Jump to content
haris_golf-gt

Μετατροπη Golf V 1.4 Tsi Σε 2.0 Τfsi Gti

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΜΠΗΡΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ

ΑΝ ΑΚΣΙΖΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ.ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΩ ΜΟΤΕΡ ΠΛΕΞΟΥΔΕΣ ΚΙΒΩΤΙΟ ΚΛΠ ΠΟΣΟ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑΣ ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΠΕΡΙΠΟΥ

ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ???ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΜΠΗΡΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ

ΑΝ ΑΚΣΙΖΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ.ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΩ ΜΟΤΕΡ ΠΛΕΞΟΥΔΕΣ ΚΙΒΩΤΙΟ ΚΛΠ ΠΟΣΟ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑΣ ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΠΕΡΙΠΟΥ

ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ???ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ...

γυρο στα 6000 ευρο θελει ο παντελιδης στη θεσαλονικη..αλλα υπαρχουν και αλλα συνεργεια..το σημαντικοτερο ειναι η μετατροπη να εχει το κλειδι κλειδαριες πινακα οργανων και πλεξουδα για να μην εχεις προβλημα και δεν παιρνει μπροστα.μοτερ μεταχειρισμενα 2.0 tfsi υπαρχουν. Ενας γνωστος μου πουλαει αν ενδιαφερεσαι απο τρακαρισμενο με 16000χμ γυρο στα 5000ευρο κομπλε.ειναι απο οκταβια δεν ξερω αν ταιριαζουν τα ηλεκτρικα ομως...

Edited by Anestis FastRabbit
Link to comment
Share on other sites

Παρέδωσε το μοτέρ σου και σκέφτεσαι να βάλεις άλλο ή απλά σα μετατροπή?

Στη 2η περίπτωση...Μάλλον δώστο κ πάρε μεταχειρισμένο gti από την αρχή λέω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Παρέδωσε το μοτέρ σου και σκέφτεσαι να βάλεις άλλο ή απλά σα μετατροπή?

Στη 2η περίπτωση...Μάλλον δώστο κ πάρε μεταχειρισμένο gti από την αρχή λέω εγώ.

Συμφωνώ. Ένα μεταχειρισμένο Gti παίζει στα 19000-20000Ε πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Χαρη κριμα να του βαλεις "χερι", το χεις τουμπανιασει τοσο καλα,αν ειναι και βαρεθηκες τα 220 γιατι δεν το πουλας καλυτερα.Που και για πουλημα ,παλι θα χασεις γιατι εχεις ριξει πολυ χρημα σε περιφερειακα.

Κατσε στ'αυγα σου λεω γω tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαρη κριμα να του βαλεις "χερι", το χεις τουμπανιασει τοσο καλα,αν ειναι και βαρεθηκες τα 220 γιατι δεν το πουλας καλυτερα.Που και για πουλημα ,παλι θα χασεις γιατι εχεις ριξει πολυ χρημα σε περιφερειακα.

Κατσε στ'αυγα σου λεω γω tongue.giftongue.giftongue.gif

ΣΩΣΤΟΣ.ΑΠΛΑ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΓΑΜ....Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ :D ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΛΕΟΝ CUPRA ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ... :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΣΩΣΤΟΣ.ΑΠΛΑ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΓΑΜ....Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ :D ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΛΕΟΝ CUPRA ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ... :D

Τι σε εχει πιασει ρε φιλε και θες να κανεις μετατροπες και π...ρια

εχεις ενα τοσο δυνατο αμαξι για τα κυβικα του

αν δεν σου αρεσει πουλα το και παρε το 2λιτρο

δεν αξιζουν οι μετατροπες

Link to comment
Share on other sites

οι μετατροπές αξίζουν αλλά όχι σε αυτό το αυτοκίνητο... αλλα φού θέλει ο φίλος και άλλα άλογα πάει σε GTI...

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι είχα και εγώ κάποτε ένα FSI 1.6 και όπως κατάλαβαίνεις δεν πήγαινε. Είπα να αλλάξω μοτέρ ... το αυτοκίνητο θέλει μοτέρ, σασμάν, πλεξούδα, εγκέφαλο, καντράν, ψυγείο, ημιαξόνια, εξάτμιση και φρένα. Θέλει περίπου τρεις εβδομάδες για να γίνει... Πρέπει να μπει σε συνεργείο για την μετατροπή, μετά να μπει σε ηλεκτρολόγο και τέλος να μπει στην αντιπροσωπεία για τους κωδικούς, immobilizer και τέτοια, γιατί δεν παίρνει μπροστά. Εμένα μου στοίχησε 8 χιλιάρικα όλο αυτό, κομπλέ για ένα μοτέρ Gt 170 άλογα με 17.500 χλμ. του 2007.

Τώρα για ένα Gti που θες εσύ θα σου βγεί κάτι παραπάνω για το μοτέρ, όμως δεν θέλεις εξάτμιση και φρένα.

Πάντως η μετατροπή γίνεται.

Edited by TsoEdition30
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω ότι τώρα ... έχω ένα Edition 30 αλλά δεν έχει σημασία...

Μετά από όλα αυτά εάν δεν έχεις αλλάξει άποψη ... μπορώ να μάθω εάν ενδιαφέρεσαι για όλο το πακέτο.

Να ξέρεις ότι τέτοιες ολοκληρωμένες μετατροπές κάνουν πολλοί λίγοι ... μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού ..

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΜΠΗΡΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ

ΑΝ ΑΚΣΙΖΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ.ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΩ ΜΟΤΕΡ ΠΛΕΞΟΥΔΕΣ ΚΙΒΩΤΙΟ ΚΛΠ ΠΟΣΟ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑΣ ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΠΕΡΙΠΟΥ

ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ???ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ...

Χαρη , τη στιγμη που το Golf V GTI 2006+ (ΒWA) με ηλιοροφη κοστιζει μεταχειρισμενο λιγοτερο απο 20000 Ευρω, τι νοημα εχεινα κανεις κατι τετοιο? Ειναι πραγματικα πεταμενα χρηματα, παντρευεσαι το αυτοκινητο σου, γιατι μετατροπες δεν θελει κανενας, και ταλαιπωρεισαι με ανταλλακτικα , πλεξουδες και συνεργεια... Αν θες GTI, παιρνεις ενα GTI 2006 (με οροφη για εμπορικοτητα) με 20000 Ευρω, πουλας το δικο σου και τελειωνει η φασαρια.

Link to comment
Share on other sites

Χαρη , τη στιγμη που το Golf V GTI 2006+ (ΒWA) με ηλιοροφη κοστιζει μεταχειρισμενο λιγοτερο απο 20000 Ευρω, τι νοημα εχεινα κανεις κατι τετοιο? Ειναι πραγματικα πεταμενα χρηματα, παντρευεσαι το αυτοκινητο σου, γιατι μετατροπες δεν θελει κανενας, και ταλαιπωρεισαι με ανταλλακτικα , πλεξουδες και συνεργεια... Αν θες GTI, παιρνεις ενα GTI 2006 (με οροφη για εμπορικοτητα) με 20000 Ευρω, πουλας το δικο σου και τελειωνει η φασαρια.

+1000000000000000000. Καλυτερα να το δωσεις και να παρεις ενα gti, γιατι αν μπλεξεις ε τετοιου ειδους μετατροπες πολυ φοβαμαι οτι θα μπεις σε εναν μαυρο κυκλο μπελαδων, ποσο μαλιστα οτι θα χασεις τον υπνο σου.

Link to comment
Share on other sites

για να μην ανοιγω νεο θεμα...

αν υποθεσουμε οτι θελω να βαλω στο 1.4 Tsi μου εναν 2.0 Tsi τι πρεπει να αλαχτει?

το κιβωτιο ειναι το ιδιο? περα απο ιντερκουλερ εξατμισεις φρενα κλπ κλπ...

τι αλλα? ποσο μπορει να κοστιζει?

Link to comment
Share on other sites

Να παει ένας με FSI και να κάνει μετατροπή σε GTI αν και δεν είναι το πιο λογικό πράγμα μπορώ να το δεχτώ ως το μικρόβιο της βελτίωσης . Αλλά να δοκιμάσει ένας με tsi μετατροπή σε gti μου μοιάζει με αυτομαστιγωμα. Με τα λεφτά της μετατροπής βάζεις στο δικό σου προγραμμα, τα φρένα του Gti , μια kw ανάρτηση , ic Απο s3 , εξατμιση miltek , εισαγωγή και το αυτοκίνητο γίνεται όπλο και το κυριότερο παρόλη την απαξίωση των μεταχειρισμένων κανείς το αυτοκίνητο σου ελκυστικοτερη επιλογή ως πώληση και δεν το παντρευεσαι λόγω αλλαγής μοτέρ

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα ειναι τελεια οπως τα λες και θα το παντρευομουν ανετα καθως εισαγωγη προγραμμα υπαρχει

αλλα παιζει ενα θεμα το ταβανι των 165.

εχω το 122αρακι

εξαλου ρωτησα για καθαρα ψυχολογικους λογους υποθετικα χωρις να το εχω αποφασησει..

δεν ξερω αν ειμαι κατανοητος

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

με το ταβανι ολοι εχουμε προβλημα, δν εισαι μονο εσυ! μονο τα παιδια με τα gti και τα s3 δν εχουν, ολο κατι βγαινει και παιρνουν κι αλλο!! αν και κατι ειδα στο dragster για 320 τροχο στο tsi..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!ειμια και εγω ενα νεο μελοσ!καλωσ σασ βρηκα!εχω ενα golf 5 1.4 με τα 75 αλογα.θελω να ρωτησω ποσο κοστιζει μετατροπη σε gti!εαν την εχει κανει κανενασ?παρακαλω οποιοσ γνωριζει κατι να βοηθησει!ευχαριστω προκαταβολικα

Edited by Speedy
Κεφαλαία
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω κανει τη μετατροπη εδω και δυο χρονια απο 1.6 σε tfsi! μου κοστισε γυρω στα 6χιλιαρικα.μετατροπη αψογη εργοστασιο! εσενα σε συμφερει να το πουλησεις και να παρεις ετοιμο gti η τιμη του εχει πεσει πολλη 16 εως 17 χιλιρικα! φωτογραφιες μπορεις να δεις στο προφιλ μου.

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλιο!!πρεπει να αλλαξεις οπωσδηποτε κολονεσ και ουρανο και να βαλεις μαυρο απο το gti γιατι κανει μπαμ το ασπρο και φεναιτε οτι ειναι μετατροπη η χειροτερα λουκ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.