Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

που?παλι αρχισαμε τα σεναρια και την φαντασια φιλικα το λεω αλλα αν δεν δω πραγματικα αποτελεσματα δεν πιστευω τιποτα...επισης αν δω ποτε tsi 300 400 αλογα πειτε μου και ενα κοστος ετσι για να ξερω αν αξιζει....

4500 ευρω 325 αλογα κλειστο μοτερ!

δεν βαζω μεσα φρενα και αναρτησεις.

τις αποδειξεις δεν θα τις δεις ποτε εδω μεσα...!!!!

επισης οποιος εχει το μερακι...

4 σφυρηλατα πιστονια + ξυραφιασμα + φτερωτες + αντλια (για 5ρια tsi) δουλευει θεοστεγνο μειγμα και βγαζει 270+ αλογα απο την ΚΚΚ

Edited by Infected-Mushroom
Link to comment
Share on other sites

4500 ευρω 325 αλογα κλειστο μοτερ!

δεν βαζω μεσα φρενα και αναρτησεις.

τις αποδειξεις δεν θα τις δεις ποτε εδω μεσα...!!!!

φιλαρακι εισαι φοροφυγας και δεν τις δειχνεις?Γλυτωσες το 23% ΦΠΑ new_iloveyou.gif ?Περα απο τη πλακα...Αποστολη το Tsi σου πρεπει να πηγαινει μπαλα!Τι τουρμπινα χρησιμοποιησες-τι εκανες με το κομπρεσορα-τι προγραμμα εχεις-τι μπεκ και φορας external?Αν δεν θες να απαντησεις στειλε μου πμ!Αν εχεις απαντησει σε αυτα σορρυ αλλα δεν το εχω διαβασει!Αν βαριεσε να μου απαντησεις αστο αλλη φορα! sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι εισαι φοροφυγας και δεν τις δειχνεις?Γλυτωσες το 23% ΦΠΑ new_iloveyou.gif ?Περα απο τη πλακα...Αποστολη το Tsi σου πρεπει να πηγαινει μπαλα!Τι τουρμπινα χρησιμοποιησες-τι εκανες με το κομπρεσορα-τι προγραμμα εχεις-τι μπεκ και φορας external?Αν δεν θες να απαντησεις στειλε μου πμ!Αν εχεις απαντησει σε αυτα σορρυ αλλα δεν το εχω διαβασει!Αν βαριεσε να μου απαντησεις αστο αλλη φορα! sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

εχεις π.μ

ρε παιδια εχω που εχω προγραμμα κονσερβα μπορω να βαλω αντλια υψηλης απο golf tsi 160?

βεβαιως και μπορεις

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι εισαι φοροφυγας και δεν τις δειχνεις?Γλυτωσες το 23% ΦΠΑ new_iloveyou.gif ?Περα απο τη πλακα...Αποστολη το Tsi σου πρεπει να πηγαινει μπαλα!Τι τουρμπινα χρησιμοποιησες-τι εκανες με το κομπρεσορα-τι προγραμμα εχεις-τι μπεκ και φορας external?Αν δεν θες να απαντησεις στειλε μου πμ!Αν εχεις απαντησει σε αυτα σορρυ αλλα δεν το εχω διαβασει!Αν βαριεσε να μου απαντησεις αστο αλλη φορα! sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

αποστολη θελω και γω ενα πμ σχετικα με αυτα που ρωταει και ο φιλος...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ο Κ.Κ που μιλήσαμε μου είπε(έγραψε) ψέματα ότι υπάρχει Stage 2 για Golf V TSI - GT ? (Μόνο για αυτοκίνητα με full εξάτμιση).

Ήμουν σαφής, δεν ειπα performance file 2 ούτε xfiles.....

Αν κάποιος το έχει βάλει ας γράψει εντυπώσεις.

Revo

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ο Κ.Κ που μιλήσαμε μου είπε(έγραψε) ψέματα ότι υπάρχει Stage 2 για Golf V TSI - GT ? (Μόνο για αυτοκίνητα με full εξάτμιση).

Ήμουν σαφής, δεν ειπα performance file 2 ούτε xfiles.....

Αν κάποιος το έχει βάλει ας γράψει εντυπώσεις.

Revo

φίλε

κανείς δεν είπε ότι κάποιος είπε ψέματα

πολύ απλά σου λέω τι ειπώθηκε -stage 2 για το 1,4 tsi υπάρχει για το scirocco και αυτό γιατί έχει διαφορετικό

εγκέφαλο από το 6ari το golf -για το δικό μου μόνο performance -εάν υπήρχε θα το πέρναγα

πάντως και το link που δίνεις αναφέρεται στην ίδια ιπποδύναμη (230 ps)

υγ επίσης και άλλο μέλος από εδώ μέσα (νομίζω midkin) πήγαινε για stage 2 και του πέρασαν το performance)

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

δλδ να κανεις τι ρε γιατρε;

να αλλαξεις τους χαρτες οπως θες εσυ;

με τι γνωσεις; πως θα ρυθμισεις αβανς πως θα αλαξεις τον παλμο των μπεκ πως θα θεσεις ολες αυτες τις παραμετρους;

και οι προγραματιστες τι θα εκαναν;

Link to comment
Share on other sites

δλδ για να καταλαβω επειδη μπερδευτηκα, η revo βγαζει...

α)stage 1 (215)

β)performance (stage 1,5?) με πόσα άλογα?

γ)stage 2 (230)

δ)ενα stage (2,5) ακομα για golf 6 & sciroco (που φορανε καινουργιο εγκεφαλο?πως λεγεται ο καινουργιος εγκεφαλος?) δεν παιζει ρολο πια η αντλία αλλα ο εγκεφαλος?! και σε αυτο το σταδιο Φ.Π.Ε. ποσα άλογα βγαζει???

λιγο μπερδεμενα μου ακουγονται!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτα περι stage2 μονο για το scirocco ποιός στα είπε?

Η cargate γιατι δεν ξερει κατι τέτοιο , όταν τους ρωτάς?

Τι αλλάζει για να βάλεις το stage2 (turbo? , εξατμιση? , nitro? )και πόσα αλογα υπόσχονται?

Πρέπει να φοράς ολόσωμη εξάτμιση, 230άλογα στην χειρότερη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια η αντλια υψηλης των 160αριων μπαινει στα παλια tsi?ποσο εχει περιπου 100ευρο?αξιζει?θα κερδισω κατι?

Σωθικά αντλίας ή αντλία εννοείς ?

Στις μεσαίες θα μπορέσεις να το δυναμώσεις λίγο με ρύθμιση του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Η revo μονο για πρόγραμμα υπόσχεται 215 αλογα (stage1) και για Φ.Π.Ε. υπόσχεται 230 αλογα (stage2).Αυτό ειναι ξεκαθαρο και απο τις καταχωρήσεις της.

Κατα τα αλλα Scirocco/Golf6/Eos φοράνε τον ιδιο εγκέφαλο με τις ιδιες εκδόσεις λογισμικού (Εχω eos και εχω τσεκαρει πολλούς φίλους με scirocco και golf6) και οτι ισχύει για το ενα αμαξωμα ,ισχύει και για το αλλο.

Τα υπόλοιπα ειναι κάποιο μπερδεμα της ολης υπόθεσης χωρίς λογο.Performance/edition/ και δεν ξερω τι αλλη εκδοση απλά δεν υπάρχει.

230 εδωσε στου πεολινιο TSI 140 με μονο μια εισαγωγη...γιατι ετσι?

Για αυτό που λες εισαι σίγουρος?????

Golf5 μονο με εισαγωγη , 230 αλογα?

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν για τελευταια φορά το ξαναλέω

είμαι full εξατμιση ,με εισγωγη και stage 1 revo -

Πάω στην cargate στον φίλο που μου έχει βάλει το προγραμμα και την εισαγωγη και ακολουθει ο παρακατω διάλογος:

-είδα στο site ότι υπάρχει stage 2 για το golf το 160αρι μου ,μπορουμε να το περασουμε? -

-υπάρχει stage 2 ,περίμενε να βρω την version (ψάχνει στο Pc)

-πόσο κάνει ?

-....euro

πάιρνει τηλέφωνο ,προφανως τον συνεργατη του και αφου συζητάνε μου λέει-

έκανα λάθος,το stage 2 υπάρχει για το scirocco ,για το 6αρι το 160 υπάρχει το performance και έχει την μιση τιμή από την τιμη που σου ειπα-

-αφου έναι ιδια τα μοτερ ,γιατί δεν κάνει και στο δικό μου?

-ειναι άλλος ο εγκέφαλος και το συγκεκριμένο δεν μπαινει σε 6αρι-

με το performance (ταιριαζοντας τα περιφερειακα -και νομιζω οτι μου ειπε με λίγο τσιμπήμα στην πίεση 1,5 από 1,4) θα φτασεις περίπου στα 230

αυτα ειπωθηκαν και έτσι περασα το "performance" -τώρα εάν αυτο θεωρείτε το stage 2 τότε πάω πάσο-

και να πω και κάτι άλλο -άντε και εγώ είμαι ουγκ και δεν κατάλαβα καλά ,τότε ο φίλος ο midkin που πέρασε το ιδιο με

εμενα στην άλλη cargate ούτε αυτός κατάλβε καλά?

My link (1η δημοσιευση)

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

Πόσο πληρώσατε?

Για το performance file 2 έδωσα εγώ 100 ευρώ στην cargate! Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μερικά πράγματα πρέπει να είναι ταμπού εδώ μέσα...

Επίσης θα περίμενα από τον Αποστόλη αν το θέλει και αυτός να κάνει μία ακριβή παρουσίαση του αμαξιού του και να μας πει ακόμα και την παραμικρή βίδα που του βάλανε καθώς και πόσο ακριβώς του κόστισαν όλα αυτά. Δεν δέχομαι να στέλνει pm λες και είναι τίποτα μυστικά.

Εκτός και αν είναι κανένα παιδάκι που θέλει πάντα να είναι πρώτος και να μην αποκαλύπτει τα μυστικά του.

Θεωρώ πως το αμάξι του είναι πρωτότυπο και πως οφείλει να μας μεταδώσει τη γνώση του...

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο stage2 δεν υπάρχει (τουλάχιστον ακόμα) για τον 1.4 tsi όσον αφορά τη Revo!

Ούτε για golf, ούτε για scirocco!!!

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΤΙ ΣΑΣ ΠΟΥΛΑΝΕ...

http://www.revotechnik.com/index.php?mod=volkswagen#stage2

Edited by midkin
Link to comment
Share on other sites

Για το performance file 2 έδωσα εγώ 100 ευρώ στην cargate! .

περίμενα την απάντηση σου φίλε ,ευχαριστώ γιατί από ότι φαίνεται δύσκολα πείθονται μερικά άτομα εδώ μέσα- και εγώ για το performance (που υφίσταται) 100 γιούρια έδωσα

Link to comment
Share on other sites

περίμενα την απάντηση σου φίλε ,ευχαριστώ γιατί από ότι φαίνεται δύσκολα πείθονται μερικά άτομα εδώ μέσα- και εγώ για το performance (που υφίσταται) 100 γιούρια έδωσα

Τίποτα. Εγώ είμαι της άποψης πως όλα πρέπει να λέγονται για το καλό όλων μας!

Το performance 2 υφίσταται μεν αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι ελληνικό κατασκεύασμα ή επίσημο της Revo... Εγώ τείνω να πιστεύω το πρώτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Δλδ όλα μαζί 850 ευρώ για κάποιον που δεν έχει πρόγραμμα?

-10% που έχουμε στην cargate ως μέλη του VW Club! <3

Link to comment
Share on other sites

/>Το performance 2 υφίσταται μεν αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι ελληνικό κατασκεύασμα ή επίσημο της Revo... Εγώ τείνω να πιστεύω το πρώτο!!!

εγώ μετά τις 10 Οκτώβρη θα πάω για δυναμομέτρηση οπότε θα μου φυγει και η απορία...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.