Jump to content
lak100

Comfortline Vs Highline

Recommended Posts

Μην τρελλαθούμε βρε παιδιά, τι εννοείτε μικρή??!! Για ηλιοροφή μιλάμε όχι για κουπέ- καμπριολέ αυτοκίνητο.

Και για πια επιβάρυνση?? Τα 830 ευρώ είναι 3,6% στα 23.000 που έχει το highline 160hp?? Δηλαδή δεν θα δώσετε για πρόγραμμα εκ των υστέρων ή άλλο αξεσουάρ 800 ευρώ??

Μια χαρά είναι για όποιον υποψήφιο αγοραστή θέλει να την επιλέξει.

Σε σχέση με τις πανοραμικές είναι πολύ μικρή δηλ. κλασική αυτό εννοώ εγώ πολύ απλά.

Η τιμή είναι τσουχτερή κατεμέ και επίσης κανείς δεν λέει οτι πέρνει το αμάξι εξαρχής για να βάλει μετά πρόγραμμα ή οτιδήποτε άλλο.

Επαναλαμβάνω οτι την γουστάρω τρελά και περισσότερο ψάχνω να βρω αρνητικά για να μην χρεωθώ ακόμη 830 ευρώ επιπλέον :lol:

Αναμείνατε πάντως για την τελική μου παραγγελία καθώς δεν απέχει και πολύ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την γιατι η τιμη ειναι λογικη και ειναι κατι που σου αρεσει. Αντικειμενικα ειναι και λειτουργικη αλλα προσθετει συγχρονως και στην εμφανιση.

Τα προηγουμενα gti 4 και s3 την ειχαν στανταρ.

Να ξερεις οτι αν δεν την βαλεις τωρα ΔΕΝ θα μπορεις να την βαλεις μετα ενω τα περισσοτερα απο τα αλλα αξεσουαρ μπαινουν και μετα.

Link to comment
Share on other sites

θα χασεις ακαμψια!θα χεις ενα ακομα πραγμα για να φοβασαι!τριγμου στυντηρηση...αν και οι καινουργιες εχουν βελτιωθει..

μη τη βαλεις φιλε δεν προσφερει τιποτα το φοβερο.....βαλε προγραμμα...η πηγαινε στα μπουζουκια

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

hehe καλησπερες :lol: η ηλιοροφη ειναι για τα πανιγιρια απλα τσαμπα λεφτα δεν προσφερει τπτ.....αν θεσςανιχτο απο πανο παρε cabrio......να γουσταρεις :( ασε που αν χαλαση το λαστιχακιτης κανει γιρο στα 300EURO lol απλα οι κλεφτες.......

Link to comment
Share on other sites

Και οι δυο έχετε δίκιο!

Και εξηγούμαι: το δικό μου, αγορασμένο τον Απρίλιο, έχει οθόνη που πάνω γράφει MFD και δεν έχει θερμοκρασία λαδιού.

Ενός γνωστού μου, αγορασμένο τον Αύγουστο, έχει οθόνη που γράφει MFA (ή κάπως έτσι), έχει ελαφρές διαφορές στις ενδείξεις των ανοικτών πορτών και έχει θερμοκρασία λαδιού.

Θα μου πείτε γιατί σε 4 μήνες αλλάξανε μενού και προφανώς λογισμικό; Έλα ντε!!!

Η αλλαγή έγινε στο μοντέλο. Το μοντέλο του 2010 έχει πλέον κ την ένδειξη θερμοκρασίας λαδιού. Στο μοντελο του 2009 δεν υπάρχει αυτή η ένδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σις οσι πιρατε το καινουργιο golf στον αποθικευτικο χωρο που βρισκετε μπροστα απο τον τεμπελι και πισο απο τον λεβιε ταχιτιτον ενδιαμεσα διλαδη, σας ειχε μεσα ενα ανιχτιρι με το σημα τις vw?

Link to comment
Share on other sites

Ρε σις οσι πιρατε το καινουργιο golf στον αποθικευτικο χωρο που βρισκετε μπροστα απο τον τεμπελι και πισο απο τον λεβιε ταχιτιτον ενδιαμεσα διλαδη, σας ειχε μεσα ενα ανιχτιρι με το σημα τις vw?

Έχει και μετακινείται μπρος πίσω για να φρακάρεις σωστά το Freddo :D :D

Η μπροστινή ποτηροθήκη από τις 2 πάντως στο δικό μου είναι λίγο πιο υπερυψωμένη σε σχέση με την πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει και μετακινείται μπρος πίσω για να φρακάρεις σωστά το Freddo :D :D

Η μπροστινή ποτηροθήκη από τις 2 πάντως στο δικό μου είναι λίγο πιο υπερυψωμένη σε σχέση με την πίσω.

etsi einai se ola. :D

Link to comment
Share on other sites

θα τους μπιπ εμενα δεν εχει......................λει και στο βιβλιαρακι μεσα οτι πρεπει να εχει?

Link to comment
Share on other sites

etsi einai se ola. :D

Μόνο που στην πίσω ποτηροθήκη αν έχεις τέρμα μπροστά τον τεμπέλη απλά δεν βγαίνει το μπουκάλι!!! (αφού ακριβώς από πάνω του είναι ο τεμπέλης)

Εργονομικό φάουλ :D

Link to comment
Share on other sites

ή μελετημενο ωστε να αποφευχθει ριξη του αντικειμενου απο το ΄΄νεκρωμενο΄΄ χερι :D

αν δεν το εχεις τοτε στο εφαγαν καπου στην διαδρομη εργοστασιο-αντ/πια.βρες απο το ebay.υπαρχει σε φουλ μεταλλικο και μαυρο πλαστικο με μεταλλικα τα 2 ακρα με το σημα της vw στο κεντρο του.τα εχω και τα 2! :D

http://oemplus.com/index.php?main_page=pro...products_id=689

http://oemplus.com/index.php?main_page=pro...products_id=790

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

θα τους μπιπ εμενα δεν εχει......................λει και στο βιβλιαρακι μεσα οτι πρεπει να εχει?

Ουτε εμενα ειχε στο 5αρι.Καποιος το ειχε κλεψει αλλα δε μπορεις να ξερεις κ σε ποια φαση της διαδικασιας εγινε.Ετυχε κ ενα μελος του κλαμπ που ειχε αρκετα να μου δωσει ανοιχτηρι κ μαλιστα μεταγενεστερο του μοντελου μου που ειχε και πλαστικη επικαλυψη :D Αν το ειχες προσεξει οταν το παρελαβες θα στο εδιναν απο αντιπροσωπεια δωρεαν.Τωρα δεν ξερω αν θα το κανουν.

Link to comment
Share on other sites

θα τους μπιπ εμενα δεν εχει......................λει και στο βιβλιαρακι μεσα οτι πρεπει να εχει?

Μήπως πήρες εκθεσιακό αυτοκίνητο κ το είχαν βγάλει για να μην το βουτήξει κανείς ?? (σθνήθως βγάζουν αναπτήρες κλπ).

Link to comment
Share on other sites

ειναι σιγουρο οτι επεσε χερι !δεν νομιζω να στο δψσουν τωρα στην αντ/πια.κατα την παραλαβη μονο αφου εβλεπες οτι δεν υπαρχει στην ποτηροθηκη.ετσι πηγαν να μου φανε τον αναπτηρα καποτε αλλα μολις ανοιξα το τασακι να το δω το ματι μου αμεσως επεσε στην αδεια τρυπα του αναπτηρα.μου τον εφεραν αμεσως απο αλλο μοντελο εντος της εκθεσης tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε σι κανονικο παραγγελια το ειχα κανει περιμ ενα διομισι μινες και ηταν ι νεα φουρνια με τα στανταρ esp και το ειχα παραλαβει με 7 χιλιομετρα.το θεμα ειναι οτι δεν ηξερα οτι πρεπει να εχει ανιχτιρι....... ε ειπα να ανοιξο το βιβλιαρακι σημερα να ριξο μια ματια και μολις ειδα οτι επρεπε να ειχε ανιχτιρι τρελαθικα :D τεσπα θα παο μεθαυριο και θα κανο σαματα για το ανιχτιρι η θα μου δοσουν επιτοπου αν εχουν αλιος θα μου παραγκιλουν...........

Link to comment
Share on other sites

μετα την απομακρυνση εκ του ταμειου(σσ αντ/πια) ουδεν λαθος αναγνωριζεται.ειδες ποσο κανει στα λινκ που εδωσα.σιγα μην χρεωθουν 30-40 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

ειναι σιγουρο οτι επεσε χερι !δεν νομιζω να στο δψσουν τωρα στην αντ/πια.κατα την παραλαβη μονο αφου εβλεπες οτι δεν υπαρχει στην ποτηροθηκη.ετσι πηγαν να μου φανε τον αναπτηρα καποτε αλλα μολις ανοιξα το τασακι να το δω το ματι μου αμεσως επεσε στην αδεια τρυπα του αναπτηρα.μου τον εφεραν αμεσως απο αλλο μοντελο εντος της εκθεσης tongue.gif

Για αυτό ανέφερα τον αναπτήρα, τον είχαν ξεχάσει ή έλειπε από το προηγούμενο μου αμάξι κατά την παραλαβή, το κατάλαβα την αμέσως επόμενη - τους πήρα τηλέφωνο κ πέρασα και τον πήρα (τώρα ήταν δεν ήταν από το δικό μου άγνωστο).

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως το ανοιχτήρι ήταν μέσα στην ηλιοπροστασία (δεν μου έρχεται τωρα πως λέγεται κανονικά) του οδηγού και μάλιστα σκέφτηκα "Δεν πάνε καλά αυτοί οι Γερμανοί ο νους τους στις μπύρες -_- " μέχρι που διάβασα και εγώ το manual.

Link to comment
Share on other sites

ρε σης τλκ δεν μου το ειχαν κλεψη..........πειρα στιν αντιπροσοποια και μου ειπε ι γκομενα απο εκει οτι αυτο ερχετε σιστιμενο στιν αντιπροσοπια σε φακελο αργοτερα για να μην χαθει κατα την μεταφορα!!!μαγκες απλα.και μου ειπε οτι ειχε πι στα στιλαρια να με παρουν τηλεφονο να παο να το παρο αλλα δεν με πειραν τα ζωα.......τεσπα πιγα τορα και μου το εδοσε η γκομεναtongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως το ανοιχτήρι ήταν μέσα στην ηλιοπροστασία (δεν μου έρχεται τωρα πως λέγεται κανονικά)

Επειδή και μένα δεν μου έρχεται... πως στο καλό το λένε αυτό το ματζαφλάρι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα τελικα το ανοιχτήρακι βαρεσε πολλες υπερωριες :D φετος το καλοκαιρι ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.