Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Αυτο το κακο βγαζει ο TSI οταν προγραμματιζετε. Θες και μια σκαστρα παραμασχαλα !! Για αυτο και ενδεικνητε να εχεις και μπαρομετρακι για τσεκαρισμα

Όχι απαραίτητα!

5000χλμ full stage και η σκάστρα δεν έχει κάνει κιχ! :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι οι ρυθμίσεις σας δεν είναι aggressive σε λόγους πίεσης....

Το ίδιο γινόταν και στα tfsi....

Τουλάχιστων εσείς την έχετε πάνω , οπότε σε κανα 2λεπτό έχετε βάλει την φρέσκια...

Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα!

5000χλμ full stage και η σκάστρα δεν έχει κάνει κιχ! :blush:

...και σε μένα επίσης......λειτουργεί άψογα....

ειναι μεχρι να κανει το τσακκκκκκκκκκκκκκκ..

αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

;):D :D :lol::blush: :blush: :D :D :D :D tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

και εγω full stage μαμα το εχω και δεν εχει κανει κιχ. tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

ειναι μεχρι να κανει το τσακκκκκκκκκκκκκκκ..

αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

;):D :D :lol::blush: :blush: :blush::D :D :Dtongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

και εγω full stage μαμα το εχω και δεν εχει κανει κιχ. tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

....εγώ βέβαια την έχω αλλάξει....... :D:D

Link to comment
Share on other sites

ειναι μεχρι να κανει το τσακκκκκκκκκκκκκκκ..

αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

:huh::lol:B) B) :D :D :D :D :D :D tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

και εγω full stage μαμα το εχω και δεν εχει κανει κιχ. tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Δε θα κάνει τσάκ....θα κάνει κράκ και θα είναι γερό!

Όσο για τα aggressive που λέει ο φίλος παραπάνω, έχω πετύχει tsi με 1,3 πίεση. :D (κάθε εβδομάδα σκάστρα!!)

Εμένα μου αρκεί το 1,2 με φουλ περιφερειακά και πίστεψε με θα κρατήσει!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα με παιρνει ενας φιλος μου και τι μου λεει?? Μολις οδηγησα tsi 140αρι με revo προγραμμα. Με αφησε μ@@@@α!!!! Το αμαξι πεταει μιλαμε, ακομη και η 4η σπιναρει. Και συνεχιζει.....ακομα χωρις revo το εχεις ρε τρελε? Οοοοοομως θελει τουλαχιστον 4πιστονα, συνεχιζει, γιατι ευτυχως στο δρομο μπροστα δεν υπηρχε αμαξι :huh::lol:B) .

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Nαι ρε, γιατί αμφισβητείς;;; Εδώ το Polo μου σπινιάρει και 3ες σε μερικούς δρόμους, το TSI δεν θα σπινιάρει και 4ες;;;

Στον JDL πάει

Edited by Geopan
Link to comment
Share on other sites

Nαι ρε, γιατί αμφισβητείς;;; Εδώ το Polo μου σπινιάρει και 3ες σε μερικούς δρόμους, το TSI δεν θα σπινιάρει και 4ες;;;

σε παγο??? tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

:blink: :blink:
Nαι ρε, γιατί αμφισβητείς;;; Εδώ το Polo μου σπινιάρει και 3ες σε μερικούς δρόμους, το TSI δεν θα σπινιάρει και 4ες;;;

Το tsi 140 με το κιβώτιο που έχει, αν καταφέρεις να σπινιάρης και 4η :wacko: :wacko: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας λεω οτι μου ειπε στο τηλ. Προς θεου δεν θελω να αρπαχτουμε :wacko: . Και στο κατω κατω τι με νοιαζει εμενα αν σπιναρει ή οχι. Δεν πανα σπιναρει το δικο μου κιβωτιο θα λιωσει tongue.gif . ?? Ασε που βλεπω να πουλαω το δικο μου και να παιρνω scirocco αν οχι το 6αρι το γκολφ.

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας λεω οτι μου ειπε στο τηλ. Προς θεου δεν θελω να αρπαχτουμε :lol: . Και στο κατω κατω τι με νοιαζει εμενα αν σπιναρει ή οχι. Δεν πανα σπιναρει το δικο μου κιβωτιο θα λιωσει tongue.gif . ?? Ασε που βλεπω να πουλαω το δικο μου και να παιρνω scirocco αν οχι το 6αρι το γκολφ.

...Να σας χαλάσω λίγο την κουβέντα????? :lol:

...εμείς που πλέον έχουμε πρόγραμμα στα servise το αναφέρουμε, για να μην μας περάσουν κανένα Update????? :lol:

Link to comment
Share on other sites

...Να σας χαλάσω λίγο την κουβέντα????? :lol:

...εμείς που πλέον έχουμε πρόγραμμα στα servise το αναφέρουμε, για να μην μας περάσουν κανένα Update????? :lol:

Υπάρχουν δύο λύσεις:

1. Το λες και ελπίζεις να μη σου κόψουν την εγγύηση

2. Δεν τους το λες αλλά γίνεσαι ρόμπα όταν δουν ότι χρειάζεται και προσπαθήσουν να σου περάσουν update γιατί η σειριακή επικοινωνια με τον εγκέφαλο είναι κλειδωμένη στα Revo.

Αν έχεις πρόγραμμα από όλους τους υπόλοιπους (για να μη νομίζετε ότι προσπαθώ να κάνω στον εαυτό μου διαφήμιση), τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την αναβάθμιση software από το εργοστάσιο. Η τηλεφόρτωση γίνεται κανονικά, μόνο που στο τέλος θα είσαι πάλι με εργοστασιακό αυτοκίνητο - χωρίς πρόγραμμα και πρέπει να συνενοηθείς με τον προγραμματιστή σου για να το ξαναπεράσει.

Κάποιοι χρεώνουν τον επαναπρογραμματισμό, εμείς δεν τον χρεώνουμε γιατί πιστεύουμε ότι είναι αναπόσπαστο κομμάτι της εξέλιξης του αυτοκινήτου και εγγυάται την μακροζωία όλων των μηχανικών μερών.

Ταπεινή μου γνώμη, τα εργοστασιακά updates είναι ό,τι πολυτιμότερο μπορεί να πάρει το αυτοκίνητο από την αντιπροσωπεία. Διορθώνουν σοβαρά προβλήματα που παρατηρεί η εταιρεία στα αυτοκίνητα ολόκληρης της παραγωγής της.

Για αυτό είναι πολύ καλό να κάνετε -αν είναι δυνατόν- όλα τα updates και το πρόγραμμά σας να έχει βασιστεί πάντοτε στην τελευταία διαθέσιμη έκδοση λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο λύσεις:

1. Το λες και ελπίζεις να μη σου κόψουν την εγγύηση

2. Δεν τους το λες αλλά γίνεσαι ρόμπα όταν δουν ότι χρειάζεται και προσπαθήσουν να σου περάσουν update γιατί η σειριακή επικοινωνια με τον εγκέφαλο είναι κλειδωμένη στα Revo.

Αν έχεις πρόγραμμα από όλους τους υπόλοιπους (για να μη νομίζετε ότι προσπαθώ να κάνω στον εαυτό μου διαφήμιση), τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την αναβάθμιση software από το εργοστάσιο. Η τηλεφόρτωση γίνεται κανονικά, μόνο που στο τέλος θα είσαι πάλι με εργοστασιακό αυτοκίνητο - χωρίς πρόγραμμα και πρέπει να συνενοηθείς με τον προγραμματιστή σου για να το ξαναπεράσει.

Κάποιοι χρεώνουν τον επαναπρογραμματισμό, εμείς δεν τον χρεώνουμε γιατί πιστεύουμε ότι είναι αναπόσπαστο κομμάτι της εξέλιξης του αυτοκινήτου και εγγυάται την μακροζωία όλων των μηχανικών μερών.

Ταπεινή μου γνώμη, τα εργοστασιακά updates είναι ό,τι πολυτιμότερο μπορεί να πάρει το αυτοκίνητο από την αντιπροσωπεία. Διορθώνουν σοβαρά προβλήματα που παρατηρεί η εταιρεία στα αυτοκίνητα ολόκληρης της παραγωγής της.

Για αυτό είναι πολύ καλό να κάνετε -αν είναι δυνατόν- όλα τα updates και το πρόγραμμά σας να έχει βασιστεί πάντοτε στην τελευταία διαθέσιμη έκδοση λογισμικού.

ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΒΑΖΟΥΝ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ UPDATES OI ΧΑΜΗΛΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΨΩΦΑΝΕ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΒΑΖΟΥΝ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ UPDATES OI ΧΑΜΗΛΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΨΩΦΑΝΕ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ.

ναι αλλα συνφωνα με την VW κανεις καλο στον κινητηρα.καλο το γκαζι αλλα αμα ειναι να εισαι συνεχεια συνεργειο,τι νατο κανεις???

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα συνφωνα με την VW κανεις καλο στον κινητηρα.καλο το γκαζι αλλα αμα ειναι να εισαι συνεχεια συνεργειο,τι νατο κανεις???

+100

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα συνφωνα με την VW κανεις καλο στον κινητηρα.καλο το γκαζι αλλα αμα ειναι να εισαι συνεχεια συνεργειο,τι νατο κανεις???

ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ TEST DRIVE ΠΧ ΤΟ GT ΚΑΙ ΜΑΡΕΣΕΙ Η Α ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΟΠΩς ΕΙΝΑΙ,ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟ ΧΑΜΗΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΘΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΠΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 3500 Κ ΜΕΤΑ..ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΣΟΥΝ ΤΟ ΜΟΤΕΡ.ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΩ ΕΙΝΑΙ Η Α ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΑΜΑΞΙΟΥ ΠΟΥ ΜΑΡΕΣΕΙ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΓΤ ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥΣ Κ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΜΑΞΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΥΝΔΗΝΕΥΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΧΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΠΧ.ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΥΝ.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πρόγραμμα από όλους τους υπόλοιπους (για να μη νομίζετε ότι προσπαθώ να κάνω στον εαυτό μου διαφήμιση), τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την αναβάθμιση software από το εργοστάσιο. Η τηλεφόρτωση γίνεται κανονικά, μόνο που στο τέλος θα είσαι πάλι με εργοστασιακό αυτοκίνητο - χωρίς πρόγραμμα και πρέπει να συνενοηθείς με τον προγραμματιστή σου για να το ξαναπεράσει.

Κάποιοι χρεώνουν τον επαναπρογραμματισμό, εμείς δεν τον χρεώνουμε γιατί πιστεύουμε ότι είναι αναπόσπαστο κομμάτι της εξέλιξης του αυτοκινήτου και εγγυάται την μακροζωία όλων των μηχανικών μερών.

Ταπεινή μου γνώμη, τα εργοστασιακά updates είναι ό,τι πολυτιμότερο μπορεί να πάρει το αυτοκίνητο από την αντιπροσωπεία. Διορθώνουν σοβαρά προβλήματα που παρατηρεί η εταιρεία στα αυτοκίνητα ολόκληρης της παραγωγής της.

Για αυτό είναι πολύ καλό να κάνετε -αν είναι δυνατόν- όλα τα updates και το πρόγραμμά σας να έχει βασιστεί πάντοτε στην τελευταία διαθέσιμη έκδοση λογισμικού.

Αγαπητέ SALEX, σήμερα ήμουν αντιπρ. και έκανα το πρώτο service στα 15000. Επέμενα για update λογισμικού αλλά ήταν αρνητική για το batch το δικό μου. Ετσι μου είπαν, ότι εχω την τελευταία έκδοση.Ημερομηνία παραγωγής 11.2007. Ελπίζω να έχουν δίκιο γιατί την Τρίτη έχουμε ραντεβού...

Πάντως και η αντιπροσωπεία προσφέρει πρόγραμμα και χωρίς να επηρεάζει την εγγύηση.

Edited by JOVANNI
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ SALEX, σήμερα ήμουν αντιπρ. και έκανα το πρώτο service στα 15000. Επέμενα για update λογισμικού αλλά ήταν αρνητική για το batch το δικό μου. Ετσι μου είπαν, ότι εχω την τελευταία έκδοση.Ημερομηνία παραγωγής 11.2007. Ελπίζω να έχουν δίκιο γιατί την Τρίτη έχουμε ραντεβού...

Πάντως και η αντιπροσωπεία προσφέρει πρόγραμμα και χωρίς να επηρεάζει την εγγύηση.

δεν το λενε παντα, εμενα προχθες στα 30000κλμ δεν εκαναν λεει τπτ αλλα

βλεπω το Boost αναισθητο σχετικα με πρινβ. πιεσεις στο μπαρομετρο ιδιες βλεπω.

δεν ξερω τι κ πως. ειχα διαβασει παντως για το απατη οργανο οτι αναισθητοποιειται

και οντως ετσι εγινε. δεν κινειται καθιολου με νεκρα πχ και ανεβαινει μονο με πολυ γκαζι.

κατι που ειναι πιο σωστο ενδεχομενως, αλλα δεν ηταν ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ SALEX, σήμερα ήμουν αντιπρ. και έκανα το πρώτο service στα 15000. Επέμενα για update λογισμικού αλλά ήταν αρνητική για το batch το δικό μου. Ετσι μου είπαν, ότι εχω την τελευταία έκδοση.Ημερομηνία παραγωγής 11.2007. Ελπίζω να έχουν δίκιο γιατί την Τρίτη έχουμε ραντεβού...

Πάντως και η αντιπροσωπεία προσφέρει πρόγραμμα και χωρίς να επηρεάζει την εγγύηση.

...ναι στο κάνει 170 άλογα και το πληρώνεις 900 ευρώ.... άστο το έχουμε ξαναδεί το έργο....

ο Ρώρρης πχ. στο κάνει 200 'άλογα και χάνεις τα πάντα...εγγυήεις όλα.....και δεν σου δίνει και εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

ο Ρώρρης πχ. στο κάνει 200 'άλογα και χάνεις τα πάντα...εγγυήεις όλα.....και δεν σου δίνει και εγγύηση

Εμενα μου ειπαν κανα 1000 και η εγγυηση δεν χανεται, αφου οπως μου ειπαν γινεται μεσα στην αντι/πεια. Θα μας τρελανουν? :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπαν κανα 1000 και η εγγυηση δεν χανεται, αφου οπως μου ειπαν γινεται μεσα στην αντι/πεια. Θα μας τρελανουν? :lol::lol:

NO...No ...Πήρα ο ίδιος τηλ. ...στον αρχιμηχανικό ...στα κεντρικά στον Ρώρρη ....χωρίς αγγύηση....και μάλιστα μου είπε κατά λέξη'' έτσι όπως γίναμε δεν μπορώ να δώσω εγγύηση'' .....1000 γιούρια....Στον Παζαρόπουλο με 900 στο κάνει 170 άλογα και το GT ...190 ...αυτά τα είδα γραμμένα στην προσφορά που κράταγε ο υπεύθυνος servise...δεν μου τα είπαν απλώς....και σου δίνει 2 χρόνια εγγύηση για το πρόγραμμα....''επίσης το κουλό'' μου λέει ''το 140 το κάνουμε 170 άλογα για σιγουριά ...έξω θα βρεις να το κάνουν παραπάνω αλλά δεν είναι αξιόπιστα''....αλλά το GT το κάνουν 190 ε?????......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.