Jump to content
NEA_KIOS

Golf 5/6 1.4 Tsi - Aftermarket Σκάστρες [Εργοστασιακά και Βελτιωμένα]

Recommended Posts

εννοω οτι ξεφυσαει αλλα πολυ "αερας"

ισως δεν μπορω να σας δωσω να καταλαβετε τι εννοω

Δεν πιστευω να βρουν καμια δικαιολογια κ να μου που οτι χανω εγγυηση με τον ανταπτορα γιατι λεω να

παω καθως οταν παταω το a/c μου κανει θορυβο..κ το καλοκαιρι το εκανα το 1 service

...αν είναι βασανίζεσαι κάθε φορά που πας στην αντιπροσωπία γιατί το έκανες???

....μην τρελένεσαι...εμένα στο Ρώρρη είχαμε βγεί έξω με τον αρχιμηχανικό και κάναμε βόλτες γιατί πορώθηκε με τον ήχο... :excl:

...και να φανταστείς το πήγα να μου αλλάξουν σκάστρα...επειδή είχε πρόβλημα!!!!

...αυτό για το a/c κάνει θόρυβο....δεν είναι πρόβλημα...

Edited by kospasTSI12345
Link to comment
Share on other sites

...αν είναι βασανίζεσαι κάθε φορά που πας στην αντιπροσωπία γιατί το έκανες???

....μην τρελένεσαι...εμένα στο Ρώρρη είχαμε βγεί έξω με τον αρχιμηχανικό και κάναμε βόλτες γιατί πορώθηκε με τον ήχο... :excl:

...και να φανταστείς το πήγα να μου αλλάξουν σκάστρα...επειδή είχε πρόβλημα!!!!

...αυτό για το a/c κάνει θόρυβο....δεν είναι πρόβλημα...

στα ψηλα χανει κανεις με την σκαστρα?εχετε δοκιμασει να την βγαλετε αφου την φορουσατε καιρο?

Link to comment
Share on other sites

στα ψηλα χανει κανεις με την σκαστρα?εχετε δοκιμασει να την βγαλετε αφου την φορουσατε καιρο?

...εμένα όχι δεν χάνει στα ψηλά και δεν νομίζω οτι έχασε και ποτέ....δεν την έχω βγάλει ..και ούτε πρόκειται...... :excl::lol:

....πάντως το κάνετε πολύ θέμα και δεν νομίζω να αξίζει τον κόπο ...... ακόμα και να έχει ελάχιστες απώλειες...

Link to comment
Share on other sites

..τι εννοείς???????....εμένα χαλάει τον κόσμο....... tongue.giftongue.gifnew_sugkrotima.gif

Έμένα να δείς σε συνδυασμό με το βαρελάκι που έχω βάλει κάνει αρκετό θόρυβο, μερικές το φύσημα αυτό είναι τόσο έντονο που ακούς ένα σφύριγμα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λογικα ο σπεισερ της forge δεν προστατευει την μαμα σκαστρα?Αφου ενα μεγαλος μερος του ζοριου και της πιεσης το παιρνει αυτος?Που θα το βρω to spaceraki της forge?

Link to comment
Share on other sites

μαγκες ρωτησα για το κιτ σκαστρας της BONALUME και μου ειπαν 350 ευρω χωρις τοποθετηση....

το εχει βαλει κανεις....?

εχασε-εδωσε.....?

να ξερω αν αξιζει η οχι............

υπαρχει???

Link to comment
Share on other sites

αν κάποιος φοράει αυτό το εξάρτημα τότε ας δει πόσο σταθερό και πόσο overboost έχει για να δούμε αν χάνει πίεση αν μπορεί κάποιος θα με βοηθούσε πολύ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα το ανταπτορακι του george80 και οταν πηγαμε να το βαλουμε ανακαλυψαμε οτι η σκαστρα μου ηταν σκασμενη (τυχαια ειχε σκασει λιγο πιο πριν) στην αντιπροσωπια μου εκαναν λιγα νερα αλλα μου την αλλαξαν...

Τι μου εκανε εντυπωση??

Το vas μας εδωσε πληροφοριες :

Ποτε εσκασε (χιλιομετρα)

Θερμοκρασια λειτουργιας

Θερμοκραια αερα

στροφες

Ταχυτητα

Τα παντα!! και ολα αυτα για την σκαστρα!

Σημερα θα κατσω να βαλω παλι τον ανταπτορα μηπως και ακουσω τπτ!!

χεχε!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω διαβασει ολο το 3d(16 σελιδες μεχρι τωρα!!!!)

αλλα πιστευω οτι εαν αυτα τα λεφτα που ζηταει ο bonalume στο ελλαντα καποιος τα διαθεσει για σκουπα-φαρασια

και θα εχει μια μικρη αυξηση της ιπποδυναμης και το πολυποθητο ηχο απο την σκαστρα.

σιγουρα οχι σαν το ανταπτορακι η οποιαδηποτε αλλη σκαστρα αλλα πιστευω θα φερνει σε κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Μέτρησε κανείς πίεση πριν και μετά το spacer ?

Link to comment
Share on other sites

Περνω τηλ λοιπον σημερα τη volkswagen εδω στη ροδο απο περιεργεια να δω τι θα μου πουν.

- Γεια σας θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με την μηχανικι εγγυηση.

- Παρακαλω.

- Θελω να βαλω αδαπτορα για να ακουγετε πιο καλα, επιρεαζει την εγγυηση αυτο?

- ΝΑΙ

- Γιατι?

- Τι θελετε να βαλετε?

- Αδαπτορα στη σκαστρα η οποια ειναι κλειστου τυπου.

- Ποιο αυτ/το εχετε?

- Golf tsi 140 GT Sport!

- Ναι φυσικα επιρεαζει.

- Γιατι?

- Οτι και να βαλετε στο χωρο του κινντηρα επιρεαζει την εγγυηση, στις πορτες απο πισω μπορειτε να βαλετε οτι θελετε.

- Αδαπτορα θελω να βαλω, να το βαλω στη πορτα?

- Γιατι να το βαλετε?

- Για να ακουσω πιο καλα το τσαφ τσουφ. :lol:

- Δεν μπορειτε.

- Αφου ουσιαστηκα δεν αλαζω τπτ μηχανικα, αδαπτορας ειναι γι'αυτο το λωγο βγηκε για'υτους που δεν θελουν να κανουν αλαγες στη μηχανη.

- Αν κανει ζημια στον κηνητιρα χανεται την εγγυηση, αν οχι δεν τη χανεται.

- Μαλιστα, φιλτρο ελευθερας μπορω να βαλω?

- Ναι, μπορειτε.

- Ευχαριστω.

- Παρακαλω.

:lol:

Ρωτησα, για να το βγαζω οταν θα πηγαινω για σερβις, η ακομα οταν βαλω το προγραμμα.

Edited by attnos
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το τσακαλι δεν ηξερε τι ειναι ο ανταπτορας.Μπορει να καταλαβε κατι πρασινο με μεγαλα δοντια,κιτρινα ματια και να σταζει αιμα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το τσακαλι δεν ηξερε τι ειναι ο ανταπτορας.Μπορει να καταλαβε κατι πρασινο με μεγαλα δοντια,κιτρινα ματια και να σταζει αιμα!!!!!

+10

stupid ppl thumbsdown.gifrocket.gifknife.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ,το αγορασα και εγω αφου βγαινει και για τον δικο μου κινητηρα (122 αλογα) και το εβαλα πανω. Ακουγεται η σκαστρα ετσι και ετσι, αλλα το ερωτημα που μου εχει δημοιουργηθει ειναι οτι οταν παταω γκαζι ακουγεται ενα σινεχομενο τστστστστσ σαν να χανει πιεση ...!!! Και απλως θελω να μαθω αν το κανει και σε εσας.

Και κατι αλλο, οταν ξεβιδωσα την σκαστρα και την εβγαλα , εγινε 4 κομματια, βεβαια την συναρμολογησα παρα πολυ ευκολα αλλα θελω να μαθω αν επρεπε να ειναι fix (αρα η δικια μου εχει σπασει) ή ετσι ειναι...

ps. γραφω στο θεμα σας γιατι στο θεμα του 122 δεν το εχει δοκιμασει κανενας,,,,,

Link to comment
Share on other sites

ps. γραφω στο θεμα σας γιατι στο θεμα του 122 δεν το εχει δοκιμασει κανενας,,,,,

Δεν πειράζει που δεν το έχει βάλει κανείς, θα μπορούσαν να σου απαντήσουν και εκεί κάποιοι 140άριδες που το έχουν δοκιμάσει.Το λέω αυτό για να μην ψάχνουμε σε άσχετα θέματα εδώ και εκεί τέτοιες πληροφορίες για το 122.

Έβαλε και ένας φίλος αντάπτορα σε 207RC και ο ήχος είναι πολύ ψεύτικος και δεν μ'άρεσε. Δεν ξέρω αν σε 122 θα έχει διαφορά αλλά σε σχέση με το 207 ο ήχος που κάνει το 122 όταν έχει βγαλμένο το φιλτροκάπακο είναι κατά πολύ καλύτερος!

Link to comment
Share on other sites

ο ήχος που κάνει το 122 όταν έχει βγαλμένο το φιλτροκάπακο είναι κατά πολύ καλύτερος!

:lol: :lol: :lol::thumbsup::D :D :D :D :D :D Για αυτο και εγω δεν θελω να βαλω το δικο μου!!Μονο σκεφτομαι το καλοκαιρι τι θα γινει.Πρεπει να τελειωσω το κιτακι εισαγωγης μου.Και ημουν ετοιμος να την παραγγειλω!!!Ευτυχως :mellow:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το θέμα τι εγγύησις είναι πονεμένο όσο αφορά την σκαστρα (γουστάρω άγρια να τσαφ τουφια σαν να είναι τρένο ΑΛΛΑ αυτό το πράγμα δεν είναι σκαστρα σαν κλανιά απο χιμπατζή κάτω από το καπό είναι ένα σκέτο φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ έλεος για σκαστρα μιλάμε ακούω το subaru sti του ξαδέρφου μου και ξενερώνω έτσι μου έρχεται να πάω να ξεριζώσω την hks από τα εντόσθια του sti και να την βάλω στο τσι(έκανα και ρήμα)επίσης ξενερώνω με τον ανταπτορα που έχει βγει. μα είμαστε σοβαροί τώρα ένα σκέτο φφφφφφφφφφφφφφ έλος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.