Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Τελικα εβγαλε και για τα tsi μας twintercooler η forge. Παντως συμφωνα με την ιδια μπορεις να δεις μεχρι και 9 βαθμους διαφορα σε σχεση με το μαμα κουλερ.

http://www.forgemotorsport.co.uk/content.a...oduct=FMINT14TS

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει aftermarket αντλια συγκεκριμενη που μπενει στα tsi αλλα ακομα δεν μπορω να αποκαλυψω ποια ειναι...!

Δεν μπαίνει, ακόμη και να αποκαλύψεις πάλι δεν θα βγάλουν άκρη γιατί χρειάζονται πολλές λεπτομέρειες για να ολοκληρωθεί η αναβάθμιση.

Stay e-tuned tongue.gif !

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει, ακόμη και να αποκαλύψεις πάλι δεν θα βγάλουν άκρη γιατί χρειάζονται πολλές λεπτομέρειες για να ολοκληρωθεί η αναβάθμιση.

Stay e-tuned tongue.gif !

kαλα το ξερεις εσυ Στελιο οτι σε λιγο καιρο αν βαινουν ολα καλως 8α σκασει τηλεφωνακι απο εμενα...8εμα χρονου ειναι.. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

kαλα το ξερεις εσυ Στελιο οτι σε λιγο καιρο αν βαινουν ολα καλως 8α σκασει τηλεφωνακι απο εμενα...8εμα χρονου ειναι.. tongue.gif

γεια σου φιλε σαντοου μαλλον γιωργο αν δεν κανω λαθος να κανονισουμε να ανοιξουμε καμια φορα με τον γιωργο απο οβερλοαντ και τον νικο και φυσικα οποιος αλλος θελει...ετσι για να κανουμε χαρα και εμεις σαν παιδια που ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Παρακολουθώ σχεδόν καθημερινώς τα νέα του club αλλά γράφω σπάνια. Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1. Έχει αντιμετωπίσει κανένας πρόβλημα με το πρόγραμμά του α) λόγω προβλήματος του προγράμματος ή β) πρόβλημα με την εγγύηση της αντιπροσωπείας λόγω προγράμματος; π.χ. να έπαθε κάτι η τουρμπίνα ή το σασμάν κτλ και να του είπαν δεν σε καλύπτει η εγγύηση γιατί "το έχεις πειράξει;"

2. Ενδιαφέρομαι να βάλω cat-back εξάτμιση από Exhaust-center ή GP Exhaust ή Giannakas Exhaust( τί γνώμη έχετε για αυτές; κοστίζουν περίπου 350-500 ευρώ) ή κάποιον να μου προτείνετε εσείς που να έχετε μείνει ευχαριστημένοι από ήχο και εργασία-τιμή.(papadopoulo δεν μπορώ να βρώ καθώς δεν λειτουργούν τα τηλ του).

Και στο θέμα της εξάτμισης θέτω και τα α) και β) ερωτήματα που έθεσα και για τα προγράμματα, π.χ. στο α)να ανάβει το check και στο β) να σου λένε έχεις πειράξει την εξάτμιση χάνεις εγγύηση.

Sorry για το μέγεθος αλλά θέλω να βάλω τόσο πρόγραμμα όσο και εξάτμιση στο αυτοκίνητό μου (Golf GT 170,μοντέλο 01/2008) και με προβληματίζουν όλα τα παραπάνω καθώς έχω κάνει και επέκταση εγγύησης.

φιλε μου γενικα η εγγυηση θα ισχυει αρκει τα μπιστονια σου να μην δουν το φως του ηλιου, για μικρα πραματακια ισχυει... απλα αν δουν οτι το αυτοκινητο επαθε κατι σε παραπανω πιεση απο το κανονικο τοτε ισως και να εχεις προβλημα (λιγο δυσκολο γενικα)

Για την εξατμιση (αν και εγω εχω βαλει απο gti ) δεν θα σου αλλαξει κατι στην εγγυηση αλλα σιγουρα μην περιμενεις τιποτα για την αλλη εξατμιση (δεν την καλυπτει η εγγυηση Vw)

Γενικα οσο αναφορα το θεμα της εγγυησης για φιλτρα προγραμματα σκαστρες και εξατμισεις ειναι ελαστικοι νομιζω...

ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΞΕΡΟΥΝ οταν γινει μια στραβη με ποσες στροφες πιεσεις ταχυτητες θερμοκρασιες πηγαινες.... αν το αυτοκινητο παει 9000 στροφες και βιδα να μην εχεις πειραξει δεν σε καλυπτει κανεις (εκτος αν εχεις s2000:P xexe!)

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε σαντοου μαλλον γιωργο αν δεν κανω λαθος να κανονισουμε να ανοιξουμε καμια φορα με τον γιωργο απο οβερλοαντ και τον νικο και φυσικα οποιος αλλος θελει...ετσι για να κανουμε χαρα και εμεις σαν παιδια που ειμαστε

εννοειται να κανονισουμε..αλλα 8ελω να βαλλω ενα dp πρωτα και μετα να κανονισουμε..να δω αν πηρα και τπτ.. :lol:

Edited by Shaddow20
Link to comment
Share on other sites

εννοειται να κανονισουμε..αλλα 8ελω να βαλλω ενα dp πρωτα και μετα να κανονισουμε..να δω αν πηρα και τπτ.. :blink:

¶ντε ρε Γιώργη όλο για καφέ στο Καλαμάκι πρέπει να μετρήσουμε και τα άλογα! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλουδια για GT-TSI απο αγγλια

Αντε τωρα που πεφτει και η λιρα να δουμε ποσο θα παει και η milltek !!!

http://www.amdessex.com/products.variant.cfm?variantid=418

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με milltek. για δειτε και εδω

http://search.stores.ebay.co.uk/Amber-Perf...8958016QQsofpZ0

αν υπολογισουμε την τιμη σε ευρο βγαινει στα 1010 ευρο !!!!! μιλαμε για full system resonated. Βαλε και 100 τα μεταφορικα και 100 η τοποθετηση κολοσυμφερει !!!

Παμε για group-buy οεο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω κανει ποτε αγορα απο το e-bay και γενικα απο το internet

Εχει κανεις την εμπειρια να βοηθησει;

Στο συγκεκριμενο site η τιμη της milltek ειναι πολυ καλη. Ειναι ομως αξιοπιστο;

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω κανει ποτε αγορα απο το e-bay και γενικα απο το internet

Εχει κανεις την εμπειρια να βοηθησει;

Στο συγκεκριμενο site η τιμη της milltek ειναι πολυ καλη. Ειναι ομως αξιοπιστο;

Και εγω επισης δεν εχω κανει αγορα απο ιντερνετ..αν ξερει κανεις ας βοη8ησει απο τους αμεσα ενδιαφερομενους εννοω... :D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά για δώστε τα φώτα σας έκανα πρόγραμμα στα 205 και ψάχνω για εξάτμιση μιλτεκ από που και πόσο περίπου

Link to comment
Share on other sites

Για το Big turbo project έχουμε νέα?

Δεν τα εμαθες??Ανακαλυψανε οτι φοραμε ειδη big turbo σε σχεση με αυτο που πιστευαν στην αρχη... tongue.gif

Edited by gtas
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα εμαθες??Ανακαλυψανε οτι φοραμε ειδη big turbo σε σχεση με αυτο που πιστευαν στην αρχη... tongue.gif

Τo τι τουρμπινα φοραγε το ξεραμε... το θεμα ειναι οτι το ΤSI με αναβαθμισμενο turbo, το οποιο ηδη κυκλοφορει στο δρομο, για να σημειωσει τα αναμενομενα νουμερα (260ΗΡ/ 35kgrm) απαιτειται η αντικατασταση της αντλιας Υ.Π. Αιδιοδοξουμε οτι αυριο θα εχουμε δωσει λυση σ αυτο το προβλημα, το οποιο αποτελει περιοριστικο παραγοντα ακομα και σε full 1ο σταδιο. Noμιζω θα ειναι ωραιο χριστουγεννιατικο δωρακι για τους κατοχους των ΤSI...

Link to comment
Share on other sites

¶λλη τουρμπίνα + Αντλία + custom πρόγραμμα

YG.twoface με υβριδικές ου μπλέξεις

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

τα φτεράκια της tongue.gif Αλήθεια κρίτωνα με αλλη φτεροτή και με μια σωστή αντλία πόσο μπορεί να φτάσει ?

Τα 260 ας πούμε θα είναι μια νορμαλ πίεση.αμα τσητοθεί πόσο πιστευεις μπορει να βγάλει χωρίς να ανοιχτεί μοτερ

Edited by twoface
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.