Jump to content
ACE2007

Golf 5/6 1.4 Tsi - Το Καλύτερο Κιτ Εισαγωγής

Ποια είναι η καλύτερη εισαγωγή για τα TSI?  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

το εχουν βαλει αρκετοι οσο για το ασφαλες ...αν θελεις κατι ασφαλες κρατα το μαμα.Δεν υπαρχει πιο ασφαλες

αλλα ειναι μια δοκιμασμενη εισαγωγη οπως κ ολες βλεπε BMC KN APR FORGE EVOMS INJEN BSH

Link to comment
Share on other sites

το εχουν βαλει αρκετοι οσο για το ασφαλες ...αν θελεις κατι ασφαλες κρατα το μαμα.Δεν υπαρχει πιο ασφαλες

αλλα ειναι μια δοκιμασμενη εισαγωγη οπως κ ολες βλεπε BMC KN APR FORGE EVOMS INJEN BSH

Εσυ πια πιστευεις πως ειναι καλητερη?

Link to comment
Share on other sites

Ram Intake Only, no filter - uses original filter

μονο σκουπα ειναι πρεπει να βαλεις μετα ενα βαρελακι αλλα 200 ευρο 400 το συνολο με τα σχεδον 200 που εχει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Carbon σωληνωση 76mm σε 70mm και κοστος 290 ευρω.

Υπάρχει διαθέσιμη συνέχεια του σωλίνα με carbon από το ίδιο κιτάκι;

Link to comment
Share on other sites

Καλός ο σωλήνας αλλά η χωανη δίπλα στον θερμοσιφωνα....Τι να σου κάνει ο carbon αν τραβάει ζέστη ....τάσο έχεις να μας προτείνεις κ άλλες εισαγωγές ; Για τα τσι μας καθώς είμαστε αρκετοί στο ψάξιμο

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

;) δηλαδη δεν αξιζει!Ειμαι στο ψαξιμο για εισαγωγη για αυτο ρωταω

Γιατί δεν κοιτάς δοκιμασμένες λύσεις, APR, FORGE, BMC ή Χοάνη με σωλήνα μεταλλικό ή Carbon???

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο kit είναι το gruppe m με διαφορά, αλλά είναι αρκετά ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει Mist η GruppeM είναι state of the art, με διαφορά η καλύτερη όλων αλλά και η πιο ακριβή όπως λες.

Είναι πολύ μελετημένη σε όλα, ακόμα και η απόσταση από το μοτέρ, το ταίριασμα στην μετώπη κλπ είναι απίστευτα.

volkswagengolf6tsigrupp.jpg

fri0195.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, εχω ελευθερο φιλτρο kn, τι διαφορα θα εχω βαζοντας εισαγωγη APR ? αξιζει τα λεφτα του? το αμαξι αυτη τη στιγμη φοραει προγραμμα revo και catback απο gti. ειμαι ετοιμος να παρω την εισαγωγη και θελω να ξερω για να μην πανε αδικα τα money ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, εχω ελευθερο φιλτρο kn, τι διαφορα θα εχω βαζοντας εισαγωγη APR ? αξιζει τα λεφτα του? το αμαξι αυτη τη στιγμη φοραει προγραμμα revo και catback απο gti. ειμαι ετοιμος να παρω την εισαγωγη και θελω να ξερω για να μην πανε αδικα τα money :D

Για εμένα (ως κάτοχος της εισαγωγής APR), θα έλεγα πως δεν αξίζει! Αν έχεις βγάλει πνίχτη και έχεις βάλει ελεύθερο φίλτρο η διαφορά σου θα είναι πολύ μικρή και καθόλου αισθητή. Θα έχεις βέβαια έναν πιο σπορ ήχο και ίσως πάρεις και 1-2 hp στα ψηλά(6500+rpm).

Από κει και πέρα είναι καθαρά θέμα του τι θες εσύ. Με την εισαγωγή APR θα πάρεις και το τελευταίο hp που θα μπορούσες να πάρεις αλλά δεν θα έχεις το σύστημα που διώχνει τα νερά το οποίο βρίσκεις μόνο στο μαμά φιλτροκούτι!

Link to comment
Share on other sites

αλλά δεν θα έχεις το σύστημα που διώχνει τα νερά το οποίο βρίσκεις μόνο στο μαμά φιλτροκούτι!

Δεν ξέρω αν χρειάζεται, αλλά τις προάλλες έτυχα σε βροχή που στη τέρμα σκάλα οι υαλοκαθαριστήρες δεν προλαβαίνανε, και σκέφτηκα ότι αν είχα βάλει άλλη εισαγωγή μπορεί να είχα σοβαρότατο πρόβλημα. Απο τη μία θέλω λίγο πιο σπορ ήχο (χωρίς να δώσω πολλά λεφτά σε εξάτμιση) αλλά απο την άλλη δε θέλω να χάσω ούτε 1% αξιοπιστίας.

(τον έχω βγάλει τον πνίχτη)

Υπάρχει λύση?

Link to comment
Share on other sites

My link

post 607

α)η χοάνη βγαίνει δεξιά ,παιρνει αερα απο φρενα ,τροχό και δεν έχεις προβλήματα καθολου με νερά

β) και έχει και υποδοχή για το σωληνάκι αναθυμιάσεων

γ) από ήχο ,πορωση ,σκασίματα,ρουφηγματα και τα λοιπά

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

My link

post 607

α)η χοάνη βγαίνει δεξιά ,παιρνει αερα απο φρενα ,τροχό και δεν έχεις προβλήματα καθολου με νερά

β) και έχει και υποδοχή για το σωληνάκι αναθυμιάσεων

γ) από ήχο ,πορωση ,σκασίματα,ρουφηγματα και τα λοιπά

Ένα θα σου πώ. Σε προσπέραση με 60 που έκανα.

Έπεσε ο διπλανός σε λακούβα και δεν έβλεπα ούτε ουρανό ούτε το καπό!

Αν είχα αυτό το σφουγγάρι θα έπρεπε να σταματήσω να το στύψω!

Μιλάμε για πολλά λίτρα νερό!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.