Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Γύρω στα 200-300 ευρώ. 'Εχει νόημα (εγώ την φόραγα 10.000 χλμ χωρίς πρόγραμμα), αλλά με το πρόγραμμα μεγιστοποιούνται τα οφέλη.

Link to comment
Share on other sites

πηρα σημερα τον μηχανικο κ μου πε οτι μονο αυτη η πλακα εχει βγει κ οτι δεν εχει βγει σκαστρα για πολο...αυτη απ το site της forge μπορεις να την παραγγειλεις για ελλαδα??

Link to comment
Share on other sites

η να αλλαξεις μηχανικο η να του πεις να τσεκαρει καλυτερα τι παιζει και να μη λεει μουφες στον κοσμο.

εχει βγει σκαστρα για twincharged πες του αφου την βλεπεις και εσυ πως ειναι για tsi και την φοραει και το fabia RS στο βιντεο της forge που φοραει ιδιο μοτερ με εσενα.

δεν φοραει αλλο μοτερ το πολο το twincharged φοραει.

Πανος

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω προτεινω να μην πειραξετε το αυτοκινητο.ειναι μια χαρα οπως ειναι πιστευω.δεν νομιζω οτι εχει αναγκη απο καποιο προγραμμα η καποια εισαγωγη.ενταξει η εισαγωγη δεν πειραζει ισως το βοηθαει να αναπνει καλυτερα.αλλα το προγραμμα θα συνιστουσα να μην το βαλετε εστω και αν οι αντιπροσωπιες σας εγκυονται για αυτο.αν χτυπηστε ξυλο παρτε κανα κιβωτιο στο χερι που κανει πανω απο 5.000 ευρω απο οσο ξερω και δεν ανακατασκευαζεται κιολας θα κανουν ολοι τουμπεκι και ειναι κριμα.

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω προτεινω να μην πειραξετε το αυτοκινητο.ειναι μια χαρα οπως ειναι πιστευω.δεν νομιζω οτι εχει αναγκη απο καποιο προγραμμα η καποια εισαγωγη.ενταξει η εισαγωγη δεν πειραζει ισως το βοηθαει να αναπνει καλυτερα.αλλα το προγραμμα θα συνιστουσα να μην το βαλετε εστω και αν οι αντιπροσωπιες σας εγκυονται για αυτο.αν χτυπηστε ξυλο παρτε κανα κιβωτιο στο χερι που κανει πανω απο 5.000 ευρω απο οσο ξερω και δεν ανακατασκευαζεται κιολας θα κανουν ολοι τουμπεκι και ειναι κριμα.

γνωμη σου.

Δεκτη αλλα παραμενει γνωμη σου.

μην τρομαζεις τον κοσμο..

αυτο το μοτερ και υπαρχει χρονια τωρα στην αγορα, επισης και αυτο το DSG7 εχει δείξει πως δεν εχει προβλημα να διαχειριστει 30-31-32 κιλα ροπης.

υπαρχουν τοσα και τοσα DSG7 με βελτειωση πρωτου σταδιου

Δεν υπαρχει περιπτωση η VW να εβγαζε κατι το οποιο δουλευει στα ορια του και σιγουρα τα 25 δεν ειναι τα ορια του.

το να βαλει καποιος μια εισαγωγη δεν θα κερδισει κατι χωρις Remap παρα μονο φασαρια.

Πανος

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

εκανα το σαλονι απο το πολακι μου δερματινο καθως και τισ πορτες. εχω μαυρο πολο και εκανα τα καθισματα μαυρα με κοκκνες ραφες διγαζες εξωτερικα. το αμαξι λεει τρελλα ταιριαζει απολυτος με το τιμονι -λεβιε - χειροφρενο και δειχνει τελεια. τα αφπολεξ που εχει ειναι εντελως αχρηστα (μανισια) ειδικα στα μπροστινα καθισματα πιστευω οτι υστερα απο λιγο καιρο στο κατο μερος θα βγουν τα σιδερα. γενικα η ποιοτητα των καθισματων ειναι πολυ κακη. το υφασμα του ειναι καλο αλλα με ενα μειονεκτημα προσοχη στο τσιγαρο γιατι ετσι πως ειναι η πλεξη του αν καει θα κανει μεγαλη τρυπα και οσο περναει θα γινεται μεγαλυτερη. τωρα που τα επενδυσα με καλυτερο αφρολεξ καμια σχεση το καθισμα με πριν.

Edited by GIANNIS75
Link to comment
Share on other sites

εκανα το σαλονι απο το πολακι μου δερματινο καθως και τισ πορτες. εχω μαυρο πολο και εκανα τα καθισματα μαυρα με κοκκνες ραφες διγαζες εξωτερικα. το αμαξι λεει τρελλα ταιριαζει απολυτος με το τιμονι -λεβιε - χειροφρενο και δειχνει τελεια. τα αφπολεξ που εχει ειναι εντελως αχρηστα (μανισια) ειδικα στα μπροστινα καθισματα πιστευω οτι υστερα απο λιγο καιρο στο κατο μερος θα βγουν τα σιδερα. γενικα η ποιοτητα των καθισματων ειναι πολυ κακη. το υφασμα του ειναι καλο αλλα με ενα μειονεκτημα προσοχη στο τσιγαρο γιατι ετσι πως ειναι η πλεξη του αν καει θα κανει μεγαλη τρυπα και οσο περναει θα γινεται μεγαλυτερη. τωρα που τα επενδυσα με καλυτερο αφρολεξ καμια σχεση το καθισμα με πριν.

Ωραίος....thumbsup.png

Βγάλε και καμιά φώτο να δούμε φίλε μου!!

Link to comment
Share on other sites

dynamite δεν τρομαζω κοσμο.ρωτησα στην σεατ που τραβιεμαι με το λεον μου που ολο προβληματα βγαζει ποσο εχει το dsg.και μου ειπανε 5.000-6.000 ευρω και δεν ανακτασκευαζεται.δεν τρομαζω κοσμο απλα παραθετω αυτο που μου ειπανε και σε συνδιασμο με το οτι λενε οτι τα dsg ειναι ευαισ8ητα το ειπα με σκοπο να προφυλαξω καποιους.και νομιζω οτι εικανα να διαχειριστουν 30-35 κιλα ροπη ειναι τα 6αρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αυτή την προειδοποίηση για το SAFE LOCK,read user's manual,τη βγάζει παντα με το που σβήνεις τον κινητήρα;

Μήπως είναι ενεργοποιημένο το κλείδωμα για τις πίσω θέσεις ( ασφάλεια για παιδιά)???

Link to comment
Share on other sites

εκανα το σαλονι απο το πολακι μου δερματινο καθως και τισ πορτες. εχω μαυρο πολο και εκανα τα καθισματα μαυρα με κοκκνες ραφες διγαζες εξωτερικα. το αμαξι λεει τρελλα ταιριαζει απολυτος με το τιμονι -λεβιε - χειροφρενο και δειχνει τελεια. τα αφπολεξ που εχει ειναι εντελως αχρηστα (μανισια) ειδικα στα μπροστινα καθισματα πιστευω οτι υστερα απο λιγο καιρο στο κατο μερος θα βγουν τα σιδερα. γενικα η ποιοτητα των καθισματων ειναι πολυ κακη. το υφασμα του ειναι καλο αλλα με ενα μειονεκτημα προσοχη στο τσιγαρο γιατι ετσι πως ειναι η πλεξη του αν καει θα κανει μεγαλη τρυπα και οσο περναει θα γινεται μεγαλυτερη. τωρα που τα επενδυσα με καλυτερο αφρολεξ καμια σχεση το καθισμα με πριν.

ωραιος...που τα εφτιαξες κ ποσο πηγε το μαλλι?? δερμα η δερματίνη??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αυτή την προειδοποίηση για το SAFE LOCK,read user's manual,τη βγάζει παντα με το που σβήνεις τον κινητήρα;

φίλε μου και εμένα το βγάζει από την ημέρα που το πήρα. μου είχαν πει ότι στα τελευταία που έχουν έρθει το βγάζει. δεν είναι τίποτα. και καλά σου υπενθυμίζει να κλειδώσεις κάτι τέτοιο. το πήρα αρχές φεβρουαρίου.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, αυτό το διάβασμα του manual δεν παλεύεται.

Θα θυμηθώ τις εποχές που διάβαζα για ασεπ.

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω προτεινω να μην πειραξετε το αυτοκινητο.ειναι μια χαρα οπως ειναι πιστευω.δεν νομιζω οτι εχει αναγκη απο καποιο προγραμμα η καποια εισαγωγη.ενταξει η εισαγωγη δεν πειραζει ισως το βοηθαει να αναπνει καλυτερα.αλλα το προγραμμα θα συνιστουσα να μην το βαλετε εστω και αν οι αντιπροσωπιες σας εγκυονται για αυτο.αν χτυπηστε ξυλο παρτε κανα κιβωτιο στο χερι που κανει πανω απο 5.000 ευρω απο οσο ξερω και δεν ανακατασκευαζεται κιολας θα κανουν ολοι τουμπεκι και ειναι κριμα.

To DSG δεν έχει κανένα πρόβλημα στα 30 κιλά ροπής....Για το παραπάνω είναι επίφοβο αλλά δεν σημαίνει ότι θα σπάσει κιόλας.....Πάντως για πρώτο στάδιο άφοβα...

Link to comment
Share on other sites

κοστισε το δερμα 1300 ευρω γνησιο δερμα καστοριασ το εφτιαξα στην κοζανη σε καποιο αραβοπουλο. καλα μιλαμε θα βγαλω φωτο να δειτε αλλα απο κοντα ειναι πολυ καλυτερο.

Edited by GIANNIS75
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αυτή την προειδοποίηση για το SAFE LOCK,read user's manual,τη βγάζει παντα με το που σβήνεις τον κινητήρα;

Και σε μενα το βγαζει. Ειναι ενοχλητικο, αλλα συνηθιζεις να το αγνοεις...

To DSG δεν έχει κανένα πρόβλημα στα 30 κιλά ροπής....Για το παραπάνω είναι επίφοβο αλλά δεν σημαίνει ότι θα σπάσει κιόλας.....Πάντως για πρώτο στάδιο άφοβα...

Παντως, τωρα βγηκε και Revo Stage 2 με 232 αλογα και 32 κιλα ροπης :p

http://www.cargate.gr/products/car_tuning/REVO_Technik/TSI_REVO_Software/1-4TSi_Revo_Stage2.html

Edited by iorgos
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς τι τύπος λάμπας έχουν τα προβολάκια (polo gti 2011)και που μπορώ μα βρώ ίδιες λάμπες με led?

Επίσεις το μόνο που κάνεις είναι να αλλάξεις τις λάμπες ή θέλει και κάτι άλλο(πχ ασφάλειες,καλώδια κλπ)?

Οταν τα άναψα και είδα την διαφορά που κάνει το φώς απο τα προβολάκια με το φώς απο τα χενον ξενέρωσα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αυτή την προειδοποίηση για το SAFE LOCK,read user's manual,τη βγάζει παντα με το που σβήνεις τον κινητήρα;

Nai...Ειναι φυσιολογικο...σε ενημερωνει να διαβασεις το ΜΑΝUΑL για οδηγιες...Don't Worry...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα μεμβράνες φιμέ της Llumar και στα μπροστά παράθυρα και έχει γίνει σκέτο κουκλί!roadrage.gif

65 € το μαλλί.

Ρώτησα και για αυτοκόλλητο μαύρο στην μισή οροφή και μου είπε καμιά 150άρα. Πολλά δεν είναι ???

Από την άλλη όμως είναι εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

γιατι στη μιση οροφη;;;;

εχεις ηλιοροφη στο πολο Γιωργο;;;

σε ολη θα βαλεις αν βαλεις μαυρο φυσικα!

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανενας πως μπορω να αυξησω την αυτονομια του αυτοκινιτου. μηπως μπαινει μεγαλυτερο τεποζιτο βενζινης ή καποιο επιπλεον τεποζιτο.

μπορεις να οδηγεις στο D και να πατας ποιο ευγενικα το γκαζι!

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανενας πως μπορω να αυξησω την αυτονομια του αυτοκινιτου. μηπως μπαινει μεγαλυτερο τεποζιτο βενζινης ή καποιο επιπλεον τεποζιτο.

Εγώ μια φορά το γέμισα με 50 λίτρα και είχα άλλα 10 σίγουρα μέσα στο ντεπίζιτο! Στην αρχή νόμιζα ότι με έκλεψαν αλλά μου είπε ότι υπάρχει κάποιο κουμπί στο ντεπόζιτο που κάνει εξαέρωση! με αυτά τα λίτρα έβγαλα 550 km αποκλειστικά μέσα στην πόλη με όχι συνεχώς χαλαρή οδήγηση! Το θέμα είναι ότι αυτό το γέμισμα μου είπαν δεν είναι σωστό γιατί δεν αναπνέει το ντεπόζιτο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.