Jump to content
ForiS3

Golf - Επιλογή Ελαστικου 205/55/16 [Όλες Οι Μαρκες]

Recommended Posts

Φίλε μου τα greekenglish απαγορεύονται, και εκτός αυτου μας εχεις βγάλει τα ματια για να διαβάσουμε τα ποστ σου.

sorry giauto alla exo problima me to pc mou, kai mia mporo na grapso kai mia oxi.... SORRY!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι μεταξυ δυο ελαστικων

michelin saver 350¤

michelin primacy 370¤

σε διασταση 205Χ55Χ16

τι προτείνετε μεταξύ των δύο? ο λαστιχας λέει για τα primacy

Link to comment
Share on other sites

ειμαι μεταξυ δυο ελαστικων

michelin saver 350¤

michelin primacy 370¤

σε διασταση 205Χ55Χ16

τι προτείνετε μεταξύ των δύο? ο λαστιχας λέει για τα primacy

Κατά τη γνώμη μου, το ζευγάρι των επιλογών σου δεν είναι σωστό :) .

Προτείνω:

Continental PremiumContact2 360 euro

Michelin Primacy HP 370 euro

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου, το ζευγάρι των επιλογών σου δεν είναι σωστό :) .

Προτείνω:

Continental PremiumContact2 360 euro

Michelin Primacy HP 370 euro

η εμπειρια που εχω απο τα continental σε παλιοτερο αμαξι δεν ειναι και οτι καλυτερο καλα κρατήματα αλλα πεταξε βιζι στον πρωτο μηνα

Link to comment
Share on other sites

η εμπειρια που εχω απο τα continental σε παλιοτερο αμαξι δεν ειναι και οτι καλυτερο καλα κρατήματα αλλα πεταξε βιζι στον πρωτο μηνα

Βιζιά πετάνε όλες οι εταιρείες, αρκεί να βρεθείς στην ακατάλληλη στιγμή, στο ακατάλληλο σημείο, με την ακατάλληλη ταχύτητα.

Δεν έχει σχέση η προσωπική σου ατυχής εμπειρία, με το όνομα των ελαστικών.

Απλά τότε, φορούσες το συγκεκριμμένο λάστιχο. :)

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν για pirelli p7 για 1.6fsi με 205/55/16 στα 350¤.

Αξιζουν;

διαβασε αυτο http://www.tanea.gr/default.asp?pid=27&ct=17&artid=61412&enthDate=19032008

Eγω θα σου προτείνω Continental.

Edited by sakis_vwgolf
Link to comment
Share on other sites

διαβασε αυτο http://www.tanea.gr/default.asp?pid=27&ct=17&artid=61412&enthDate=19032008

Eγω θα σου προτείνω Continental.

αυτο το τεστ ειναι για το γρηγορο 170αρι GT!!

εγω ποτε θα ζεστανω αυτα τα λαστιχα;

Link to comment
Share on other sites

η εμπειρια που εχω απο τα continental σε παλιοτερο αμαξι δεν ειναι και οτι καλυτερο καλα κρατήματα αλλα πεταξε βιζι στον πρωτο μηνα

+1, φορούσα continental sport contact 2, καλό κράτημα, πολύ μικρή διάρκεια ζωής και όταν τα άλλαξα στα 28-30χιλ. χιλιόμετρα δεν θυμάμαι ακριβώς, είχα δύο ωραιότατα καρουμπαλάκια. Και τα saver και τα primacy είναι εξίσου καλά, διαλέγεις και παίρνεις. Παιδία κοιτάξτε και τα michelin pilot exalto, λίγο θορυβώδες μεν αλλά ικανοποιητικό σε όλους τους τομείς στην διάσταση που ζητάτε (205/55/16), τα φορούσα για 40χιλ. χιλιόμετρα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα, είχαν και άλλα χιλιόμετρα να κάνουν ακόμη!

Link to comment
Share on other sites

κλείνω προς Michelin primacy κυρίως γιατί είναι αθόρυβα σχετικά. Μέσα στην εβδομάδα θα τα βάλω και θα επανέλθω με εντυπώσεις

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

κλείνω προς Michelin primacy κυρίως γιατί είναι αθόρυβα σχετικά. Μέσα στην εβδομάδα θα τα βάλω και θα επανέλθω με εντυπώσεις

βαλε τα Michelin και θα μείνεις ευχαριστημένος !

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν τα λάστιχα φορέθηκαν michelin primacy και το πρώτο πράγμα που μου έκανε εντύπωση είναι ότι είναι τελείως αθόρυβα θα επανέλθω την επόμενη εβδομάδα γιατί το σαββατοκύριακο έχω να κάνω ταξίδι

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν τα λάστιχα φορέθηκαν michelin primacy και το πρώτο πράγμα που μου έκανε εντύπωση είναι ότι είναι τελείως αθόρυβα θα επανέλθω την επόμενη εβδομάδα γιατί το σαββατοκύριακο έχω να κάνω ταξίδι

Καλοφόρετα με πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα.

Έκανες τελικά την σωστή επιλογή.:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μετά από 450χιλ. μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος από την επιλογή μου το τιμόνι έγινε ποιο άμεσο το φρενάρισμα βελτιώθηκε όπως και το κράτημα και σε αρκετά γρήγορους ρυθμούς τώρα μένει να δούμε και τη διάρκεια του στο χρόνο

Link to comment
Share on other sites

κλείνω προς Michelin primacy κυρίως γιατί είναι αθόρυβα σχετικά. Μέσα στην εβδομάδα θα τα βάλω και θα επανέλθω με εντυπώσεις

Φιλε προσφατα εβαλα τα pilot sport 3 με 400 ευρω και τα primacy τα ειχε 370.Εννοειται οτι τα ps3 ειναι καλυτερο ελαστικο.Αθορυβο, μαλακο και με πολυ καλο κρατημα.Τα συστηνω ανεπιφυλακτα εφοσον δεν εχουν μεγαλη διαφορα τιμης απο τα primacy.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Το Pilot sport 3 είναι το ίδιο καλό με το exalto ή χειρότερο;;;;;

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;;;

Τα Pilot Sport 3 είναι ξεχωριστή κατηγορία από μόνα τους, όσον αφορά τα πολιτικά λάστιχα υψηλών επιδόσεων...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε προσφατα εβαλα τα pilot sport 3 με 400 ευρω και τα primacy τα ειχε 370.Εννοειται οτι τα ps3 ειναι καλυτερο ελαστικο.Αθορυβο, μαλακο και με πολυ καλο κρατημα.Τα συστηνω ανεπιφυλακτα εφοσον δεν εχουν μεγαλη διαφορα τιμης απο τα primacy.

σε ευχαριστώ Νασο έχω βάλει τα primacy είδη και είμαι πολυ ευχαριστημένος. Επέλεξα αυτά γιατί είναι ποιο αθόρυβα από τα pilot λόγω και 2 παιδιών μέσα στο αμάξι και θέλω ήσυχα ταξίδια.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ Νασο έχω βάλει τα primacy είδη και είμαι πολυ ευχαριστημένος. Επέλεξα αυτά γιατί είναι ποιο αθόρυβα από τα pilot λόγω και 2 παιδιών μέσα στο αμάξι και θέλω ήσυχα ταξίδια.

Δεν ξερω για τα exalto αλλα τα ps3 ειναι αθορυβα και μαλακα.Ηταν κατι που με ενδιεφερε πολυ να μην κανουν θορυβο.

Link to comment
Share on other sites

Επέλεξα τα Conti Premium Contact για το Golf Plus 140 και γενικά είμαι ευχαριστημένος για τις οικογενειακές μετακινήσεις που πραγματοποιεί το αυτοκίνητο. Δεν λένε όχι και σε πιο γρήγορους ρυθμούς όμως επειδή είναι πολυυύ μαλακά το πέλμα δείχνει αμέσως ότι ταλαιπωρείται. Εν ολίγοις όσοι με σπορ αναζητήσεις προτιμήστε κάτι σκληρότερο.

/ ΒΣ

ΥΓ για γρήγορη οδήγηση απαιτούν φούσκωμα ακόμα και 36εμ.-32π. δεν είναι υπερβολή.

Link to comment
Share on other sites

Ας πω κι εγώ τη γνώμη μου.

Σε TSi 140, έχω τα Continental Premium Contact2 με δείκτη H. Τα έχω τώρα κάτι παραπάνω από 20.000χλμ. και δεν μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος. Γενικά το λάστιχο ψιλογλιστράει. Άνετο μεν αλλά εγώ δεν το εμπιστεύομαι. Και το λέω εγώ που δεν το "κυνηγάω" γενικά. Θυμάμαι το ταλαίπωρο Hankook της μάνας του που είχα πρίν, ναι μεν δεν ήταν και το καλύτερο ελαστικό αλλά είχε βγάλει 55.000χλμ αξιοπρεπέστατα. Στην επόμενη αλλαγή ίσως πάω σε Sport Contact ή σε άλλη μάρκα. Επίσης άποψή μου είναι ότι δεν είναι εύκολο να έχεις γνώμη μετά από λίγα μόνο χιλιόμετρα.

Edited by stig
Link to comment
Share on other sites

πάντως εδώ και 2000 χιλ. που φοράω τα michellin primacy είμαι υπέρ ευχαριστημένος. έχω δει πολύ μεγάλη βελτίωση στα φρένα το τιμόνι έγινε ποιο άμεσο και το κράτημα βελτιώθηκε και στο στεγνό και βρεγμένο το συστήνω ανεπιφύλακτα

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας δοκιμασει αρκετα απο τα προαναφερθεσα λαστοιχα, αυτη τη στιγμη φοραω dunlop sport maxx.....

Δεν θελω να μακρυγορησω, αλλα οποιος το εχει δοκιμασει, θα καταλαβει ποσο καλο ειναι αυτο το λαστοιχο.....

Στην επομενη αλλαγη μου που κοντευει, θα βαλω τα eagle f1 assymetric, ή τα sport maxx tt.... Μαλλον τα πρωτα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.