Jump to content
MIMHS

ο Κοφτης χιλιομετρων σε Tsi μπορει να βγει?

Recommended Posts

δεν βγαινει,απλα με προγραμμα ανεβαινει κι αλλο.γι πιο λογο ομως?δεν κερδιζεις τιποτα,στον κοφτη εξασθενει το αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

δεν βγαινει,απλα με προγραμμα ανεβαινει κι αλλο.γι πιο λογο ομως?δεν κερδιζεις τιποτα,στον κοφτη εξασθενει το αμαξι.

καλημερα

δυστυχως ο κόφτης ειναι στα 220 χλμ και δεν παει παραπανω εστω και με προγραμμα επανω.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

κ αν ναι, στα ποσα τον εχει??? :D φανταζομαι πως με προγραμμα πρεπει να βγαινει..

Ηλια μερικοι ακομα και με προγραμμα το αφηνουν.

καλημερα

δυστυχως ο κόφτης ειναι στα 220 χλμ και δεν παει παραπανω εστω και με προγραμμα επανω.. :D

+ 1000

Link to comment
Share on other sites

δεν βγαινει,απλα με προγραμμα ανεβαινει κι αλλο.γι πιο λογο ομως?δεν κερδιζεις τιποτα,στον κοφτη εξασθενει το αμαξι.

Στα 220κοντερίσια. Σωστά υπάρχει ο κόφτης εκεί. Μετά δεν υπάρχει η απαραίτητη δύναμη και μόνο θα ξεζουμίσεις την τουρμπίνα να πάρεις λίγα χλμ τελικής.

ΜΕ πρόγραμμα, μπορείς να τον βγάλεις μπορείς και όχι. :D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

δυστυχως ο κόφτης ειναι στα 220 χλμ

Ναι εκεί είναι περίπου για τα μαμά TSI

και δεν παει παραπανω εστω και με προγραμμα επανω.. <_<

:D:D:angry::angry::angry::blink::blink::blink:

Τι λέτε ρε παιδιά τώρα;;

Πώς γίνεται και αυτοί που έχουν βάλει πρόγραμμα στα TSI τους, έχουν ανεβασει βιντεάκια στο youtube με τη βελόνα να περνάει πάνω από τα 240!!! B)

(δείτε πίο παλιά στο θέμα "έφτασαν τα 200άρια")

Όσο για το ότι το αμάξι εξασθενεί στον κόφτη..... ναι αλλά φανατστείτε ότι ένα TSI με πρόγραμμα έχει στον κόφτη 1+ bar :D

Δεν είναι το ίδιο με το μαμά και είναι φυσικό να μην έχει και τον κόφτη στα ίδια χλμ ;)

Όσο για εσένα φίλε που θέλεις να βγάλεις τον κόφτη, δεν ξέρω αν μπορείς να τον βγάλεις εντελώς, σίγουρα όμως μπορείς να τον "ανεβάσεις" λίγο έτσι ώστε να έχεις λίγο περισσότερα χλμ (σε καμια κατηφόρα). Αν ρωτήσεις κάποιο προγραμματιστή θα σου πει.

(Ίσως, λέω ίσως, να μπορεί να γίνεται και μέσα από Vag com )

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι λετε????

Στο βιντεακι που ανεβασα παει 250 και το εχω παει και 260!

Βεβαια καλο ει ναι να μενει ο κοφτης μιας και ο Κριτωνας (etuners) μου ειχε πει να μην το παω σε τετοιες ταχυτητες μιας και καταπονειται πολυ η τουρμιπινα...

Link to comment
Share on other sites

Στα 220κοντερίσια. Σωστά υπάρχει ο κόφτης εκεί. Μετά δεν υπάρχει η απαραίτητη δύναμη και μόνο θα ξεζουμίσεις την τουρμπίνα να πάρεις λίγα χλμ τελικής.

ΜΕ πρόγραμμα, μπορείς να τον βγάλεις μπορείς και όχι. :D

ΜΕ προγραμμα οταν λες μπορει να βγει ο κοφτης, εννοεις μεσο της θυρας ΟBD?

Η υποθετεις οτι βγαινει? το δοκιμασες?

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ προγραμμα οταν λες μπορει να βγει ο κοφτης, εννοεις μεσο της θυρας ΟBD?

Η υποθετεις οτι βγαινει? το δοκιμασες?

O κοφτης ειναι στα 220 και με το προγραμμα ανεβαινει σιγοθρα γιατι στο δικο μου τουλαχιστον το πηγα μεχρι 240 αλλα δεν ξερω μεχρι που φτανει γιατι μετα το φοβηθηκα και το αφησα το γκαζι. Λογικα μεχρι 245-250 θα φτανει πιστευω αλλα δεν ειναι και οτι καλυτερο ουτε για το αμαξι ουτε και για αυτον που το οδηγαει!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest N.O.S.-->

μην πειράζετε κόφτες θα αδρανήσετε ψηλά τούς εκκεντροφόρους σας και μετά :lol: :lol: :lol: :lol: αν θέλετε περισσότερα γκάζια κάντε ουσιαστικές αλλαγές π.χ. turbo update :lol:

Link to comment
Share on other sites

μην πειράζετε κόφτες θα αδρανήσετε ψηλά τούς εκκεντροφόρους σας και μετά :lol: :lol: :lol: :lol: αν θέλετε περισσότερα γκάζια κάντε ουσιαστικές αλλαγές π.χ. turbo update :lol:

Μαλλον θες να πεις οτι δεν θα μεινει τιποτα ορθιο απο το μοτερ :cry:

Link to comment
Share on other sites

Με το προγραμμα που εβαλα εγω βγηκε η χιλιομετρικος κοφτης απο τα 220 κοντερ και εχω δει να βγαζει 245 , δεν προλαβαινω για περισσοτερα

τi προγραμα εβαλες της Revo?

overloand ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για κόφτη αν υπάρχει ή όχι, πάντως εγώ με πρόγραμμα δεν μπορώ να περάσω τα 240 με τίποτα ( στο κοντέρ ) , ακόμα και σε κατηφόρα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι λετε????

Στο βιντεακι που ανεβασα παει 250 και το εχω παει και 260!

Βεβαια καλο ει ναι να μενει ο κοφτης μιας και ο Κριτωνας (etuners) μου ειχε πει να μην το παω σε τετοιες ταχυτητες μιας και καταπονειται πολυ η τουρμιπινα...

Kωστα, στο δικο σου software εχω ανεβασει τον κοφτη τελικης ταχυτητας αλλα με τιποτα δεν προτεινω παρατεταμενες ταχυτητες της ταξης των 260+Kmh, ασχετα αν το μοτερ ειναι σε θεση να μπορει απο αποψη ισχυος, ακομα και αν εχει ρυθμιστει με προτεραιοτητα την ασφαλεια. Ο κινητηρας ειναι μικρος (1,4lt) και η ειδικη ισχυς μεγαλη (150+ΗΡ/λτ) οποτε καλο ειναι οι παρατεταμενες τελικες να αποφευγονται.

Link to comment
Share on other sites

μην πειράζετε κόφτες θα αδρανήσετε ψηλά τούς εκκεντροφόρους σας και μετά :D:rolleyes: :rolleyes: :D αν θέλετε περισσότερα γκάζια κάντε ουσιαστικές αλλαγές π.χ. turbo update :D

:D :D :D

Για να πάρεις περισσότερα χλμ σε τελική, μπορείς να κάνεις 2 πράγματα μόνο. Ή να αλλάξεις σχεδόν όλο το μοτέρ, κεφαλές, πιστόνια, μπιέλες, βαλβίδες και να στροφάρεις 8άρες και 9άρες, κερδίζοντας σε φάσμα που μπορεί να δουλέψει το μοτέρ, ή αλλάζοντας σασμάν, βάζοντας ένα μακρύτερο. Αν αλλάξεις τουρμπίνα, θα κερδίσεις 20 χλμ παραπάνω γιατί θα κερδίσεις 300-500 στροφές παραπάνω λόγω προγράμματος. Μέχρι εκεί. Θα τα πιάνεις πιο γρήγορα, αλλά το κέρδος θα είναι μικρό και επικινδύνο.

Link to comment
Share on other sites

Tα μαμα GT ρε παιδια πιανουν κοντερ 240 τελικη στις 6000 στροφες. Λογικα με προγραμμα πρεπει να ανεβαινει λιγο παραπανω το νουμερο αυτο, αλλα δε το γνωριζω με σιγουρια.

Ειδικα στην 6η ταχυτητα υπαρχει περιοριστης στις 6000 στροφες κι οχι στις 7000 κ κατι που ειναι ο κοφτης στις υπολοιπες σχεσεις και γι αυτο συμβαινει αυτο.

Παντως εχει δει βιντεακια που το τερματιζουν το κοντερ (260) καποιοι ξεπερνωντας και το οριο των 6000 στροφων , που σημαινει οτι εβγαλαν τον περιοριστη.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου (140) πριν 2 εβδομαδες η βελονα τα περασε ελαχιστα τα 220, περιπου 221-222 σε κατηφορα και μου εκανε εντυπωση το κοψιμο που ηταν πολυ αισθητο, αμεσως καταλαβα οπως σωστα λετε οτι το αμαξι εχει κοφτη.Παντως τα 220 της τελικης του τα βλεπω παντα ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα gt...εχει παει και 250 ......

Ρε παιδια τι κοφτης χιλιομετρων τι αμαξη εχουμε M3 η κανενα RS4 B) το αυτοκινιτο δεν εχει κοφτη χηλιομετρων .

Edited by klyrouxas
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι κοφτης χιλιομετρων τι αμαξη εχουμε M3 η κανενα RS4 B) το αυτοκινιτο δεν εχει κοφτη χηλιομετρων .

To αμαξι εχει κοφτη χιλιομετρων. Ο λογος που το εβαλαν ειναι η πιθανη καταπονηση της τουρμπινας στις τελικες. μην ξεχναμε πως για να πιανει το αμαξι αυτα τα χιλιομετρα πρεπει να δουλευει συνεχεια η τουρμπινα....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποιος σας τα εχει πει αυτα τα πραματα ας σοβαρευτουμε λιγο δηλαδη εαν εγω βαλω το αμαξι μεσα στιν πιστα και το παω κοφτες δεν καταπονο τιν τουρμπινα . 1,4 ειναι το αμαξι δεν και GTI που ειναι 2λιτρο και μπορει και παει 250+ εγω προσοπικα σε μαμα GT εχω δει 230 δεν ειναι λιγα για 1,4 το αυτοκινιτο μεχρι εκει παει .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποιος σας τα εχει πει αυτα τα πραματα ας σοβαρευτουμε λιγο δηλαδη εαν εγω βαλω το αμαξι μεσα στιν πιστα και το παω κοφτες δεν καταπονο τιν τουρμπινα . 1,4 ειναι το αμαξι δεν και GTI που ειναι 2λιτρο και μπορει και παει 250+ εγω προσοπικα σε μαμα GT εχω δει 230 δεν ειναι λιγα για 1,4 το αυτοκινιτο μεχρι εκει παει .

Έχεις διαβάσει καθόλου τα προϋγούμενα ποστ;

Αν όχι τότε αυτό το ποστ είναι από κάποιον προγραμματιστή, διάβασέ το και πες μας ότι διαφωνείς και γιατί

Kωστα, στο δικο σου software εχω ανεβασει τον κοφτη τελικης ταχυτητας αλλα με τιποτα δεν προτεινω παρατεταμενες ταχυτητες της ταξης των 260+Kmh, ασχετα αν το μοτερ ειναι σε θεση να μπορει απο αποψη ισχυος, ακομα και αν εχει ρυθμιστει με προτεραιοτητα την ασφαλεια. Ο κινητηρας ειναι μικρος (1,4lt) και η ειδικη ισχυς μεγαλη (150+ΗΡ/λτ) οποτε καλο ειναι οι παρατεταμενες τελικες να αποφευγονται.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.