχει πολλούς ζηλιάριδες... τι να!!!

Δυστυχως ετσι ειναι...Το Polaki σου ειναι ενα μαυρο με xenon???αν ναι το εχω δει αρκετες φορες στην πλατεια στην αμφιαλη παρκαρισμενο...εγω εχω ενα λευκο με xenon ηλιοροφη...!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ετσι ειναι...Το Polaki σου ειναι ενα μαυρο με xenon???αν ναι το εχω δει αρκετες φορες στην πλατεια στην αμφιαλη παρκαρισμενο...εγω εχω ενα λευκο με xenon ηλιοροφη...!!!

Μαυρο έχω αλλά όχι με xenon! μαλλον λες ενα που παρκαρει στην πλατεία και καμιά φορα στισ νισήδες στην τσαλδάρη! μήπως μένεις κοντά στην μυστρά?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κοντά στο σπίτι μου.. Κερατσινι πειραια.. ειδικα εκει που μενω ειναι πολύ ησιχα δν εχει πολλά αμαξια! αλλα έχει πολλούς ζηλιάριδες... τι να!!!

Δυστυχως ετσι ειναι...Το Polaki σου ειναι ενα μαυρο με xenon???αν ναι το εχω δει αρκετες φορες στην πλατεια στην αμφιαλη παρκαρισμενο...εγω εχω ενα λευκο με xenon ηλιοροφη...!!!

εγω εχω δει εσενα μια φορα στη πετρου ραλλη νομιζω ενα πρωι!εχουν περασει κατι μηνες βεβαια..

μενω λιγο πιο κατω νικαια.

arkiou λυπαμαι γ το πολακι ελπιζω να το φτιαξεις το γρηγοροτερο!παντου και παντα υπαρχουν βανδαλοι..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μιας και πιασαμε κουβεντα για τις γρατζουνιες θα ηθελα να ρωτησω κατι.κατι μικρογρατζουνιες που δημιουργουνται στην μεσα πλευρα τον χερουλιων που ανοιγεις εξωτερικα την πορτα(οπως το πιανεις για να ανοιξεις την πορτα ειτε απο δαχτυλιδια ειτε απο νυχια) και ειναι τελειως επιφανειακες ξερετε αν φευγουν με καποιον ευκολο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

Guest TRiBaL_23

ρε παιδια μιας και πιασαμε κουβεντα για τις γρατζουνιες θα ηθελα να ρωτησω κατι.κατι μικρογρατζουνιες που δημιουργουνται στην μεσα πλευρα τον χερουλιων που ανοιγεις εξωτερικα την πορτα(οπως το πιανεις για να ανοιξεις την πορτα ειτε απο δαχτυλιδια ειτε απο νυχια) και ειναι τελειως επιφανειακες ξερετε αν φευγουν με καποιον ευκολο τροπο?

Γυάλισμα

Link to comment
Share on other sites

Γυάλισμα

Ή με αλοιφή!!

Πολύ κοντά στο σπίτι μου.. Κερατσινι πειραια.. ειδικα εκει που μενω ειναι πολύ ησιχα δν εχει πολλά αμαξια! αλλα έχει πολλούς ζηλιάριδες... τι να!!!

Δυστυχως ετσι ειναι...Το Polaki σου ειναι ενα μαυρο με xenon???αν ναι το εχω δει αρκετες φορες στην πλατεια στην αμφιαλη παρκαρισμενο...εγω εχω ενα λευκο με xenon ηλιοροφη...!!!

Πέρασες απο τσαλδάρη σήμερα το βράδυ?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε με το καλο να το φτιαξεις για να μη το βλεπεις και εκνευριζεσαι. Εμενα ηταν πιο ευγενικος ο μη πω που μου γδαρε σε τρια διαφορετικα σημεια το απεξω του καθρεφτη συνοδηγου. Τουλαχιστον φτιαχνεται ευκολα και φτηνα αλλα προς το παρον το αφηνω ετσι. καλα που δεν ειναι στου οδηγου να το βλεπω ολη την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει πολλούς μα@@@κες ο ντουνιας! απορώ πως δεν τους εχει καταπιει η φυσικη επιλογη :p

Το εφτιαξα το πολακι μου! 140 ευρω και εγινε πενα οπως το πηρα απο την αντιπροσωπεια!!!! πλεον δεν παρκαρω ξανα σε εκεινο το στενο! και ελπιζω να μην το ξανακανει ο συγκεκριμενος γιατι θα του αδειασω γεμιστηρα! :p

Edited by Arkiou
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.