Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Guest Κωστας VR6

αυτα τα αμαξια ειναι με ενα καλο στησιμο για να μπαινεις με τις μπαντες και να βγαινεις με τις ζαντες για ευθειες εχουμε τα δικα μας...ξερετε αυτα που εχουν σε λαθος μερια την κινηση sillyhorse1rb5.gif

Μηχαλη συνελθε! μην λες λογια ετσι στον αερα! ιδια ps -ιδιο βαρος απο σταση το πισωκινητο θα φυγει καλυτερα

απο το μπροστα λογο καλυτερης προσφυσης που εχουν τα πισωκινητα απο τα προστοκινητα...και μην μου αρχησεις τα εχω ανοιξει

με τον ταδε και τον ταδε κτλ κτλ....ξερεις πολυ καλα οτι αυτο που σου λεω δεν ειναι απο το μυαλο μου.........

απλα για παραδειγμα μιας και λεμε για Ε36...

μια Ε36 325 με 192 ps και 1390 κg βαρος (ΧΩΡΙς DSG που εχεις εσυ ) κανει 0-100 σε 7.4 sεc και αυτο λογο πισω κινησης

οταν το δικο σου με DSG και λιγοτερο βαρος κανεις 0-100 7,3

φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

Μηχαλη συνελθε! μην λες λογια ετσι στον αερα! ιδια ps -ιδιο βαρος απο σταση το πισωκινητο θα φυγει καλυτερα

απο το μπροστα λογο καλυτερης προσφυσης που εχουν τα πισωκινητα απο τα προστοκινητα...και μην μου αρχησεις τα εχω ανοιξει

με τον ταδε και τον ταδε κτλ κτλ....ξερεις πολυ καλα οτι αυτο που σου λεω δεν ειναι απο το μυαλο μου.........

απλα για παραδειγμα μιας και λεμε για Ε36...

μια Ε36 325 με 192 ps και 1390 κg βαρος (ΧΩΡΙς DSG που εχεις εσυ ) κανει 0-100 σε 7.4 sεc και αυτο λογο πισω κινησης

οταν το δικο σου με DSG και λιγοτερο βαρος κανεις 0-100 7,3

φιλακια!

1)6,9 κανει 0-100 το fr και το gti με dsg...ισως 7.0 το fr λογω διαφορετικων σχεσεων μεταδοσης απο το gti...

2)1444 κιλα ειναι το αμαξι μου και μιλαω βασει στοιχειων κατασκευαστη οχι περιοδικου κλπ κλπ...10-15 κιλα ειναι πιο βαρυ ενα αντιστοιχο gti mk5 με dsg...οποτε παμε στα +50 κιλα τουλαχιστον η διαφορα βαρους gti-fr με e36 κλπ

3)συμφωνω οτι εχει καλη προσφυση λογω πισωκινησης αλλα επισης ξεχνας τις απωλειες που εχει ενα πσιωκινητο λογω πισω διαφορικου

οποτε Κωστα μπορει σε ενα ξεκινημα να ξεμυτησει το πισωκινητο αλλα μολις βαλει κατω την δυναμη το μπροστοκινητο δυστηχως σε ρεπριζ δεν εχει πολλες ελπιδες η πισωκουνα!!!μιλαω παντα για επιδοσεις ευθειας ειτε ρεπριζ ειτε εκκινησεις... new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

Τσαγάκι χθές σε ibiza 09 1600 με Revo και βαρελάκι BMC από 2έρες μέχρι τελικές 3-4 αμάξια εγώ.

ps είμαι μαμά 122 tsi.

Link to comment
Share on other sites

Τσαγάκι χθές σε ibiza 09 1600 με Revo και βαρελάκι BMC από 2έρες μέχρι τελικές 3-4 αμάξια εγώ.

ps είμαι μαμά 122 tsi.

ωραιος..

εσυ δεν φορουσες ΜΤΜ? :p

Link to comment
Share on other sites

Τσαγάκι χθές σε ibiza 09 1600 με Revo και βαρελάκι BMC από 2έρες μέχρι τελικές 3-4 αμάξια εγώ.

ps είμαι μαμά 122 tsi.

Εκκλησία έκλεψες συνφορουμίστα!! sillyhorse1rb5.gif

Το μοτέρ 1600 με τους 100 ίππους του group vag κανονικά θα έπρεπε να είναι μουσειακό έκθεμα. :(<_<B):lol:

Link to comment
Share on other sites

ωραιος..

εσυ δεν φορουσες ΜΤΜ? ;)

ήταν να το βάλω τώρα τα Χριστούγεννα ρε poen αλλά προέκυψαν άλλα έξοδα και έτσι ήτανε το πρόγραμμα..

Εκκλησία έκλεψες συνφορουμίστα!! sillyhorse1rb5.gif

Το μοτέρ 1600 με τους 100 ίππους του group vag κανονικά θα έπρεπε να είναι μουσειακό έκθεμα. :lol: :lol: :lol: :lol:

χαχα πάντως να ξέρεις οτι το ibiza καλά πήγαινε, από 3η και μετά άρχισα να του φεύγω, το παλικάρι μου έιπε οτι παίζει στα 120-125 άλογα. Αυτά

Edited by dGs`
Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

1)6,9 κανει 0-100 το fr και το gti με dsg...ισως 7.0 το fr λογω διαφορετικων σχεσεων μεταδοσης απο το gti...

2)1444 κιλα ειναι το αμαξι μου και μιλαω βασει στοιχειων κατασκευαστη οχι περιοδικου κλπ κλπ...10-15 κιλα ειναι πιο βαρυ ενα αντιστοιχο gti mk5 με dsg...οποτε παμε στα +50 κιλα τουλαχιστον η διαφορα βαρους gti-fr με e36 κλπ

3)συμφωνω οτι εχει καλη προσφυση λογω πισωκινησης αλλα επισης ξεχνας τις απωλειες που εχει ενα πσιωκινητο λογω πισω διαφορικου

οποτε Κωστα μπορει σε ενα ξεκινημα να ξεμυτησει το πισωκινητο αλλα μολις βαλει κατω την δυναμη το μπροστοκινητο δυστηχως σε ρεπριζ δεν εχει πολλες ελπιδες η πισωκουνα!!!μιλαω παντα για επιδοσεις ευθειας ειτε ρεπριζ ειτε εκκινησεις... new_iloveyou.gif

δλδ εσυ εισαι 1444 το Golf ειναι 1490? και το jetta ποσο ειναι??? 1550? και το passat 1600?

δλδ μια bmw 320 αν εσυ εισαι 1440 το bmw ειναι 1550+? ? ? οποτε μια mercedes E200 πρεπει να ειναι 1600 και βαλε!...

..αν εισουν 1444 ......με 192 πς που ειναι το Οπελ corsa...θα σε παρναγε Μηχαλη! αμα ψαξεις λιγο καλυτερα θα δεις οτι δεν εισαι

1440 κιλα! για δες μπας και ειναι με φουλ ρεζερβουαρ + οδηγο......γιατι αν κενος εισαι 1440 με φουλ ρεζερβουαρ και οδηγο εισαι 1550-1580 κιλα!

και κανεις 0-100 σαε 6.9? ? ? ? ................κατι δεν παει καλα ...

τα βαρη που γραφουν τα περιοδικα δεν τα βγαζουν απο το μυαλο τους! τους τα δινουν οι αυτοκινητο/ες ....

οπως τα ιδια γραφουν και στα τεχνικα χαρακτηριστηκα στα site τους!

τα ατμοσφαιρα πισωκινητα! με αλλες καμπηλες ροπης (χειροτερες απο turbo) λογικο ειναι σε ρεπριζ να ειναι πισω! στα ιδια ps το turbo παντα

ειναι καλυτερο σε ρεπριζ! οποτε δεν εχει να κανει με αυτο που λες...λογο διαφορικου δλδ.. κτλ κτλ αν βρεις καμια bmw turbo..κανε μια δοκιμη να ανοιξεις...θα βγαλεις ομρφα συμπερασματα (το σκισαμε το θεμα! )

with love! new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

δλδ εσυ εισαι 1444 το Golf ειναι 1490? και το jetta ποσο ειναι??? 1550? και το passat 1600?

δλδ μια bmw 320 αν εσυ εισαι 1440 το bmw ειναι 1550+? ? ? οποτε μια mercedes E200 πρεπει να ειναι 1600 και βαλε!...

..αν εισουν 1444 ......με 192 πς που ειναι το Οπελ corsa...θα σε παρναγε Μηχαλη! αμα ψαξεις λιγο καλυτερα θα δεις οτι δεν εισαι

1440 κιλα! για δες μπας και ειναι με φουλ ρεζερβουαρ + οδηγο......γιατι αν κενος εισαι 1440 με φουλ ρεζερβουαρ και οδηγο εισαι 1550-1580 κιλα!

και κανεις 0-100 σαε 6.9? ? ? ? ................κατι δεν παει καλα ...

τα βαρη που γραφουν τα περιοδικα δεν τα βγαζουν απο το μυαλο τους! τους τα δινουν οι αυτοκινητο/ες ....

οπως τα ιδια γραφουν και στα τεχνικα χαρακτηριστηκα στα site τους!

τα ατμοσφαιρα πισωκινητα! με αλλες καμπηλες ροπης (χειροτερες απο turbo) λογικο ειναι σε ρεπριζ να ειναι πισω! στα ιδια ps το turbo παντα

ειναι καλυτερο σε ρεπριζ! οποτε δεν εχει να κανει με αυτο που λες...λογο διαφορικου δλδ.. κτλ κτλ αν βρεις καμια bmw turbo..κανε μια δοκιμη να ανοιξεις...θα βγαλεις ομρφα συμπερασματα (το σκισαμε το θεμα! )

with love! new_iloveyou.gif

Φιλτατε Κωστα μια 3.35 με προγραμμα. Ποτε θα δουμε καμια τετοια βελτιωμενη να ειναι καμια 500+ χαλαρα δεν ξερω. Παντως ειναι ραπτομηχανη το εργαλειο και πολυ ομορφη ραπτομηχανη μαλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλτατε Κωστα μια 3.35 με προγραμμα. Ποτε θα δουμε καμια τετοια βελτιωμενη να ειναι καμια 500+ χαλαρα δεν ξερω. Παντως ειναι ραπτομηχανη το εργαλειο και πολυ ομορφη ραπτομηχανη μαλιστα.

Συνήθως με πρόγραμμα πάνε γύρω στα 400. Απ' ότι ξέρω δύσκολα (και πανάκριβα) πάνε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

δλδ εσυ εισαι 1444 το Golf ειναι 1490? και το jetta ποσο ειναι??? 1550? και το passat 1600?

δλδ μια bmw 320 αν εσυ εισαι 1440 το bmw ειναι 1550+? ? ? οποτε μια mercedes E200 πρεπει να ειναι 1600 και βαλε!...

..αν εισουν 1444 ......με 192 πς που ειναι το Οπελ corsa...θα σε παρναγε Μηχαλη! αμα ψαξεις λιγο καλυτερα θα δεις οτι δεν εισαι

1440 κιλα! για δες μπας και ειναι με φουλ ρεζερβουαρ + οδηγο......γιατι αν κενος εισαι 1440 με φουλ ρεζερβουαρ και οδηγο εισαι 1550-1580 κιλα!

και κανεις 0-100 σαε 6.9? ? ? ? ................κατι δεν παει καλα ...

τα βαρη που γραφουν τα περιοδικα δεν τα βγαζουν απο το μυαλο τους! τους τα δινουν οι αυτοκινητο/ες ....

οπως τα ιδια γραφουν και στα τεχνικα χαρακτηριστηκα στα site τους!

τα ατμοσφαιρα πισωκινητα! με αλλες καμπηλες ροπης (χειροτερες απο turbo) λογικο ειναι σε ρεπριζ να ειναι πισω! στα ιδια ps το turbo παντα

ειναι καλυτερο σε ρεπριζ! οποτε δεν εχει να κανει με αυτο που λες...λογο διαφορικου δλδ.. κτλ κτλ αν βρεις καμια bmw turbo..κανε μια δοκιμη να ανοιξεις...θα βγαλεις ομρφα συμπερασματα (το σκισαμε το θεμα! )

with love! new_iloveyou.gif

κωστα το βαρος που αναφερουν τα περιοδικα ειναι χωρις υγρα το αμαξι χωρις ρεζερβα χωρις εργαλεια χωρις a/c και πολλα πολλα αλλα....το αμαξι ειναι dsg αλλο ενα + στο βαρος και αυτη η τιμη που σου ανεφερα ειναι απο το βιβλιο κατασκευαστη που εχουν ΟΛΑ τα καινουργια αυτοκινητα οπου αναφερει μερικες ενδεικτικες τιμες συμπεριλαμβανομενου και το μεσο βαρος ενος οδηγου απο εκει προκυπτει το 1444...το εχω ζυγισει παντως και σε πλαστιγγα και εχει βγει 1500+

Link to comment
Share on other sites

δυνατο ανοιγμα χθες με ενα Fiesta MK7 1.6 Sport με φουλ εξατμιση καπου στα 125 αλογα.

απο 1ες:

και απο 2ες:

Μονο στο 1ο βιντεακι φαινεται να σε μαζευει καπως και παλι οχι τιποτα τραγικο. Σε ολα τα αλλα φαινεται να πινει τσαγακι απο το polaki :whistling:. Well done :drinks:.

Link to comment
Share on other sites

σημερα μπηκε νεος εγκεφαλος και ειπα να το δοκιμασω...βρηκα ενα rx8 240 αλογα,το παιδι γνωστο και παλι και απο στασεις μου ριξε πεταχτικε σαν κατσικι μπροστα 1 αμξι αλλα τον επιασε η δευτερα ανετα...τριτη δεν εβαλαμε λογω τελειωνε ο δρομος...χαχαχμετα απο ρολαριστες δευτερες απο 30 του φυγα 1-1,5 αμαξι μπροστα εγω ,παλι τριτη δεν βαλαμε λογω δρομου μια ευθεια της πλακας εχουμε εδω αλλα τουλαχιστον ηταν ανετα και απομονωμενα...γαι χαβαλε πηγαμε και περιεργεια...αυτος ειχε 18αρες και φιλτρο αερος χουανη,εγω τα γνωστα...

Link to comment
Share on other sites

δυνατο ανοιγμα χθες με ενα Fiesta MK7 1.6 Sport με φουλ εξατμιση καπου στα 125 αλογα.

απο 1ες:

και απο 2ες:

μπραβο mpoukou ωραιος στο πρωτο μονο σου φυγε αλλα στα αλλα πολυ καλα και ανοιγες τη διαφορα. και ειναι κ σχετικα ελαφρια αυτα κοντα στα κιλα μας

Link to comment
Share on other sites

μπραβο mpoukou ωραιος στο πρωτο μονο σου φυγε αλλα στα αλλα πολυ καλα και ανοιγες τη διαφορα. και ειναι κ σχετικα ελαφρια αυτα κοντα στα κιλα μας

ακριβως.

ειναι 125 αλογα και μολις 980 κιλα.........

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

μια χαρα το Polo! μονο στο 1το video βλεπω οτι πολυ ψηλα σου φευγει...αλλα ειναι και λογικο...εχει και καλυτερη αερο/κη!

αλλα το τσαγακι, τσαγακι! ! και στις ρεπριζ! παρα οτι ειναι 1600 το Ford!

Link to comment
Share on other sites

καλα βρε σπυρο βλεπω οτι περνατε απο γεφυρα σαν να ειναι αυτο απο κατω...που εχουμε εμεις εδω τετοιο δρομο???και καλα σε κανα καφε θα σε δουμε?

Link to comment
Share on other sites

Τσαι σε Punto Racing στην εθνικη...

Ηρθε με φορα να με περασει και απλα δεν μπορεσε(ποσο μαρεσει να τους κοβω την χαρα!)

ΑΛΛΑ μετα ενω πηγαινα 120-125 με περασε ενα BMW X6 με 200++ και μου εφυγε η μαγκια

Επεισης να πω σε αυτους με αυτα τα τερατα οτι αν τρεχουν ετσι ειναι επικινδυνο για τους αλλους

που εχουν ελαφρια αυτοκινητα..Καποτε με το Matiz που ειχα με αλλαξε λωριδα(με τον αερα) ενα TOUAREG..

Link to comment
Share on other sites

Τσαι σε Punto Racing στην εθνικη...

Ηρθε με φορα να με περασει και απλα δεν μπορεσε(ποσο μαρεσει να τους κοβω την χαρα!)

ΑΛΛΑ μετα ενω πηγαινα 120-125 με περασε ενα BMW X6 με 200++ και μου εφυγε η μαγκια

Επεισης να πω σε αυτους με αυτα τα τερατα οτι αν τρεχουν ετσι ειναι επικινδυνο για τους αλλους

που εχουν ελαφρια αυτοκινητα..Καποτε με το Matiz που ειχα με αλλαξε λωριδα(με τον αερα) ενα TOUAREG..

Καλά του έκανες του puntakia... :lol:

Μην μασάς!!!Δεν νοιώθει η golfara!!! :lol:

:pardon::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μαυρο golf gt 140 ηπιε χαμομιλι, γιατι ειχε και λιγο κρυο, σημερα το πρωι πηγαινοντας προς Γιαννενα, στη θεση κερασωνας με τεταρτη μεχρι τα 150. Τον ειχα μπροστα και ο π...της δεν μαφηνε να τον περασω οποτε σε μια ευθεια τα καθαροαιμα αρχισαν να χλιμιτριζουν και πιστευω οτι εκτος απο το χαμομιλι που ηπιε να σταματησε στο τεροβα και για σαλεπι.

Link to comment
Share on other sites

Μαυρο golf gt 140 ηπιε χαμομιλι, γιατι ειχε και λιγο κρυο, σημερα το πρωι πηγαινοντας προς Γιαννενα, στη θεση κερασωνας με τεταρτη μεχρι τα 150. Τον ειχα μπροστα και ο π...της δεν μαφηνε να τον περασω οποτε σε μια ευθεια τα καθαροαιμα αρχισαν να χλιμιτριζουν και πιστευω οτι εκτος απο το χαμομιλι που ηπιε να σταματησε στο τεροβα και για σαλεπι.

ωραίος Σπύρο!

Link to comment
Share on other sites

χτες ανοιγμα με ενα evo 6 tomi makinen, φτιαγμενο με τα λεγομενα του ιδιοκτητη γυρω στα 390+,δεν ημουν σε φαση κοντρας αλλα μετα απο κολημα ,εβαλα ανοιγμα με 2 ερες ρολαριστες,εφυγα 3 αμαξια κ μετα η διαφορα μεγαλωνε,κ στην αποσταση που ανοιξαμε,στο τελος εγω ειχα 270 χιλ.κ το evo 250 με τα λεγομενα του ιδιοκτητη,αν ειχαμε κ αλλο δρομο θα τον αφηνα κ αλλο πισω!!!μετα ο ιδιοκτητης με κοιταγε παραξενα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.